Dodaj do ulubionych

Centralwings odleci z Łodzi

IP: *.tvsat364.lodz.pl 09.05.06, 20:18
Nie ma co się przejmować! Pan Marzec natychmiast zapchnie lukę przez np. JFK
by DirectFly i wszystko będzie ok, a siatka bedzie nadal "zadowalająca"...
Obserwuj wątek
      • Gość: Albert Re: Centralwings odleci z Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.06, 23:29
        Nie wierzę w to, że jak Ryan wejdzie do Modlina to wyniesie się całkowicie z
        Łodzi. To nadmiarowa obawa. Modlin leży po drugiej stronie Warszawy i jest to w
        miarę bezpieczna odległość. Jak się spojrzy na mapę destynacji tego
        przewoźnika, to operuje także z lotnisk, które leżą znacznie bliżej baz. Jego
        plany zakładają poza tym dalszy rozwój połączeń z polskich portów regionalnych
        (nawet do 18 portów). Więc ich sąsiedztwo ze ewentualną bazą w Modlinie jest
        nieuchronne np. Szymany, które są w planach. W przypadku otwarcia bazy Ryana w
        Modlinie, połączenia już obecne w Łodzi raczej w niej pozostaną, natomiast nie
        należałoby wtedy liczyć na jakiś duży przyrost nowych połączeń, choć pewnie też
        jakieś nowe będzie dodawał. Nie możemy patrzeć na wszystko przez pryzmat
        Warszawy, sami jesteśmy dużym rynkiem. Doświadczenia wskazują, że Łódź jest
        bardzo czułym rynkiem na ceny, i nowi przewoźnicy muszą być konkurencyjni
        cenowo. Albo aby tego uniknąć wybierac te kierunki, których na pewno nie
        uruchomi Ryan ze względu na brak bazy w danym miejscu. Wbrew pozorom można
        znaleźć w Europie wiele miejsc o dużym potencjale, w które Ryan nie wszedł
        pomimo różnych nacisków na władze. Mam nadzieję też, że Lepper - obiekt
        ostatnich żartów tego przewoźnika - obroni mazowiecką ziemię przed obcym
        kapitałem i uchroni narodowy skarb czyli PLL LOT. Z Kaczorów też się nabijali.
        Nowa koalicja powinna coś dobrego zrobić i zahamować pochód Ryana na Warszawę.
        Pozdrawiam,
        Albert
    • Gość: METEO_EXPERT Re: Centralwings odleci z Łodzi IP: 80.51.47.* 09.05.06, 23:19
      Mnie zastanawia jedno, co jest z naszym lotniskiem nie tak, że prewoźnicy tacy
      jak Wizzair czy Sky Europe omijają nas szerokim łukiem...??Co do Centralwingsu
      hmm,sam nie wiem.Nie są monopolistami na rynku więc powinni się starać o
      klientów a nie wycofywać loty.Może znów się za chwile okaże ze Ryan odwołał
      parę lotów do Dublina bo i tak nikt mu paxów nie zabierze, Central zniknie i
      juz.Poza tym wciskając troszkę tu inny wątek, może próbować szukać połączeń
      zagranicznych low-costów...Germanwings np,a nie miotać się po polskich
      niedobitkach
    • Gość: bueeee Centralwings to kupa gowna IP: 141.150.193.* 09.05.06, 23:51
      raz probowalem tym leciec, odwolali rejs i musialem sie bujac samochodem w srodku zimy przez pol europy. pozniej nie chcieli mi oddac pieniedzy, (od listopada 2005 do kwietnia 2006) najpierw sciemniali ze pieniedze juz sa, w razie problemow kazali dzwonic do ksiegowosci, gdzie albo nikt nie odbiera telefonu, albo odklada sluchawke. pozniej stwierdzili ze mi nie oddadza w ogole bo lot sie odbyl i bilet zostal wykorzystany. wku..lem sie niesamowicie. w koncu laskawie oddali mi kase, jak wezwalem im polecony z wezwaniem do zaplaty i zagrozilem sadem.
      NIGDY W ZYCIU WIECEJ CENTRALWINGS. 100 razy wolalbym zaplacic 4 razy wiecej zeby nie musiec sie z gnojami uzerac pol roku.
    • Gość: sssss Re: Centralwings odleci z Łodzi IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 10.05.06, 00:18
      A mnie jest przykro mi, że Central odlatuje z Łodzi. Trzeba to sobie śmiało
      powiedzieć: widocznie niezbyt mu się opłaca latanie z naszego miasta.
      Teraz wprowadza kolejne rejsy: z Warszawy do Malagi, Gerony, Lizbony, Faro i na
      Majorkę, z Krakowa do Malagi, a z Poznania i Katowic na Majorkę. Andrzej
      Kobielski, dyrektor siatki i czarterów Centralwings: - Do tej pory Polacy
      latali tam głównie ze względów turystycznych. Teraz dołączą do nich osoby
      szukające pracy - tłumaczy.

