Jak czyścić marmur (?) w łazience?

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Hej! Jestem od niedawna właścicielem mieszkania. Poprzedni właściciel był kamieniarzem i wyposażył lokal obficie w różne rodzaje kamienia, m.in. łazienka jest w marmurach (a przynajmniej on twierdził, że to marmury).

Problem jest w tym, iż blat okołozlewowy też jest z tego niby marmuru, co w efekcie doprowadziło do niezbyt estetycznych kamienno-osadowych zabrudzeń owego marmuru dookoła kranu.

Wygląda to tak:
    imgur.com/bALhE
    imgur.com/2mRUR
    imgur.com/j1QSm
    Próbowałem to domyć lekkimi środkami, nic żrącym. Kupiłem nawet jakiś preparat do czyszczenia marmuru, ale niewiele pomaga. Mam wrażenie, że osad wżarł się już w kamień...

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Czy da się to jakiś wyczyścić/poprawić?

Będę wdzięczny za każde podpowiedzi!
    • IP: *.pools.arcor-ip.net

Gość: alpepe 07.04.12, 22:23 Odpowiedz
      kamieniarz ci to przeszlifuje i będzie pięknie. Niestety nie wiem, czy jest on w stanie to zrobić na miejscu, czy trzeba będzie to zawieźć do zakładu.
    • IP: *.dynamic.gprs.plus.pl

Gość: Krzysztof 24.02.13, 07:59 Odpowiedz
      Witaj.

Nawet doświadczonemu specjaliście nie przyjdzie to łatwo to doczyścić. Jest tak ponieważ marmur masz pokryty kamieniem blisko kranu. Ciężko tam dojść szlifierką. W podobnych przypadkach stosuję szlifierkę z tarczkami diamentowymi i wodny papier ścierny. Do tego proszki do krystalizacji.

Dodatkowa trudność to kolor kamienia. Zielony marmur jest piękny ale trudno go dobrze nabłyszczyć.

Reasumując- środki chemiczne mogą usunąć kamień ale z mogą też uszkodzić marmur. Najlepszym rozwiązaniem jest szlif, dobra impregnacja i regularne czyszczenie tego miejsca gąbką i wycieranie do sucha.

Jak nie będziesz miał innego wyjścia możesz spróbować wyczyścić to łagodnym kwaśnym preparatem ale jest to obciążone sporym ryzykiem, że uszkodzisz marmur.

Skorzystam z okazji i zareklamuję naszą stronę www.szlifowanie-marmuru.com (mam nadzieję, że Was tym nie urażę). Jest tam sporo zdjęć i mam nadzieję trochę dla Ciebie pożytecznych informacji.

Na pierwszej stronie u dołu masz zdjęcie z łazienki którą szlifowałem w jednym z wrocławskich hoteli. Zdjęcie nie jest najlepszej jakości , mam naturalnie zdjęcia przed robotą, wyglądało to dużo gorzej niż u Ciebie ;)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.