nagrobki w łodzi Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam wszystkich,

Jadę jutro szukać nagrobków, czy ktoś się może orientuje która firma robi
    najlepsze, nie wciska chińszczyzny i ma przyzwoite ceny? Słyszałem dużo
    pozytywnych opinii na temat zakładu w Aleksandrowie Łódzkim lecz nie wiem,
    który to dokładnie.
    Grób znajduje się na Kurczakach, więc z drugiej strony im bliżej tym przy
    ewentualnych zmianach lub poprawkach lepiej.
    Bardzo proszę Was o opinie, ewentualnie adresy dobrych i sprawdzonych firm.

Pozdrawiam
    • Gość: pietranik@OP.PL IP: *.adsl.inetia.pl 06.02.08, 16:54
      WITAM MIAŁEM TEN SAM PROBLEM PO ZWIEDZENIU PARUNASTU ZAKŁADÓW
      KAMIENIARSKICH MAM 80 PROCENTOWOM PEWNOŚC O MARCE I CENACH TEGO
      ZAKŁADU UL BRONISINY 116 JEST TO NIEDALEKO CMENTARZA KURCZAKI POLECAM
      • dzieki za odpowiedź, już zamówiliśmy na kurczakach u "WARECKIEGO" :) bardzo nam
        się podobał jeden z jego pomników, ceny miał umiarkowane i nie ściemnia,
        powiedział nam np., że teraz to lepiej nie stawiać pomnika bo musieliby kleić
        cementem, który lubi pękać, lepiej się wstrzymać i jak się ociepli to zrobią to
        specjalnym klejem, inni chcieli już natychmiast stawiać i nic o tym nie mówili
        mam nadzieje, że wszystko będzie jak należy
        pozdrawiam
      • Gość: lofi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.08, 13:44
        odradzam zakład KASPRZAK REKLAMACJA TO FIKCJA BARDZO BARDZO ORDYNARNA KOBIETA
        przyjmująca zamówienia
        • Gość: rozczarowany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.08, 08:09
          Odradzam również Bujanowicza z Kurczaków. Wprawdzie ma fajne pomysły
          na literki i dodatki, ale facet zupełnie nie słucha klienta. Podczas
          wizyty w jego zakładzie epatuje swoimi pomysłami, tendencjami,
          stylami, ideami, WIZJAMI...to człowiek nawiedzony!!! Zero empatii,
          zero wyobraźni, intuicji. Na początku sprawia wrażenie
          sympatycznego, delikatnie sugerującego rozwiażania. Ale cały czas
          pryska w momencie wyboru kamienia. Od tego momentu zupełnie nie
          słuch, cosię do niego mówi, ani co się jemu zakomunikowało
          wcześniej. Wręcz razi ignorowaniem delikatności materii. Następuje
          erupcja Jego wizji zmierzającej najpierw do wciśnięcia klientowi
          tego, co złożone na folwarku (czyli resztek). Zapomina, że wybrano
          kolor raczej szary...on ma wizję pomnika różowego (horror!!!). Nie
          pozwala nawet zaprezentować swojej opinii, a ten już przechodzi do
          dodatków: krzyż, krzyż z chałatem, z różą, Matka Boska ... etc.
          Guzik go obchodzi np. to, że przyjeżdża do niego osoba, która sama
          będzie leżała w grobie, który miałby zbudować i dla niej taka wizyta
          to burza emocji i szalenie krępująca sytuacja...dla niego istotne
          jest ile literek będzie obejmowało zlecenie, bo tylko w tym temacie
          dopuszcza zniżkę..i to jaką ?! 100-200 zł !!!! Przy koszcie nagrobka
          sięgającego prawie 10.0000 zł (i to podobno z tańszego materiału) to
          faktycznie elektryzująca zniżka. Fakt, że chodzi o nagrobek tzw.
          podwójny, ale 10.000 zł z resztek materiału, który pokazał...to
          chyba kpina, albo próba wytrzymałości gumy... tzn. ile człowiek jest
          w stanie zapłacić za jego wizję "okrojenia" kieszeni klienta.
          No, ... w przypadku Bujanowicza to chyba zdzieranie skóry
          z "jelenia", który "zabłądził" do jego zakładu. Serdecznie
          odradzam !!!
          • Gość: siaja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.10, 22:55
            Faktycznie to prawda co piszesz o Bujanowiczu.W rozmowie z nim to
            samo mogę stwierdzić.Zupełnie nie słucha co klient do niego
            mówi.Wciska kit i zachwala kiepskie pomniki które posiada na swoim
            terenie.Do tego jest strasznie drogi.Odradzam.
        • Gość: robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.09, 15:51
          Tak miałem wątpliwą przyjemność rozmowy z ta panią ale wycofałem zaliczkę w samą
          porę
    • Gość: xxxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.08, 19:38
      Rozumiem że chińskie marmury są do niczego. Nie znam się na tym,
      więc czym się to objawia? Chętnie zbiorę doświadczenia.
      • Gość: teczowazuzia IP: *.pools.arcor-ip.net 07.05.08, 08:47
        A co wy tacy napaleni na te pomniki? Tylko palenie, calopalenie i
        urna kurna. Niedobrze sie robi jak przechodze kolo tych betonowych,
        lodzkich nekropolii.
        • Gość: gonia IP: *.xdsl.centertel.pl 11.08.09, 10:59
          niestety polityka Polskich cmentarzy jest taka, czy urna czy trumna
          kwatera ma wymiary 90/190.o tyle lepiej na na jednej kwaterze wejda
          2 urny na poziom.do stanów nam daleko,ze stoi tylko tablica.ale
          kwatera jest podobnej wielkości, dlatego takie odległosci pomiedzy
          plytami.
      • Gość portalu: xxxx napisał(a):

> Rozumiem że chińskie marmury są do niczego. Nie znam się na tym,
        > więc czym się to objawia? Chętnie zbiorę doświadczenia.

zakładam, że to płyty wiórowe bądź plastik w okleinie
        --
        koteria.com
    • Wiecie ci, taki fakt, ze każdy ma w wiekszosci te chińskie. Tyko są dobrej
      jakości i kiepskie.

--
      Łodzianie Łączcie Się !!! Łódzkie Forum !
      • Gość: marzena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.08, 17:23
        Bardzo trzeba uważać byłem wczoraj na kurczakach w zakładach kamieniarskich i co
        najlepsze to natrafiłem w zakładzie Kasprzak na plansze ze nie wykonują
        nagrobków z chińskiego granitu a 80%nagrobków na wystawie to chińskie taki chwyt
        wiem bo widziałem takie same w łódzkiej hurtowni nagrobków chińskich pozdrawiam
        • A jak rozpoznać granit chiński, czy ma ukryte napisy "made in china", lub "made
          in PRC"?
          Jak wyglada trwałość chińskiego granitu?, czy jego długowieczność jest mniejsza
          pod polskiego?, jeśli tak to jaka różnica w latach.
          Czy nieboszczyk pod chińską płytą będzie się czuł gorzej od tego spoczywającego
          pod polskim granitem?
          Czy jedenym sposobem na dyskomfort drogich nam zwłok jest sumienne sprawdzanie
          miejsca produkcji kamienia?

Będę wdzięczny za informacje albowiem chciałbym uniknąć długotrwałego stresu
          związanego z nieodpowiednim gatunkiem nagrobka, bo to może prowadzić do powikłań
          zdrowotnych.
    • Gość: Wojciech IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 09:00
      POLECAM NAGROBKI GRANITOWE NA ULICY POGORZEL 17 (RUDA)- ŁÓDŹ. NAPRAWDĘ FIRMA ZNA
      SIĘ NA RZECZY I CENY CHYBA NAJTAŃSZE W ŁODZI.
      • Gość: fefka IP: *.31.rev.vline.pl 09.04.09, 18:55
        JA TEŻ POLECAM PAN WOJCIECHOWSKIEGO Z ZAKŁADU KAMIENIARSKIEGO Z ULICY POGORZEL.
        TO NA PRAWDĘ SOLIDNA FIRMA. WYSŁUCHA KLIENTA I DORADZI CENY NAGROBKÓW NA KAŻDĄ
        KIESZEŃ.POSTAWIŁ WŁAŚNIE NAGROBEK MOJEJ MAMIE JEST REWELACYJNY POLECAM NAPRAWDĘ
        WARTO.
        • Gość: lucek IP: *.toya.net.pl 16.05.09, 17:19
          ciekawe kto pisze te komenty z tym pogorzel czysz by sam wlasciciel ? ja sie
          zawidlem
          • Gość: jurek IP: *.toya.net.pl 27.08.09, 11:33
            masz racje firma wojkam z ul. pogorzel to kpina, niesolidna, nieslowna, wciskaja
            cos innego niz sie zamawia i nie wykonuja pracy do konca. ZALECAM WYSOKA
            OSTROZNOSC. SPRAWDZAJCIE KAMIEN. na wykonczenie czekam juz dwa miesiace.
            nidajcie sie zwiezc milemu wlascicielowi. to jest niesolidna firma. LEPIJ TROCHE
            DOLOZYC I MIEC PEWNA FIRME. nie podpowiadam jakia zeby nie bylo ze jestem z
            konkurencji. a pochlebne opinie o firmie wojkam pewnie wystawia sam wlasciciel
            lub rodzina.
            • Gość: wasyl IP: 109.243.245.* 18.02.10, 20:27
              Gościu jak sam nie wiesz czego chcesz to tak jest>Na drugi raz opisz problem a
              nie od razu najeżdżasz na firmę która istnieję od kilku dziesięciu lat ,a ty
              pewnie jak ona powstawała wchodziłeś na stojąco po stół.
        • Gość: logo IP: 94.254.186.* 21.02.10, 10:05
          Ja też polecam zamawiałam tam pomnik w 2009r i wszystko w najlepszym
          porządku,polecam.Mają stronę internetową z której korzystałam .
        • Gość: zeus IP: 94.254.186.* 21.02.10, 10:20
          Firma z ul Pogorzel jest OK zamawiałem pomnik dla ojca i wszystko jest w
          najlepszym lepszym porządku od momentu zamawiania,ceny którą można negocjować aż
          po samo stawianie pomnika.Wykonanie solidne i czyste.Polecam i podaję stronę
          internetową,bo poco jechać w ciemno,lepiej mieć jakiś wgląd www.wojkam.dl.pl/
    • Gość: niezadowolony IP: *.tvsat364.lodz.pl 30.09.08, 10:52
      NIE polecam zakladu P. Kośka z Pomorskiej. Nagrobek wykonany niezgodnie z zamówieniem, kompletna improwizacja wykonawcy mająca się nijak do ustaleń z klientem.
    • Gość: olka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 14:41
      ja polecam zaklad GROTKA na pomorskiej(w oklicach mileszek)
      • Gość: Janek IP: *.ols.vectranet.pl 19.10.08, 23:47
        Ja kupiłem z internetu
        nagrobki-warszawa.pl przyjechał łepek narysował wszystko jak bedzie
        wyglądało według moich wytycznych poczym dokładnie taki nagrobek mi zrobili.
        Jeśli chodzi o cene to sie nie wypowiadam czy tanio czy drogo.
        pozdrawaim
      • Gość: wdowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.12, 12:13
        Tez goraco polecam!!! Pelen profesjonalizm i bardzo przystepne ceny, nie ma opcji oszustwa co do chinskiego granitu!
        • Gość: Tragedia IP: *.play-internet.pl 30.07.12, 18:55
          jak czytam te posty to mnie skreca czy wy ludzie macie pojecie co znaczy nazwa granit? to wam wyjasnie ze to naturalny kamien i czy on jest z chin czy z izraela czy z Polski to nie ma to znaczenia poprostu wazne jest by gatunkowo byl dobry bez pekniec i skaz
    • Gość: dizz-biz.eu IP: *.toya.net.pl 21.10.08, 15:59
      zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą www !

kasprzak-nagrobki.pl/

Łódź ul.Szumna 39
      • Gość: MAREK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.08, 16:03
        NAGROBKI U KASPRZAKA DROGIE JAK CH...
        • Gość: misza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.08, 14:28
          Byłem tam w sierpniu połowa granitów to chińszczyzna takie same granity
          widziałem w hurtowni i takie same tablice i bardzo drogo
        • Gość: iza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.09, 15:12
          zamówiłam na ul kurczaki u wardeckiego już drugi nagrobek wybrałam na stronie
          wzór polecam
        • Gość: zibi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.09, 12:52
          TO PRAWDA ROBIŁEM TAM NAGROBEK I PRZEPŁACIŁEM
          • Gość: robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.09, 14:18
            A ja zamawiałem u Wareckiego na kurczakach i wszystko w porządku
            • Gość: Julia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.09, 23:25
              Witam bardzo dobrze ze jest taka strona sama szukałam firmy która wykona
              nagrobek, czytałam wszystkie opinie na tej stronie byłam w tych zakładach i
              wydaje mi się ze niektóre opinie piszą sami kamieniarze. Nie będę wymieniać
              które ale albo zakład to pośrednik i ma tylko wystawę a pracownicy z wglądu i po
              zachowaniu to ludzie całkowicie przypadkowi albo właściciel co dwa zdania to
              podnosi cenę i sam nie wie ile by chciał . Zamówiłam u A Wardęckiego najlepiej
              mi się rozmawiało bardzo konkretna osoba i miła 7go montaż na cmentarzu .Będę
              przy montażu co prawda nie znam się na tym ale popatrzę sobie i napisze jak było
              może komuś pomogę w podejmowaniu decyzji.
              • Gość: Julia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.09, 14:16
                Witam jak pisałam wcześniej byłam przy montażu trwało to prawie trzy godziny
                rozkopali cały grób i położyli fundament i na to ramę z betonu .Na rame układali
                elementy granitowe nawet dokładnie po trzech godzinach było skończone wydaje się
                ze wszystko bardzo dobrze . Pozdrawiam
        • Gość: Pawloo IP: *.toya.net.pl 18.08.09, 19:04
          Nagrobki u KASPRZAKA w chu... drogie i w dodatku chińskie !!! Zakupiłem u nich pomnik na szybko (jak bym przeczytał opinie o nich w życiu bym nie zakupił pomnika) i po trzech miesiącach powyłaziły jakieś plamy nie do zmycia!!! Reklamacja to fikcja po prostu nic nie obejmuje , bardzo wredna baba i traktuje klientów jak śmieci!!!
          LUDZIE STRZEŻCIE SIĘ KASPRZAKA ! ! ! (cmentarz przy ul.Kurczaki)
        • Gość: marek IP: 109.243.245.* 18.02.10, 20:20
          Zgadzam się z wami u Kasprzaka jest drogo,kobieta w biurze chamska i ubiera się
          jak młoda siksa.Znajomego tak okręcili że za pomnik na piwnice (pojedynczy) z
          impali,prosta ścianka żaden kosmos naciągnęli go na 10 tys.zł.A sam właściciel
          jakiś nerwowy czy chory psychicznie,mruga oczyma jak światłami.Osobiście nie
          polecam bo jego zasada to, nie pasuje to wypad,musisz mieć kasę bo się gościu ceni
          • Gość: bogdan IP: *.devs.futuro.pl 08.03.10, 14:55
            Tak to prawda pytałem tam o ceny ale poczułem się jak intruz na zasadzie płać i
            nie grymaś
            • Gość: Piotr IP: *.lodz.mm.pl 15.04.10, 22:21
              ja też się rozglądam, byłem u wielu kamieniarzy na ogrodowej i szczecinskiej.
              Przeraża mnie że niektóre zakłady "to budy" i pełno bałąganu albo na wystawie
              jest kilka nagrobków na krzyż i nie ma z czego wybrać, często trafia sie tez
              gość-gbur jakby nie chciał ci nic sprzedac albo ściemnia "że bedzie pan
              zadowolony". Ale można trafić coś co wyglada sensownie. Byłem firmie na
              szczecinskiej, nazywa sie Puchalscy - widać że produkują a nie tylko mają
              "gotowce" na wystawie kilkadzisiąt wzorów, nawet miły gość ze mną rozmawiał -
              chyba właściciel. Wygląda to porządnie. Czy ktoś ma jakies doświadczenia ?
              • Gość: Pedrozo1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.11, 17:35
                Znam go osobiście jest w porządku ale i niczym szczególnym się nie wyróżnia, takich zakładów jest w Łodzi wiele .
          • Gość: Pedrozo1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.11, 17:40
            Nie zawsze tak jest może jego żona miała gorszy dzień,kiedyś to była niezła laska :D:D:D
            Ale jeśli chcesz za pół darmo lepiej tam nie wchodź :(
    • Q7 kupił i się pytał o rozłożenie z tego powodu maszyny na raty.
      Dobry interes - nie ma rejklamacji. Poważnie piszę.
      --
      Autor: big_news
      Wiem, że to głupie tłumaczenie się, ale mimo to chcę WYRAŹNIE
      zaznaczyć, iż nie jestem przez nikogo inspirowany
    • Gość: Paweł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.09, 22:59
      Akurat jestem importerem i mogę coś powiedzieć na temat nagrobków chińskich , bo
      trzeba by rozróżnić granit chiński od nagrobków produkowanych w Chinach. Co do
      granitu z Chin tak jak i granitów z całego świata są lepsze i gorsze , natomiast
      co do samej produkcji nagrobków w Chinach , niekiedy bije ona na łeb naszą
      krajową choć nie ukrywam że zawsze znajdzie się producent lepszy i gorszy ,
      jedno jest pewne granitu się nie oszuka , jeśli się go dobrze nie wypoleruje to
      pastowanie pomaga jedynie do pierwszego deszczu, natomiast co do zimy, to
      większej bzdury nie slyszałem że po pierwszych morozach może się coś stać z
      kamieniem, natomiast co do rodzimych kamieniarzy to zazwyczaj małe zakłady
      rodzinne są przeciwne granitowi chińśkiemu bo sami mają potężne marże na
      nagrobkach i nie chcą aby ich produkcje wyparła ta z Chin
      • Gość: Pedrozo1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.11, 17:28
        To przykre, że człowiek który sprowadza nagrobki nie ma pojęcia o nich i na tym cierpimy my ale i Chińczycy.
        Jest takie stare powiedzenie nie wszystko złoto co się świeci i ma ono bardzo duże odniesienie jeżeli chodzi o nagrobki chińskie:
        1.Istnieją takie impregnaty które wychodzą do 5-ciu lat sam tego osobiście doświadczyłem kiedy kiedyś kupiłem Chińską tablicę i właśnie trzeba uważać na takie nagrobki które się nie naturalnie bardzo świecą :)
        2.Istnieje od kilku ładnych lat takie coś jak żywicowanie które usuwa wszelkie naturalne pęknięcia kamienia a w niektórych blokach jest tego naprawdę dużo, po takin zabiegu i wyszlifowaniu i polerowaniu nawet fachowe oko tego nie wypatrzy a ujawni się to na pewno po kilku latach na mrozie :)
        3.Dlaczego pisałem. że cierpią również na tym Chińczycy otóż dlatego, że oni nie chcą nas oszukać tylko, że nikt im nie powiedział ,iż u nas są mrozy które te zażywicowane nagrobki porozwalają a taki handlarz jak ten u góry wcale o niczym nie ma pojęcia .
        Jeśli coś się wydarzy z takim nagrobkiem odsyła nas zaskoczony do producenta a producent byłby nie mniej zaskoczony gdybyśmy do niego dotarli :D
        • Gość: Smaku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.13, 21:31
          Co za bzdety.
          Chińczycy wiedzą więcej niż ci się wydaje. To, że ty nie możesz do nich dotrzeć nie oznacza, że inni nie mają takiej możliwości. Pisanie o tym, że oni nie wiedzą, jakie u nas są zimy jest śmieszne. Przejedź się do Pekinu - tam zimy są takie same albo i ostrzejsze niż u nas.
          Oni doskonale wiedzą co będzie się działo z nagrobkami, gdy trochę postoją - o ile wcześniej były żywicowane lub sztucznie (czyt. olejem) polerowane. Tyle, że mają to w dupie. A dlaczego? Ano dlatego, że nasi wspaniali importerzy chcą kupić jak najtaniej, a Chińczycy chcą koniecznie mieć obroty. Stąd szukanie oszczędności. Ale jeżeli chcesz mieć tanio - to będziesz miał. Tyle, że nie łudź się, że będzie to dobre jakościowo.
    • Gość: Piotrek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.09, 17:35
      Witam...Zamawiałem pojedynczy pomnik z czarnego granitu (szwedzki kamień) w
      firmie WOJ KAM u pana Jacka Wojciechowskiego na ulicy Pogorzel 17 Łódź śmiało
      polecam ten zakład wszystko zgodnie z planem i oczekiwaniem.Dokładna i sprawna
      ekipa fachowców no i z szefem zakładu mogłem się dogadać jeżeli chodzi o ceny to
      wydaje mi się że są konkurencyjne w porównaniu do innych dużych zakładów
      kamieniarskich.Od lat z pomnika jestem zadowolony nic się złego nie dzieje a do
      tego dostałem 2 lata gwarancji która nie była mi potrzeba.
      • Gość: Tomis IP: *.toya.net.pl 09.07.09, 21:58
        Witam, ja polecam Centrum Usług Nagrobkowych w Łodzi, Ptasia 4. Firma bardzo
        solidna z tradycją, choć nowa na łódzkim rynku...mają bardzo niskie ceny i
        bardzo duży wybór pomników granitowych. na wystawie ok 50 pomników pojedynczych,
        piwnic oraz podwójnych.
        Pani, która obsługuje jest bardzo miła i kompetentna, a Szef konkretny, słowny i
        zna się na rzeczy... Śmiało mogę polecić ten zakład kamieniarski... Vis a Vis
        Castoramy na Jana Pawła II
        • Gość: Beata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.09, 23:07
          Centrum Usług Nagrobkowych w Łodzi, Ptasia 4 i to jest właśnie centrum tanich
          chińskich nietrwałych nagrobków.I wszystko na ten temat stanowczo nie polecam
          • Gość: Toniacz IP: *.99.rev.vline.pl 23.07.09, 10:23
            Co innego może napisać konkurencja, która nie radzi sobie na rynku i próbuje
            anty reklamować inne firmy, które w przeciwieństwie do niej nie oszukują
            klientów i nie narzucają chorych marży na granicie.
            • Gość: Adam IP: *.toya.net.pl 26.07.09, 19:47
              Z tego co Pan pisze granit rozdają darmo. Radzi czy nie radzi na rynku, nie
              wciska taniej chińszczyzny.
              Pozdrawiam.
              • Gość: Mikołaj IP: *.toya.net.pl 04.08.09, 19:44
                Zakupiłem na Ptasiej dwa nagrobki i zapewniam , że to nie chińszczyzna. Za darmo
                też ich nie dostałem, jak ktoś sugerował wcześniej, ale na pewno taniej niż
                proponowano mi w innych konkurencyjnych firmach. Zjeździłem całą Łódź i lepszej
                oferty nie znalazłem. Pomniki wykonano w terminie i co najważniejsze solidnie.
                • Gość: Monika ! IP: *.centertel.pl 04.08.09, 22:00
                  skąd taka pewność, że to nie chiński granit? Po czym poznać chiński nagrobek od
                  np vanga szwed tokowski star ruby? Co mają metki made in china:) Zdecydowanie
                  odradzam punkt na ptasiej to nie kamieniarz tylko handlarz.Dodatkowo zaśmieca
                  domy, klatki schodowe jakimiś ulotkami.Nie każdemu pasuje taki rodzaj reklamy.co
                  to hipermarket..?
                  odradzam ! ;]
                  • Gość: Mikołaj IP: *.toya.net.pl 08.08.09, 07:55
                    OJ widzę że Pani Monika musi być z konkurencyjnej firmy skoro mówi mi o jakiś
                    nazwach pomników o których ja nie mam pojęcia. Ja na forum się po prostu
                    wypowiedziałem że zakupiłem tam pomniki i że jestem zadowolony. Sprzedawca
                    poinformował mnie że to nie jest chiński granit, a jak to spraqwdzić? Ja nie
                    wiem. Ale jak Pani wie to bardzo proszę o odpowiedź gdyż jeśli okazałoby się że
                    to chiński badziew to od razu wracam do tej firmy...A hipermarketu niech Pani w
                    to nie miesza, bo widziałem gorsze formy reklamowania się, a ta nie jest
                    szkodliwa.a co najważniejsze z mojego ekonomicznego punktu widzenia jeśli mogę
                    ten sam produkt kupić taniej o 800PLN to Pani wybaczy, ale go kupuję gdyż to
                    jest dużo pieniedzy. Pozdrawiam i czekam na pomoc przy ocenie moich pomników
                    • Gość: Monika ! IP: *.centertel.pl 08.08.09, 17:13
                      Oj niestety nie jestem z konkurencyjnej firmy kamieniarskiej po prostu
                      zamawiając pomnik z granitu sprzedawca (fachowiec kamieniarz) poinformował mnie
                      o jakości różnych granitów oraz nazwach kamieni naturalnych itp Bardzo się
                      cieszę Panie Mikołaju :) że jest Pan zadowolony z taniej Chińszczyzny jaką
                      sprzedają na ulicy Ptasiej w Łodzi i nie tylko. Chińskie nagrobki mają
                      fantazyjne kształty i ozdoby wykonane z jasnego i nie tylko, tzw. mysiego,
                      granitu. Wystarczy wpisać w google: wzory chińskich nagrobków i już będzie
                      wiadomo jak wyglądają :) Nagrobki z chińskiego granitu ładnie wyglądają tylko
                      przez rok dwa a nie sto lat tam mi powiedziano.Na pewno jednym z felerów
                      chińskich nagrobków jest daleka odległość między klientem a wykonawcą. Nie ma
                      problemu, gdy dany wzór nam odpowiada, ale co gdy chcielibyśmy coś w nim zmienić
                      :) ?? Wtedy zaczynają się problemy. Dużo zależy od kamieniarza u którego mamy
                      zamiar kupić nagrobek, być może wyśle zamówienie indywidualne he he lub
                      dostosuje któryś z gotowych wzorów do naszych potrzeb. Więc zwracaj Pan od razu
                      do tej firmy reklamacje bo to złodziejstwo w biały dzień. Hmmmmmm reklama Widzę
                      bardzo bronisz tą firmę może sam w niej pracujesz :> Nie jestem głupia. Proszę
                      pamiętać TANIE nie znaczy Dobre niestety chinole zajęły cały rynek. Mam nadzieje
                      że udzieliłam Panu pomocy co wiem to pisze :) Pozdrawiam!
                      • Gość: Mikołaj IP: *.toya.net.pl 10.08.09, 14:52

Witam...

Nie pracuję w tej firmie i nie zakupiłem tam chińskich nagrobków, które Pani
                        twierdzi, że są chińskie. Sprzedający zapewnił mnie że to nie są produkty z Chin
                        tylko z rodzimego zakładu. Może mi Pani doradzić jak mam poznać że to z Chin???
                        Może jeśli się Pani tak dobrze zna na tym i orientuje to może spotkajmy się na
                        cmentarzu i ja pokaże Pani zakupione przeze mnie nagrobki, a Pani mi sprawdzi
                        czy to chińskie czy nie?? Od razu nie wrócę do tej firmy i nie zrobię awantury
                        gdyż nie mam pewności że mnie oszukali jak to Pani z góry zakłada... Czekam na
                        odp. PS. a ewentualnie kto może mi określić i w jaki sposób sprawdzić czy dany
                        nagrobek jest chiński czy nie???
                        • Gość: Monika ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.09, 22:02
                          Raczej się nie spotkamy nie umawiam się z ludźmi przez internet i nie mam czasu... ale może zrobi Pan zdjęcia i wstawi link z fotkami na forum to postaram się pomóc albo ktoś inny z forumowiczów się wypowie na temat zdjęć. Z tego co wiem tam handlują tylko chińczykami w różnych kolorach. Zna pan nazwę tego kamienia ? No nic z mojej strony to wszystko jak na razie pozdrawiam!
                          • Gość: krzysiek IP: *.pai.net.pl 28.09.09, 00:40
                            Mam pytanie,takie zasadnicze.Ile kosztuje nagrobek-1.z Chin,2 z Polski,3.Gdzie jest ta hurtownia nagrobków z Chin.Dzieki pozdrawiam.
                            • Gość: Pedrozo1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.11, 16:07
                              Najtańszy chiński 950zł z tablicą.Najtańszy polski 2200 u takiego co płaci KRUS (TRZEBA SIĘ LICZYĆ Z TYM, ŻE NA EMERYTURY PÓJDZIEMY OD 70-TKI) U uczciwego rzemieślnika który płaci ZUS i podatek 3000zł najtańszy.Hurtownia jak i wszystkie pozostałe chińskie rzeczy Gostynin.
                          • Gość: Pedrozo1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.11, 16:50
                            Przeczytałem całą dyskusję i rację mają Ci którzy twierdzą, że to Chińczyki w 100-u % ale oni wcale nie stawiają je tak tanio !
                            Chiński kamień nie znaczy wcale, że automatycznie gorszy tylko ,że oni robią te najtańsze nagrobki z odpadów a wiadomo, że Polak który tam kupuje bierze te najtańsze Często żeby nie było widać spękań żywicują go i to dopiero wyłazi po kilku latach a handlarze odsyłają do producenta :D co jest trochę daleko Pomysły handlarzy co do pochodzenia Chińszczyzny są nieograniczone, począwszy od wszystkich krajów przeładunkowych :Belgia,Holandia,Francja,Hiszpania,Portugalia skończywszy na krajach egzotycznych jak :Meksyk,Wenezuela,Filipiny a nawet słyszałem o Wyspach Owczych .
                            Reasumując :Kamień z którego robią Chińczycy to granit materiał niezwykle trwały i jeśli nie jest uszkodzony będzie stał 100-ki lat.Chińczycy robią z granitu który kupują na całym świecie a więc :Brazylia,Indie,Afryka Południowa tylko te najtańsze robią z własnego granitu który również jest bdobry Problem polega na żywicowaniu ponieważ po takim zabiegu nie widać ukrytych wad a ujawnią sie one na pewno w naszych warunkach klimatycznych tylko, że po kilku latach.Można zamówić Chińczyka tylko trzeba mieć trochę szczęścia w życiu !
                            Pozdrawiam i życzę owego szczęścia !
                        • Gość: niezadowolony IP: *.tktelekom.pl 17.11.14, 15:04
                          Ja w tym roku zamówiłem nagrobek w firmie niejakiego Pana Misiuna z ulicy kasztanowej.
                          Czekałem 4 miesiące na wykonanie pomnika z kamienia impal . Zapłaciłem zaliczkę w wysokości 1000 zł. Po miesiącu pan Misiun poprosił o wpłatę kolejnych 3000 ( nie taka była umowa) . Ja głupek wpłaciłem i skończyło się odbieranie telefonow. Po mojej 5 wizycie w końcu postawili mi pomnik który okazał się z chińskiego kamienia. Zaczęły wychodzić plamy. Oczywiście kontakt się urwał. Nie polecam firmy Pana Misiuna z ul Kasztanowej - Oszusci!!!!
                  • Gość: kamieniarz-poznan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.03.14, 12:24
                    kamieniarz Poznań
                    nagrobki granitowe Poznań
            • Gość: Krzysiek IP: *.pai.net.pl 08.10.09, 01:38
              Mam Was Wszystkich...................Wy którzy maią juz za sobą te przykre chwile ,napiszą co jak i gdzie i za ile i z jakiego materiału-macie to wszysko w d...e.Co Wy jesteście za "ludzie".No może macie rację-biznes to biznes,a biznes to pieniądze.Jest to gó... a nie forum uczciwych ludzi.Krzysztof
      • Gość: Pedrozo1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.11, 16:57
        Gwarancję którą powinien udzielić rzemieślnik to 50-siąt lat na materiał i 5-ć lat (nagrobek poj) 10-ć lat (nagrobek podwójny) na opuszczenie się,
        Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych i zabrudzeń,zaplamień :)
    • Gość: ANONIMOWY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.09, 15:14
      !!! UWAGA !!! UWAGA !!! KONKURENCJA NIE ŚPI !!! KONKURENCJA DZIAŁA

!!! KAŻDY NA KAŻDEGO OSTRO JEDZIE !!! PSUJE DOBRA OPINIE FIRMY.
      • Gość: gol IP: *.pools.arcor-ip.net 20.09.09, 15:18
        AUTORESPONDER CZAI!!! pozdrowka
        • Gość: gość IP: *.pai.net.pl 28.09.09, 23:42
          wali ci na dekiel
          • WITAM SERDECZNIE!!!!WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH KUPNEM POMNIKA PRZESTRZEGAM
            PRZED W.PIĘTKĄ Z KURCZAKÓW.CZŁOWIEK NIE ODPOWIEDZIALNY I NIE SŁOWNY.JEŚLI JUŻ
            KTOŚ PODPISAŁ Z NIM UMOWĘ TO NIECH NIE DAJE PIENIĘDZY BO NIE WIADOMO KIEDY
            ZOBACZY WYKONANE ZLECENIE!!!!!
            • Gość: ANIA IP: *.toya.net.pl 11.11.09, 15:51
              Ja też miałam kłopoty z tym Panem. Przestrzegam również i odradzam.
              • Gość: gość bożena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.09, 17:09
                Witam zainteresowanych bo i ja mam kłopot. Pragnę wszystkim przekazać więcej informacji w temacie granitu chińskiego. Zainteresowana i bojaca sie by nie zakupic chińskiego granitu przez przypadek trafiłam na stronę:ajgranit.com
                Przeczytałam regulamin i praktycznie nie zauważyłam zakazu podawania linka do innych stron w sieci. Pobuszujcie sobie na tej stronce. Kliknijcie w "materiały" i "nagrobki". Nawet naprawde droga i bardzo dobra Impala tez jest podrabiana. Trzeba bardzo uważać a najlepiej skontaktowac sie z rzeczoznawca co ja czynie dla "świetego spokoju" i pewności. Pzdr
                • Gość: gość-bozenka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.09, 16:58
                  Witam Was. No tak, dalszy ciąg moich perypetii. Znajoma postawiła pomnik swoojemu bliskiemu, tradycyjny, gotowy nagrobek w/g gotowych elementów. Ja chce czegoś innego.Przekazała mi namiar na wykonawcę czyli Stanisława Bednarka Bronisin Dworski 8. No cóż. Zadzwoniłam, facet w rozmowie odpychajacy,nonszalancki, mimo to umówiłam się na cmentarzu celem wstępnych rozmów. Na "dzień dobry" facet - nie wyjmując rąk z kieszeni łaskawie potwierdził swoją tożsamość i orzekł : """byle szybko bo mam pięć minut". Na co ja, że dłuzej wybieram na rynku pietruszkę a rozmowy o nagrobku podwójnym, którego cena to ok 9 tys złotych - nie załatwię w pięć minut.Super przygotowana, ze zdjęciami pokazałam nagrobek czyli kamień i fason jaki mnie interesuje. Odniosłam się do tablicy, że czarny "szwed" przy jasnym kamieniu tłamsi moją estetykę. Na co facet,że to nie szwed tylko "orion".Podeszłam bliżej i faktycznie - Orion. Szwed jest idealnie czarny bez najmniejszych jasnych plameczek. Spojrzałam na swoje zdjecia - no "orion". No dobrze.Zadaję pytanie jaki w takim razie poleciłby kamień byle nie tak ciemny.Facet na to: a to Pani broszka. Co Pani wybierze to taki użyję.Na co ja - " a może najjaśniejsza impala?" Gościu na to - Pani sprawa. I dalej zaczął taki tekst: bo tamten "szwed" nie podoba się Pani.To niech Pani wybiera co chce. Zdumiona zripostowała, że ...przecież podważył Pan fakt że to "szwed" mówiąć, że orion z czym się zgadzam i co potwierdzaja moje zdjecia. Przecież to nie szwed. No i gościu się rozsierdził: jak OSMIELI SIĘ PANI PODWAZYĆ CHOCIAZ JEDNO MOJE SŁOWO - to zaraz odchodzę!!!!.Ożesz.....jak ryknEŁam: spadaj chamie i to już bo nie ręcze za swoje zachowanie. JA ZA SWOJE CIĘŻKIE pieniądze mam wszystko robić sama?. Bez podpowiedzi, bez planów / plany też mam robić sama/ a tylko wyłożyć ogromną kasę??? a Ty z chamskimi tekstami?? Skutecznie przepędziłam z Cmentarza. Omijajcie tego faceta szerokim łukiem. Tylko pieniądz, pieniądz. Cham nad chasmy!!!A cóz to- On jest jeden?. CHAM!Szkoda waszych nerw. Kupuja gotowe elementy, składaja i potem tylko montują biorąc ogromna kasę. A inni nawet poprzez internet robią bezpłatne "wizualizacje" pomników. Trzeba jednak dobrej duzej firmy typu "warszawa-nagrobki". Zrobia za nas wszystko perfekcyjnie - bo wiadomo, ze my sie na tym nie znamy.Pozdrawiam. Do "czarnej listy" dodaje Bednarka z Bronisina!
            • Gość: wwe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.10, 19:31
              u moich najbliższych pomniki wykonywał ok 1rok jakość taka sobie a cena no teraz wiem że z kosmosu
    • Gość: teksas77 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.09, 21:29
      Witaj, nie wiem jakie masz fundusze , czas i oczekiwania, ale jest zagłębie
      nagrobkowe za Wrocławiem - Strzegom tam firmy nagrobkowe liczone są w
      setkach... na placach jest od kilku do nawet ponad 100 - i do tego ceny - tam
      się wydobywa kamień więc wzory i ceny naprawdę super - warto jest jechać kupić i
      przywieźć zapłacić za montaż i tak wychodzi naprawdę duuużo taniej
      • Gość: gość bożenka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.09, 20:24
        Do texas77 i ewentualnych zainteresowanych. Dziekuje za szczerą podpowiedź. Znam to zagłebie kamieniarskie..-oczywiście z sieci. Już rok przygotowuję się do tego wydatku. Czyli poznaję wiedzę tajemną, zapoznaję się z wzornikami kruszcu, szukam i znajduje właściwości-cechy kamieni, kolory etc. problem w tym, że nie chcę polskiego kamienia bo mi się nie podoba i jest dość słay. To taniej wychodzi portugalski o wiele ładniejszy od polskiego. Polski zamówie daleko,na nagrobku podwójnym zyskam ok 2 tys a ile strace za transport?. W pewnym obszarze dowożą i montuja gratis. dalej - koszty bardzo wysokie.Wracajac do kruszywa. Odnoszę się do najlepszego z jajlepszych czyli do "czarnego szweda". Jego właściwości są tak fantastyczne, że dla wielu zwyczajnie cenowo nieosiagalny, dla tych co lubia taki kamień. Ja akurat - nie. Bo strasznie widać kazdy pyłek i drobinke brudu. Brak czasu na codzienne odwiedziny i sprzątanie nagrobka. Jest on-kamień tylko moim "wzorem". Np "nasiakliwość" czyli prościej wsysanie wody wynosi 0,03% a poski Strzegom posiada nasiakliwość 0,30%. Jest różnica?. No pewnie, że jest.Do tego dochodzą inne cechy. Postawiłam zatem na kamień skandynawski. Te kamnienie są najtrwalsze i w zalezności od cech i koloru oczywiście o wiele tańsze od "szweda". I tak np u nas w Łodzi cholernie drogo biora za IMPALĘ / ciemne kruszywo/ a o wiele lepszy jest KURU GREY! tyle, ze jasniutki. Tylko kazdy zamawia to co mu się podoba. Sądzę, ze zamknę się w kreslonej kwocie i zrealizuje mój plan pomyslnie. Niemniej: Omijajcie Bednarka Stanisława z BRONISINA!. CHAW!!!!
        • Gość: irena IP: 82.160.56.* 09.01.10, 11:19
          zajrzalam na to forum bo przymierzam sie do zakupu nagrobka ,chodzi
          mi o cos skromnego taniego i trwalego .ale chyba wiekszosc
          forumowiczow to wlasciciele firm ktorzy wymieniaja sie pyskowkami i
          zlosliwosciami ,nie wiele tu wiarygodnych rad
          • Gość: Pedrozo1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.11, 14:33
            Pomijając Chińczyki (chyba że ma Pani dużo szczęścia w życiu) najtańszym nagrobkiem będzie wykonany z naszego jasnego granitu za około 3000zł wieczny aczkolwiek nieodporny na zaplamienia trzeba uważać.Pozdrawiam .
    • Gość: Piotrek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.10, 00:28
      Może trochę odgrzebuje temat, ale myślę że warto dać kilka rad na ten temat. Przede wszystkim: W Łodzi są bardzo drogie nagrobki, z tego powodu warto rozejrzeć się gdzieś indziej.

Wziąłem samochód i pojechałem w dwa miejsca, kilka kilometrów za Łódź. Okazało się, że ceny są takie same jak w mieście. Więc pomyślałem, dlaczego by nie poszukać w necie. Jak pomyślałem tak zrobiłem.

Znalazłem kilka stron internetowych zakładów kamieniarskich, na jednej rzucił mi się w oczy wielki napis "zimowa promocja". Ale wpisałem w Mapa Targeo i okazało się, że około 150 km. Myślę, pewnie zedrą za transport - nie opłaca się. Już miałem dać sobie spokój, ale coś mnie tchnęło i napisałem do nich.

Okazało się że transport był bardzo tani, coś około 1 pln za kilometr i na dodatek duży nagrobek za 2 200 pln. U nas taki nagrobek kosztuje koło 3 500 - 4000.

Zaryzykowałem, zamówiłem przez internet, trochę się wkurzyłem bo trzeba było czekać koło miesiąc, ale jak się właściciel tłumaczył... "mamy dużo zamówień na nagrobki"... nawet przez chwile zacząłem się bać o swoją kasę.

Jednak firma mnie nie zawiodła, a w ramach rekompensaty dostałem elegancką podstawkę pod znicze. Nie wiem czy mogę podać tutaj link do strony tej firmy, ale spróbuje bwierzbicki.com
      • Gość: Danka IP: *.dynamic.caiway.nl 17.01.10, 12:54
        Moge polecic zaklad kamieniarski w Krzywcu ,kolo Aleksandrowa wlasciciel Jan
        Tomaszewski , zamowilismy tam, no pare lat temu i nie bylo zadnych problemow i
        nie ma do tej pory. Nie wiem jak teraz jest , czy maja tam teraz chinskie
        nagrobki? Tak sie zlozylo, ze musze zamowic nagrobek dla swojej mamy , ktora
        wlasnie zmarla, prosze o opinie!
        Pozdrawiam Danka
        • Gość: Justyna IP: *.satfilm.net.pl 27.03.10, 14:45
          Jestem z Włocławka i również szukam niedrogiego nagrobka. W moim mieście
          nagrobki są bardzo drogie, a oglądając je odnoszę niejednokrotnie wrażenie, że
          są to również nagrobki chińskie sprzedawane jako własny wyrób. To wrażenie
          wynika z tego, iż byłam swego czasu w hurtowni nagrobków CARO w Gostyninie (
          maja swoją stronę, ale nie podają na niej cen, co wg mnie jest dużym mankamentem
          ) - fajna firma, bardzo ładne i bardzo tanie nagrobki, nie tylko chińskie,
          załatwiają transport - nawet niedrogo - ale nie montują. I tu jest pies
          pogrzebany. Dzwoniłam do włocławskich kamieniarzy, którzy montują nagrobki,
          kiedy zadzwoniłam do niektórych z nich okazało się, że za sam MONTAŻ podwójnego
          nagrobka bierze taki kamieniarz 1500 zł, a pojedynczego 1200. Myślałam, ze mnie
          trafi szlag !
          Za montaż nagrobka wartego ok. 3500 zł - w cenę którego wchodzi materiał,
          harówka przy obróbce, transport - kamieniarz śmie żądać 1500 zł ??!!!!! A za
          montaż nagrobka pojedynczego wartości 800- 1500 zł żąda 1200 zł ?????!!!!!! To
          ROZBÓJ i Urząd Skarbowy powinien takiemu dołożyć taki domiar, żeby ze swoją
          pazernością trafił pod most !

Powiedzcie mi, jaki ROBOTNIK w Polsce zarabia 1500 zł przez 3-5 godzin ?!!!!

To jest zwykła złośliwość kamieniarzy, którzy chcą dać swoistą nauczkę ; nie
          dałaś się nabrać na moje nagrobki, zapłacisz mi za robotę tyle, ze nie będzie ci
          się opłacało skądinąd sprowadzać .
          Natomiast firma znajdująca się w okolicach Opola za montaż podwójnego bierze
          ok. 650 zł, pojedynczego około 500.
          Szkoda, że ta firma - a ma bardzo ładne, niedrogie i w ogromnym wyborze
          nagrobki, oferuje transport wyłącznie w swoich okolicach.

Tak więc szukam dalej. Jeśli ktoś może mi coś podpowiedzieć, proszę o radę i
          ewentualne namiary na niezbyt drogi ale solidny zakład kamieniarski w okolicach
          Włocławka i nie tylko. Pozdrawiam wszystkich.
          • Gość: JACEK IP: *.toya.net.pl 21.04.10, 18:42
            To jak jesteś taka mądra i szlag Cię trafia to sobie weź kup taki nagrobek w
            "caro" i zamontuj sama . I zobaczysz wtedy czy to to taka lekka praca. Prędzej
            się " sprujesz w gacie". Do montażu takiego podwójnego nagrobka jest potrzebnych
            2 silnych ludzi, jeśli oczywiście teren jest łatwo dostępny, jeśli jest ciasno i
            teren jest trudny to juz muszą być 3 lub 4 osoby. Jedna płyta główna waży od
            170kg. Więc żadne "burki z pod budki z piwem" by nawet nie dźwignęli takiej
            płyty. I nikt za psie pieniądze tego robić nie będzie....a na koniec mam dla
            pani propozycję , a mianowicie niech się Pani zajmie tym tematem i otworzy
            działalność. wtedy zobaczy Pani drugą stronę tematu....nie tylko tą lepszą...
            Pozdrawiam
            • Pan ktory napisał to jest chyba człowiekiem, który handluje pomnikami a nie
              producent , jak można w ten sposob napisać (bardzo wulgarnie).
              Drodzy kamieniarze o przepraszam -handlarze:) wystarczy napisać na każdym
              nagrobku chińskim _chiny- i sprawa załatwiona , przecież cały handel ogródkowy
              to wszystko wyroby z chin.Kłamstwa pod tytułem - jest to nagrobek z Włoch czy
              tam podobne frazesy to kompletna klapa dla Was , gdyż klienci są już dobrze
              poinformowani co znaczy wyrób z chin.Po tej zimie na chińszczyżnie powychodziły
              dziury i plamy - na reklamacje nie ma szans.Miła Pani aby kupić nagrobek dobrej
              jakości wystarczy poprosić kamieniarza aby pokazał zakład , maszyny, kamień w
              płytach z którego będzie wykonany nagrobek i sprawdzić należy wzornictwo
              nagrobków chińskich w internecie.Może być troszeczke drożej ale będzie pewne, że
              to nie jest chińczyk.
              POZDRAWIAM SERDECZNIE.
przejdź do: 1-100 101-145
(101-145)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.