Dodaj do ulubionych

Elitarne gimnazjum przy I LO im. Mikołaja Koper...

IP: 212.191.170.* 25.01.07, 06:57
BARDZO DOBRY POMYSŁ! BRAWA DLA DYREKTORA KAMIŃSKIEGO!
Obserwuj wątek
    • Gość: gm Elitarne gimnazjum przy I LO im. Mikołaja Koper.. IP: 194.150.250.* 25.01.07, 10:30
      Zgadzam sie , że jest potrzeba tworzenia elit bo tylko w ten sposób mazna
      właściwie zająć się zdolnymi i pracowitymi , podniesc poziom nauczania i
      zmotywować co bardziej ambitnych do wiekszego wysiłku. Uczniowie pozbawieni
      ambicji sa straceni i dla nich powinny powstać "elitarne" zawodówki bo
      robotników wykwalifikowanych brakuje bardziej niż niedouczonych magistrów.
    • Gość: PAwel Elitarne gimnazjum przy I LO im. Mikołaja Koper.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.07, 20:24
      tylko niech sie dyrektor Kamiński dobrze zastanowi nad tą nazwą, ponieważ istnieje już w Łodzi gimnazjum nr 1 przy ul. Sterlinga, ktore należy do elity łódzkich szkół gimnazjalnych i również ma wieloletnią tradycję... Tylko cień I LO przysłania jego dokonania...

Ale poza tym to powinszować pomyslu na zdobyie pieniędzy na funkcjonowanie szkoły!!!
    • Gość: glut Elitarne gimnazjum przy I LO im. Mikołaja Koper.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 21:19
      moim zdaniem, to nie jest zbyt dobry pomysl, dla mnie raczej jest to chore, ale
      w jedynce roi sie od ludzi zyjacych we wlasnym swiecie i skoro juz
      czternastolatek calkujaco-algorytmujacy jest w klasie pierwszej, to czemu ma
      nie byc gimnazjum?! a moze otworza tez podstawowke i przedszkole dla wybitnie
      zdolnych piecio i szesciolatkow? byloby ciekawie... w gruncie rzeczy po co im
      zycie prywatne i tak zamknach ich w laboratoriach, z mozgu uczynia megakomputer
      Jak ja sie ciesze, ze koncze juz te szkole...
    • Gość: bassient Elitarne gimnazjum przy I LO im. Mikołaja Koper.. IP: *.toya.net.pl 29.03.07, 20:23
      Nie popieram. Według mnie w Jedynce nie ma wybitnych pedagogów. Wiem co mówię bo
      jestem absolwentką tej szkoły. Powiem więcej: Dyrektorowi przytrafiają się
      wybitnie nieudane wpadki w wyborze nabytków pedagogicznych. Osiągnięcia uczniów
      to wyłącznie zasługa ich talentów i umiejętności. A poza tym trzeba by było w
      przypadku otwarcia gimnazjum wybudować dla niego nowy budynek bo w obecnym jest
      już wystarczająco ciasno... :/
    • Gość: Absolwent "elitarna" szkoła nr 1... IP: 149.9.0.* 04.04.07, 19:48
      Tylko nie do jedynki... Jestem ubiegłorocznym absolwentem tej "cudownej" szkoły
      i chciałbym przestrzec wszystkich którzy się tam wybierają - dotyczy to także
      tego gimnazjum, jako że nauczyciele będą Ci sami... Po pierwsze w budynku
      jedynki nie ma miejsca, na kolejne, klasy, gdyż już teraz panuje tam
      nieprawdopodobny ścisk w czasie przerw (nie wspominając już o żałosnej namiastce
      siłowni, gdzie może ćwiczyć góra 10 osób, a nie 2 razy tyle jak to się często
      robi). Jednak to nie wielkość budynku stanowi problem jedynki. Ten problem to
      beznadziejni nauczyciele!! Z jednym wyjątkiem: obie nauczycielki od chemii to
      najwyższej klasy specjalistki i jeżeli ktoś wiąże swoją przyszłość z tym
      przedmiotem, to oczywiście jedynka jest najlepszym możliwym wyborem w mieście.
      Natomiast nauczanie pozostałych przedmiotów to istne dno. Informatyka i
      angielski to lekcje, na których nic się nie robi. Z matematyką jest również źle
      , aby dobrze przygotować się do matury, trzeba dużo własnej inicjatywy - z
      lekcji nie wynosi się absolutnie nic, poza totalnym znudzeniem, czasami też
      zażenowaniem. Kwestia WFu zależy, na kogo się trafi. Z fizyką także jest źle -
      uczący mnie profesor był miły, ale za to nic nie wymagał, przez co rzadkością
      było by ktoś z 30 osobowej klasy odrobił pracę domową. Jaki to dało rezultat?
      Nietrudno zgadnąć... Jak więc to możliwe że jedynka ma taką opinię i jest
      uznawana za "elitarną" szkołę? Wg mnie to pozostałość po poprzednich latach, gdy
      szkoła była naprawdę dobra - niestety obecnie pozostała już tylko opinia i
      dobrzy uczniowie tą opinią zwabieni. Jeżeli komuś się wydaje, że zwariowałem, bo
      to wszystko jest niemożliwe, polecam drobny wywiad, wśród uczniów i absolwentów
      jedynki. Tak na marginesie - ciekawi mnie również czemu sam mundurek kosztuje aż
      150 zł (tak było 4 lata temu)- bo z całą pewnością nie jest tyle wart (sztuczny
      materiał)...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka