• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jak zadbaćo drewniane schody? Dodaj do ulubionych

• 12.07.06, 03:04
    Poradźcie proszę jak pielęgnować drewniane schody. niedawno wprowadziłam się
    do nowego domu - schody mamy pękne 9bo nowe)- wystarczy tylko myć czy może
    czyms pastować?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: bagarmosen IP: 83.16.31.* 12.07.06, 06:12
      przejdz się do sklepu! np. "Pronto" do drewna "sidolux" do drewna
    • 12.07.06, 17:04
      ja bym nie pastowała!!
      można spaść, jak beda wyślizgane i nieszczescie gotowe

my tez mamy nowe schody drewniane (dębowe)

powinny być moim zdaniem(a nie są z lenistwa:>)często przecierane na mokro, bo
      ta wierzchnia warstwa moze sie porysowac od piasku, kurzu i takich tam drobinek
      i jesli sa eksponowane to pewnie da sie to poznac prędko, u nas na szczescie
      klatka jest zaciemniona

pielegnacja gotowcami do podłóg to najlepsze wyjscie, ja do mycia podlog i
      schodow uzywam specyfiku co w nazwie ma fraze "oxi-action" (cif/ajax?)

pieknie pachnie i ładnie sie błyszczą podłogi(terakota) i schody drewniane tez

pozdrawiam
      • 14.07.06, 11:07
        W zasadzie cały czas tak robię - uzywam gotowców, typu pronto do mycia drewna.
        Z pastowania praktycznie zrezygniowałam, bo choć po pastowaniu pięknie to
        wygląda, to później jeszcze bardziej widać wszelkie zarysowania. U nas niestety
        są one bardzo widoczne na schodach które mamy w salonie (oddzielaja jadalnię od
        salonu). Zastanawiam się czy być może jest jakiś sposób żeby te zarysowania
        wyeliminować w tak eksponowanym miejscu? Pozdro. Renata
        • 15.07.06, 09:10
          no to mi się w tym momencie nasuneło skojarzenie z felgami i telefonami komorkowymi
          juz tłumacze- oba te specyfiki dają radość super pieknie odnowionej powierzchni
          jest taki spray do felg, ktory bądź oczyszcza badź daje inny rewelacyjny efekt
          wizualny, że samochodowe felgi wygl rewelacyjnie
          niszczy jednak bezpowrotnie ich właściwą powierzchnie, nie wiem czy nie chodzi o
          takiego śpraja co niby aluminiowe robi

druga sprawa- komorki
          sa w sprzedaży płyny, którymi przecieramy wyświetlacz telefonu i znikaja
          wszystkie ryski
          najewniej odbywa się to przez rozpuszczenie wierzchniej warstwy a co za tym
          idzie- zniszczenie jej

ja Ci zatem zadnego specyfiku niwelującego ryski nie polecę, bo za tym
          najpewniej idzie bezpowrotne zniszczenie warstwy lakieru
          najlepszą radą jest chyba udanie się do rzemielnika, który te schody robił, aby
          wyłożył skrótowo metody konserwacji przy takim akurat drewnie i lakierze

pozdrawiam:)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.