Dodaj do ulubionych

ZDiT - zrobcie cos z linia 75!

IP: *.toya.net.pl 06.12.05, 15:24
Po pierwsze - trasa dubluje sie z 70. Do skrzyzowania marszalkow tlok jak
skurczybyk, dalej wozy zupelnie puste. Po jakiego grzyba to jezdzi przez Rydza
i Pilsudskiego? Nie lepiej Przybyszewskiego, Widzewska, Rokicinska , Puszkina
i na Czajkowskiego?
Po drugie - czestotliwosc jest fatalna. Czesto wypada jeden kurs i trzeba
czekac godzine. Albo to zmienic, albo poprawic albo zupenie wywalic ta dziwna
linie i dodac kursy na 70, bardziej sie to oplaci.
Obserwuj wątek
      • Gość: belyall 75 bez koła IP: *.toya.net.pl 07.12.05, 19:38
        > Ale jej się tak łatwo wywalić nie da, bo jeżdzi do szpitala (robi takie koło
        > dodatkowe)

I to koło należy skasować, autobusy tu jeżdżą bardziej puste, niż linia "L"
        pierwszego dnia ;) Zamiast 75 na Kosynierów-Trybunalską puścić 62, które
        dowodzi/odwozi ludzi do Rzgowskiej z okolic Demokratycznej. A 75 puścić al.Matek
        Polskich, czyli obecną trasą 62, której krótkie autobusy nie wyrabiają z ilością
        pasażerów jadących do CZMP (przystanek przed wejściem) i na osiedla za
        szpitalem. Trasę 75 zakończyć na skrzyżowaniu Paradna/Trybunalska, w zasadzie
        jak kiedyś.
        • Gość: FishRman Re: 75 bez koła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.05, 21:00
          zostaw to 62 w spokoju tam gdzie jest (mimo ze fakt - naklada sie z 75 jakby
          chciec jechac spod CZMP do Kurczakow - kwestia rozkladu) - a jak juz zmieniac
          to moze 62A, czyli Chojny - CZMP, lub przynajmniej jednego przegubowca w
          godzinach szczytu na normalne 62...
          ... co Ci da krancowka 75 na Trybunalskiej, czyli niemalze w szczerym polu..
          tam nic nie ma...
          • Gość: Ja Re: 75 bez koła IP: *.lodz.dialog.net.pl 07.12.05, 22:39
            Da to, ze autobus nie będzie ani omijać szpitala, ani omijać osiedla, ani robić
            wielkiego bezsensownego łuku. Jak Ci się pole nie podoba, to można też zawrócić
            na al. Matek Polskich i Paradną, Rzgowską wrócić na Widzew, choć w oczywisty
            sposób lepiej kończyć na krańcówce, gdzie kierowca może sobie odzipnąć.
          • Gość: belyall Re: 75 bez koła IP: *.toya.net.pl 08.12.05, 00:07
            > zostaw to 62 w spokoju tam gdzie jest

Nie! ;)

> lub przynajmniej jednego przegubowca w
            > godzinach szczytu na normalne 62...

Zapraszam na Rudę z przegubowcem. Dźwigiem go będą stamtąd wystawiać.

> ... co Ci da krancowka 75 na Trybunalskiej, czyli niemalze w szczerym polu..
            > tam nic nie ma...

A dziś tam jeździ 75 w obie strony, lepiej?
            Spójrz chociaż na mapę, proszę.
    • Gość: Bogdan28 Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! IP: *.vline.pl / *.97.rev.vline.pl 06.12.05, 18:43
      Nie warto nalezaloby tylko skorygowac w niektorych kursach tak by na
      skrzyzowaniu rzgowska-szternfelda w kierunku Rokicinska byla przed linia 70.
      Mowie tu przede wszystkim o kursach w weekendy o 13.17. Pozwoliloby to na
      odciazenie jadacej z C.H. 70. Sytuacja taka ma miejsce zwykle gdy wypelniona 70
      w 120% a nawet wiecej ma opznienie. Zaobserwowalem iz wtedy wszyscy wsiadaja w
      75. Pozdr BB
    • geograf Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! 06.12.05, 19:21
      Sensu wyciągnięcia na Czajkowskiego, przy okazji skierowania na Widzewską, nie
      widzę, ale jak najbardziej popieram potrzebę zmiany na tej linii.

--
      "...mój gród-to Łódź,/To moja kolebka rodzinna,
      Niech sobie Ganges,Sorrento,Krym
      Pod niebo inni wynoszą,/A ja Łódź wolę."
        • geograf Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! 06.12.05, 19:39
          nie, nie.
          ostatnio było, że Widzewska w ogóle nie jest dostosowana do tak ciężkich
          pojazdów....

--
          "...mój gród-to Łódź,/To moja kolebka rodzinna,
          Niech sobie Ganges,Sorrento,Krym
          Pod niebo inni wynoszą,/A ja Łódź wolę."
          • Gość: gość Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! IP: *.toya.net.pl 06.12.05, 20:02
            geograf napisał:

> ostatnio było, że Widzewska w ogóle nie jest dostosowana do tak ciężkich
            > pojazdów....

A tescosmrody są lekutkie :P

Właśnie robia nawierzchnie na Widzewskiej obok boiska. Asfalt zdrapali i są
            koleiny. Dziś tam jechałem.

Przybyszewskiego powinno jechać 75 a potem Niciarnianą i dalej prosto omijając
            Tesco do Rokicińskiej.

