Dodaj do ulubionych

Które liceum w Lodzi wybrać?

14.04.09, 18:31
Witam ! W tym roku kończę gimnazjum i dlatego intensywnie rozgladam się za
fajnym LO w łodzi. Najbardziej interesują mnie klasy o profilu humanistycznym
lub językowym. Mam kilka swoich typów, m.in. LO nr XXI,XXX,XXIV,XIII. W sumie
dobrze się uczę, a z próbnych egzaminów uzyskałam w sumie 95pkt.(nie wliczając
oczywiście j.obcego). Będę więc miała ok. 150-160 pkt. (prognozując:P) Proszę
o szczere opinie i pomoc, ponieważ naprawdę nie wiem, na jakie liceum mam się
zdecydować. Z góry dziękuje za wszelkie rady ;** i prosze o szybkie odpowiedzi (;
Edytor zaawansowany
  • Gość: Jul IP: *.toya.net.pl 26.11.09, 14:06
    proponuje Ci IV z angielskim ul.Pomorska, XIII LO im. Marii
    Piotrowiczowej ul. Zuli Pacanowskiej 4 z franuskim i chyba XXXII z
    hiszpanskim. ;)
  • Gość: szkoly IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.09, 21:37
    zaraz pewnie ktoś z trójką wyskoczy jak zawsze......
  • Gość: gość IP: *.retsat1.com.pl 27.11.09, 16:23
    Ja wyskoczę! W życiu nie wybieraj tej szkoły ;) Nie warto.
  • Gość: hanna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.09, 19:07
    Czemu? ;p
  • Gość: hanna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.09, 19:08
    przeciez zdaniem wielu jest 'swietne'! ?
  • Gość: gość IP: *.retsat1.com.pl 05.12.09, 16:02
    niewielu, nawet co mądrzejsi uczniowie tej szkoły szybko zmieniają o
    niej zdanie i przepisują się do szkół na dobrym poziomie.
  • Gość: pytanko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.09, 14:32
    co sądzicie o I czy IV- ce?------jeśli ktoś najbardziej kocha
    chemię i historię>?
  • Gość: ggosc IP: *.toya.net.pl 11.12.09, 18:34
    jeśli chemię to tylko I
  • patri166 03.01.10, 14:17
    Witam ! :)
    W końcu wybrałam XIII LO i jestem baaardzo zadowolona. Po 4 miesiącach nauki francuskiego widzę ogromne postępy. Chociaż na brak nauki nie narzekam, to jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona. Jeśli chodzi o kadrę romanistów, to są to po prostu świetni ludzie, którzy potrafią wspaniale wytłumaczyć i podnieść na duchu zrezygnowanych xD.Na początku wiele osób ma mały kryzys, bo myśli, że nie da rady. Zwłaszcza przed pierwszymi egzaminami. Ale potem przychodzi wielka ulga i radość ;p ( Wiem z własnego doświadczenia xD) Ogólnie polecam tą szkołę i zachęcam tych, którzy zastanawiają się nad jej wyborem do podjęcia decyzji. Naprawdę warto!
  • Gość: kiki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.13, 09:41
    przestan pisac bzdury trzynastka to jedno z najgorszych liceow i dobrze o tym wiesz z uwagi na matematyke pani kousut ktora stisuje mobbing wobec uczniow ichemie pani pajor ktora postepuje tak samo to najgorsza szkola z nauczcielami nieudacznikami zyciowymi ktorz odreagowuja swoje niepowodzenia zyciowe na uczniach.
  • Gość: Ania IP: 195.69.80.* 07.01.10, 21:12
    Chciałabym zmienić liceum, poszukuje szkoły z dobrą matematyką i angielskim,
    mieszkam na Teofilowie. Poziom nie może być zbyt wymagający (jak, np. na
    Politechnice). Z góry dzięki za odpowiedź :)
  • Gość: uczeń IP: *.retsat1.com.pl 13.02.10, 14:29
    XXVI- u mnie wszyscy w rodzinie skończyli to liceum i wszyscy
    skończyli studia i mają dobrą pracę
  • Gość: monik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.10, 11:54
    A co sądzicie o liceum Uniwersytetu Łódzkiego?
  • Gość: ZET IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.02.10, 14:43
    chodze to PLO UŁ. uwazam ze warto było. wystarczy 130 pkt, ale poziom jest na miare rownie humanistycznej trójki. na plus działa wspaniała atmosfera ze strony uczniow jak i nauczycieli !!
    wszystkich zainteresowanych zapraszam na dni otwarte:

27.03. (sobota) od godz. 10.00 - 13.00
    17.04. (sobota) od godz. 10.00 - 13.00

• Gość: kalinka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.11, 17:29
    Jaki był limit punktów w 2010?
  • Gość: Miśka:) IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.10, 22:41
    z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, ze PLO UŁ jest świetne. niesamowita
    atmosfera i bardzo wysoki poziom. ponadto udział w konferencjach
    naukowych, spotkanaiach ze znanymi ludźmixD- mieliśmy okazję
    uczestniczyć we wręczeniu doktoratu honoris causa Margaret Thatcher oraz
    prof. Bartoszewskiemu
    jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć, pytaj, chętnie odpowiemxD
  • Gość: ola IP: *.retsat1.com.pl 24.02.10, 17:13
    Jak M.Thatcher była w Łodzi to akurat były wakacje i nie było
    chętnych na pójście na spotkanie (tak było w mojej szkole)i robili
    dosłownie łapankę wśród uczniów, tak, że nie ma się czym chwalić.
  • ika_93 24.02.10, 20:58
    widocznie w Twojej szkole uczeń jeszcze nie dorósł
  • Gość: Kaśka IP: *.xdsl.centertel.pl 17.03.10, 20:43
    a która szkoła jest lepsza - PLO UŁ czy XIII LO ? co polecacie ?
  • Gość: ra IP: *.astral.lodz.pl 23.03.10, 22:54
    Szczerze powiedziawszy nie znam XIII. Ale znam PLOUŁ. Polecam gorąco -wspaniała
    kameralna atmosfera, wszyscy się doskonale znamy. Świetni nauczyciele, którzy
    każdą wolną chwilę poświęcą na pomoc w nauce. Nie bójcie się, że są to
    nauczyciele akademiccy - po pierwsze nie wszyscy, a po drugie każdy miał już do
    czynienia z młodzieżą gimnazjalną czy licealną. Po trzecie - jeżeli nauczyciel
    jest wykładowcą akademickim to w pewnym stopniu daje nam szansę zetknięcia się z
    tym "światem wykładowczym" - potem nam będzie łatwiej się przystosować na
    studiach. Korzystamy też z obiektów UŁ - Wydział Matematyki i Informatyki,
    Chemii, Fizyki, AZS, BUŁ-a, Wydział Prawa i Administracji. Co więcej, wspaniała
    dyrekcja, która słucha naszego głosu - "to my tworzymy tą szkołę" (w
    cudzysłowiu, bo przecież jej nie budujemy cegła po cegle) - proponujemy nowe
    koła zainteresowań, każdy pomysł i potrzeba jest w miarę możliwości realizowany.
    Podsumowując - gorąco polecam i zapraszam na drzwi otwarte!!!
  • Gość: kalika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.11, 17:36
    Czy moglabys mi powiedziec jakie byly progi w 2010 do PLOUŁ ?
  • Gość: Sputnik IP: *.toya.net.pl 26.06.14, 20:23
    Za przeproszeniem gó... prawda. Wyjść nie ma tak wielu, znani ludzie to lewaki (np. Bartoszewski i nie żaden profesor tylko zdrajca Polski, który nawet nie ma tytułu naukowego), ale nie upolityczniajmy tego. Atmosfera - jest spoko ale tylko w gronie przyjaciół, a nauczyciele oceniają nie sprawiedliwie i starają się Ci zaszkodzić, gdy masz z nimi na pieńku. Wysoki poziom? Akurat. Uczniów traktują jak studentów, bez wcześniejszego przygotowania na to. Nie polecam tej szkoły.
  • Gość: xxxxxxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.14, 16:11
    Jaki jest próg do tej szkoły na mat-inf ?
  • Gość: Janka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.10, 11:39
    Ja gimnazjum kończę za rok ale już teraz szukam dobrego liceum.
    Nastawiam się na przedmioty ścisłe, myślę o medycynie lub
    architekturze (bardzo dobrze rysuję).
    Czyli I LO lub LO Politechniki Łódzkiej?
    Będę wdzięczna za podpowiedzi. Uczę się bdb ale nie jestem
    materiałem na olimpijczyka z przedmiotów ścisłych. Po prostu, idą mi
    całkiem dobrze, no i jestem pracowita, lubię się uczyć.
    Właściwie do przedmiotów humanistycznych mam większe zdolności ale
    chcę po studiach mieć dobry, konkretny zawód.
    Co myślicie o tych liceach? Jakie inne polecilibyście?
    Chciałabym dokształcić się z biologii, chemii, fizyki, znacie jakieś
    ciekawe zajęcia, prowadzone przez ludzi z pasją? W moim gimnazjum
    niestety nikomu nic się nie chce. Mnie tak.
    Dzięki za pomoc!!!
  • Gość: ika_93 IP: *.adsl.inetia.pl 30.03.10, 11:16
    zdecydowanie polibuda:)
  • Gość: Keira IP: *.net.euron.pl 19.04.10, 16:03
    Czy do XII LO można pójść bez znajomości jezyka francuskiego i uczyć się go tam
    od podstaw?

Na jakim poziomie jest II i III?

Czy to prawda, że do III chodzi "snobstwo'?

Które wybrać? XIII, XXI, II, czy III?

Proszę o odpowiedź. Szczególnie zależy mi na pytaniu pierwszym. Ja francuski
    znam na poziomie baardzo podstawowym. Kilka zajęć jeszcze w podstawówce, z
    których nic już nie pamiętam ;D
  • Gość: on IP: 87.204.177.* 21.04.10, 18:38
    ja odpowiem Ci na pytanie :"Które wybrać? XIII, XXI, II, czy III?"
    otóż najbardziej kompetentny będę, jeśli wskaże którego z powyższych liceów masz
    nie wybierać, a mianowicie XXI i III. własne doświadczenie i zmarnowanie ponoć
    najlepszych lat życia, ot co w skrócie tyle.
    jeśli mam Ci polecić jakiekolwiek lo, to z tych które podałaś najlepiej sprawa
    przedstawia się z XIII, poza tym pytasz o francuski - lepiej być nie może ;) i
    od podstaw też możesz się tam go uczyć.
    wykraczając poza rangę szkół, które wymieniłaś, pokuszę się o rekomendację lo nr
    4- klasy humanistyczne chyba jedne z najlepszych ;)
    poza tym przecież liczy się atmosfera i ludzie- a w 4 naprawdę warto spędzić ten
    okres swojego, podkreślam, krótkiego! życia ;)
  • Gość: life IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.04.10, 20:43
    Czyżby rzeczywiście takie marnowanie sobie życia w trójce miało
    miejsce? Ja chodzę do tej szkoły i nie mogę tego powiedzieć :)
  • Gość: phi. IP: 81.219.114.* 27.04.10, 23:37
    co świadczy, że wspaniale pasujesz do tego liceum.
    pozazdrościć o.O
  • Gość: life IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.04.10, 21:37
    Nie powinno Cię to interesować czy pasuję, czy nie :P Już się
    przyzwyczaiłem do tej szkoły. Najlepsza w jakiej byłem do tej pory!
  • Gość: gimnazjalistka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.10, 13:34
    Chodzę do 3 klasy gim. [humanistyczna] i od miesiąca poszukuje LO do którego warto pójsć, pracy się nie boję, ale ważną dla mnie rzeczą jest również atmosfera ... ludzie, nauczyciele ...

HELP!
    zastanawiam się nad 4 lo i 26 ... w której lepiej spędzić 3 lata nauki ?
  • Gość: Greek IP: *.toya.net.pl 10.01.11, 20:49
    IV LO
  • Gość: Aga IP: *.toya.net.pl 07.02.11, 19:43
    XXXII porażka!
    Tyle w temacie.
  • Gość: ktosiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.11, 19:53
    dlaczego uważasz,że 32LO to porażka? do jakiej klasy tam chodzisz?
  • lopoczopo 07.02.11, 23:32
    Kończę w tym roku gimnazjum. Jako że mój mózg woli przedmioty ścisłe, zdecydowałem się na mat-fiz. Mieszkam niedaleko Łodzi mam więc zamiar wybrać liceum znajdujące się w owym mieście. I tu zaczyna się problem: jakie liceum z profilem mat-fiz wybrać? Ja osobiście jestem w tym temacie zupełnie zielony. Błagam o o pomoc. Co polecacie?
  • mmk9 09.02.11, 09:19
    Weź plan Łodzi, spis liceów, wybierz 2-3, do ktorych masz jako-taki dojazd i dopiero pytaj. Lepiej chodzic do teoretycznie trochę gorszej szkoly niż tłuc sie przez 3 lata przez cale miasto. Ktore nie ma metra.
  • lopoczopo 10.02.11, 20:37
    Z liceów znajdujących się w odległości mniejszej niż 2km od dworca znalazłem te: I, II, III, IV,VIII, XXI, XXIX, XXXIV, LO PŁ oraz LO UŁ, Korzystałem przy tym z tej strony, i sprawdzałem wszystko co miało cyfrę rzymską w nazwie (dwa ostatnie z głowy). W których poziom mat- fiz stoi na najlepszym poziomie?
  • mmk9 11.02.11, 10:29
    Skoro sie już czepilam dojazdu, to II i XXIX sa blisko tylko na planie, a i poziom chyba nie olśniewajacy.
  • Gość: Kpc21 IP: *.xdsl.centertel.pl 22.02.11, 20:18
    Od którego dworca? Bo te licea może są niedaleko dworców, ale różnych dworców.
  • lopoczopo 25.02.11, 16:40
    Miałem na myśli dworzec Łódź-Fabryczna. Po kolejnej selekcji, zostały tylko szkoły z mat-fiz: I, III, XII i XXI, z tymże XXI to mat-fiz-chem (chemie ogarniam ostatnio na tyle że mam 4).
  • Gość: Gosc ; ) IP: *.skomur.pl 27.02.11, 20:44
    A co myslicie o IV lo ? Slyszalem od kolezanki, ze atmosfera tam jest super...Ale zastanawiam sie rowniez nad XXVI, ktore tez podobno jest ok. Jesli wiecie cos o tych szkolach (ucznie,nauczyciele,atmosfera) to prosze o podzielenie sie informacjami ; )
  • Gość: Kpc21 IP: *.xdsl.centertel.pl 28.02.11, 00:16
    Nie wiem czy myślenie na podstawie odległości do dworca jest w tym przypadku najlepszym pomysłem. Bo jeszcze w tym roku Fabryczny mają zamknąć do przebudowy, wtedy pewnie wylądujesz na Kaliskim (ew. na Widzewie). Dojazd w rejon Fabrycznego z Kaliskiego zajmuje ok. 20 minut.

O XII LO nic złego powiedzieć raczej nie mogę. Z cech, które można uznać za złe - dyrekcja przykłada dużą wagę do frekwencji. Nie wiem jak jest w innych liceach, ale w XII wychowawca jest raczej od spraw formalnych, a takie rzeczy jak wycieczki, wigilie, czy nawet papier ksero musicie organizować sami. Takie zjawisko jak "wojna szczurów" nie występuje. Poziom nauczania fizyki - w moim odczuciu wysoki. Z Fabrycznego na pieszo spokojnie dojdziesz w 15-20 minut (komunikacją miejską się nie opłaca, tyle samo czasu zajęłoby czekanie na autobus).
  • mmk9 01.03.11, 09:31
    Gość portalu: Kpc21 napisał(a):

> Nie wiem czy myślenie na podstawie odległości do dworca jest w tym przypadku na
    > jlepszym pomysłem.

Z Fabrycznego na pieszo spokojnie dojdziesz w 15-20 minut

hehe. To została III. Z fabrycznego 3 kroki, z Kaliskiego niezbyt daleko tramwajem.
  • kyone 07.03.11, 19:16
    No to ja mam też pytanko. ;) Jakie proponujecie liceum o profilu klas bio-chem. Najlepiej punkty od 130-140 bo myślę że tyle powinnam uzbierać. Myślałam nad 21, 12, 29, 26 i 24. Co sądzicie o tych liceach? Może jakieś inne propozycje? :)
  • Gość: anka IP: *.toya.net.pl 09.03.11, 19:14
    Biol- chem bardzo dobre w XXV Lo.
  • Gość: Justyna IP: *.retsat1.com.pl 10.03.11, 21:17
    No nie gadaj, że dobre bo jak weszłam tam w zeszłym roku to pierwsze co zobaczyłam to jakieś dresy. Jak tacy chodzą to szkoła nie może być dobra, polecam 26 ale do nas trzeba około 130 pkt do biol-chemu
  • Gość: ANNA IP: *.toya.net.pl 11.03.11, 21:06
    W XXV są najfajniejsi uczniowie. Pozbawieni snobizmu, chętni do pracy i do zabawy, spontaniczni. Mają sukcesy ogromne. Wystarczy wejść na stronę XXV i zobaczyć osiągnięcia. W ubiegłym roku świetnie zdali maturę. z języka polskiego wynik na drugim miejscu w Łodzi. Wiem to z doświadczenia. No, ale jak ktoś ocenia na oko, to niech idzie do XXVI. Tam będzie mieć "raj" i "wszystkiego" pod dostatkiem!

Wyniki z języka polskiego

XXXI LO 79,44%
    XXV LO 78,91%
    XIII LO 76,92%
    VIII LO 72,92%
    III LO 71,06%
    XXI LO 68,95%
    XII LO 68,12%
    XV LO 66,75%
    XXIV LO 66,53%
    IV LO 66,08%
    XXVI LO 65,78%

Coś XXVI słabiutko!
  • Gość: Piter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.11, 20:33
    Nie warto patrzeć tylko i wyłącznie na profil. Zajrzyj tu www.liceum.uni.lodz.pl/ Lepszej matmy nie znajdziesz.
  • Gość: roba32 IP: *.toya.net.pl 11.03.11, 07:03
    ja wybr 51
  • agatella95 20.03.11, 11:16
    Jeśli chodzi o 21 lo to podobno nie jest tam za fajnie. A tak na marginesie co myślicie o XX lo ?
  • Gość: Arkadiusz Dubek IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.12.12, 06:10
    Wybierz Liceum IX. Sam tam chodziłem. Moim zdaniem najzajeb*trza szkola w miescie Łódź.
  • Gość: efe IP: 91.90.160.* 27.05.14, 14:35
    Witam, nie chce zaśmiecać ale mam bardzo dużą prośbę. Jeśli ktoś z znajdzie chwilkę będę wdzięczna. Prośba dotyczy wypełnienia ankiety o zjawisku tatuowania, z której wnioski będę mogła przedstawić w swojej pracy magisterskiej. Szybko sie wypełnia i jest interesująca.. Z góry dziękuję....
    Agata

Dla nieposiadających tatuażu: docs.google.com/forms/d/1AsNtHrXOt-uNXpaaoxOR7kW5KcTJgKUtYzIZvfmD4Ro/viewform?usp=send_form

Dla posiadających tatuaż: docs.google.com/forms/d/1gMHXRlZevN3ruUP3PCG_xasGZ4YTIodQEHKbUjhUbKs/viewform?usp=send_form
  • Gość: ANA IP: *.toya.net.pl 23.03.11, 16:44
    Witaj. Są szkoły, w których dobrzy uczniowie są marnowani. Najlepsze szkoły to takie, w których jest najwyższa EDUKACYJNA WARTOŚĆ DODANA. Przychodzą słabsi, a odchodzą lepiej przygotowani niż np. w jedynce. Możesz sprawdzić każą szkołę:
    matura.ewd.edu.pl/index.php
  • Gość: myszaa ;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.11, 15:16
    Mam ten sam (podobny) problem.
    Szukam dobrego liceum z normalna atmosferą dobrymi nauczycielami. :). Mam dylemat między 3Lo-4Lo. :).
    Jestem zainteresowana profilem humanistycznym ;). Prosze o szczere komentarze bo po niektorych opiniach zrobil mi sie totalny metlik w głowie ;)
  • Gość: peter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.11, 09:19
    kończę gimnazjum i mam problem - wybrać 25 lo czy 31 lo? słyszałem różne opinie o tych liceach. w 31 lo podobno trzeba mieć szczęście żeby trafić na konkretnych nauczycieli. w 25lo polski i matma są podobno na niezlym poziomie a to przecież najważniejsze. czekam na opinie ludzi ktorzy chodzą do tych liceów. dzięki
  • Gość: AGENT IP: *.toya.net.pl 01.05.11, 10:08
    XXV jest super. Z polaka i matmy naprawdę cisną. Ale z nauczycielami idzie sie dogadać. Nawet jest fajnie na lekcjach. Niezłe też są biola, fiza i angielski. Jestem w pierwszej klasie i nie przypuszczałem, że będe tu się tak dobrze czuł. Jeszcze ostatnio chwalą się nauczyciele edukacyjną wartością dodaną. podobno na stronie EWD można sprawdzić wszystkie szkoły. Powodzenia!
  • Gość: peter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.11, 17:40
    właśnie słyszałem już od wielu osób że 25lo jest super a w 31 lo jest coraz gorzej. z matmy i fizy cisną w 25 lo, no ale chyba z sensem? - czy wymagają a nic nie tłumaczą? co to jest to ewd? pierwsze słyszę!!
  • Gość: AGENT IP: *.toya.net.pl 01.05.11, 19:34
    AGENTOj tłumaczą, tłumaczą. Obaj matematycy mają tytuły mistrza nauczania przyznawane przez nas- uczniów. Moja fizyczka jest nie tylko sympatyczna, ale też tłumaczy i jest mnóstwo doświadczeń. Przy tym to fajna kobitka. Ja myslę, że w wielu liceach jest tak, że trzeba trafić na dobrych belfrów, ale w XXV jest ich więcej niż tych słabych. Moi kumple też są zadowoleni. Ja za bardzo się nie orientuję, co to jest ta EWD. Podobno dowodzi efektywności nauczania. Pozdro!
  • Gość: peter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.11, 20:35
    w 31 lo też jest mistrz nauczania matmy ale dostać się do tej klasy to podobno sztuka - po prostu braknie mi punktów,mam ok.135. a pani od fizyki to podobno jakiś olewus-tak mówią "na mieście"-może o inną chodzi. w każdym razie dzięki za info-szkoda tylko że nikt z 31 się nie odezwał i na innych forach jakoś głucho-może sie doczekam. a o matematyku z 25 to słyszałem że nie ma lekko, ciśnie ostro ale nawet największy "balon" wie o czym on mówi. wiadomo może w jakiej on klasie będzie uczył?
  • Gość: AGENT IP: *.toya.net.pl 01.05.11, 21:17
    U nas chyba wszyscy matematycy są spoko. Mamy trzech facetów i chyba dwie babki. Nie słyszałem, żeby ktoś narzekał. Na fizyczki też. No i polonistki... . Każda się stara. Chyba im bardziej zależy niż nam. Szkoła fajna. ja jestem zadowolony. podobno w 31 też jest OK, tylko mniej przyjaźnie.
  • lacosta_25 03.05.11, 19:36
    Moze i w 25 lo jest fajnie, ale w rankingach zajmuje dalekie miejsce. Rzuc okiem na ranking szkol
    www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3361&Itemid=791
  • Gość: Gość IP: *.toya.net.pl 03.05.11, 20:09
    Ja już dawno nie wierzę w rankingi. Spójrz na ubiegłoroczne wyniki matur: kolumna: Średnie wyniki szkół z egzaminów maturalnych przeprowadzonych w sesji wiosennej 2010 roku w OKE Łódź (z uwzględnieniem laureatów). Z języka polskiego renomowane licea daleko za XXV. Z matematyki i języka angielskiego też wyniki bardzo dobre!

www.oke.lodz.pl/info.php?i=33
  • Gość: ola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.05.11, 22:10
    A które lo pod kątem medycyny? wiem, że najlepsze lo nr 1, które zaraz po nim? Nie wiem, co zaznaczyc na drugim miejscu- III, XXVI czy XXXI?
  • lacosta_25 04.05.11, 07:54
    No wlasnie te wyniki w rankingu sa oparte na konkretnych wynikach z matur. Jest tam rowniez ranking maturalny szkol. Znajdz i napisz miejesce naszej szkoly 25 lo.
  • Gość: GOŚĆ IP: *.toya.net.pl 04.05.11, 09:47
    Rankingi porównują szkoły, nie biorąc pod uwagę wyników uczniów na "wejście". To fałszywy obraz szkół. Do III LO, do I LO przychodzą uczniowie- geniusze. Do XXV LO raczej słabsi.
    Najbardziej miarodajnym obrazem pracy szkół i nauczycieli jest Edukacyjna Wartość Dodana czyli mierzenie efektywności nauczania, biorąc pod uwagę wyniki uczniów "na wejściu" i "na wyjściu". Z języka polskiego EWD jest najwyższa w województwie, z matematyki też jest wysoka. na stronie EWD (matura.ewd.edu.pl/) możesz porównać wszystkie szkoły na wykresach. Warto włożyć troszkę wysiłku, a nie opierać się na ogólnikowych rankingach, które wrzucają wszystkich uczniów do jednego worka. Jak porównać wyniki maturalne uczniów z punktacją z gimnazjum pow. 160, a z punktacją powyżej 110? Liczy się przyrost wiedzy w liceum, a to EWD najlepiej mierzy. Uczniowie z XXV LO w ubiegłym roku lepiej zdali maturę z języka polskiego, niż Ci z III LO, XXI LO, I LO, IV LO. To fakt niezaprzeczalny.
  • Gość: ewka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.11, 02:25
    skończyłam 31 lo - właśnie powtarzam do jutrzejszej matury ustnej z angielskiego. pamiętam jak wybierałam szkołę - 3lo, 25lo ,31lo. wybrałam najgorzej jak się dało - już gorzej nie moglam wybrać. ale cóż człowiek cały czas uczy się na błędach. w 31 lo tylko dwie klasy mają jakis poziom. reszta-szkoda gadać. jak będziecie zainteresowani szczegółami to piszczie.
  • Gość: Gość IP: *.astral.lodz.pl 09.06.11, 23:02
    To które klasy są najlepsze w 31lo?
  • Gość: GG IP: *.toya.net.pl 22.04.12, 10:10
    jak masz 135 pkt to do biol chemu sie napewno dostaniesz(uczy tam ten matematyczny mistrz) :) do 31 nie polecam do mat-fiz, bo fizyki to Ty sie tam nie nauczysz ;)
  • Gość: mtm IP: *.centertel.pl 21.04.14, 23:18
    Witaj. Bylem w 31 lo na drzwiach w tym roku. Chcialem mat-fiz albo biol-chem. I uderzylo mnie ze wlasciwie w klasie mat fiz jest ten ok matematyk, ale juz fizyk p. Mich-ki mnie jakos nie przekonuje. I ogolnie 31 nie rzucilo mnie na kolana. Twoja opinia tylko potwierdza moje odczucia. Otworzyli w tym roku klase mat fiz chem a tam fizyk znowu p. M. a od matem. ma byc p Za-sa...???Naprawde zastanawiam sie nad ta szkola. Jesli mozesz to podpowiedz co robic. Licze na ok 140pkt moze na inne lo postawic ze scislymi albo chemia 3, 21?
  • exinferis 03.03.12, 15:38
    W 21 lo zmieniła się dyrekcja, więc złe opinie są już nieco przeterminowane. To teraz ponoć b. przyjazna uczniom szkoła. A jeszcze o 26 lo słyszałam sporo dobrego. 21 lo polecam dla humanistów i językowców a 26 dla biolchemów!.
  • iptedukacja 27.03.12, 12:24
    Witajcie,

godne polecenia jest Liceum Umiejetności Twórczych. Dlaczego edukacja jest innowacyjna i niekonwencjonalna? Czym różni się od innych szkół?
    Szczegóły tylko dla zainteresowanych: www.liceum.ipt.pl/lodz/
  • Gość: xxx IP: *.4web.pl 06.04.12, 16:50
    A co powiecie na temat VIII? Chcę się wybrać do klasy wstępnej. Jaka atmosfera, jacy ludzie no i oczywiście jaki poziom?
  • Gość: olo IP: *.retsat1.com.pl 07.04.12, 11:18
    Poniżej średniej
  • Gość: xxx IP: *.4web.pl 07.04.12, 21:29
    Poziom nauczania? Słyszałem, że to renomowane liceum.
    Olo- jesteś uczniem tej szkoły? Skąd masz takie informacje?
  • Gość: olo IP: *.retsat1.com.pl 08.04.12, 13:07
    Przepraszam, pomyliła mi się VIII z IX. Ósemka ma całkiem niezłe notowania w ostatnim rankingu Perspektyw.
  • Gość: xyz IP: *.toya.net.pl 18.04.12, 21:33
    Fajna szkoła. Polecam. VIII LO miało ostatnio dobre EWD, zwłaszcza w humanistyce (lepsze niż XXi i III, nie mówiąc już o IV LO). No i angielski jest na wysokim poziomie. Towarzystwo przyjazne, daleko mu do snobstwa znanego z innych szkół.
  • m.kwiat.kowska 11.05.12, 11:08
    Ja rok temu skończyłam szkołe europejską i mnie się podobał wysoki poziom jezykow, poniewaz teraz z palcem w nosie zaliczam wszelkie testy jezykowe na filologii :)
  • Gość: Kika IP: *.toya.net.pl 29.05.12, 15:10
    typuję Szkołę Europejską - wysoki poziom, wycieczki zagraniczne, porządni nauczyciele i duży wybór zajęć pozalekcyjnych
  • Gość: zorb IP: *.retsat1.com.pl 30.05.12, 15:55
    Koniec z reklamą, teraz napisz szanowny pracowniku owej szkoły jakie czesne macie.
  • Gość: radek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.12, 17:52
    A ja chodziłem do liceum UŁ. Bardzo fajna szkoła. Wyjątkowa atmosfera. Można nauczyć się przedmiotów humanistycznych, ale matma jest bezkonkurencyjna. Wszystkim polecam.
  • Gość: x IP: *.xdsl.centertel.pl 20.06.12, 14:01
    Co powiecie o XXX LO? Chodzi mi o atmosferę i poziom.
  • Gość: og IP: *.4web.pl 22.06.12, 13:38
    Interesuje mnie dobry biol-chem. Najlepiej z wysokim poziomem angielskiego i niemieckiego. Zastanawiam się między I, IV, XXI i VIII ze względu na niemiecki. Z egzaminu będę miała jakoś 149pkt. Które z nich polecacie?
  • Gość: Ania IP: *.pai.net.pl 23.06.12, 08:31
    Tylko Europejska na Tuszyńskiej! Super biologia, super chemia no i niemiecki na poziomie Europy!
    Do tego to wszystko w systemie IB! Znasz inna taką szkołę?
  • Gość: gosc A IP: *.146.240.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.06.12, 10:11
    Ciekawe, że nigdzie na forach nie można znaleźć opinii uczniów LO PŁ o szkole. Interesuje mnie profil mat-fiz (najlepiej jeszcze z informatyką) dlatego szukam informacji, jak naprawdę jest w LO PŁ. Niestety w tym roku w LO PŁ żadna klasa nie będzie miała informatyki poza 1h w tygodniu w I klasie :( ale będą 2 klasy mat-fiz. Słyszałam, że jest ciężko, lekcje do 16tej a często nawet do 18tej, kółka na zerówkach, więc nie ma czasu na nic poza szkołą. Może stąd te efekty? A uboczne też są, ponoć zdarzają się omdlenia niewyspanych licealistów. Napiszcie, co wiecie o tej szkole, bo tak trudno się zorientować, jak jest naprawdę. Rozważam jeszcze mat-fiz-info w I LO lub XII LO. Doradźcie, co wybrać?
  • Gość: og IP: *.4web.pl 23.06.12, 15:07
    Co do PŁ trudno mi powiedzieć, ale jeżeli interesuje Cie mat- fiz-inf polecam XII. Chodzi tam dużo moich znajomych, liceum nastawione głównie na matme która razem z fizyką stoją na bardzo dobrym poziomie. Inf. chyba też okej. Natomiast I- jeśli nie jesteś olimpijczykiem i nie zamierzasz startować w konkursach, a dobrze przygotować się do matury ... są różnie opinie, ale nie koniecznie.
  • Gość: .... IP: *.free.aero2.net.pl 08.02.13, 16:33
    W mat-infie w XII LO nic (z informatyki) się nie nauczysz, a będziesz żałować, że masz mało godzin fizyki. Lepiej wybierz mat-fiz. Matura z informatyki i tak ci się nie przyda (PŁ nie bierze jej w ogóle pod uwagę, większość uczelni w Polsce - tylko na kierunek informatyka, a nie wiadomo czy nie zmienisz preferencji), z fizyki - jak najbardziej.

W mat-fizie fizykę będziesz mieć z prof. Joachimiak - na dobrym poziomie, natomiast mat-inf zwykle dostaje Krasocką, u której fizyki się raczej nie nauczysz.
  • Gość: paulina IP: *.246.142.133.rev.vline.pl 04.03.13, 12:31
    Ja kończę gimnazjum 22, jedno z lepszych w Łodzi. Nie wiem jakie liceum/ technikum wybrać.
    Nie jestem pewna co dalej.. Lubię pracować z ludźmi, pomagać im, interesuje mnie :
    -biola
    -geo
    -polski
    -wf
    -wos
    -historia
    Co sądzicie o liceach 25,34,32,24? i o technikum na Drewnowskiej?
  • Gość: Cocaina IP: *.lodz.mm.pl 01.03.13, 21:23
    oplaca sie isc do SMS gortata?po tym liceum sportowym mam szanse na napisanie dobrze matury i dostania sie na studia? i co myslicie o XVIII (mundurowka) ??? mysle nad ta 4 tez wiec jezeli ktos do niej chodzi to prosze napisac jak tam jest i ciekawi mnie jak jest z tymi szafkami dla uczniow :D
  • pilum3 04.03.13, 18:29
    Jestem w trzeciej gimnazjum i szukam jakiegoś fajnego liceum o profilu biologiczno-chemicznym. ważna jest dla mnie przede wszystkim atmosfera. Jestem pracowity i aktywny. Myślałem o liceum nr. III (jedni ją polecają inni odradzają). Nie proponujcie mi IV, I i XXIV (te licea odrzuciłem). Wiecie ile trzeba mieć teraz punktów żeby się dostać do III? Bo podobno w tym roku jest łatwo dostać nawet do I.
  • Gość: turtle IP: *.stormmedia.pl 04.03.13, 23:59
    XII, III czy PLOUŁ?
    Proszę o opinię z w miarę 2012/2013 roku :)
  • Gość: ..... IP: *.xdsl.centertel.pl 05.03.13, 00:17
    A czego oczekujesz po szkole?
  • Gość: turtle IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.03.13, 14:06
    Chodzi mi o atmosferę w szkole, poziom nauki itp.

Nie wiem czemu, ale niektórym nie podoba się PLOUŁ ;/ Może ktoś mi coś więcej powie?
  • Gość: kukartka IP: *.retsat1.com.pl 05.03.13, 14:25
    Jeśli chodzi o atmosferę to zdecydowanie CKU albo jakąś szkołę zaoczną- po lekcjach można iść na piwko a w szkole można palić. Jeśli chodzi o poziom nauczania to zależy od profilu klasy w danej szkole. Human (XXI), mat/fiz (Polibuda, XII), biol/chem (III, XXVI).
  • Gość: A IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 23:53
    A jaki profil Cię interesuje?
  • Gość: Justyna IP: *.xdsl.centertel.pl 06.03.13, 19:21
    Zastanowiło mnie to,że nikt nie pisze o XXXIII LO. Czy to jakieś złe liceum ? Wybieram się tam i wszyscy je chwalą. Co o nim sadzicie ?
  • Gość: mati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.13, 15:56
    Chodzę do xx lo i jest ok
  • Gość: rodzic IP: *.toya.net.pl 29.06.13, 12:44
    absolutnie nie polecam XX lo, żenująco niski poziom, nie przygotowuje do niczego, maturzystom zostają studia płatne bo z takimi wynikami matur na dzienne nie ma co startować. Nauczyciele mają gdzieś uczniów, zastanówcie się zanim zmarnujecie trzy lata swojego życia.
  • Gość: krysia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.13, 17:04
    namawiam na IX,
  • Gość: xd IP: *.stormmedia.pl 10.03.13, 18:37
    a XXI mat-geo-ang?
  • Gość: belle IP: *.toya.net.pl 12.03.13, 13:34
    W XXI to humany stoją dobrze a jak trafisz na dobrego nauczyciela to nawet bardzo dobrze.
  • Gość: nemo IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.03.13, 20:06
    a co myślicie o IV i VIII LO ? pod względem profili najbardziej interesują mnie te licea ( duży nacisk na angielski i niemiecki) którą szkołę byście wybrali? IV jest wyżej w rankingach niż ósemka, ale wskaźnik EWD jest wyższy w VIII. Po za poziomem nauczania (ponoć oba mają wysokie) dla mnie ważna jest też atmosfera w szkole, czy są otwarci fajni ludzie, nauczyciele itd i tu mam wątpliwości bo IV jest kreowana na taką prestiżową, bananową szkołę ;D Ale osobiście nie znam osób stamtąd, wiec nie znam prawdziwych opinii.. ogólnie byłabym wdzięczna za jakiekolwiek info ;d
    A na trzecie miejsce to XXIV XXV, ale bardziej XXIV bo mam bliżej, a szkoły na tym samym poziomie myśle.
  • Gość: ;) IP: *.opera-mini.net 27.03.13, 10:26
    Interesuje mnie profil mat-bio-chem. Myslalam o XIII, XXVI, XXV, XV, ewentualnie licea w Zgierzu Traugutt lub Staszic. Co polecacie?
  • Gość: mol IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.04.13, 19:36
    polecam VIII, wysoki poziom przedniotów ścisłych, niem i ang ok, ludzie czadowi
  • Gość: Alpha IP: *.elsnet.pl 27.06.13, 19:30
    Jak Ci tak zależy na tych językach to super! VIII Ci odradzam, bo jeśli chcesz zyskać niemiecki to licz na siebie a nie tą szkołę. EWD się nie sugeruj, bo zależy od samych uczniów a nauczyciele nie przyłożą ręki, aby Ci w jakikolwiek sposób pomóc. IV nie znam, więc nie mówę. Teraz już wiesz na czym stoisz. 'Bananowa' szkoła to na pewno, jak napisał(e/a)ś, nie jest ta liczba.
  • Gość: ulek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.13, 15:08
    XX the best;-)
  • Gość: xds IP: *.stormmedia.pl 29.03.13, 07:12
    Bio chem lepszy w PLO UŁ cży w XXI?
  • pa99tka 29.03.13, 22:03
    Hej, pomóżcie mi wybrać liceum, przeprowadzam się do Łodzi i kompletnie się nie znam. Interesuje mnie klasa humanistyczna: angielski, historia, geo- to najbardziej bym chciała, ale może być też wos, polski z tych wszystkich przedmiotów mam 5, z matmy 3. Liczę, że mniej więcej będę mieć do 130pkt. Jakie polecacie liceum? Żeby nie było za dobre, bo pewnie bym się nie dostała. Ulica nie ma znaczenia
  • Gość: uczennica IP: *.toya.net.pl 04.04.13, 18:39
    kontrowersyjne xxiii, chodzę tu do drugiej klasy i jest naprawdę spoko
  • Gość: buba IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.04.13, 19:33
    VIII Lo jest ok
  • Gość: ja IP: *.retsat1.com.pl 07.04.13, 20:05
    Ty naprawdę wierzysz w to co mówisz!
  • pa99tka 07.04.13, 20:41
    zamierzam złożyć papiery do XXIV dobre jest?
  • Gość: xds IP: *.stormmedia.pl 13.04.13, 13:57
    26 LO czy IV LO? Które najpierw obstawić i dlaczego?
  • Gość: AAA IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.04.13, 19:51
    IV bo jest wyżej w rankingach.
    Mnie natomiast interesuje BIOL-CHEM-MAT jakie szkoły polecacie POMOCY !!!
  • Gość: marta IP: *.retsat1.com.pl 28.04.13, 15:23
    biol-chem-mat w 1 lo jest niezły tylko trzeba trochę punktów mieć żeby się tam dostać. chemia zawsze tam była na wysokim poziomie. z matmą też się ruszyło więc dawaj do "jedynki".
  • Gość: Anonim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.14, 20:36
    Bardzo nie polecam tej szkoły, zwłaszcza w obecnym czasie. Z pracy usunięto nauczycieli, którzy uczyli z pasją. O pomstę do nieba woła nauczanie biologii w tej szkole, bo obecna nauczycielka bazuje na opinii z przed 15 lat. Dyrekcja szkoły całkowicie nie nadaje się na stanowisko. A i kulturą obie Panie nie grzeszą. To szkoła która zatraciła swoje wartości i czym uczeń jest bardziej ambitny tym bardziej mu jest utrudniane dążenie do celów. Warto wspomnieć o języku niemieckim, na który jest narzucony zbyt duży naciska, zwłaszcza w klasie maturalnej kiedy uczniowie powinni być skupieni na przygotowaniach do zdania matury z wybranych przedmiotów. Z tych powodów odradzam stanowczo XXIV LO, a zwłaszcza klasy o profilu z rozszerzoną biologią.
  • Gość: fenek IP: *.toya.net.pl 08.07.14, 23:33
    nikt nic nie pisze na temat tego liceum, jak w nim jest? Czy nauczyciele prezentują jakiś poziom...?
  • Gość: fenek IP: *.toya.net.pl 08.07.14, 23:36
    nikt nic nie pisze na temat tego liceum XXIV) , jak w nim jest? Czy nauczyciele prezentują jakiś poziom...?
  • Gość: rodzic IP: *.artdom.com.pl 09.05.13, 09:21
    Odradzam wszystkim XX LO z matematyką p. Kominiaka. Będziecie musieli wydać kasę na korepetycje przed maturą, bo ww. nauczyciel nie potrafi przekazywać wiedzy. Uczniowie go chwalą, bo luzak ale na lekcjach nie uczy tylko gada bzdety. A że LO bez matury jest bezwartościowe, więc wszyscy uczniowie jedyną wiedzę matematyczną do matury czerpią z korepetycji. Ten nauczyciel obraża się jak dziecko, jak rodzice składają skargi i np. rezygnuje z prowadzenia fakultetów. Jeśli wybieracie XX lo to tylko z matematyką u Cabana. Jak nie chcecie stracić fortuny na korepetycje z matmy, lepiej dobrze przemyślcie wybór. Rodzic.
  • Gość: opiniotwórca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.13, 11:41
    Obserwując, to co się dzieje w Łodzi, jestem przekonana, że dwie najlepsze szkoły średnie w Łodzi, to w tej chwili I LO i Liceum Uniwersytetu Łódzkiego. I LO, bo jednak tradycja i wysoki poziom no i ciągle co najmniej dobry nabór. LO UŁ, to bardzo dynamicznie rozwijająca się szkoła, część kadry świetna, reszta dobra i solidna; obecny nabór wygląda bardzo dobrze. Co do innych szkół, to nie chcę pisać źle o konkretnych. Jednej nowej szkole ze świetnym naborem coś chyba nie wychodzi, spektakularnych sukcesów brak, co do innej: "ryba psuje się od głowy...", a kilka innych to już tylko szyld. Aha, uwaga na XVIII LO, liczba chętnych ogromna, ale nie należy się spodziewać, że pójdą tam najlepsi uczniowie, jednakże należą się wielkie brawa p. dyrektor za koncepcję szkoły.
  • Gość: z IP: *.stormmedia.pl 20.05.13, 20:58
    Co lepsze PLOUŁ czy IIILO w łodzi?
  • Gość: ////////\\\\\\\\ IP: *.xdsl.centertel.pl 21.05.13, 00:10
    Pytanie, na czym ten "wysoki poziom" I LO faktycznie polega. XII LO też ma niby wysoki poziom, najwyższe wyniki w rankingach (i to tych niby wiarygodnych, opierających się na stosunku wyników matur do wyników egzaminów gimnazjalnych), natomiast w praktyce wygląda to tak, że szkoła mało co uczy, a przede wszystkim wymaga. Krótko mówiąc, rzeźnia. Po 3 latach spędzonych w tym liceum, drugi raz bym tam nie poszedł.

Jak jest z LO PŁ czy LO UŁ, nie mam pojęcia, ale na pewno dopiero muszą sobie zapracować na renomę, więc to trochę "pewniejszy" wybór.
  • Gość: zorientowana IP: 212.191.80.* 21.05.13, 08:15
    Nie można porównywać I LO i XII LO. To zupełnie inne szkoły. Kiedyś XIILO (ponad 25 lat temu) było świetną szkołą, prawdziwą kuźnią talentów matematycznych. Po tamtych czasach zostały już tylko wspomnienia. W tym roku dużo słabszy nabór. Jeśli nie zmieni się zarządzanie szkołą (odeszły dwie świetne matematyczki), to szkoła będzie chylić się ku upadkowi. Smutne, ale prawdziwe. W I LO jest zdrowa atmosfera i warto tam pójść. Nadal silna chemia. Z dwóch uczelnianych liceów lepsze wrażenie robi Liceum UŁ, jest to wszechstronne liceum kształcące ogólnie w odróżnieniu od Liceum PŁ, w którym kuleją przedmioty humanistyczne, a jeśli chodzi o matematykę, to także Liceum PŁ nie jest lepsze od liceum UŁ. Generalnie, matematyka w Łodzi chyba najlepsza jest właśnie w Liceum UŁ.
  • Gość: ;p IP: *.stormmedia.pl 30.05.13, 09:19
    biochemfiz lepszy w 3LO czy 26LO?
  • Gość: kiki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.13, 09:44
    tylko nie trzynastke to szkola nauczycieli nieudacznikow i mobbingu zwlaszcza matematyka niejaka kousut i chemia niejaka pajor.
  • monia.1974 19.01.14, 23:06
    Jesli zdolne i pracowite dziecko polecam LO4 z matură miëdzynarodowă..dużo pracy ,dobry poziom nauki naprawdé warto😊
  • Gość: mir90 IP: *.toya.net.pl 23.01.14, 11:00
    Ja skończyłem liceum z IB Szkoły Europejskiej. Jak chcecie stawiać na języki obce, to warto wziąć tę szkołę pod uwagę. Nauki było rzeczywiście dużo, ale zdawanie matury międzynarodowej jest rozłożone w czasie.
  • Gość: Monia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.14, 22:49
    Dla wybitnie zdolnych i pracowitych polecam lo4 z maturą międzynarodową...wysoki poziom nauczania...lecz nie jest łatwo:/
  • Gość: Anonymous IP: *.toya.net.pl 16.08.14, 20:28
    A teraz ja mam do was pytanie:
    Szukam i szukam, oglądam różne licea... Interesuje mnie klasa biol-chem, która najlepiej przygotuje mnie na studia medyczne :)

Polecicie coś?
    Z tego co patrzyłem, XII ma dużo godzin rozszerzonych... Co o tym sądzicie?
    Z góry dziękuję
  • Gość: ucząca się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.14, 20:45
    XII faktycznie nie jest zła, ponieważ to szkoła ścisła, jednak główny nacisk jest na matmę i fizykę. Ja polecam XXXI LO, ilość nauki niesamowicie duża, szkoła generalnie ścisła, a z polskiego i historii tyrają tak samo, nie tylko na humanie. O nauczycielkach biologii i chemii wszyscy wiedzą jedno - są genialne i rzetelnie przygotują Cię do matury. W tym roku egzaminy wszyscy zdali :)
  • Gość: Gosik IP: *.play-internet.pl 01.09.18, 10:47
    Pewnie za późno - ale zostawiam ten wpis dla kolejnych ;)
    Jeśli dobrze się uczysz i masz obawy co do klimatu szkoły i nauczycieli, to bardzo polecam 47LO. Fajny klimat i bardzo dobre : biol,języki i humanistyczne. Średni uczeń daje radę, a bywa że tuman wychodzi na "ludzi". Nie ma wysokich rankingów ale jest spoko i nauczyciele pomagają bardzo.
  • Gość: Uncle Fu IP: 94.156.128.* 03.09.18, 10:33
    Do pracy w korporacji wystarczy samo gimnazjum, lub liceum. Jak ktoś chce mieć studia, to niech idzie na coś po czym będzie pracował w jakimś stopniu związanym z tym co ukończył.
  • auroraaa 18.06.19, 17:57
    Witam. Zastanawiam się, które liceum wybrać- 1 LO czy Liceum Politechniki Łódzkiej. Interesuje mnie profil biol-chem-mat, planuję w przyszłości iść na kierunek lekarski. Czy ktoś z Was chodzi do któregoś z tych liceów? Proszę o opinie :-)
  • zajavka_zajavka 28.06.19, 15:27
    @HALO Łódź@ Kursy programowania Java dla młodzieży i dorosłych w Łodzi <<<START WRZESIEŃ 2019 >>> kursy prowadzone przez doświadczonych, aktywnych zawodowo, programistów. ///Zdobądź ulotkę>>>ucz się za mniej #kodowaniejestfajne# #kodowaniezwiększaszanse# #zostańprogramistą# znajdź nas na fb <ZaJavka> m.facebook.com/profile.php?id=357197174906082&ref=content_filter

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.