• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

RYBIKI W KUCHNI I W ŁAZIENCE!!!!!

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12 lat temu
    W moim mieszkaniu jest bradzo dużo rybików.Są na tyle bezczelne,że wyłażą
    nawet kiedy pali się światło i my kręcimy się po domu.Są nie tylko w
    łazience,ale łażą też po kuchni. Jak wytępić to świństwo?Pomóżcie,proszę.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: wrocławianka IP: *.kom / *.kom-net.pl 12 lat temu
      bardzo dobry jest dentos na wszelkie robactwo ja pozbyłam sie i bez
      problemu polecam skuteczny kópiłam w sklepie ogrodniczym pozdrawiam
      • 12 lat temu
        kupilam w sklepie Sanepidu specjalny proszek. Wlasnie wczoraj znow jednego
        zobaczylam, ale generalnie z duzej ilosci doprowadzilam wtedy do tego, ze przez
        1,5 roku nie bylo

--
        no bo jest taka opcja...
        • Gość: wiola22 IP: *.nettelinwestycje.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 12 lat temu
          Sorki, ale co to są RYBIKI?????
          • Gość: julia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11 lat temu
            posmaruj kartonik miodem- one to lubią- przylepią się i giną.Wymieniaj
            kartoniki do skutku.
        • 12 lat temu
          a gdzie jest taki sklep Sanepidu i jak ten proszek się nazywa?
        • 12 lat temu
          Po tym co przed chwilą znalazłam i przeczytałam, to chyba zwymiotuję, a nie
          zajrzę za listwę.

Poczytajcie:
          Rybiki to owady z rzędu szczeciogonków, jednych z najstarszych owadów żyjących
          na Ziemi. W powiększeniu rybik wygląda jak potwór. Ma podłużne srebrne ciało,
          dwie pary czułek na głowie i trzy groźnie wyglądające witki na odwłoku. Jego
          ciało jest bardzo delikatne.

Naukowcy twierdzą, że rybiki zawędrowały do naszych domów z tropików. Dlatego
          też znaleźć je można w wilgotnych i gorących (ok. 27 stopni) miejscach. Rybiki
          potrafią trawić celulozę, nie gardzą więc wszystkim, co zawiera ten związek
          chemiczny. Chętnie jedzą papier w prawie każdej postaci, nie pogardzą też
          klejami organicznymi i drewnem. Zajadają się również resztkami z naszego stołu,
          np. kawałkami mięsa czy rozsypaną mąką. A gdy natrafią na martwego bądź ledwo
          żywego rybika, to też go zjedzą.

Ciekawostką jest to, że samice rybików codziennie składają po kilka jaj, a
          larwy osiągają dojrzałość po kilku latach i w odróżnieniu od większości owadów
          nie przepoczwarzają się. Natomiast rybiki często linieją, nawet 50 razy w ciągu
          życia.

Rybiki z reguły nie wyrządzają widocznych szkód. W końcu ile tapety może zjeść
          centymetrowy owad? Ale gdy ich populacja zbyt wzrośnie, może być niewesoło.
          Więc gdy na tapetach w domu zauważysz nieregularne dziury albo postrzępione
          krawędzie, na stronach w Twoich książkach pojawią się żółte plamy, a mąka
          zabarwi się na czarno, będzie to oznaczać, że czas się bronić. Wtedy najlepiej
          sięgnąć po środki chemiczne. Jednym ze skutecznych wrogów rybika jest np.
          naftalina.
          twojemiasto.gazeta.pl/katowice/1,35053,489162.html

To chyba nie jest do końca prawda, bo moje żyją tez w dzień.

• 12 lat temu
      Własnie chciałam poruszyc ten sam temat.
      U mnie siedzą tylko w kuchni, nawet wiem gdzie, pod szafkami, za listwa
      zewnętrzną, blisko kaloryfera. Drugier miejsce to okolice zlewu. mam nowe
      mieszkanie i nic nie przecieka, wszystkie rury są nowe.
      Te ochydne robaczki najchętniej idą do misek z jedzeniem kota i piciem.
      Dziwiłam się czemu kotek czasami wymiotuje rano, a teraz już chyba się
      domyslam, zapewne złapią jednego i zjedzą. Co ja mam zrobić,żeby te świśtwo z
      domu wypędzić? U mnie tez wychodzą przy zapalonym świetle, wczoraj jeden łaził
      po ścianie w kuchni, więc chyba się rozmnażają w tempie błyskawicy.
      • 12 lat temu
        A ja je wytępiłam zwykłym domestosem. Po prostu raz na tydzień do ody do mycia podłogi dolewam domestos. Niestety śmierdzi nim w całym mieszkaniu, ale po rybikach ani śladu!!
        • Gość: mm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12 lat temu
          u mnie domestos nie zadziałał:(
    • Gość: gospodyni domowa IP: *.autocom.pl 12 lat temu
      Moje problemy z rybikami skonczyly sie, kiedy sasiad z dolu zamienil w lazience
      boazerie na flizy.
      • 12 lat temu
        Mieszkam od pół roku w wynajmowanym segmencie i tez zauważyłam te robaczki
        głównie w łazience.Na początku znajdowałam je w wannie, nigdy takich nie
        widziałam i myśłałam że to jakieś robale z kanalziacji.Ale wczoraj znalazłam na
        ścianie u dzieci, a potem w salonie.Nie wiem właśnie co dokładnie kupić i gdzie
        wysypać,skoro już nawet w pokojach sie pokazały.Gdzie one mogą przebywać? W
        listwach przy podłodze? Jak wsypywałam kreta do wanny i umywalki,to myślałam ze
        je zliwkiwduję,ale ciągle w wannie się pojawiają.Co robić?
    • Gość: km IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11 lat temu
      a ja myję kafelki octem co jakiś czas- wydaje mi sie ze jest ich mniej
      • Gość: gosia IP: *.elsat.net.pl / *.elsat.net.pl 11 lat temu
        Eh wiecie ja mam toszczescie ze jak wejde do łazienki bo tam własnie je mam to
        spaceruja .A w tedy chlast chlast i po robaczkach.I tak za karzdym
        razem.Hehehehe.Sadystka ze mnie no ale trzeba sie bronic ktos musi byc
        silniejszy.Dezydorant to dobra zecz albo lakier do włosow.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.