A Widzewską niech jedzie 82. Widzę w tym taki sens, że ludzie z Olechowa i
            Andrzejowa robią zakupy w Tesco. Oni będą mieli dojazd a Tesco klientów. Dziw że
            nikt nie wpadł na to.
                • paudys Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! 06.12.05, 22:00
                  I co, ludzie chcą tam jeździć? Dlaczego 75 jeździ prawie puste? Podpowiem: bo
                  większość ludzi jedzie do domu albo do pracy, do transportowania klientów
                  marketu są tescobusy i prywatne blachosmrody.

--
                  Marcin P.
                  • Gość: Kryspin Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! IP: *.toya.net.pl 06.12.05, 22:28
                    > I co, ludzie chcą tam jeździć? Dlaczego 75 jeździ prawie puste?

Bo nie jedzie z Janowa i Olechowa, a z okolic z ktorych ludzie raczej wybieraja
                    Carefour (jeden i drugi) niz Tesco. Gdyby Widzewska jezdzilo 82 wtedy z tego
                    dojazdu do marketu korzystaloby o wiele wiecej osob. I nie indycz sie tak, bo
                    jest juz precedens z kosciolem w centrum handlowym. Dojazd do placowek
                    handlowych to wazna sprawa. Mysle ze Tesco chetnie by partycypowalo w kosztach,
                    wiec kazdy bylby szczesliwy.
                    • Gość: Ja Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! IP: *.lodz.dialog.net.pl 06.12.05, 23:23
                      Też uważam, że KM powinna relatywnie wydajnie obsługiwać supermarkety. Po
                      pierwsze - aby zmniejszyć ilość tescosmrodów. A po drugie dlatego, że to
                      obowiązek miasta. Wręcz irytuje mnie, jak przy różnych okazjach miasto mówi -
                      damy wam transport, jeśli dopłacicie. Tak naprawdę to obowiązkiem miasta jest
                      zapewnić transport każdemu obiektowi jaki sie w mieście znajduje. I już. Taka
                      jest rola komunikacji publicznej. W przeciwnym wypadku wyciągniemy do Lublinka
                      łapki po pieniądze na L, do PKP po pieniądze na 70, potem może do koscioła po
                      pieniądze na 2,3,6,11, bo jeżdżą koło katedry. Od firm na Teofilowie ściągniemy
                      kasę za autobusy 76, 83, 87, a od indesitu pieniążki na 77.
            • 405ng Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! 06.12.05, 23:01
              Gość portalu: gość napisał(a):

> geograf napisał:
              >
              > > ostatnio było, że Widzewska w ogóle nie jest dostosowana do tak ciężkich
              > > pojazdów....
              >
              > A tescosmrody są lekutkie :P

Tesco Dabrowa jeździ przez Niciarnianą ;)
      • ukalo Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! 11.12.05, 15:50
        agunia_29 napisała:

> Dajcie spokój ZDiT. Z takimi sprawami to do MPK!!!!
        > Te Wasze komentarze mnie oburzają, widać że nie macie pojęcia o wielu
        sprawach
        > w życiu!!

Czyli co, przebieg linii ustala przewoźnik a nie organizator? Niezłe :>
      • Gość: gość Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! IP: *.toya.net.pl 11.12.05, 16:11
        agunia_29 napisała:

> Te Wasze komentarze mnie oburzają, widać że nie macie pojęcia o wielu sprawach
        > w życiu!!

W sprawie nieuprzejmego dozorcy odtąd interweniujemy u Ministra Infrastruktury,
        a za kwestie energetyczne będzie odpowiadać Ordynariat Polowy.

Aguniu, weź się zastanów chwilkę, może zapytaj kogoś, upewnij się dwa razy a
        dopiero potem wygłaszaj takie kategorczyna sądy.
      • Gość: Ja Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.05, 17:47
        agunia_29 napisała:

> Te Wasze komentarze mnie oburzają, widać że nie macie pojęcia o wielu sprawach
        > w życiu!!

Przepraszam, a Pani to sfrustrowana, że nie może znaleźć forum "Gotuj z nami"
        czy co? Bardzo nam przykro, ale młodzi jesteśmy i jeszcze niedoświadczeni,
        dlatego to o życiu niewiele wiemy...
        • agunia_29 Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! 28.12.05, 23:04
          A co ma do tego forum "Gotuj z nami"?? Też paru rzeczy nie wiedziałam np. tego
          że organizatorem jest ZDiT Wydział Lokalnego Transportu Zbiorowego. cały czas
          wydawało mi się, że jak mowa o tramwajach to co my mamy do tego? ;-( Ja w tym
          dziale nie pracuję i też na wszystkim się nie znam. No cóż, każdy popełnia
          błędy. A ja czasem emocjonalnie podchodze bo lubię swoją pracę ale nie jestem
          jak mnie ktoś gdzieś okreslił "wszystkowiedząca dziewczyna malinowa" ;-)
          Pozdrawiam
    • Gość: maga Re: ZDiT - zrobcie cos z linia 75! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.06, 19:25
      Absolutnie nie wywalac! Codziennie dojeżdżam z okolic szpitala na Kosynierów do
      pracy na Przybyszewskiego. Jak mam to robic inaczej? Od Kosynierów mam biegac
      do Rzgowskiej? 20 minut w plecy! Zazwyczaj martwię się, czy akurat dzisiaj
      dojadę do pracy a potem czy wrócę do domu, bo rzadko się zdarza, aby ten
      autobus nie wypadł z rozkładu! To jest skandal, że jeździ tak rzadko (w
      szczycie 3 kursy na godzinę! Poza-2 kursy)i w dodatku jest taki zawodny. To
      nieprawda, że jeździ pusty! Zapraszam na przejażdżkę o godz. 7.07
      Trybunalska/Kosynierów. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka