Dodaj do ulubionych

Jak rozciągnąć buty?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 6 lat temu
Buty są ze skory, są dobre na dlugosc, ale uwierają w palcach (scislej w male palce). Czy da sie cos z tym zrobic?
Edytor zaawansowany
  • 6 lat temu
    miniporady.pl/rozciaganie-butow/
    Kto probowal?
  • Gość: Rachela IP: *.aster.pl 6 lat temu
    dać do szewca.
    wlewanie denaturatu do butów to czysta desperacja (jedna z porad z powyższego linka).
  • 6 lat temu
    Gość portalu: Rachela napisał(a):

> dać do szewca.
    > wlewanie denaturatu do butów to czysta desperacja (jedna z porad z powyższego l
    > inka).

No jasne, ze denaturatu nie wlewa sie do butow. Gazety moczy sie w denaturacie, zgniata i wpycha do butow.
  • Gość: eM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 5 lat temu
    Najlepiej najpierw od srodka wysmarować je kremem Nivea a później zmoczyć skarpetke i włożyć do środka i chodzić w nich sprawdzony sposób :) Pozdrawiam
  • 5 lat temu
    Zastosowalam sie do Twojej rady, posmarowalam buty kreme Nivea, ale zamiast mokrych skarpet mam grube suche rajstopy. Chyba rzeczywiscie to dziala bo coraz lepiej mi sie w tych butkach chodzi. Narazie po domu a jutro wyjde troche dalej. pozdrawiam i dziekuje za porade.
  • 6 lat temu
    wystarczy kupic w sklepie obuwniczym plyn do rozciagania obuwia. Spryskac , ponosic az wyschna :)
  • Gość: joanna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 6 lat temu
    Spryskalam. Nosilam jakes 2 h i nie dalam rady dluzej. Za krótko nosilam? Efektu brak. Pozostal denaturat albo szewc.
  • 6 lat temu
    Polecam szewca. Zapłaciłam 10zł,buty były na drugi dzień do odbioru. Odrazu mogłam w nich chodzić.Z płynem do rozciagania butów próbowałam,ale nie dawałam rady zbyt długo w nich wytrzymać.
  • 6 lat temu
    Włożyć na nogi mokre bawełniane skarpety i na to buty. Nosić przez parę dni po 1/2 godziny.
  • Gość: AnkaKw IP: *.ennet.pl 5 lat temu
    No fajnie,skórzane można trochę rozciągnąć a co z butami z ekologicznej skóry?
    Teraz jest tyle ślicznych i niedrogich w porównaniu do skórzanych.
    Mam jedne takie fajne ale cisną w palce.
    Pomożecie?Co można z takimi butkami począć?
  • 5 lat temu
    sprzedaj na allegro.
    --
    Das Leben ist kein Ponyhof
  • Gość: AnkaKw IP: *.ennet.pl 5 lat temu
    Ja zapytałam poważnie.
  • 5 lat temu
    a ja odpowiedziałam poważnie. Skóra jest jak skóra ludzka, rozciąga się, a sztuczne się nie rozciągnie, prędzej pęknie.
    --
    Das Leben ist kein Ponyhof
  • Gość: bea2003 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 5 lat temu
    A nieprawda, że sztuczna skóra się nie rozciąga. Już dwa razy oddawałam buty do szewca i po ich odbiorze były o niebo wygodniejsze! Oczywiście dwie różne pary:).
  • 4 lata temu
    Tutaj masz artykuł o tym jak rozciągnąć buty
  • Gość: groszek IP: *.tktelekom.pl 3 lata temu
    kupiłam buty (czółenka) - zamszowe, wydawało mi się że rozmiar większe będą za duże więc wzięłam mniejsze. Myliłam się, powinnam wybrać te większe ;-).
    Nie mogłam wymienić butów w sklepie, gdyż chodziłam w nich cały dzień z nadzieją że się "rozejdą". Niestety nie rozeszły się. Wytrzymałam 5 godzin i myślałam że stopy mi odpadną. Buty cisnęły mnie w palcach, generalnie w przedniej części stopy. Zasięgnęłam opinii na google i wypróbowałam jeden ze sposobów:
    - wieczorem posmarowałam w środku buty kremem nivea,
    - zamoczyłam grube skarpetki i takie mokre wcisnęłam w przednią część butów, tak żeby do połowy buta wystawała skarpetka ale musi być mocno dopchana maksymalnie do palców.
    - rano wyjęłam skarpetki i założyłam buty do pracy, mimo że były jeszcze trochę mokre w środku
    - efekt rewelacyjny, wytrzymałam w pracy 8 godzin a nogi nie bolały.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.