Dodaj do ulubionych

Domowe gadżety

15 lat temu
jako młoda gospodyni uwielbiałam sklepy z tzw. gospodarstwem domowym,
kupowałam tam przeróżne "gadżety", które miały w moim mniemaniu ułatwić mi
pracę w kuchni. Z czasem wiele z nich wyrzuciłam, trochę czeka na swój czas
pochowane po różnych kątach ale niektóre używam do dziś i sobie chwalę.
Proponuję zrobic ranking ulubionych domowych gadżetów - może ktoś potraktuje
to jako podpowiedź.
Moje typy to wirówka do sałaty i taka składana maszynka do klejenia
pierogów.
Obserwuj wątek
      • Gość: mm Re: Domowe gadżety IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15 lat temu
        nie. stoi w szafie, wyjmuję raz na sto lat. głównie latem jak robię koktajle
        mleczne jk są świeże owoce bo ma też funkcje blendera.
        z głównej misy gdzie można mieszać siekać itp korzystałam z 5 razy może robiąc
        jakieś ciasta...

żałujęz e nie kupiłam dwóch czy trzech mniejszych reczy - np. osobno blender,
        mikser i jakąś małą tarkę

ja z gadgetów lubię obieraka do kartofli, oduczyłam się obierania nozem, teraz
        obskrobuje nim wszystkie warzywa i nawet obieram owoce.
      • nikoru Re: Domowe gadżety 19 dni temu
        A ja więc przeciwnie. Od 16 lat jakiś posiadam (wcześniej Moulinex, teraz Bosch MUM) i jest w ciągłym użyciu kilka razy w tygodniu.
    • anula2000 Re: Domowe gadżety 15 lat temu
      Ja polecam blender, sprawdza się. NIedawno wyrzuciłam krajalnicę, taką to
      warzyw, jakoś za dużo roboty było z wyciaganiem i myciem, łatwiej sięgnąć po
      tradycyjną tarkę. Papierowe ręczniki też polecam, a od dużych robotów
      zdecydowanie lepsze są małe urządzenia, np. blender i mały mikser osobno,
      łatwiej po to sięgnąć niż wyciągać cały wielki sprzęt. A maszynkę do pierogów
      też mam, ale taką malutką i się sprawdza.

--
      Antoś
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=30409279
      • byhanya Re: Domowe gadżety 15 lat temu
        takie urzadzonko do obierania, wypestkowywania i krojenia jablek w spiralke.
        od czasu kiedy kupilam to ustrojstwo kazdy w rodzinie je 3-4 jablka dziennie.
        wczesniej jedlismy max JEDNO!
        --
        good girls go to heven, bad girls go everywhere
        czlonek KWA
        • mglisty_poranek Re: Domowe gadżety 15 lat temu
          moje ulubione:
          1. lyzka do melonow - usuwam nia pestki w jablkach, gruszkach
          2. wyciskarka do cytryny
          3. obieraczka do ziemniakow
          4. urzadzenie do krojenia jajek na twardo
          5. do lepienia pierogow
          • dapop Re: Domowe gadżety 15 lat temu
            A dla mnie podstawa to super ostry nóż. Robot kuchenny mam i przyznaję, że
            często z niego korzystam, mimo ostrego noża :). Super dodatkiem w kuchni są dla
            mnie ręczniki papierowe, jak sobie przypomnę czesy kiedy ich nie było...ciągle
            te szmatki, szmateczki.
            -------------------------------
            Pozdrawiam
            Dana

www.abcgospodyni.pl
      • nikoru Re: Domowe gadżety 19 dni temu
        k1k2 napisała:

> wyciskarka do czosnku <

Wyciskarkę się ciężko myje i wyskrobuje resztki. Przerzuciłam się na mini tarkę (oprócz czosnku trę nią np. skórkę z cytryny lub pomarńczy). Bardzo sobie chwalę :-)

• iksigrekzet111 Re: Domowe gadżety 6 lat temu
      Często korzystam i polecam: pokrywka-sitko do patelni (do smażenia pryskających mięs, wątróbki i do parowania pyz drożdżowych), łopatki silikonowe do wybierania ciasta z miski, rurka silikonowa do szybkiego obierania czosnku, gałka do lodów (super "nakładaczka" i miarka do ciasta na racuchy, gofry, muffinki, no i do kulek lodowych), robot kuchenny u mnie często jest używany, maszyna do pieczenia chleba (super wyrabia ciasto na wszelkie drożdżowce - chleb, bułki, chałki, placki, racuchy itp. jak się popsuje to natychmiast kupię następną), polecam mikser ze stojakiem i misa obrotową,
      --
      pomóż nakarmić głodne dzieci... www.pajacyk.pl
      • Gość: shakere Re: Domowe gadżety IP: 91.224.215.* pół miesiąca temu
        Jeśli zależy Ci na najbardziej praktycznym urządzeniu, polecam kupienie sobie wyciskarki poziomej, jest moim zdaniem praktyczniejsza niż wyciskarka pionowa:
        www.eujuicers.pl/blog/najlepsza-wyciskarka-do-selara-naciowego

Z uwagi na to, że można za jej pomocą zrobić nie tylko domowe soki ale również i domową nutellę ( która jest smaczniejsza oraz zdrowsza bo w przeciwieństwie do sklepowej rzeczywiśćie są w niej orzechy....).

Wyciskarka sana tak poza tym powinna poradzić sobie nawet z najbardziej włóknistymi warzywami.
    • hanara Re: Domowe gadżety przedwczoraj
      W ostatnim czasie postanowiłam nieco wyposażyć moją kuchnię. Wkręciłam się w gotowanie, gotuję praktycznie codziennie tak wiec dokupiłam sobie kilka gadżetów które ułatwiają mi gotowanie. Jak na razie każdy z nich się sprawdził
      patelnie z odpinaną rączką (niesamowicie wygodne jeśli chodzi o fakt ich przechowywania)
      elektryczna szatkownica, nie ma ryzyka uszkodzenia paznokci podczas korzystania z tradycyjnej tarki
      jak rownież patelnia grillowa

Zastanawiam się jeszcze nad takim minutnikiem: ostry-sklep.pl/minutnik-optico-gefu Z uwagi na to, ze wiecznie mam problem z gotowaniem jajek ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka