Dodaj do ulubionych

Laserowa korekcja wzroku

• Gość: kuba32 IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 8 lat temu
    Witam, Chce sobie zrobić zabieg laserowej korekcji wady wzroku , mieszkam w Katowicach czy ktos zna z was jakiś dobry ośrodek ?? byłem u okulisty i osobiscie polecił mi Weiss Klinik , powiedział mi że wynik operacji w dużej mierze zależy od sprzętu i umiejętności operatora a tam to jest na bardzo wsyokim poziomie... co o tym sądzicie ??

Z góry dzięki za odp.
  • Gość: Kasiikowy IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 8 lat temu
    Cześć ja jestem po operacji w Weiss Klinik , robiłam sobie oczka metodą
    lasik, przed zabiegiem duzo czytałam i pytałam i masz rację kuba ,
    operacja w dużym stopniu jest uzależniona od jakości sprzętu, na
    stronie weisa znajdziesz duzy informacji www.weissklinik.pl oni maja
    laser mel 80 pisze ze jest to najnowocześniejsza technologia .Ja
    osobiście jestem bardzo zadowolona !!, bardzo miła i profesjonalna
    obsługa ! Pozdrawiam
  • Gość: bartekm23 IP: *.lukman.pl 8 lat temu
    zastanawiam się nad zrobieniem korekty wzroku ale im więcej czytam o tym na
    forum, tym większe mam obawy.
    Czy mógłby mi ktoś coś doradzić na ten temat.
    Cały zabieg chcę zrobić w Warszawie. Polecono mi kliniki na Grzybowskiej
    www.okolaser.com.pl
    Najgorsze w tym wszystkim jest ryzyko. Na stronie wspomnianej kliniki
    wyczytałem, że: "Nie ma tu żadnych nacięć – nie ma więc ryzyka uszkodzenia rogówki."
    Bardzo proszę o pomoc bo sam już nie wiem co o tym myśleć.
    Jeśli ktoś mógłby wysłać mi wiadomość na mail: matejekb@wp.pl byłbym bardzo
    wdzięczny.

• Gość: remek IP: *.nplay.net.pl 8 lat temu
    Wiesz raczej chodzi o to, że nie tną oka skalpelem tylko działa ten laser, który
    jest ultra precyzyjny itd. Odseparowuję on płatek rogówki i dopiero potem
    zaczyna się główna część zabiegu czyli modelowanie. Dodatkowy plus takiego
    lasera to fakt, że to maszyna i nie ma lepszych czy gorszych dni które mogły by
    wpłynąć na wynik operacji. A ryzyko zawsze jest, bo jeszcze nikt nie stworzył (
    w żadnej dziedzinie) 100% bezpiecznego zabiegu.
  • 8 lat temu

mam termin w grudniu na zabieg w legionowie, czy ktos moze tam
    robil, slyszalam tylko, ze dobrze robia od jednej osoby. Moze jest
    wiecej?
  • Gość: Jaromir IP: 89.108.197.* 7 lat temu
    Witam,
    w 1998 (12 lat temu) miałem laserową korektę wzroku w klinice LASER w Warszawie.
    Była to metoda PRK. Skorygowano mi wadę z -5.5 (oba oczu) do ok. 0/-0.25. Jestem
    strasznie z tego zadowolony i nie miałem żadnych komplikacji. Oczywiście przez
    parę dni był ból, ale uważam, że było warto. Niestety po 12 latach (mam teraz 42
    lata) chyba wzrok mi się pogorszył bo mam ok - 0.75/1. Zastanawiam się na
    ponowną reoperacją. Nie mam żadnych obaw. W tym roku chyba to zrobię bo już mnie
    denerwuje ta moja wada, a do okularów za żadne skarby nie powrócę. Tym którzy
    się wahają polecem jedynie dobre, sprawdzone kliniki. Sprawdzona przeze mnie
    klinika LASER działa już prawie 20 lat, więc nie mam żadnych wątpliwości, gdzie
    zrobię rekorektę (o ile istnieją już technologiczne metody skorygowania tak
    małych wad)
  • Gość: wwgg84 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 7 lat temu
    Witam. Wczoraj miałem operacje metodą LASIK na dwoje oczu, dodam że w
    Katowicach. Moja wada wynosiła OL -1.25, OP -1, plus astygmatyzm. Sam zabieg
    mimo że bezbolesny to do przyjemnych nie należy. Szczególnie odcinanie płatka i
    ten dźwięk maszynki do golenia. Samo działanie lasera ok. Po zabiegu, gdy puści
    znieczulenie to bardzo pieką i szczypią oczy, nic nie możesz z tym zrobić tylko
    czekać, ale to normalne, w końcu oko jest unerwione. Pieczenie puściło mnie po 4
    godzinach. Wtedy widziałem już wszystko tak jak w soczewkach, tylko że jakby za
    delikatną mgiełką. Wieczorem bez problemu mogłem odczytać tekst z telegazety z
    drugiego końca pokoju. Dzisiaj widzę już bardzo dobrze, przymglony obraz zniknął
    i ostrość się poprawiła. Pozdrawiam.
  • Gość: www IP: *.speed-net.pl 7 lat temu
    Chłopie, dzień po zabiegu niewskazane jest oglądanie TV ani tym bardziej
    patrzenie na monitor komputerowy. Podziwiam Cię za odwagę:)
  • 7 lat temu
    Ostatnio przyszło mi na myśl,że mogłabym zrobić sobie korektę mojej
    krótkowzroczności (-2,5 i - 4.25). Mógłby mi ktoś podać orientacyjną cenę? Czy
    po zabiegu konieczny jest pobyt w klinice?
  • Gość: kasha IP: *.adsl.inetia.pl 7 lat temu
    cenki to teraz spadły na łeb naszyję, co dla nas jest super. Np. W Warszawce w
    Laserze zrobili promocję na standardowe operacje i tak lasek to koszt 3800 za 2
    oczu, lasik 4750 za 2 oczu, na sbk-lasik i na epi-lasik 5500 (za 2). W mavicie
    lasek 2100 (jedno oko) lasik 2500 (jedno oko) epi-lasik 3000 (jedno oko)
    sbk-lasik (3400(jedno oko). Resztę klinik już mi się nie chce sprawdzać. Ale
    można jeszcze w Intermedica zobaczyć, czy w Katowicach.

Po zabiegu po dwóch godzinach idziesz do domu.
  • Gość: Graża IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 7 lat temu
    Rzeczywiście ładnie teraz zeszli z ceny.. Do końca marca można zaoszczędzić
    kilkaset złotych. Kurcze prawię żałuję, że zdecydowałam się wcześniej, zawsze to
    buty i torebka do przodu :P
  • Gość: lombardinio IP: *.xdsl.centertel.pl 7 lat temu
    Już trzeci rok minął w styczniu od czasu operacji.metodą PRK wada -4.5 klinika
    Katowice.Jeżdżę zawodowo samochodem ciężarowym,jest ok, bez problemów.
  • Gość: jurij_gigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 7 lat temu
    Mam też możliwości finansowe i chęci na taki zabieg, ale powstrzymuje mnie ten
    brak 100% pewności. Dlatego ostatnio rozważam też sprawę soczewek fakijnych.
    Zabieg jest odwracalny i to jest fajne.Ale jak się wszystko uda to po co odwracać:)
  • 7 lat temu
    jurij_gigi napisał(a):
    "Mam też możliwości finansowe i chęci na taki zabieg, ale
    powstrzymuje mnie ten brak 100% pewności. Dlatego ostatnio rozważam
    też sprawę soczewek fakijnych. Zabieg jest odwracalny i to jest
    fajne.Ale jak się wszystko uda to po co odwracać:)"
    Mnie wszczepiono soczewke fakijna 3 tygodnie temu. Zero bolu, widze
    bardzo dobrze. Taki zabieg ma wazna zalete: nie masakruje oka,
    soczewki w razie czego mozna sie pozbyc. A jesli po zabiegu
    laserowym znow pogorszy ci sie wzrok, to moze sie okazac, ze drugi
    raz nie mozna uzyc lasera, bo trzeba byloby ciac za gleboko.

• Gość: jurij_gigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 7 lat temu
    I jak to wygląda taki zabieg? Czy jesteś znieczulany miejscowo czy potrzebny
    anestezjolog?
  • 7 lat temu
    Gość portalu: jurij_gigi napisał(a):

> I jak to wygląda taki zabieg? Czy jesteś znieczulany miejscowo czy potrzebny
    > anestezjolog?

Jurij-gigi podrzucam ci linka do takiego filmiku o soczewkach fakijnych.
    zdrowie.flink.pl/forum/1_1951_0.html
    Tam mówią, że zabieg robi się przy znieczuleniu kroplowym.
  • Gość: Adam IP: *.lublin.mm.pl 7 lat temu
    soczewki fakijne to rzeczywiście niezłe wyjście, troche tańsze, no ale zawsze
    jest to jakieś ciało obce w oku, a laserem to jednak nic nie zostaje ;)
  • Gość: jurji_gigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 7 lat temu
    O w porównaniu do operacji laserem to wcale soczewki fakijne nie są tańsze. Są
    dużo droższe ale mają tą zaletę, że ich wystarczalność szacują na około 50 lat,
    a poza tym odwracalność zabiegu (można je wyjąć), gdzie przy laserze można
    zrobić dokorekcję, powtórny zabieg, ale nie cofnie się efektu. I właśnie to jest
    fajne. Znowu zabieg laserowy na oba oczy można zrobić jednego dnia, no a przy
    tych soczewkach trzeba odczekać chyba tydzień albo dwa, żeby móc zrobić operację
    na drugie oko. Ale w dalszym ciągu nie wiem czy zabieg jest przy znieczuleniu
    miejscowym czy w narkozie.
  • Gość: Darmo IP: 46.113.38.* 6 lat temu
    Jeśli to prawda, że tą soczewkę wkładają do oka przez 2 mm otworek w rogówce to niezły wyczyn:)
  • Gość: Edyta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 7 lat temu
    Witam!
    Miałam zabieg dwa tygodnie temu i czuję się dobrze , normalnie widzę i
    nic mnie nie boli. Dyskomfort odczuwałam do 2 godzin po zabiegu potem
    już było normalnie wszystko widziałam od razu.
    Zabieg robiłam w Łodzi u Wyrzykowskiego bardzo polecam , ponieważ mój
    zabieg przeszedł bez komplikacji a Pan doktor jest świetnym
    specjalistą.
  • Gość: a IP: *.internetdsl.tpnet.pl 7 lat temu
    Ja robiłam laserową korektę krótkowzroczności w 1999 r.!!! na
    Szaserów w WArszawie. Wszystko było fantastycznie zrobione, bolało
    tylko trohę, w zasadzie oko tak "szczypało". Wystarczyło na 10 lat.
    Miałam przed zabiegiem po -7 czy -8 (już nawet nie pamiętam), teraz
    mam -1,5 i -0,25. No cóż, i tak było warto! 10 lat bez wstrętnych
    okularów i męczących soczewek!!!
  • Gość: tomek IP: *.centertel.pl 6 lat temu
    lol, to chyba jedną z pierwszych pacjentek byłaś :)
    ja chyba bym się troche bał, ba teraz się boje mimo że w zasadzie ryzyko jest znikome a date zabiegu mam już ustaloną, też w wawie ale w klinice Laser, też już dosyć długo są na rynku usług korekcji :)
  • Gość: polis IP: *.dynamic.chello.pl 6 lat temu
    dobrą klinikę wybrałeś więc nie ma się czego bać, na pewno wszystko pójdzie dobrze:), a można wiedzieć jaką wadę chcesz skorygować?
  • Gość: Darmo IP: 46.113.206.* 6 lat temu
    A co może być powikłaniem po wszczepieniu takich soczewek? Chyba, że jakaś infekcja. Ale w okolaserze to mało prawdopodobne, bo wiem, że np. przy laserowej korekcji to mają jednorazowe ostrza, jak z igłami jednorazówkami, raz i kosz, to pewnie przy tych soczewkach też coś tam robią, żeby było max sterylnie. I bardzo dobrze. Powodzenia
  • 6 lat temu
    powikłania typu zakażenie raczej nie mają szansy się wydarzyć, z tej prostej przyczyny, że większość sprzętu jest jednorazowa (noże itp), jest bardziej sterylnie niż w szpitalach :) widziałem jak się lekarze przygotowują do takich zabiegów
    ja jeszcze nie słyszałem by ktoś został zakażony podczas takiego zabiegu, a tym bardziej w prywatnej klinice, gdzie o pacjenta dbają, żeby był zadowolony z ich usług, bo pacjent płaci i pacjent wymaga:)
  • 6 lat temu
    to że klient płaci klient wymaga wcale nie musi świadczyć o tym, że wybrał dobrego lekarza czy też klinikę, wiele jest takich osób, które zanim pomyślą to zdecydują się na zabieg w jakiejś klinice "bo było 100 czy 200zł taniej", ja wychodze z założenia, że nie kasa jest w przypadku zdrowia najważniejsza a moje bezpieczeństwo podczas i efekt po zabiegu
  • Gość: lucertola IP: *.dip.t-dialin.net 6 lat temu
    Pytalam o tego typu operacje (korekta) moja okulistke (specjalistka od operacji katarakty - berlin)
    jako odpowiedz zadala mi pytanie: czy poznalam okuliste ktory poddalby sie laserowej operacji oka. dopiero wtedy uzmyslowilam sobie ilu okulistow nosi okulary :-)
  • Gość: dominkaS IP: *.play-internet.pl 6 lat temu
    To tak jakby zapytać chirurga plastycznego o to czy poprawiał sobie urodę, np. wszczepiał sztuczne piersi jeśli to kobieta? Ile znasz takich chirurgów kobiet co mają sztuczne piersi? Szczerze to nie wiedziałabym jak to poznać zarówno to czy miał laserową korekcję wzroku czy ma sztuczne piersi:)
  • Gość: Filemonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 6 lat temu
    He he, jeszcze o ile możesz poznać czy ktoś ma sztuczne piersi to na pewno nie poznasz, że jest po korekcie wzroku. I o to chodzi przecież:) O wygląd i o wygodę.
    dla mnie to raczej powrót do normalności i możliwość kontynuowania pracy, inaczej musiałbym zmienić zawód albo iść na rentę
  • Gość: Daria_Wlkp IP: *.icpnet.pl 6 lat temu
    Ok, jestem już po LASIKU, jak wspominałam, więc czas na relację z zabiegu. Słuchajcie, przestańcie z tymi tekstami "ciekawe dlaczego okuliści noszą okulary", jeśli ktoś sam tego nie przeżył tylko przytacza przerażające i krwawe opowieści ze słuchu, to niech nie stresuje ludzi, bo potem na zabieg idzie się z toną niepotrzebnych wyobrażeń, a rzeczywistość jest zupełnie inna.
    Więc tak - dzisiaj mija dopiero szósty dzień po operacji, już normalnie pracuję, niestety przy komputerze, ale pamiętam o zaleceniach lekarza i myślę, że będzie dobrze. Laser miałam w poznańskiej Lexum Medica i z czystym sumieniem mogę ją Wam polecić, w szczególności dr Grzeszkowiaka, który przez cały zabieg mówił do mnie i informował co właśnie robi, co powinnam poczuć, i co będzie następnym krokiem.
    Ogólnie całość trwała 10 minut na oboje oczu. Na początku pielęgniarka zakropliła mi oczy kroplami znieczulającymi, zarzuciłam na siebie "operacyjne" szmatki i czepek i już. Zabieg był oczywiście na leżąco, lekarz zamontował mi na oczach taką przylepną folię żeby utrzymać powieki otwarte. Myślałam, że zostanę potraktowana takim okropnym metalowym rozwieraczem (widziałam na filmikach), ale nic takiego nie miało miejsca. Zakładanie tego na oczy było lekko nieprzyjemne, ale w porównaniu np. do zastrzyku u dentysty, nie mamy o czym mówić jak już miałam założone te "rozwieracze", nie było problemów z utrzymaniem oka otwartego, żadnego napięcia mięśni, nic.
    Potem lekarz położył mi coś szklanego chyba na oko uprzedzając że poczuję lekki ucisk, i rzeczywiście był on tylko lekki, podobnie jak nieraz trze się oczy pięściami ze zmęczenia. Nie pamiętam co to było na oku, w każdym razie widziałam tylko czerń z migającym czerwonym punkcikiem lasera. Podczas zabiegu nacina się powierzchnię oka, ale ja nie czułam żeby coś takiego miało miejsce. Jedna babka mająca zabieg po mnie mówiła, że ruszyła na chwilę okiem, obejrzała się w bok i laser automatycznie się wyłączył. Nie ma więc opcji, że ktoś zostanie tym laserem "ugodzony" nie tam, gdzie trzeba.
    Podczas zabiegu lekarz obficie polewał mi oczy wodą, co czułam, ale nie było to wcale nieprzyjemne. Podsumowując: ja nie czułam żadnego bólu, jedynie stres. Jak zeszłam z łóżka operacyjnego po wszystkim, widziałam że już jest dobrze ze wzrokiem, chociaż wszystko ogarniała jeszcze spora mgła. Mimo to moje -5,5 na oboje oczu zmalało tak, że zobaczyłam twarze operującego zespołu
    Po zabiegu, siedziałam jeszcze z pół godziny w pokoju pacjenta, oczy były całkiem czerwone. Potem badania czy wszystko póki co jest OK i do domu. Lekarz uprzedził, że będzie piec jakbym trzymała przy oczach cebulę, miał rację ale piekło tylko przez jakieś 2 godziny, w tym czasie pojechaliśmy do sklepu obok i musiałam chodzić w okularach przeciwsłonecznych, bo rzeczywiście wszystko mnie raziło, a oczy same się mrużyły jak potraktowanie cebulą no ale na drugi dzień już okularów nie musiałam nosić. W zasadzie przez 2 pierwsze dni dużo leżałam z zamkniętymi oczami według zaleceń lekarza, oczywiście zakraplając oczy - na początku co godzinę na przemian Hyabakiem (sztuczne łzy) i Floxalem (antybakteryjny) i co 3 godziny Flarexem (na nieinfekcyjne zapalenia spojówek), potem trochę rzadziej.
    Co do samopoczucia po operacji: nic mnie nie bolało, oczy szczypały na początku, pod koniec dnia już w ogóle, okulary przeciwsłoneczne nosiłam tylko jeden dzień.
    Na kontroli wyszło, że póki co mam -0,7 na oboje oczu z -5,5, okulary korekcyjne trafiły do śmieci. Ale widzę, że wzrok wciąż się przestawia, raz jest wyraźnie, raz znowu lekka mgiełka. Według lekarza to efekt gojenia, w końcu takie wahania mogą występować nawet do pół roku. Mam nadzieję, że spadnie mi szybciej, póki co nie mam żadnych infekcji, podrażnień, białka oczu są już całkowicie białe i przejrzyste oczywiście zero makijażu jeszcze przez jakieś 2 tygodnie, zero dymu papierosowego i wytężonego wysiłku co też skrupulatnie przestrzegam dzisiaj jeszcze jedna kontrola, zobaczymy co wyjdzie.
    W każdym razie, jestem mega zadowolona - myślałam, że gorzej zniosę zabieg, że będzie bardziej drastyczny etc., a tu nic takiego. No i polecam mojego lekarza, zabieg przebiegł szybko, sprawnie i profesjonalnie, nie mam żadnych powikłań
    fajnie że się udało, mam nadzieję że twoja relacja przekona ludzi że to na prawdę bardzo bezpieczny zabieg, który nic a nic nie boli
  • 6 lat temu
    dzieki za "relację" każda taka informacje troche mnie uspokaja, chociaż wiem, że zabieg sam w sobie jest niegrozny to jakos czaly czas odczuwam pewnien niepokoj :/
  • Gość: asmil IP: *.play-internet.pl 6 lat temu
    witam wszystkich!
    jestem 3 tygodnie po lasiku w toruniu, ogólnie wrażenia moje nie najgorsze. nic przyjemniego to nie jest ani w trakcie zabiegu ani pare dni po ale spokojnie do przejścia.
    miałam wadę -4 na oba oczy i wszystko by było ok ale póki co widzę nie najlepiej, w mojej ocenie tak na -2 jak na razie. obraz dość niewyraźny. wizytę kontrolną mam dopiero 18 paź i dość mocno sie już niepokoję, zwłaszcza jak czytam opinie że ludzie prawie od razu widzą wyraźnie! może ktoś miał podobne doświadczenia. proszę odpiszcie!!!
  • Gość: tomek IP: 46.186.9.* 6 lat temu
    no akurat sztuczne piersi łatwo poznać, wystarczy dotknąć :] no ew. troche pomacać ;)
    trudniej czy raczej niemożliwe jest żeby w ten albo inny sposób "doświadczyć", że ktoś miał korekcje (nie ta skala zmian), a sam znam 2 lekarzy co mieli korekcję (z czego 1 to okulista, drugi chirurg)
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 6 lat temu
    Witam :)
    Zamierzam zrobić sobie operację. Bardzo proszę osoby, które są już po o odpowiedź: Czy powinnam przed badaniem kwalifikacyjnym zrobić jakieś dodatkowe badania? Krwi, moczu, itp. ? Mieszkam dość daleko od W-awy - 250 km, nie chciałabym tracić czasu na dodatkowe podróże :)
  • Gość: gość IP: 188.141.105.* 6 lat temu
    ja mam umówioną wizytę na wstępne badania i się tak zastanawiam czy u mnie da się coś zrobić bo mam astygmatyzm na -4 jedno oko, drugie jest na szczęście na 0.
  • Gość: Bianka IP: *.aster.pl 6 lat temu
    Generalnie laserowa korekcja pomaga wyleczyć: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm
    a także kombinacje tych wad (zakres od -10 do +6 D), więc sądzę, że nie będziesz miała problemu. Warto jednak iść do dobrego specjalisty. Mój zabieg przeprowadzała dr Archacka (w Wawie na Grzybowskiej) i mogę w 100% polecić , nie ma się czego bać!
  • Gość: SZCZĘŚLIWA IP: *.dynamic.chello.pl 6 lat temu
    wITAM WSZYSTKICH NIEZDECYDOWANYCH
    JESTEM PO SKB LASIK, Z WADY -6 I ASTGMATYZMU B NIC MI NIE ZOSTAŁO. POLECAM SWISSMED W GDAŃSKU
  • Gość: Jarek IP: *.adsl.inetia.pl 6 lat temu
    Nam takie same objawy widzę na prawym oku podwójnie a z minusa prawe oko przeszło mi na +2 dodatkowo widzę czasem smugi od lam i innych świecących rzeczy - napisz czy warszawski zabieg Ci pomógł jak będziesz po a może już jesteś?
  • 6 lat temu
    Chciałam niedługo wybrać się na taki zabieg. Takie zabiegi wykonują najlepiej niemieccy specjaliści. Są droższe kilka tysięcy, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek dolegliwościach po czy błędach. Jak będę po to napisze. :)
    --
    zarabiam w domu - życie jest piękna :))
  • Gość: Antaro IP: *.dynamic.chello.pl 6 lat temu
    No to i ja dorzuce swoje przysłowiowe cztery gorsze do dyskusji.
    Jestem 17 dni po operacji w warszawskiej klinice Mavit. Zabieg miałem wykonany metodą PRK i pani doktor Jolanty Kramasz. Po samej operacji peirwsze dwie doby to istny koszmar. Ból, ból, ból...
    Na szczescie przeszło jak ręką odjął po około 48h. Po 4 dniach miałem zdjętą soczewkę opatrunkową. Na wstępie od razu napiszę aby później sie nie powtarzać że z pozoru najważniejszy cyznnik cyzli poprawa widzenia z daleka (-3D przed op) rzeczywiście uległ zmianie bardzo syzbko.
    Po 5 dniach byłem w stanie przeczytać 10-ty rząd na tablicy u okulisty w klinice. czyli tyle ile człowiek ze zdrowym wzrokiem. Co z tego skoro pojawiły sie niemalże wszystkie skutki uboczne jakie mogą wystąpić po operacji. Nie mam nadwrażliwości na światło, ani zespołu suchego oka.
    Mam: efekt halo, podwójne widzenie (ghosting), rozszczepienie światła i niski poziom kontrastu.
    Wszystko to razem wzięte do kupy powoduję, bez owijania w bawełnę, wielkie obawy na przyszłośc, strach i panikę że juz tak zostanie na zawsze. Lekarze mówią że trzeba być cierpliwym i ze z dnia na dzień będzie się wzrok stabilizował. Sęk w tym ze to bzdura. Od zdjęcia opatrunku z oka wzrok utrzymuje się na tym samym niezmienionym poziomie. Właśnie ta stangnacja mnie tak martwi. Nie ma ani postępu ani regresji skutków ubocznych co na zdorwy rozum wskazuję że może już tak mi zostać na zawsze. Eh...

Reasumując: na chwilę obecną jakbym miał jeszcze raz możliwość podjęcia decyzji to nie poszedłbym na operacje metodą PRK (najgorszą) ze wszystkich możliwych.
    Dam znać coś wiecej za tydzien-2 czy nastapiła jakakolwiek poprawa.
  • Gość: Niepewny IP: *.aster.pl 6 lat temu
    A próbował ktoś SBK lasik w Weiss Klinik w Chorzowie. Kupiłem kupon na grouponie i niebawem się wybieram. Ktoś już był? Marketingowcom z WK dziękuję...
  • Gość: gość IP: 82.160.33.* 6 lat temu
    planuję zakup na Grupponie - warto?
  • Gość: Czarek IP: *.aster.pl 6 lat temu
    Poczytaj opinie na korekcja.pl
  • Gość: gość IP: 82.160.33.* 6 lat temu
    dziękuję za przekierowanie na inne forum !
  • Gość: ona IP: *.play-internet.pl 6 lat temu
    hej ja mam podobnie, gdzie robiles zabieg? umieram z nerwow...zadnej porawy , rozmycie swiatla, brak ostrosci, tragedia jakas.....jestem 2 tygodnie po zabiegu, odezwij się czy sa jakies zmiany. Pozdrawiam
  • Gość: Antaro IP: *.dynamic.chello.pl 6 lat temu
    W wawie, w Mavicie, u Jolanty Kramasz
    Metoda PRK / brak zauważalnej poprawy po 20 dniach od operacji.
    A ty gdzie miałes/as zabieg i jaka metoda ?
  • Gość: asmil IP: *.play-internet.pl 6 lat temu
    ja mialam zabieg na początku września (lasik) i widze coraz gorzej, mialam -4 a teraz wg badania mam -1,5 ale czasem to widze w mojoj ocenie na -2 albo i gorzej. na razie czekam na wizyte bo jeden lekarz odsyla mnie do drugiego (gadają ze do pół roku moze sie poprawić albo ze ponownie wykonają zabieg), sama jestem ciekawa co z tego wyniknie, ogolnie to nie zrobiła bym tego ponownie:(
  • Gość: marika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 5 lat temu
    Właśnie też zastanawiałam się nad taką korekcją. Wadę wzroku mam podobną, bo -4, ale słyszę coraz więcej negatywnych opinii na ten temat, także chyba jednak sobie daruję. No ale mam nadzieję, że Tobie uda się z tymi wszystkimi komplikacjami uporać.
  • Gość: julitka IP: *.aster.pl 5 lat temu
    Wiesz co pewnie zależy, ja już zabieg miałam dawno, widzę teraz jak bym nie miała wady i wszystko poszło super, może to zależy od kliniki, lasera, lekarzy...ja akurat trafiłam na super specjalistów, polecam!
  • Gość: Łucja IP: *.1and1.pl 5 lat temu
    A gdzie miałaś zabieg, ja szukam kliniki, najlepiej w warszawie.
  • 5 lat temu
    Proste pytanie - prosta odpowiedź: ja miałem zabieg na Grzybowskiej, dwa miesiące temu. Jestem zadowolony, wzrok niemal sokoli, oczy goją się dobrze.
    I dobrze.
    A co to za klinika? do jakiego lekarza najlepiej się udac? i ile trzeba czekać na ten końcowy efekt, w sensie ile się to goi?
  • 5 lat temu
    Gość portalu: Łucja napisał(a):

> A co to za klinika? do jakiego lekarza najlepiej się udac? i ile trzeba czekać
    > na ten końcowy efekt, w sensie ile się to goi?
    Napisałem, że w Warszawie, przy ul Grzybowskiej (CMO Laser prof. Szaflika). Udać się można do każdej z trzech pań doktor. A na efekt czeka się "indywidualnie" - to zależy od Twojej wady, organizmu, fazy księżyca, znaku Zodiaku... U mnie np. goi się dobrze, ale proces jeszcze nie zakończony. Więc zgodnie z zaleceniami nie dźwigam na razie ciężarów. Chociaż wcześniej też nie dźwigałem...
    Dobrze w takim razie wybiorę sie tam na konsultacje, co do ciężarów ja chodzę na siłownie, choć nie dźwigam nie wiadomo ile, ale i tak bym chciała kontunuować, a pewnie to nie będzie możliwe,.. no zobaczymy:/
  • Gość: Ewelina IP: *.aster.pl 5 lat temu
    Mam pytanko czy zabieg ten można robić latem? Chodzi mi o ostre słońce, czy są jakieś przeciwwskazania?
  • Gość: Kama IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 5 lat temu
    Można, z tym, że pływać po basenach, morzach czy jeziorach to już nie bardzo ale to przez jakiś czas od zabiegu czyli ok 2-3 tygodnie po. Od ostrego słońca tak czy tak trzeba się ochronić przeciwsłonecznymi ale po samym zabiegu na pewno trzeba uważać :). Ja miałam w styczniu zabieg, także nie miałam z ostrym słońcem odczynienia. Na pewno trzeba też uważać myjąc włosy, żeby nic nam się nie dostało i nie podrażniło oczu.
  • 5 lat temu
    Też o tym myślałem, ale zwrócono mi uwagę, że zimą słońce również jest niezbyt zdrowe (gdy jest), bo śmiga niżej i odbite od śniegu (jeśli jest) oślepia nas równie skutecznie co letnie. Po prostu po zabiegu musisz lepiej chronić oczy, w Laserze dostajesz odpowiednio mocne okulary przeciwsłoneczne (i nawet niebrzydkie).
    Po prostu mam w planach wyjazd do Egiptu we wrześniu i zastanawiam się czy zrobić przed czy po, bo jak ma to zaszkodzić to wolę poczekać:/
  • Gość: Kama IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 5 lat temu
    Zawsze możesz zakładać okulary ale szkoda się w takim miejscu nie kąpać :). Ja bym zrobiła po, chyba, że wyjeżdżasz np. w sierpniu to jak zrobisz teraz już powinno się zagoić.
    Masz rację zrobię po, już nawet czytałam na forach o klinikach które wykonują zabiegi i chyba się zdecydowałam, tylko nie wiem który lekarz, ale już nie mogę się doczekać:)
  • 5 lat temu
    W zaleceniach przedstawianych przez Laser można znaleźć:
    "Unikaj: przez pierwszy tydzień intensywnej pracy - daj oczom odpocząć a rogówce- wygoić się
    przez 2-3 tygodnie kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych (basen, jezioro, morze)"
    A do września z 15 tygodni...
    Jaki Laser?... no tak to tym bardziej nie powinnam robić przed wyjazdem, no ale cóż przełożę na później:)
  • Gość: 12345 IP: *.debnet.pl 5 lat temu
    Laser - taki skrót od pełnej nazwy kliniki w Warszawie, Centrum Mikrochirurgii Oka Laser :). Jedna z największych i najbardziej znanych w Warszawie.
    Już znalazłam to taka klinika na Grzybowskiej, jutro tam dzwonię:)
  • Gość: ww IP: 94.75.112.* 5 lat temu
    Nie szkoda Wam 7 000zl na korekcje?
  • 5 lat temu
    Nie, nie było mi szkoda. Mógłbym co prawda za te pieniądze wyjechać na wakacje do Egiptu, ale potem nie rozpoznawałbym się na zdjęciach z hotelowego basenu...
    Mi też nie szkoda, to jest trwały zabieg raz na całe życie!
  • Gość: nowik IP: *.aster.pl 5 lat temu
    Jak to raz na całe życie, czyli co zrobię i potem jest jakaś gwarancja na to, że już mi się wzrok nie popsuje?
  • 5 lat temu
    Gwarancja jak z zapalniczką Zippo - jeśli będziesz używać zgodnie z przeznaczeniem, to firma daje wieczysta gwarancję; a jeśli nie daj Boże coś się stanie - gwarantują bezpłatną naprawę, licząc na to, że naprawdę nic się nie stanie.
    Tu jest chyba podobnie.
    Czy ja wiem czy to można porównać, a co może mi się stać z tym? bo nie bardzo rozumiem? chodzi mi czy tak samo będe widział po korekcji i tak samo 10 lat później, czy wada się wtedy już nie pogłębi?
  • 5 lat temu
    Założenia są takie: Twoja wada ukształtowała się przez lata aż do jakiegoś poziomu (przez rok już się nie zmieniała, prawda?), zabieg tę wadę zniwelował (najlepiej do zera). Więc według praw natury/boskich powinno być dobrze aż do...
    Chyba że pojawi się starczowzroczność, ale to zupełnie inna para kaloszy
    Dokładnie o to mi chodziło czyli tak naprawdę raz na całe życie, szkoda że to tyle kasy, ale w sumie jak zniwelują mi wadę do 0 to już ta kwota nie będzie się liczyć:P
  • Gość: okularnik IP: *.raciborz.vectranet.pl 5 lat temu
    W październiku mam ustalony zabieg w Weiss Klinik w Chorzowie. Już nie mogę się doczekać, aż pozbędę się okularów!!! Mam wadę -5 na lewe i -3 na prawe oko, astygmatyzm. Jak przeliczyłem koszty wymiany okularów (około 1 tys. zł co 3-4 lata, bo same szkła kosztują mnie około 500-600 zł), to przestałem liczyć koszty korekcji:) Nie mówiąc już o komforcie życia bez okularów! Nawet jeśli okaże się, że wada nie będzie skorygowana do zera, to i tak dobrze na tym wyjdę - przynajmniej nie będę musiał mieć cylindrów, będę mógł też nosić soczewki:) Ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że korekcja będzie do 0!
  • Gość: aśka IP: *.centertel.pl 5 lat temu
    Na pewno będzie wszystko dobrze! również byłam pod laserem w Weiss Klinik - okularów pozbyłam się całkowicie! niesamowite wrażenie zaraz po zabiegu, kiedy mimo dużej ilości kropli w oku, masz wrażenie że widzisz lepiej niż przed, oczywiście bez okularów:) szczerze polecam Weiss Klinik, więc bądź spokojny!
    aśka dziękuję za odpowiedź i uspokojenie:) dobrze czytać takie polecenia i opinie, bo mało jest pozytywnych - zwykle na forach same narzekania i straszenia:) pomyślcie też o tych, którzy szukają informacji, bo są przed tą decyzją!
    Za 3 dni wielki dzień! Stres totalny, ale ciekawość jak to będzie już PO - jeszcze większa :) Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Mam mieć lasik, w Weiss Klinik. trzymajcie kciuki!!!
  • 5 lat temu
    Ja czytałam, że taki ból i jeszcze lekka wada może zostać krótko po zabiegu. Ale nie wiem ile to się może utrzymywać? Bo też zastanawiam się nad korekcja.. wadę mam na poziomie -4 i -3,75
  • 5 lat temu
    Ja podobną wadę miałem korygowaną w zeszłą środę w Weiss Klinik w Chorzowie - tj. OL -5 i OP -3,75. Po zabiegu widzę bardzo dobrze, jedynie mam chwilowe problemy z ostrością, które mają ustać po zdjęciu soczewek ochronnych i zmianie po tym leków.
    Co do bólu, to myślę, że to raczej kwestia bardzo subiektywne - ja bym to określił jako dyskomfort bardziej. Ten "ból" to swędzenie z lekkim pieczeniem oczu, ale na pomoc przychodzą kropelki - więc do zniesienia! Lekka wada - no może niby pozostać, choć mi tłumaczyła pani dr, że jeśli zabieg jest dobrze zaplanowany i oko ma normalną budowę (bez większych odchyleń, np. wielkość źrenic), to wada korygowana jest do 0. W piątek czyli na 3 dni od zabiegu, u mnie wada była 0,0. Ale to też podobne indywidualna kwestia.

laladel napisała:

> Ja czytałam, że taki ból i jeszcze lekka wada może zostać krótko po zabiegu. Al
    > e nie wiem ile to się może utrzymywać? Bo też zastanawiam się nad korekcja.. wa
    > dę mam na poziomie -4 i -3,75
  • 5 lat temu
    To mnie troszkę pocieszyłeś. Tym bardziej, że podobno kobiety są bardziej odporne na takie sprawy (oby!;)). Nie wiem czy już ktoś pytał o to ale takie badania czy się ktoś nadaje do zabiegu można zrobić u normalnego okulisty czy już w gabinecie gdzie się będzie miało zabieg?
  • 5 lat temu
    W gabinecie w którym będziesz miała zabieg, bo na początku też tak myślałam jak ty, jednak jest inaczej:)
  • 5 lat temu
    Czyli od razu trzeba wybrać sobie klinikę? Bo jak wpisywałam w googlach to jest ich trochę. Jak tu wybrać?
  • 5 lat temu
    W klinice badania kwalifikacyjne się wykonuje - takiego sprzętu i wiedzy nie ma "zwykły" okulista. Poza tym w przychodni okulista będzie odradzał Ci laserową korekcję, bo przecież zależy mu, aby mieć pacjentów :)

Co do wyboru kliniki - zwróć uwagę na doświadczenie i opinie. Czyli fora internetowe, ale też inne informacje w necie z danej kliniki (np. jakieś poradniki medyczne itp.). Ja wybrałem 3 kliniki na Śląsku, w których wykonywałem badania kwalifikacyjne - czyli jak kobieta niezdecydowana :) ale to dla pewności! zwracałem uwagę na jakość obsługi i podejście do mnie jako pacjenta - zdecydowanie najlepiej wypadła Weiss Klinik! i tu też zabieg miałem, i jest coraz lepiej po tygodniu od korekcji:) Polecam więc z czystym sumieniem, a pani dr Alicja Dreksler-Tkacz jest bardzo dobrym lekarzem, i cierpliwym niezwykle:)
  • 5 lat temu
    Ja też na początku miałem ten problem, jednak moim zdaniem najważniejszy jest lekarz i tutaj szukaj tych doświadczonych, ja na początku chcialem iść do doktora Szaflika, gdyż jest ona najlepszym specjalistą w kraju, jednak on nie wykonuje korekcji, dlatego wybrałem się do jego kliniki. Ceny w klinikach są podobne więc ja bym się tym kierował:)
  • 5 lat temu
    A jego klinika to która? Przyznam, że o tym lekarzu to słyszałam. Nie wiem czy wybiorę się aż do kilku, może jak w pierwszej faktycznie nie przyjmą mnie miło. Bo to w końcu za te badania też się chyba troszkę płaci? Ja będę szukać czegoś w Warszawie i Lublinie, choć w tym drugim mieście to chyba wyboru nie będzie.
  • 5 lat temu
    Jego klinika to CMO Laser mieści się na Grzybowskiej, tak naprawdę w Warszawie jest kilka klinik, ja po prostu zaufałem tej. Za badania się płaci jednak jak zakwalifikowują cie do korekcji to przechodzi Ci ta kasa już na zabieg z tego co pamiętam.
  • 5 lat temu
    Tak, zalety CMO Laser to dobre miejsce, krótki czas oczekiwania na zabieg i - przede wszystkim - dobra kadra. Ja mogę polecić.
  • 5 lat temu
    Widzieliście znowu okolaser zrobił konkurs, moja koleżanka wczoraj próbowała wygrać zniżkę na badanie kwalifikacyjne ale się nie udało, wiem że dziś też można :D
  • Gość: EWA IP: *.ssp.dialog.net.pl 5 lat temu
    Eye Laser Center z wrocławia też zorganizowało konkurs na FB ale tu można wygrać zabieg laserowej korekcji wzroku i badanie kwalifkacyjne www.eyelaser.pl
    Trzeba wysłać swoje zdjęcie podczas aktywności sportowej.
    Link do aplikacji: www.facebook.com/eyelaser.wroclaw/app_130340883708703
  • Gość: Sonia IP: 94.42.190.* 4 lata temu
    Zapisałam się na badania kwalifikacyjne w następnym tygodniu. Soczewek nie noszę a wiem, że trzeba zrobić przerwę przez badaniami. Powiedzcie jak się jeszcze trzeba przygotować do zabiegu, badań czy późniejszej rekonwalescencji? Na pewno zapytam o to lekarza ale do wizyty jeszcze troszkę czasu a chętnie bym się już czegoś dowiedziała.
  • Gość: Szamil IP: *.dynamic.chello.pl 4 lata temu
    Przygotować się jakoś specjalnie nie musisz tylko chodzi o soczewki, badanie potrwa 2 godziny,a zabieg możesz mieć już następnego dnia, ważne żebyś przed zabiegiem - nie piła alkoholu przez 24 godziny, przyszła bez makijażu i to tyle. Sam zabieg trwa krótko i jest bezbolesny.

Bardzo dziękuje za info. Podobno dobrze też zabrać okulary przeciwsłoneczne? Jakieś konkretne (filtry)? Jakieś krople czy maści to na receptę później dostane?
  • 4 lata temu
    Zdaj się na fachowców. Wszystko Ci powiedzą i recepty też dostaniesz. A, w Laserze dadzą Ci również odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. All Insclusive!
    To super, jutro idę już na badania więc wszystko się wyjaśni. Listę pytań zrobiłam, boje się że o czymś zapomniałam. Pytanie jeszcze do Was, może ktoś zdąży przed jutrem odpisać, widziałam, że są badania podstawowe na korekcję ale są i jakiejś dodatkowe - które robiliście? To de mnie zależy czy od lekarza?
    Podstawowe Ci w zupełności starczą chyba że lekarz zleci dodatkowe.
    Zakwalifikowałam się! Zabieg będę miała jeszcze przed majówką - specjalnie tak ustawiłam, żebym mogła dłużej i spokojniej odpoczywać po. Faktycznie podstawowe badania wystarczyły. Będę miała epi lasik. Już się nie mogę doczekać efektu!
    Gratuluje:):):) a nie dało rady EBK? Do jakiej lekarki idziesz?
    Dr Archacka, doszłyśmy do wniosku, że epi będzie dla mnie w zupełności wystarczający i bezpieczny. Też szybko się goi a zawsze to parę groszy taniej ;).
    No to życzę powodzenia i daj znać jak efekty!
  • 4 lata temu
    Jestem po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu w weiss klinik. W moim przypadku dr zaleca jednak LASIK, z powodu dużego astygmatyzmu (-5 i -4), oraz OL -2,5 i OP -2,00. Przy LASIK wada usuwana jest głębiej. Wiem, że tej metody już się raczej nie stosuje, bo oczy goją się dłużej, bardziej bolą itd. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy ktoś może podzielić się opiniami po LASIK?
  • 4 lata temu

Mam podobną sytuacje wzrokową ale dopiero w następnym tygodniu idę na badania do CMO Laser. Dam Ci znać co mi zaproponowali.
  • 4 lata temu
    Ok. bardzo Ci dziękuję i powodzenia! napisz potem jaką masz wadę i co Tobie tam poradzili.
  • 4 lata temu
    ja jestem bardzo zadowolona, tutaj można poczytać o tym, jak dokładnie przebiegał zabieg laserowej korekcji wzroku w klinice Okolaser:
    agatapuk.com/laserowa-korekcja-wzroku/
    warto poczytać, jeśli ktoś wybiera się na zabieg
  • 4 lata temu
    Cześć! jesteś już może po zabiegu? czy jeszcze nie? ja powracam do tematu, bo planuję w listopadzie pójść pod laser, ale dalej mam wątpliwości. Byłem tydzień temu na konsultacji w Weiss Klinik, tym razem u doktora Smorawskiego, który LASIK operuje. Stwierdził że powinno być wszystko ok, a ryzyko nieprawidłowego widzenia dotyczy zawsze zabiegów laserowych. Z jednej strony fachowo wszystko wyjaśnił i otwarcie, a z drugiej w końcu nie wiem czy powinienem ryzykować.
  • Gość: smyku IP: 188.125.249.* 2 lata temu
    Witam wszystkich!
    Przeszedłem korekte wzroku 10 grudnia 2014 roku metodą EBK. Operowane dwoje oczu OL-3 (Astygmatyzm -2) OP -2 (astygmatyzm -0,5) zabieg wspominam bardzo dobrze (zabieg robiony w Szczecinie) zastanawiałem sie po co mi osoba towarzysząca w powrocie do domu. Nie co gorzej było wieczorem - uczucie piachu w oczach (podobnie jak przy naświetleniu oczu spawarką) Po ściągnięciu soczewek zerowych różnica miedzy lewym a prawym okiem dosyć spora. Gdy czytam z tablicy okiem lewym zatrzymałem sie na trzecim rzędzie a okiem prawym zaś wszystko :) Dyskomfort ustąpił na trzeci dzień po zabiegu, światłowstręt po około dwóch tyg. a efekty hallo (podczas jazdy autem w nocy widzenie świateł podwójnie) po około miesiącu. Na wizycie miesięcznej po badaniu wyszło że na oku lewym został astygmatyzm -1,5 a na oku prawym +0,25 co mnie zaniepokoiło - lekarz mnie uspokoił że każde oko u każdej osoby goi sie indywidualnie. W moim przypadku po okresie miesiąca jeszcze sie dobrze nie zabliźniły oczy i o tyle co z oka prawego jestem zadowolony to czekam na ten sam efekt w oku lewym. Jednak z ciekawości zacząłem czytać fora jak to jest u innych ludzi i tylko nieliczni piszą cokolwiek po okresie większym jak trzy miesiące. Większość ludzi wypisuje głupstwa twierdząc po kilku dniach że widzi bardzo dobrze co się bierze prawdopodobnie z dużej wady wzroku np -5 i nagle ktoś sądzi że widzi dobrze a tak naprawdę wada nadal jest tylko dużo mniejsza. W przypadku złego widzenia ludzie pisząc żle widzę często nie dali wystarczającego czasu na wygojenie. Osobiście doczytałem się kilku opini na różnych forach że do trzeciego miesiąca nie ma sie co martwić na zapas iż wiele osób dopiero w tym okresie osiąga doskonałe widzenie.... więc sam czekam z dnia na dzień by wszystko sie wygoiło na 100% Ogólnie jestem osobą zadowoloną i mam nowe spojrzenie na świat dostrzegam dużo szczegółów których wcześniej nie widziałem i sądzę ze ci którzy mają dobry wzrok tak naprawdę nie wiedzą co mają....
  • 2 lata temu
    Na poprawę wzroku polecam rewelacyjną metodę afirmacji subliminalnych mp3- korzystałam już z wielu nagrań skutecznych afirmacji i za każdym razem efekty były bardzo dobre. Korzystam teraz z nagrania zadbaj o swój wzrok i jest widoczna poprawa juz po 3 tygodniach bez ingerencji chirurga :) skuteczneafirmacje.com/zadbaj-o-swoj-wzrok-afirmacje/
  • Gość: viola1985 IP: *.bb.sky.com rok temu
    Hej ja rowniez mialam robiony EBK i juz myslam ze cos ze mna jest nie tak otoz pod koniec marca mialam robiona operacje i do teraz nie widze dobrze moja wada -4.25 i -5 z bliska jest dobrze tylko z daleka mam problem teraz, po zabiegu bylo na odwrot widze napisy moge przeczytac coz z daleka ale obraz rozmazuje sie bardzo na chwile tylko pomagaja krople do oczu dieki za ten wpis wieczej osob powinno wiedziec o tym jak jest po operacji.
  • Gość: Latarenka IP: *.unity-media.net 9 miesięcy temu
    Hej , co do laserowej korekcji wzroku . Wątek nie jest zbyt młody ale jak go tak prześledziłam to widze , ze jest tu troche osób , które prechodiły przez zabieg Lasik . dźwięk noża jak maszynki do golenia ... ała . ja bym pewnie uciekła z tego stołu ;) nie wiem czy wiecie ale tą metode się już wycofuje > Chcociażby Klinika Optegra w Polsce , ( w sumie jest 5 tych klinik w Pl ) wycofuje Lasik z powodu trudności zabiegu ,używania włąsnie tego mechanicznego noża , ręcznie sterowanego przez chirurga . Taki zabeg wymaga na prawde bardzo dokładnej oceny , precyzyjności itd . dlatego teraz będzie wprowadzony zabieg laserem femtosekundowym , który jest o wiele bardziej precyzyjny , przewidywalny , sterowany przez komputer

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.