Woda sie wylewa ze zmywarki Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam 6 letnia zmywarke Bosch, do tej pory dzialala bezawaryjnie a teraz juz od pewnego czasu wylewa sie z niej woda na podloge. Najpierw wylewala sie tylko czasami i kaluza byla dosc mala a dzis to sporo sie wylalo. Czy ktos sie orientuje jaka to awaria moze byc? Nie mieszkam w Polsce i chcialabym wiedziec na czym stoje bo nie wiem czy naprawa bedzie mi sie oplacac czy lepiej kupic nowa. Z gory dziekuje.
    • Sprawdź czy śmigła kręcą się lekko. Możesz je odkręcić i umyć. Czasami coś się dostanie do śmigła lub do śruby, która je mocuje i wtedy woda się leje. Przynajmniej u mnie tak było. Przyjechał facet od napraw i wyjął jakiegoś śmiecia. Czasami leje się też jak śmigło nie może się kręcić bo np. za długi nóż wstawiłam do pojemnika na sztućce.
      --
      -:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-
      Melania 27.01.2007 , 31tc, 860g, 40 cm ;
      Najukochańszy synek Aniołek www.swiatelkapamieci.pl/2006/1187-pamieci--makary-kielczyk-06012006.html
      • Smigla ok, sprawdzalam. Wyjelam filtr i tam odkrecilam jedna czesc i tez nic nie znalazlam. Ostatnie 3 razy chodzila na krotkim programie bez wylewania ale woda nie schodzi calkiem - tam gdzie filtr i tam gdzie sypie sie sol. Wprawdzie kupilam nowa ale tej mi szkoda tak wyrzucic, gdyby udalo mi sie usunac usterke moja sasiadka miala by jeszcze z niej pozytek.
        • myślę, że powód jest prozaiczny (przynajmniej u mnie tak było) - niedrożny odpływ. U mnie zawsze wylewa wtedy, gdy odpływ jest zatkany - zmywarkę mam podłączoną pod tę samą instalację, co zlew - w sytuacji przytkania ścieki cofają się i do zmywarki i do zlewu - łatwo to więc zauważyć. Wystarczy, że odpływ jest tylko lekko niedrożny i zaczyna się problem.
          • A co robisz zeby odetkac?
            • Gość: robert IP: 89.71.107.* 02.12.13, 23:39
              U nas nieszczelne są drzwiczki jak się je zamknie. Podczas suszenia w górnej części wydobywa się para. Pewnego dnia żona zauważyła się leje woda ze zmywarki. Okazało się że odświeżacz zapachu który został zawieszony pod górnym koszykiem zablokował górne śmigło i woda wylewała się górną częścią uszczelki od drzwi zmywarki. Podczas wylewającej się wody Zona wyłączyła zmywarkę i stała w niej woda. Tez myślałem ze zapchał się odpływ albo jakaś pompka padła ale po wyjęciu odpływu z kanalizacji i położeniu go niżej do miski woda sama zleciała (zmywarka była wyłączona).

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.