Dodaj do ulubionych

[PKP] Lodzianin

22.12.05, 14:42
Jeszcze odnosnie nowego rozkladu jazdy PKP.
Nie dosyc, ze poranny przyjazd do Warszawy "Lodzianina" jest kilka minut po 8, to jeszcze przesunieto odjazd z Warszawy Centralnej na 16:50...
Chyba mozemy powoli sie zegnac z niezapchanym polaczeniem ze "stolyca":/

--
"...mój gród-to Łódź,/To moja kolebka rodzinna,
Niech sobie Ganges,Sorrento,Krym
Pod niebo inni wynoszą,/A ja Łódź wolę."
Obserwuj wątek
    • studi001 Re: [PKP] Lodzianin 22.12.05, 15:50
      A co sie dziwisz - tłumek zika w Żyrardowie. A za Skeirniwicami to można mieć
      miejsca leżące w przedziałach. Te połączenia opłacalne sa tylko z powodu tłumu
      mieszkańców Żyrardowa i Skierniewic pracujących i uczących się w Warszawie. W
      sumie nie dziwie sę.

Gdyby te pociagi nie zatrzymywałyby się w Żyrardowie i Skierniewicach to
      okrojono by je dwóch kursów porannych i dwóch popołudniowych.

• geograf Re: [PKP] Lodzianin 22.12.05, 16:12
        STUDI, doucz sie (to w ramach swiatecznej serdecznosci).
        Lodzianin NIE ZATRZYMUJE SIE miedzy Lodzia a Warszawa. Slyszales o tym kiedykolwiek?
        Masz racje co do tlumow do Skierniewic,ale mimo wszystko nie ma takiej sytuacji aby do Lodzi te pociagi dojezdzaly puste albo z kilkunastoma pasazerami.

Natomiast jest jeszcze cos fajnego w nowym rozkladzie:
        17:20 z Centralnego odjezdza pociag na Fabryczny, a o 17:28 pociag do Ostrowa przez Lodz Widzew/Kaliska.
        Ja rozumiem, ze to godziny szczytu ale nie wiem co ma na celu tak krotka przerwa miedzy odjazdami...

--
        "...mój gród-to Łódź,/To moja kolebka rodzinna,
        Niech sobie Ganges,Sorrento,Krym
        Pod niebo inni wynoszą,/A ja Łódź wolę."
        • darek-krysztofiak Re: [PKP] Lodzianin 25.12.05, 12:08
          > geograf napisał:

> Natomiast jest jeszcze cos fajnego w nowym rozkladzie:
          > 17:20 z Centralnego odjezdza pociag na Fabryczny, a o 17:28 pociag do Ostrowa
          > przez Lodz Widzew/Kaliska.
          > Ja rozumiem, ze to godziny szczytu ale nie wiem co ma na celu tak krotka
          > przerwa miedzy odjazdami...

Ja również tego nie rozumię, a znejąc przyzwyczajenia ludzi, to wybierając
          pomiędzy Kaliskim, a Fabrycznym zawsze wybiorą ten drugi. Widocznie nikomu nie
          zleży, aby "Ostrowianin" przejął cześć potoku na trasie Warszawa - Łódź i żeby
          był w nim tłok.
    • Gość: Adam Re: [PKP] Lodzianin IP: *.toya.net.pl 22.12.05, 20:18
      > Chyba mozemy powoli sie zegnac z niezapchanym polaczeniem ze "stolyca":/

Zgadza się. PKP kupi pociągi podmiejskie na tę trasę, bo przecież za 2 lata
      bedziemy mieć z Łodzi tylko jedno połączenie - z Warszawą, no i faktycznie, jak
      ktoś zauważył, będziemy dla Warszawy na końcu jednej z ich linii podmiejskiech.

Ktoś ma jeszcze złudzenia?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka