• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

przerejestrowanie kupionego auta Dodaj do ulubionych

• 25.10.06, 16:20
    Czy ktoś wie ile trwa w Łodzi przerejestrowanie samochodu po zakupie. Jakie
    dokumenty trzeba mieć przy sobie i jakie koszty są związane z
    przerejestrowaniem auta. Długo się czeka w urzędzie w ogóle.
    Edytor zaawansowany
    • 26.10.06, 09:21
      rudin napisała:

> Czy ktoś wie ile trwa w Łodzi przerejestrowanie samochodu po zakupie. Jakie
      > dokumenty trzeba mieć przy sobie i jakie koszty są związane z
      > przerejestrowaniem auta. Długo się czeka w urzędzie w ogóle.

W jeden dzień dostaniesz nowe rejestracje i tymczasowy dowód rejestracyjny
      kosztuje to 130 zł, oczywiscie za stały dowód także trzeba zapłacić ;)
      Musisz miec ze soba:
      dowód rejestracyjny
      dowód osobisty
      karte pojazdu
      umowe kupna/sprzedazy
      potwierdzenie opłacenia podatku w US

W łodzi to na ul.Smugowej najpierw stajesz w kolejce to informacji (przy
      wejściu duuże biurko)tam dostajesz formularz do wypełnienia i skierowanie do
      danego okienka na daną godzinę.
      Ja byłem ok 11 i na 14 dostałem numerek (pojechałem do manufaktury na herbate)
      W okienku dostajesz nowe tablice i tymczasowy dowód rejestracyjny, w tym czasie
      idziesz do kasy zapłacic 130zł. Stały dowód dostajesz po kilku tyg.
      • 26.10.06, 09:22
        vazz napisał:

aha i musisz miec tez ze sobą stare tablice ;)

To co napisałem odnosi sie do auta juz zarejestrowanego w Polsce, nie wiem jak
        jest ze sprowadzanymi.
      • 26.10.06, 09:23
        A czasem nie 178 zł?
        --
        mniam
        • 26.10.06, 09:27
          yavorius napisał:

> A czasem nie 178 zł?

W pierwszym dniu 130 zł zapłaci, oczywiście dopłata za stały dowód
          rejestracyjny do tego dojdzie ok 50zł.
          • 26.10.06, 09:35
            A:)
            --
            uhu
      • 26.10.06, 11:15
        Dzięki bardzo za wszelkie info. A potem po odbiór stałego dowodu też trzeba się
        zapisywać na jakąś konkretną godzinę?
        • 26.10.06, 11:52
          rudin napisała:

> Dzięki bardzo za wszelkie info. A potem po odbiór stałego dowodu też trzeba
          się
          > zapisywać na jakąś konkretną godzinę?

Nie wiem, dopiero mnie to czeka ;), ale pani w okienku powiedziała,ze mam sie
          zgłosić do okienek (chyba od ??do nr 0.35, dokładnie sie dowiesz podczas
          rejestracji)z tego co widziałem to nie było przy tych okienkach kolejki.
        • 26.10.06, 12:42
          Nie, po odbiór stałego dowodu nie stoisz już w kolejce do informacji. Od razu
          podchodzisz do miejsc po lewo od tego dużego biurka(czekałem ok. 10 min).
          Wcześniej zadzwoń, czy stały dowód już jest (ja zadzwoniłem po 2 tygodniach-był).
          Problem jest tylko jeśli auto ma być rejestrowane na dwie osoby. U mnie było
          tak: przyjechaliśmy o 14 (praca itd.), facet przed nami wziął ostatni "numerek"
          w dniu dzisiejszym. Chcieliśmy zapisać się na jutro-nie można, na jutro można
          zapisać się jutro:| A jak nie może jedna z osób przyjść to musi Ci napisać
          pełnomocnictwo i:
          1) zapłacisz 15 zł więcej przy wyrabianiu dowodu tymczasowego
          2) zapłacisz drugie 15 zł jeśli ta druga osoba nie może być przy odbiorze dowodu
          stałego.
          Trochę to chore. Polska Panie... pozdr

--
          wcześniej jako "m" z *.neoplus.adsl.tpnet.pl
          • 26.10.06, 13:00
            aha własnie,jezeli auto ma mieć dwóch (dwoje) właścicieli to musisz mieć umowe
            kupna sprzedarzy z nazwiskami dwojga przyszłych włascicieli lub akt darowizny
            lub sprzedazy np.9%auta drugiej osobie.

Ja rejestrowałem auto na dwojga włascicieli i pani w okienku poradziła,zebym
            wczesniej niż po 2 tygodniah nie przychodził po stały dowód bo go nie będzie.

Pozatym chorym dla mnie jest to,ze żyje w Łodzi, pracuje, rozliczam sie w
            tutejszym Urzędzie Skarbowym,ale żeby zarejestrowac auto musiałbym jechac do
            miejsca stałego zameldowania :/(300km)
    • 26.10.06, 13:08
      tinyurl.com/ybr8mr
      Dzierżżż!!!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.