"... maszyny Centralwings, które nie mają busieness-class oprócz przewozów
      czarterowych mają się zająć przede wszystkim dowozem Polaków do pracy w Europie
      Zachodniej.
      Centralwings zbiera już wszystkie siły, by szybko stać się liderem przewozów na
      tych trasach. Rezygnuje nawet z uruchomionego ledwie miesiąc temu połączenia do
      Leeds, a maszynę przestawia właśnie na Półwysep Iberyjski.

LOT chce by Centralwings będzie rozwijał przewozy zwłaszcza z lotnisk
      regionalnych, takich jak Katowice lub Kraków, bo stamtąd najwięcej osób lata do
      pracy. Warszawa nie sprzyja rozkwitowi Centralwings z powodu niskiego
      bezrobocia."
    • juzer7 no prosze... 10.05.06, 00:19
      ha - a pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że _podobno_ te głosy w ankiecie na
      stronie stow. nabijał ktoś z komputera... urzędu miasta! trudno się więc dziwić,
      że wpadli tam w samozachwyt i przebywają w stanie, który przeszedł ich
      oczekiwania...
    • geograf Re: Centralwings odleci z Łodzi 10.05.06, 00:30
      Ciekawe czy jakikolwiek inny port poza Łodzią też zostanie "wycięty", tudzież "przycięty".
      Cóż...
      Gazeta nadal zamierza z taką "sympatią" "walczyć" o ich siedzibę w Łodzi? Że niby to cokolwiek pomaga?

--
      "...mój gród-to Łódź,/To moja kolebka rodzinna,
      Niech sobie Ganges,Sorrento,Krym
      Pod niebo inni wynoszą,/A ja Łódź wolę."
      • simpilot Re: Centralwings odleci z Łodzi 10.05.06, 09:44
        > Ciekawe czy jakikolwiek inny port poza Łodzią też zostanie "wycięty",
        tudzież "
        > przycięty".

Z tego co wiem tak, całkowicie skasowane będą poza Dublinem z Łodzi będą
        połączenia Wrocław-Mediolan, Warszawa-Mediolan i Warszawa-Leeds. Tak więc z
        Wawki też kasują.
    • Gość: bosman Re: Centralwings odleci z Łodzi IP: *.intersoft.pl 10.05.06, 08:45
      Władze naszego lotniska prowadzą je prostą drogą do upadku. Właśnie mieliśmy
      przykład, jak łatwo jest po prostu się wycofać! Linia zmienia zdanie z dnia na
      dzien i mówi "do widzenia". Podobnie może być z Ryanairem. Któregoś pięknego
      dnia dowiemy się, że zmieniły się plany spółki i po prostu się wycofuje.
      Człowiek, który na tym lotnisku zajmuje się pozyskiwaniem nowych przewoźników
      powinien dostać nagrodę za nieróbstwo.
      • Gość: matej Re: Centralwings odleci z Łodzi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.06, 11:59
        w takim wypadku bydgoszcz rzeszów szczecin powinien mieć po 5-6 połączeń dzienie do UE
        linie sa doskonale poinformowane ,linie oćwierają połączenia ,nie miasto
        czy linie sie pchają do nas dzwiami i oknami ?
        władze miasta spełniły wizza wszystkie zahcianki gra stoi po stronie wizza czy uruchomi czy nie -miasto idzie na ręke
        sky europe -prowadzone rozmowy kończą sie w maju przyjezdza do łodzi prezez Sky europe
        spokojnie chłopaki ...
        Ryan -mówił o kolejnych połączeniach do W.Brytani ,to nie na ręke władzą miasta jesli sie dopłaca do tego powazne pieniadze ,w tej hwili sa potrzebne inne kierunki ,nie same wyspy
        z wzgledu na prowadzone rozmowy ,oraz zakaz mówienia co kolwiek o tym(tajemnica handlowa)
        dziś linie lotnicze poprostu niemają samolotów do obsługi połączeń
        • geographer Re: Centralwings odleci z Łodzi 10.05.06, 12:05
          Co to znaczy wyspy są nie na rękę miastu????? Skoro są na rękę liniom lotniczym
          to są na rękę obywatelom. Miasto to obywatele a nie magistrat. To są
          przedstawiciele obywateli, którzy mają za zadanie spełniać oczekiwania
          obywateli oraz mądrze gospodarować powierzonymi im pienędzmi. To że samoloty
          nie latają nie oznacza że nie ma kosztów.
          --
          www.lotniskodlalodzi.org
          www.lodznafali.org
          pasja i powinność
          • Gość: matej Re: Centralwings odleci z Łodzi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.06, 14:57
            czy wszystkie samoloty latają na wyspy ? przeciez to oczywiste ze sa potrzebne inne kierunki niż wyspy
            na wyspy sa 3 kierunki na europe centralną -0
            prubują przekonać linie do latania na innych kierunkach np niemcy ,włochy ,hiszpania ,bo TAM TEŻ OBWYWATELE CHCA LATAĆ ! jeśli chcą sobie latać na wyspy linie lotnicze okey ale bez dopłat :)
              • Gość: matej Re: Centralwings odleci z Łodzi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.06, 17:25
                to jest tak jak z DF ,tam takze sa dopłaty ,Linia takze twierdzi ze będa pasazerowie (i także są) to czemu miała by nielatać ?
                Władze sie niezgodziły na Dortmund Wolą inne destynacje bardziej atrakycjne ich zdaniem,tego czasu niebyło badań konkretnych.
                identycznie stwierdzono z DF ze Łodzianie duzo wylatują z berlina i często tam są ,urząd przytaknoł i uruchomili.
                Zrozum ze niewszystkie linnie będą latały tam gdzie ty chcesz i my chcemy To jest biznes.
                Poszerzaj bliskie tobie horyzonty
                • geographer Re: Centralwings odleci z Łodzi 12.05.06, 14:06
                  DF samo sobie podcieło skrzydła cenami do Berlina. Loty na wschód to pomysł
                  miasta (nie mówię że niesłuszny ale nie w wydaniu DF).
                  >Władze sie niezgodziły na Dortmund Wolą inne destynacje bardziej atrakycjne ich
                  > zdaniem
                  Co to znaczy ich zdaniem? Niby kto tam jst specjalisto żeby wygłaszać takie
                  opinię
                  Poza tym jak możesz porównywać wybór trasy przez Ryana, Wizza z wyborami
                  dokonanymi przez DF? To jest firma krzak. Jak widać niezbyt profesjonalna.
                  Ciekwe co powiedzą władze jak DF niedługo upadnie :)
                  --
                  www.lotniskodlalodzi.org
                  www.lodznafali.org
                  pasja i powinność
      • ewamalgorzata Re: Centralwings odleci z Łodzi 10.05.06, 23:02
        > Człowiek, który na tym lotnisku zajmuje się pozyskiwaniem nowych przewoźników
        > powinien dostać nagrodę za nieróbstwo.

Ekhm.. to w ogóle jest taki ktoś...? Naprawdę tak przypuszczasz?:):)
        --
        Jest taki kraj na południu, gdzie wyspy toną w błękitach
        Gdzie Bog zapomniał o grudniu
        I zawsze dźwięczy muzyka
    • Gość: Raf Re: Centralwings odleci z Łodzi IP: 193.108.78.* 10.05.06, 11:47
      Niezależnie od sytuacji z CW ja mam zupełnie inne spojrzenie na sprawy rozwoju
      lotniska. Nie mam zamiaru nikogo obrazić czy krytykować, ale odnoszę wrażenie,
      że Zarząd portu nie ma określonej, czystej strategii, co by chciał zrobić i co
      osiągnąć w przeciągu 5 najbliższych lat a przede wszystkim jak?

Strona stowarzyszenia zawiera Memorandum, co potrzebne jest lotnisku. Dodatkowo
      załączona analiza daje podstawę do uświadomienia potencjału regionu. Ale to, co
      mnie niepokoi nie zawiera nic na temat aktywnej polityki pozyskania linii.
      Odnoszę ważenie, że MIASTO jest bardzo pasywne w tej sprawie. Uważam, że Miasto
      powinno aktywnie poszukiwać nowych przewoźników, aby uatrakcyjnić region. Samo
      informowanie na łamach czasopism o rozmowach nic nie daje poza efektem
      marketingowym.

Jak słusznie zauważono około 300 tyś łodzian korzysta z Okęcia. Osobiście
      uważam, że na czele takiej organizacji jak port lotniczy powinien stanąć
      doskonały „sprzedawca”, który „rozkręci” port. Nawet oferowanie połączeń z
      Łodzi do Warszawy na połączenia czarterowe CW mogłoby być „dogadane”.
      Oznaczałoby, że wakacje zaczynają się na Lublinku i kończą się również na nim.
      Skoro CW jest firmą zależną od LOT można coś takiego zaoferować? Leciałem
      wielokrotnie LOT’em z Londynu do Łodzi – oczywiście przez Okęcie. Bilet
      kosztował około 70 zł w jedną stronę. Czy to jest dużo? Może tak, może nie. Ale
      komfort podróży jest zupełnie inny.
      Rozumiem nakłady, jakie trzeba ponieść na początku inwestycji, ale sztuką jest
      zarobić... A nam wszystkim zależy, aby z naszego miasta uczynić europejskie
      centrum, nie zaścianek stolicy.
      Nie ma co się obrażać na CW, że rezygnuje – ludzie w końcu też się rozstają i
      są nadal przyjaciółmi. Problem w tym, aby mieć jak najwięcej przyjaciół. Ażeby
      to uczynić trzeba się rozglądać dookoła i rozmawiać, spotykać się, proponować.
      Od samego siedzenia w miejscu i pokazywania, że jesteśmy gotowi, nie robiąc nic
      się nie zmieni.
      Aby pomóc Zarządowi lotniska stowarzyszenie powinno mieć możliwość współpracy.
      Może poprzez stosunek właścicielski?
      • Gość: Wilczy Re: Centralwings odleci z Łodzi IP: *.p.lodz.pl 10.05.06, 14:22
        Gość portalu: Rokicie napisał:
        > I bardzo dobrze. Będzie więcej spokoju na niebie i w domach.

A ja chcę, żeby do Łodzi przestały jeździć pociągi. Linia towarowa Widzew-Zgierz
        bardzo mocno mi się ostatnio daje we znaki, szczególnie w środku nocy.

Będzie więcej spokoju na torach i w domach.

Potem się pomyśli o likwidacji tramwajów, samochodów i fabryk. Ale będziemy mieć
        spokój! Nikt nam nie przeszkodzi w ciszy i spokoju stać w kolejce po zasiłek ;-)
      • profes79 Re: Centralwings odleci z Łodzi 10.05.06, 14:34
        Z tego co wiem CW niegdy dobrej marki nie miało. Zresztą już tu na forum pisałem
        o tym, że Ryan ma pełne lub prawie pełne samoloty, bo ludzie mają do tej firmy
        zaufanie. A CW? Wycofuje się rakiem jak tylko może to zrobić udając, że wcale
        nie przegrywa z Ryanem, że to inne względy o tym zadecydowały. CW to przybudówka
        LOT i o tym należy pamiętać.
        --
        www.uwagakomputery.pl
    • Gość: Wilczy Zapełniają dziurę po "naszym" samolocie? IP: *.p.lodz.pl 10.05.06, 15:35
      tanielatanie.net/aktualnosci.php?id=1,21,1396
      To zapewne po prostu efekt całości zmian w ich siatce połączeń, ale skoro już
      wylewamy żale, to na całego ;) My tracimy, Wrocław zyskuje... ot, taki los?

-----
      Centralwings rusza z lotami krajowymi! Połączy Wrocław i Warszawę. Pierwszy
      samolot na tej trasie wystartuje już 28 maja.
      [...]
      To na razie tylko plany na lato. Trasa ma działać do końca września. Samolot
      Centralwings z Warszawy do Wrocławia będzie startował o 6.30 w poniedziałki,
      srody i piątki. Z Wrocławia do Warszawy o 7.00 w czwartki, soboty i niedziele.

- Robimy je dlatego że musimy przebazowac samolot wracający z Dublina - tłumaczy
      Bogus. - Kolelejny lot mamy z Warszawy - doadaje.
      -----
    • Gość: Adam Akapitów kilka IP: *.lodz.dialog.net.pl 10.05.06, 20:47
      Jeszcze chwila i zacznę się starać o kartę stałego klienta lotów Ryanaira do Londynu, więc pozwolę sobie wyrazić opinię, dlaczego nigdy nie planowałem korzystać z Centralwings i dlaczego nie znam nikogo, kto to robił.

Po pierwsze, Dublin jest miastem mało przyjaznym turystom z chudym portfelem. Abstrahuję już od wysokich cen biletów Centralwings, bo po spółce-córce ex-monopolisty nie można było niczego innego się spodziewać. Tanie miejsca noclegowe w Dublinie nie istnieją. A dokładniej: są o co najmniej jedną trzecią droższe od noclegów w Londynie. A porównywanie turystycznej atrakcyjności Londynu i Dublina to tak jak kłótnia, że Przemyśl jest ładniejszy od Krakowa. Może i jest, ale co z tego.
      A zatem jeden z głównych targetów taniej linii - weekendowi i kilkudniowi turyści - nie latają i nie będą latać do Dublina. Pozostają emigranci, których liczba co prawda wzrasta, lecz są oni bardzo wyczuleni na cenę: nie wyjmą z portfela więcej niż musieliby zapłacić Eurolines za bilet autobusowy.
      Być może obłożenie lotów do Dublina było na razie wystarczające. Ale nikt nie wie, jak wyglądają rezerwacje na cały sezon letni. Poza Centralwings oczywiście. Myślę, że zamknięcie połączeń jest skutkiem słabej rezerwacji miejsc czerwcowych i lipcowych. Centralwings to cienki Bolek - jego zasoby kapitałowe są niewielkie i nie pozwalają na dłuższe konkurowanie z Ryanairem. Tym bardziej, że nie biją go ani kierunkiem (bo się boją) ani ceną.

Po drugie, Centralwings jest firmą warszawską, prowadzoną przez warszawski management i dla nich chyba powstałą. Management ten jest przyzwyczajony, że cena za bilet rzędu 250-300 zł w jedną stronę jest niska i OK. A takie są ceny na warszawskie wyloty WizzAirów i całej reszty. Startują zatem z wyższego pułapu. Jest dla nich nie do pomyślenia, że bilet za 200 zł słabo się sprzedaje. ;-)

Zatem nie widzą sensu inwestowania zasobów firmy (w tym przypadku samolotu) w kursy do Łodzi. Zresztą LOT i Centralwings nie pierwszy raz zrobili taki numer - udowodnili już, że po prostu nie umieją robić taniej linii skierowanej na klienta z małym portfelem.

Pewnie zaraz ktoś się na mnie rzuci, że monopolista Ryanair wykończy lotnisko i tak dalej. Ale widzicie, ja jestem zwykłym klientem. Kupuję bilety dlatego, że są tanie a samolot leci tam gdzie chcę. Mam w nosie lotnisko, opłaty, paroksyzmy prezydenta miasta i tym podobne. Gdy uznam, że ceny biletów są zbyt wysokie, przesiądę się do samochodu i zacznę jeździć bliżej i tyle.

Tanie linie nie są dla lotnisk. Są dla tanich pasażerów. Zarabiają na masie, a nie indywidualnościach.
    • ewamalgorzata Re: Centralwings odleci z Łodzi 10.05.06, 21:22
      > Rejsy z Łodzi, na które są już sprzedane bilety, odbędą się zgodnie z planem.

Może by tak Gazeta sprawdziła, co pisze?
      Odwołali mi kilka dni temu lot 28 - 30 maja. W piątek zmieniłam na 26 - 28
      maja. Dziś dostałam maila o tym, że także ten jest odwołany.
      Zachwyca mnie ich reklama "PEWNOŚĆ LOTU"...
      --
      Jest taki kraj na południu, gdzie wyspy toną w błękitach
      Gdzie Bog zapomniał o grudniu
      I zawsze dźwięczy muzyka
    • Gość: jerzy Nikt nie bedzie plakal po Centralwings IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.06, 22:29
      Z wyjatkiem osob, ktorym odwolali loty, nikt nie powinien plakac po C0. Nie
      potrzeba w Lodzi linii niezdecydowanych, niekonsekwentnych, nieprofesjonalnych,
      ktore zaczynaja dzialac z jakiejs wielkiej laski albo sentymentu. To tylko
      podwaza wiare w Lublinek, (kaze nam sie zastanawiac, czy to z nami jest cos nie
      tak, czy z nimi). Nie potrzeba nam tez linii bez samolotow, ktore chca/moga
      ladowac w srodku nocy (moze i tu pan Krawczyk mial racje, jak sie stawial) i
      skazywac sie tylko na emigrantow zarobkowych. Tak sie nie robi biznesu na
      dluzsza mete. Farewell C0! Fares high, fly low!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka