Dodaj do ulubionych

Dobry hotel w Lodzi?

09.10.04, 06:35
Witam potrzebuje w najblizszym czasie dokonac rezerwacji pokoju hotelowego w
Lodzi. Zalezy mi na dobrym standardzie.. Czy macie jakies doswiadczenia co do
lodzkich hoteli w centrum. Na razie zastanawiam sie nad:
- Grand (podobno sredni wystroj i wyposazenie pokoju :-( )
- Savoy (kompletnie nie znam ale gwiazdka nizej niz Grand, czyli gorzej?, na
ich stronie pokoj prezentuje sie calkiem calkiem..)
- Polonia (nic mi nie wiadomo n/t tego hotelu)
- Ibis ???

Jesli ktos korzystal z w/w hoteli lub zna inne godne polecenia, bede
wdzieczny za uwagi.

na niebie zloty neon wybija imie Twoje...
Obserwuj wątek
    • hubar Re: Dobry hotel w Lodzi? 10.10.04, 10:53
      Ibis jest ok, ale średni standart. Nowa Gdynia super, ale daleko od centrum.
      Grand dobry ale za Girka. Polecam Reymonta, bo ma zarówno dobry standart,
      wyposażenie jak i jest w centrum miasta (może nie szczególna okolica)
      www.hotele.pl/lodz_hotel_reymont.html

P.S. Zdecydowanie odradzam te hotele, które zaproponował Teufel. Poza
      usytuowaniem w centrum Łodzi, nie prezentują soba nic szczególnego. Niektóre
      nawet nie mogą nazywać się hotelem.
      --
      HuBar fotografujący
      także zabytkową Łódź
      pozdrowy
      • michal.ch Re: Dobry hotel w Lodzi? 10.10.04, 13:15
        hubar napisał:

> P.S. Zdecydowanie odradzam te hotele, które zaproponował Teufel. Poza
        > usytuowaniem w centrum Łodzi, nie prezentują soba nic szczególnego.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że są gorsze? Konkrety jakieś?

> Niektóre
        > nawet nie mogą nazywać się hotelem.

Niektóre? Aktualnie 2 gwiazdek nie dostała tylko Polonia (pokoje wg nowych przepisów kategoryzacyjnych stały się za małe; obecnie są powiększane). No więc to jest jeden obiekt hotelarski. A gdzie reszta hoteli tej sieci, które wg ciebie nie mają gwiazdek? Wykaż się wiedzą, skoro takiego mądrego udajesz. Jak do tej pory walisz takie knoty informacyjne, że głowa boli.

--
        Jadę tam, gdzie mnie tory poniosą.
        • hubar Re: Dobry hotel w Lodzi? 11.10.04, 11:01
          michal.ch napisał:
          > Na jakiej podstawie twierdzisz, że są gorsze? Konkrety jakieś?
          ##
          Autopsji?
          A Ty na jakiej podstawie starasz się moją opinię podwazyć?

>Niektóre? Aktualnie 2 gwiazdek nie dostała tylko Polonia (pokoje wg nowych prze
          >pisów kategoryzacyjnych stały się za małe; obecnie są powiększane). No więc to
          >jest jeden obiekt hotelarski. A gdzie reszta hoteli tej sieci, które wg ciebie
          >nie mają gwiazdek? Wykaż się wiedzą, skoro takiego mądrego udajesz. Jak do tej
          >pory walisz takie knoty informacyjne, że głowa boli.
          ##
          Konkrety! Ile i jakie knoty? Główka boli? Może aspirynkę, albo najlepiej
          nerwosol?
          Napisałem, że niektóre nie mogą nazywac się hotelem, nie mam racji? Polonia
          świadczy "usługi hotelarskie" i to miałem na myśli!
          Ty zacznij czytać, a najlepiej zacznij rozumieć co czytasz, a potem
          udawaj/zgrywaj takiego wszechwiedzącego.

--
          HuBar
          • michal.ch Re: Dobry hotel w Lodzi? 12.10.04, 14:20
            > michal.ch napisał:
            > > Na jakiej podstawie twierdzisz, że są gorsze? Konkrety jakieś?

> ##
            > Autopsji?

Z którego roku? :P

> Konkrety! Ile i jakie knoty? Główka boli? Może aspirynkę, albo najlepiej
            > nerwosol?

Udajesz głupiego?

> Napisałem, że niektóre nie mogą nazywac się hotelem, nie mam racji?

O właśnie. "NIEKTÓRE". Niektóre, to znaczy jakie? Jest tylko i wyłacznie jeden - Polonia. A napisałeś w liczbie mnogiej. Więc pokaż te inne hotele bez gwiazdek. Jakie to są te inne "niektóre"? Z chęcią wszyscy się dowiemy, bo może coś mnie ominęło i jakieś informacje do mnie nie dotarły na tamat obiektów noclegowych w Łodzi. Savoy? Centrum? Mazowiecki? A może Światowit? Który nie ma gwiazdek? :>

I nie rób z kogoś idioty, bo jak do tej pory sam na niego wyszedłeś udając, że niby nie wiesz o co chodzi. :P

--
      • dreszczu Re: Hotel Centrum*** 10.10.04, 17:07
        Dziekuje za wszystkie informacje, prawdopodobnie zdecyduje sie na hotel
        Reymont, ktorego nie bralem nawet pod uwage wczesniej :-)
        Nikt nie napisac nic o Savoy`u a jestem ciekawe opinii n/t tego hotelu, ciagle
        kusi mnie troche Grand, swietna lokalizacja dawniej prestiz ale obawiam sie
        rozczarowania. Czy ktos z Was spal / byl w pokoju w Grandzie lub w Savoy`u?
        Uparcie pytam o te dwa dlatego ze chce dokonac rezerwacji on line, co jest
        korzystne ze wzgledu na dosc wysoki rabat a w portalach hotelowych nie
        znalazlem hotelu Reymont..
        Nawiasem mowiac www.odkryjpolske.pl <--- daja sporo lepsze ceny niz dla gosci
        `z drogi`. Warto czasami pokusic sie o taka rezerwacje..
        --
        Diamentowa kula dostaniesz miedzy oczy,
        plomien miliona voltow nagle do gardla skoczy..
        juz plonie Twa koszula, juz cialo Twoje plonie,
        na niebie zloty neon wybija imie Twoje...
        • Gość: WUJEK Re: Hotel Centrum*** IP: 62.233.229.* 11.10.04, 10:52
          Skończyłem szkołę hotelarską i byłem zarówno w Savoyu i Grandzie i moim zdaniem
          o wiele lepiej wygląda Savoy.
          Oba hotele są stylowe, ale w Savoyu ostatnio wyremontowano dużo pokoi i z tego
          co wiem to cały czas coś tam remontują.
          A w Grandzie nie było remontu od kilkunastu/-dziesięciu lat.

Podsumowując: polecam Savoy, a szczególnie pokoje "Retro" - super!

Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku
          • michal.ch Re: Hotel Centrum*** 12.10.04, 14:23
            Gość portalu: WUJEK napisał(a):

> Oba hotele są stylowe, ale w Savoyu ostatnio wyremontowano dużo pokoi i z tego
            > co wiem to cały czas coś tam remontują.

No, ale Hubar wie lepiej przecież. Prawda? :>

--
    • topjes [GW] Tanie hotele atakują 15.12.04, 17:08
      gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2445736.html
      Tanie hotele atakują

W kraju powstanie kilkadziesiąt hoteli w cenie 100 zł za noc. Czy są skazane na
      sukces?

W naszej sieci jest już 13 hoteli z 12 miast - chwalił się wczoraj na
      konferencji prasowej Adam Iwanowski z firmy Start Hotel, która reklamuje się
      jako "pierwsza sieć hoteli ekonomicznych w kraju". Do stycznia liczba ta ma się
      powiększyć do 20. Start grupuje głównie hotele dwugwiazdkowe. Przespać się tu
      można za mniej niż 100 zł.

Jak grzyby po deszczu

Działania warszawskiej firmy to fragment szerszego zjawiska. Na rynku
      hotelarskim rozpoczął się właśnie bój o mniej zamożnego klienta. Ekonomiczne
      hotele chce stawiać w kraju Orbis (20 jednogwiazdkowych obiektów o nazwie Etap
      oraz pięć dwugwiazdkowych Ibisów), Rezidor SAS - pięć obiektów Park Inn, a także
      francuska grupa Envergure.

Ta ostatnia bardzo poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem do Polski na
      szeroką skalę bardzo popularnej we Francji i Holandii ekonomicznej sieci
      Premiere Classe. - Pierwszy hotel w stolicy już jest, w sprawie pozostałych
      toczą się rozmowy - zapewnia Mariusz Kubala, dyrektor sprzedaży grupy na Polskę.

Skąd ta nagła aktywność hotelarzy? - Na zachodzie sieci żyją z hoteli
      ekonomicznych - twierdzi dr Krzysztof Łopaciński z Instytutu Turystyki. U nas
      jest na odwrót. Giganci do niedawna inwestowali głównie w obiekty
      wielogwiazdkowe (które dziś stoją puste). Trend ten szybko się jednak odwraca.
      Dla przykładu perłą w koronie Orbisu jest spółka Hekon zarządzająca m.in.
      dziewięcioma hotelami ekonomicznymi Ibis. Wskaźnik obłożenia (jaki procent łóżek
      jest wykorzystanych) jest tu o 10 proc. większy niż w pozostałych obiektach
      sieci. Ibisy przynoszą też większe zyski - średni przychód na pokój to 132 zł na
      dobę hotelową (w innych hotelach grupy 94,8 zł).

Hotelarzy napawają optymizmem także prognozy specjalistów. Instytut Turystyki
      podaje, że liczba turystów zagranicznych korzystających z hoteli będzie rosła
      przez najbliższe trzy lata o 4,2 proc. rocznie (i drugie tyle Polaków).

Tanie hotele liczą zwłaszcza na drobnych biznesmenów oraz... klientów tanich
      linii lotniczych. Na zachodzie Europy obie usługi (przelot i nocleg) żyją w
      symbiozie. Taką ofertę "wszystko w jednym" proponuje na swej stronie
      internetowej np. EasyJet. Można tu wykupić bilet, zabukować hotel oraz zamówić
      do niego dojazd. - Ceny są promocyjne: nocleg w Londynie w jednogwiazdkowym
      hotelu można dostać już za... 8 funtów. W bazie EasyJeta (obejmującej 10 tys.
      hoteli w 500 miastach) są także hotele z Krakowa oraz Warszawy. Podobną ofertę
      dla swoich klientów ma Wizz Air, który współpracuje np. z siecią warszawskich
      hoteli jednogwiazdkowych Atos, Portos, Aramis.

Szanse na sukces

- Żeby hotel ekonomiczny odniósł sukces, nocleg musi w nim kosztować mniej niż
      100 zł - twierdzi Łopaciński.

Takie obiekty muszą być też tanie w budowie i utrzymaniu. A to ciężka sztuka.
      Barierą przede wszystkim jest technologia. Dziś budowa jednego pokoju w hotelu
      jednogwiazdkowym kosztuje ok. 25 tys. dol. Powinna 15 tys.

Prędzej czy później hotelarze będą musieli także przyzwyczaić rodaków, że tani
      hotel to: wspólna łazienka, brak restauracji i pościel wydawana na portierni. I
      ta bariera psychologiczna zdaniem specjalistów będzie najtrudniejsza do pokonania.
      • mark_87 Re: Dobry hotel w Lodzi? 13.12.17, 13:27
        Jedni wolą duże z pompą a inni tanie i przytulne :) Są też hotele, które przy większej liczbie osób wychodzą bardzo tanio. Np. www.pracownicze.com.pl . Coś na zasadzie hosteli.
    • Gość: Mariusz Radzimińsk Re: Dobry hotel w Lodzi? IP: *.centertel.pl 10.12.17, 13:51
      Szukasz hotelu w Łodzi? To moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest Hotel Agat w Łodzi. www.agathotel.pl Jest poza centrum, ale blisko drogi wyjazdowej na autostradę, całe 10 min drogi do Dworca Fabrycznego w Łodzi. Masz ogród i widok na Las Łagiewnicki. Hotel posiada restaurację i drink bar. Obok znajduje się też bardzo popularny w Łodzi Grill Bar, taki zajazd z genialnym jedzeniem. Jeśli nie szukasz hotelu z 5 gwiazdkami, ale liczy się dla Ciebie czysty i schludny pokój to świetne miejsce. Przynajmniej przez okno nie patrzysz na odrapaną ścianę kamienicy, ale na piękny las, jest gdzie wyjść na spacer i ewentualnie chwilę odpocząć pomiędzy obowiązkami. Hotel Agat w Łodzi jest na ulicy Strykowskiej. Zobacz na stronie.
    • amaliebenes Re: Dobry hotel w Lodzi? 26.06.18, 12:04
      Hotel w centrum Łodzi? Z okna będziesz widzieć ścianę odrapanej kamienicy, albo smród z ruchliwej ulicy.
      Warto pomyśleć o hotelu z łatwym i szybkim dojazdem do Nowego Centrum Łodzi, Dworzec Fabryczny, do Manufaktury. Polecam hotel w otulinie lasu łagiewnickiego przy Strykowskiej. Hotel z ogrodem i po intensywnym dniu możesz nawet na chwilę, ale wyjść na spacer do pięknego lasu, albo zrobić sobie wycieczkę rowerem. W hotelu jest popularna restauracja, a obok najlepszy Grill Bar w Łodzi. Warto zobaczyć na www.agathotel.pl , najlepiej podjechać i ocenić na własne oczy.
    • amaliebenes Re: Dobry hotel w Lodzi? 30.07.18, 22:14
      Najlepszy hotel w Łodzi to www.agathotel.pl/hotel.html . Co prawda nie jest w centrum, ale to akurat największa zaleta. Ponieważ bez względu na to w jakim celu przyjeżdżasz do Łodzi tam spokojnie odpoczniesz, w centrum z okna zobaczysz najczęściej odrapaną ścianę kamienicy, albo będziesz mieć okno na ruchliwą ulicę, tak jak w przypadku wielu hoteli wzdłuż Mickiewicza i Piłsudskiego. Jednocześnie Agat, hotel Łódź ma bezpośrednie połączenie autobusowe do Dworca Fabrycznego. Przejazd autem z hotelu do centrum zajmuje 10 min. Przy hotelu znajduje się bardzo popularna restauracja w Łodzi, Grill Bar Agat. Hotel znajduje się w granicy Lasu Łagiewnickiego, przy trasie wyjazdowej na skrzyżowanie autostrad A1/A2.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka