• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

dziwne robaczki w łazience? Dodaj do ulubionych

• 04.03.04, 15:00
    Zauważyłam w mojej łazience dziwne ciemno-szare małe robaki.pojawiaja sie
    najczęściej późnym wieczorem, kiedy wchodzę do łazienki i zapalam światło one
    uciekają gdzieś w rózne szpary.Nie wiem co to za robale i nie wiem jak sie
    ich pozbyc.Może ktoś wie co zrobić, żeby wyniosły sie z mojej łazienki????!!!!
    Pozdrawiam
    Zaawansowany formularz
    • Gość: Ergi IP: *.aster.pl 04.03.04, 18:57
      Rybiki cukrowe, ale tez nie wiem jak sie ich pozbyc
      • 05.03.04, 11:40
        dzięki przynajmniej wiem teraz z kim żyje pod jednym dachem:-)Naprawdę nikt nie
        wie jak sie ich pozbyc???
      • 05.03.04, 11:41
    • 05.03.04, 12:11
      Prawde mówiac mnie one nigdy nie przeszkadzaly, czasem widuje z jednego to go
      zabijam na smierc,ale przyzwyczaiłam sie, ze tacy lokatorzy zdarzaja sie w
      łazience i nigdy ich nie trułam.Tak samo nie zabijam pajaków, tylko likwiduje
      pajeczyny.
      • Gość: Czesław IP: 195.94.208.* 07.03.04, 06:39
        Takie problemy załatwiam przez wymycie powierzchni pod wanną Domestosem. Mam
        spokój przez długi czas.
      • 29.03.04, 10:59
        lola211 napisała:

> Prawde mówiac mnie one nigdy nie przeszkadzaly, czasem widuje z jednego to go
        > zabijam na smierc,ale przyzwyczaiłam sie, ze tacy lokatorzy zdarzaja sie w
        > łazience i nigdy ich nie trułam.Tak samo nie zabijam pajaków, tylko likwiduje
        > pajeczyny.

No, wreszcie widzę, ze nie jestem sama (w tym "dziwactwie" niemordowania tego,
        co nieszkodliwe):-)) Ja tez rybiki oszczędzam, ale też nie ma ich u mnie zbyt
        wiele. Litości nie starczało mi dla prusaków (gdy mieszkalam w bloku),a teraz z
        przykrością usmiercam mrówki, ktore wydeptuja sobie do kuchni dwupasmową
        autostradę.
        Do autorki watku: Rybikom darować życie!:-))
    • 07.03.04, 15:05
      Heja, hej! Miałam ten sam problem jakieś dwa lata temu. Nie wiedziałam co to za
      robaczki i jak się ich pozbyć. Wymyśliłam sobie sposób, gdy zauważyłam, że jest
      ich więcej, kiedy na podłodze jest woda. Zaczęłam dokładnie wycierać podłogę w
      łazience niemalże do sucha, potem szparki pod wanną (obudowaną) i kibelkiem
      pokryłam bezbarwnym klejem do tego typu struktur powierzchniowych, i z czasem
      przestały się pokazywać. Jak zobaczyłam je również wychodzące ze zlewu
      kuchennego, kupiłam Flash i po krzyku! Od dłuższego czasu ich nie widuję. A
      pająków się boję i zabijam!
      • Gość: wegan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.04, 17:28
        To tzw. wilgotniaki. Rozmnażaja się w środowisku wigotnym. Najczęściej pod
        wanną, zlewem it. Podłoga w łazience musi być sucha, a szmata do podłogi nie
        może być wilgotna, bo tam mają siedlisko.
        • Gość: nadajnik IP: *.ip-pluggen.com 09.03.04, 15:44
          Tez czasem takie mam. Sa typowe dla lazienki, bo zyja tylko w srodowisku
          CIEPLYM I WILGOTNYM.
          Pedantyczna czystosc i suchosc jest konieczna.
    • Gość: gosc IP: *.home.cgocable.net 29.03.04, 06:39
      Z gazety Dziennik Polski :
      dzis.dziennik.krakow.pl/?2004/03.29/NowySacz/20/20.html
      Rybik

Rybik cukrowy - choc wyglada jak rybka - z rybami nie ma nic wspolnego. To
      malenki owad pozbawiony skrzydel, ktorego mozna spotkac w kazdym bez mala
      mieszkaniu. Nie wierzycie? No to posluchajcie. Wyrosniety rybik ma okolo
      centymetra dlugosci, a jego wydluzone cialo - faktycznie przypominajace
      miniaturowego mieszkanca wod - pokryte jest drobniutkimi, srebrzystymi
      luseczkami. Kiedy ludzie zaczeli budowac pierwsze domy, wraz z nimi wprowadzil
      sie rybik. Jest cichym, dyskretnym sublokatorem. Nie rzuca sie w oczy
      wysnuwanymi nicmi pajeczyny jak pajak, nie budzi obrzydzenia mieszkancow jak
      natretny karaluch, nie jest wszedobylski i nachalny jak mrowki faraona. Rybik
      wychodzi z ukrycia, gdy w domu gasnie swiatlo i mieszkancy zapadaja w sen.
      Uwielbia zamieszkiwac w lazienkach, gdzie zawsze jest wilgotno i cieplo. Wtedy
      cierpliwie przemierza labirynty szpar w podlodze, wyjadajac pozostawione przez
      odkurzacz okruszyny, kurz i niepotrzebne resztki. Nikomu nie wadzi, nie
      przeszkadza, nie straszy. Nigdy tez nie przejawia najmniejszego zainteresowania
      slodyczami, choc sugeruje to nie wiedziec czemu drugi - "cukrowy" - czlon jego
      nazwy. Jezeli w pomieszczeniu zablysnie nagle swiatlo, przerazone rybiki albo
      zamieraja w bezruchu, albo panicznie szukaja ukrycia. Znikaja bez sladu, zanim
      zdazymy go dostrzec rozespanym wzrokiem. Nawet w dobrze zaopatrzonym sklepie
      nie dostaniecie srodka do zwalczania rybikow. Bo rybik to sublokator gentleman.
    • Gość: aga IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 05.04.04, 21:46
      A mi udało się wytepić rybiki. Za pomocą "argumentu siły". A teraz trochę mi
      przykro, gdy o tym myślę. Chyba to do końca normalne nie jest?
    • Gość: mama IP: *.iung.pulawy.pl / *.iung.pulawy.pl 08.04.04, 12:10
      Spróbuj się z nimi zaprzyjaźnić i zostawiaj im zapalone światło
    • Gość: mag37 IP: *.dip.t-dialin.net 09.04.04, 22:46
      COPEX COPEX I JESZCZE RAZ COPEX Pozbylam sie tego raz na zawsze , ale uzywam
      czasami´jeszcze profilaktycznie :) pozdrowka
    • Gość: samanta IP: *.kabel.telenet.be 10.04.04, 09:12
      Po przeczytaniu opisu rybika nabralam szacunku i nigdy tego nie zabije jak
      nie zabije pajaka
      Sympatyczne stworzonka zyja z nami i nie sa natretne wiec dlaczego mamy je
      tepic?
      • Gość: mag37 IP: *.dip.t-dialin.net 10.04.04, 13:02
        Jezeli ktos lubi robactwo to ok:) pozdrowka
    • Gość: Kathrin IP: *.arcor-ip.net 15.04.04, 23:24
      Daj im cukru na pare dni, wyniszcza sie same bo popekaja z przejedzenia.
      Powodzenia!
      Pozdrawiam
    • 17.04.04, 15:44
      Też je mam u siebie. Tak, to rybiki cukrowe. Lubią wilgoć, więc można je
      spotkać niemal w każdej łazience. Chyba jedyną rzeczą, jaką można zrobić, to
      kupno specjalnego preparatu z trutką na te małe ohydy :-)
      • Gość: liv IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 17.04.04, 17:33
        ...tylko,że wtedy zaszkodzisz sobie,im nie.
        To są owady,które żyją od tysięcy lat i przetrwają nawet zagładę atomową-
        podobnie jak karaluchy i szczury.
        Jeśli nie roznoszą chorób to dlaczego wam przeszkadzają,wszak ziemia jest nie
        tylko dla ludzi.
        • Gość: ba IP: 5.2.* / *.chello.pl 18.04.04, 09:38
          lubie rybiki nie robia zadnych szkod .wygladem pasuja do lazienki.milo rano
          zobaczyc zywe stworzonko w mieszkaniu. nie lubie zabijac zwierzatek. co innego
          gdyby mi lazily w kuchni po jedzeniu albo gryzly i wypijaly krew. wtedy bym je
          wytlukla.ale mialabym wyrzuty sumienia.morderca nie moze spac spokojnie.
      • Gość: Kathrin IP: *.arcor-ip.net 17.04.04, 19:24
        zadnego preparatu, poczytaj co napisalam wczesniej - cuker, dlatego nazywaja
        sie tak. Obiedza sie i pekna, wiecej nie bedziesz ich widziec, wyprobowalam w
        mojej lazience.
        • Gość: daro IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.04.04, 22:14
          Prawdopodobnie rybiki wedruja rurami kanalizacyjnymi i wychodza wszystkimi
          mozliwymi otworami w lazienkach i kuchniach. Polecam Baygon firmy Bayer
          przeciwko owadom pezajacym w piance i dokladne zlanie wszystkich mozliwych
          szpar, dziurek, miejsc pod listwami tam , gdzie sie je najczesciej widuje
          (najlepiej wywiezc rodzinke na weekend i dobrze mieszkanie wywietrzyc).Mnie to
          pomoglo. Sa tez preparaty innych firm w sklepach ogrodniczych. No i oczywiscie
          uszczelnic polaczenia rur kanalizacyjnych.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.