Dodaj do ulubionych

Modlin poleci, Lublinek się rozleci?

01.08.07, 20:20
A zarząd lotniska jak zwykle w dobrym humorze...
Wszystko będzie dobrze, he, he...
Obserwuj wątek
    • Gość: ag A dlaczego nie sprywatyzować? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.07, 21:12
      Czy może ktoś wyjaśnić dlaczego nie można Lublinka sprywatyzować? Sprzedać po
      prostu dużemu, doświadczonemu w branży inwestorowi, a on już będzie wiedział
      (lepiej przecież niż urzednicy) jak lotnisko rozwijać i na nim zarobić. Zyskają
      pasażerowie, łodzianie, do kasy miasta wpadłaby pewnie pokaźna suma.
      Jedyne wytłumaczenie przeciwko takiemu ruchowi to samkowite synekury dla
      królika i jego znajomych.
    • kriku Anpio - dobry artykuł, dzięki. 01.08.07, 22:19
      Obiektywna krytyka i oby budzik dla UM.
      Poza tym nie wiem czy oglądaliście materiał z debaty w Toya, gdzie Łaszkiewicz i
      Michalik przepowiadali, że łódzki port ma być regionalnym portem z 20-30
      połączeniami i to ma wystarczyć.
      Żeby być obiektywnym należy jeszcze dodać że ma być uruchomione połączenie do
      Cardiff przez CW, o ile dobrze pamiętam.

• minigry.amor.pl Pamiętam 01.08.07, 22:22
      Była taka propozycja wybudowania lotniska w połowie drogi z Łodzi do Warszawy.
      Gdzieś za Rawą to miało być. Lotnisko miało być ogromne, największe w Polsce i
      miało obsługiwać łódz i Warszawę oraz inne miejscowośi. Nie wiem czemu projekt
      upadł. To byłby koniec konkurencji. Oczywiście minilotnisko modlińskie to
      dopiero projekt, który nie wiadomo czy powstanie. Moze być tu gorzej niż z
      drugim terminalem Okęcia. Ponadto modlińskie lotnisko zabierze Lublinkowi tylko
      warszawiaków.
      • Gość: barnaba Re: Pamiętam IP: *.lodz.msk.pl 02.08.07, 21:14
        > Była taka propozycja wybudowania lotniska w połowie drogi z Łodzi do Warszawy.
        > Gdzieś za Rawą to miało być. Lotnisko miało być ogromne, największe w Polsce i
        > miało obsługiwać łódz i Warszawę oraz inne miejscowośi. Nie wiem czemu projekt
        > upadł.

A jak myślisz?
        Zbyt wiele interesów jest kręconych przy okazji budowy i eksploatacji Okęcia i
        Modlina.
        Poza tym- warwszawiacy mieliby dojeżdżać do lotniska? i to jeszcze w kierunku
        Łodzi? Przecież to ujma na honorze.
        • minigry.amor.pl Re: Pamiętam 02.08.07, 22:55
          To była propozycja warszawska. Po co proponowali skoro się wycofali z tak
          głupiego powodu. Teraz będą mieli stałą konkurencję w Łodzi. Nawet jeśli
          Lublinek upadnie to się podniesie jak "Fenix z popiołów" i będzie zabierał
          pasażerów. Przy czym zabieranie pasażerów to nic w porównaniu z konkurencją
          jakości obsługi. Narazie Lublinek i Okęcie to denerwujące pasażerów porty
          lotnicze. CDN.
    • Gość: darek Róbmy swoje IP: *.toya.net.pl 01.08.07, 23:21
      Znając perypeti z nowym terminalem na Okęciu mozna mieć nadzieje że to nie
      odosobniony przypadek(napewno) i Modlin to pieśn bliżej nie określonej
      przyszłości.Lublinek powinien robic swoje i wtedy bęzie szansa może mała ale
      jednak.
    • Gość: Bartas Bez paniki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.07, 23:44
      Chyba nie ma co az tak panikowac. Modlin jest dalej od Lodzi niz Okecie a do
      tego jest gorzej skomunikowany. Po prostu tanie loty z Okecia przeniosa do
      Modlina, w pewnym sensie moze to byc nawet minimalny zysk dla lotniska w Lodzi,
      bo klienci beda mieli dalej na tanie loty z Warszawy. W Lodzi to pozadny
      terminal jest potrzebny zeby moc sprawnie obslugiwac podroznych i by ludzie w
      jako takim komforcie oczekiwali na samoloty. A jak juz bedzie pozadny terminal
      to wtedy wymiana calej zalogi na jakis pozadnych znajacych sie na rzeczy
      profesjonalistow. Ale na dzis bardziej od nowych polaczen jest potrzebna
      infrastruktura. No chyba ze chcemy odstraszac klientow i linie tym naszym
      obecnym kornikiem zwanym terminalem

PS Jedyne zagrozenie to co zrobi Ryanair. Mam nadzieje ze bedzie traktowal Lodz
      iModlin jako rownolegle lotniska, oby
      • Gość: Paweł Re: Bez paniki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.07, 00:16
        a ja dodam od siebie (truizm) że w polsce choćby jutro powstało 10 takich
        'modlinów' to apetyt na latanie i tak długo pozostałby niezaspokojony! brak
        nowych połączeń na lublinku można tłumaczyć tylko fatalnym jego zarządzaniem bo
        gdy u nas się połączenia zabiera bo linii lotniczej 'brakuje samolotów' daje się
        je katowicom by obsłużyły zmęczonych obsługą podróżnych z okencia
      • Gość: sufler2007 Re: Bez paniki IP: *.lodz.mm.pl 02.08.07, 12:20
        Do BArtasa:Według mnie to nie powinno polegać na rozbudowaniu lotniska i
        wymianie szefostwa ale na równoczesnym rozbudowaniu(wybudowaniu terminala) i
        równocześnie na zwolnieniu i zatrudnieniu kompetetnych i poważnych ludzi jako
        osoby podejmujące decyzje strategiczne i mające wizje rozwoju lotniska.
        Łodzi jaknajbardziej są potrzebne nowe połączenia i to natychmiast.Nawet obecny
        terminal jest w stanie obsłużyć więcej pasażerów i samolotów dziennie.Co kilka
        godzin.Prawda jest oczywista-poprostu niema połączeń.Ja sam chętnie bym
        wylądował na LCJ niż w Katowicach.Poprostu czysta przyjemność znaleść sie w
        swojim mieście.A co do rozwoju Modlina to możecie sie bardzo zdziwić-i obym nie
        miał racji!!!
    • Gość: Ingo Modlin poleci, Lublinek się rozleci? IP: 213.17.170.* 02.08.07, 08:51
      Panie Krawczyk Pan jako człoweik z zarzadu Lotniska ma nie mieć nadziei lecz
      opierać się na faktach i na tym co Pan jako odpowiedzialny za lotnisko
      wypracował dla lotniska i jakie ma przewidywania co do otwierania nowych
      połaczeń. Nadzieje to moge miec ja jako uzytkownik lotniska. Pan ma obowiązek
      poruszać się w faktach. Władze maista powinny wreszcie odwołac cały ten pożal
      się Boże zarząd lotniska i powołac nowy kompetentny. Myslę, ze w stowarzyszeniu
      Lotnisko dla łódzi znalazłaby się nie jedna fachowa osoba. Tylko, że
      Kropiwnicki musiałby wreszcie zrezygnowac z upychania swoich znajomych po
      instytucjach miasta i postawić na profesjonalizm. A to to juz chyba dla niego
      herezja (niestety).

Ps. Swoją droga to nie wydaje mi się aby łódzkie lotnisko miało nastawiać się
      na warszwiaków. Myslę, że klienci naszego lotniska pochodzić powinni z innych
      rejonów. Ale do tego potrzebna jest dobra siatka połaczeń i dobra komunikiacja
      z lotniskiem i z Łodziąi A to pisczy. do lotniska powinien dojeżdżać pociąg
    • Gość: Bred Re: Modlin poleci, Lublinek się rozleci? IP: *.smrw.lodz.pl 02.08.07, 16:44
      Nie chcę byc okrutny , ale my przecież nie mamy lotniska , przecież to wyglada
      jak jakiś dworzec pks. Dziwi mnie natomist dobry humor władz lotniska i miasta.
      Niestety wydaje mi się , że mamy pecha bo ludzie , którzy zarządzają naszym
      kochanym miastem i lotniskiem są tam tylko po to żeby gdzieś poprostu być
      dostając swoje stołki z jakiejś bliżej nie określonej wdzięczności. Tymczasem
      życie szybko mija i wszystkie większe mista jak Wrocław , Poznań czy Kraków i
      Gdańsk bo stolicy to nawet nie liczę , uciekają nam w zastraszającym tępie. Nie
      chciałbym uprawiać tu taniej agitacji ale chyba wreszcie przyszła pora żebyśmy
      wzięli sprawe w swoje ręce i poszli rzetelnie głosować na inteligentnych ludzi
      po szkołach a nie na aparatczyków , tych samych od lat
    • Gość: majk_bank Re: Modlin poleci, Lublinek się rozleci? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.07, 17:43
      masz rację, nie znam sie na lotniskach:), ale dla mnie to ewidentny brak
      kompetencji tego Prezesika, już od dluzszego czasu jest ta dłuższa plyta dla
      samolotów, a ja ciągle slysze o tejemniczych przewoźnikach, ktorzy juz za
      chwile podpiszą z nami umowe, a potem jak zwykle grucha,
      ale jak mniemam jego szefem jest Kropa, wiec o skutecznym zarzadzaniu nie moze
      byc mowy...
      ech, szkoda qde, szkoda, bo cierpi na tym moje miasto...
      pozdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka