co zrobic by drzewo uschlo? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam problem z drzewem ktore zaslania mi cale okno,nie dosc ze budynek od
    polnocy to jeszcze cale okno zasloniete przez liscie i pelno muszek w domu
    latem.pytalam czy moge zciac to drzewo bo i tak juz polowa uschnieta,doradzono
    mi zebym je ususzyla,podlala czyms i samo uschnie do konca,wtedy bedzie mozna
    je usunac.Jak moge zlikwidowac to drzewo/Moze macie jakies inne
    pomysly?Pozdrawiam.
    • Gość: Matylda IP: 85.112.196.* 13.04.07, 10:32
      Generalnie jestem zaciekłą przeciwniczką likwidowania drzew, szczególnie w
      mieście ale wiem, że czasami nie ma innej rady. Kup sobie 10 kg soli kuchennej
      i podlewaj to nieszczęsne drzewo rodtworem 1kg soli/2l gorącej wody. Dziesięć
      takich zabiegów co drugi dzień powinno wystarczyć. Tak znajoma wykończyła na
      cmentarzu duże drzewo, którego korzenie rozsadzały grób jej rodziców.
    • Gość: zolza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.04.07, 10:54
      i jeszcze tak, żeby nikt tego nie widział
    • Gość: ania IP: *.telsat.wroc.pl 13.04.07, 12:13
      chciałam zauważyć ze takie działania podlegają karze grzywny. Znajomy delikatnie
      przyciął drzewo na prywatnym terenie, drzewo na skutek tego uschło, ktoś to
      przyuważył i pan dostał 250.000 zł (dwieście pięćdziesiąt tysięcy)do zapłacenia.
      Może się jeszcze zastanów.
      A zresztą, nie martw się. Kiedyś i tak drzewko uschnie, i może nawet wybudują Ci
      pod oknem nowe miejsca parkingowe, autka będą smrodzić i hałasować, będzie super
      - żadna muszka nie przeżyje.
    • To drzewo usycha,ale dlugo potrwa zanim samo calkiem uschnie,sama osobiscie tez
      jestem przeciwna likwidowaniu drzew,jednak to i tak jest spisane na straty.Co do
      parkingu to juz jest bo to centrum miasteczka i ten nieszczesny parking jest
      przed moim domem:)ale w takim miasteczku to atrakcja hihihi.Zobacze z ta
      sola.Dzieki za rade.Pozdrawiam.
    • Gość: Ania IP: 80.51.47.* 13.04.07, 20:58
      Mam pytanko czy to drzewko rośnie na Twoim gruncie? Jeśli tak to wystąp z
      wnioskiem do Prezydenta, Burmistrza lub Wójta o wydanie stosownego zezwolenia.
      We wniosku musisz podać gatunek drzewa, obwód mierzony na wysokości 130 cm od
      ziemi, przeznaczenie terenu, przyczynę i termin zamierzonego usunięcia oraz
      tytuł prawny władania nieruchomością.
      W przypadku gdy drzewo zagraża bezpieczeństwu ludzi lub mienia z uwagi na zły
      stan biologiczny Prezydent, Burmistrz lub Wójt wydając stosowną decyzję nie
      pobierze od Ciebie żadnej opłaty za jego usunięcie.
      Osobiście odradzam podsypywanie solą. Pozdrawiam.
      • Gość: man IP: *.lei3.cable.ntl.com 13.04.07, 22:52
        Dawno temu tez mielismy taki sam problem-larwy z drzewa(topola-wysokosci
        pietrowego domu)zjadaly nam agresty,porzeczki i inne.Wystarczyl 20l kanister
        ropy-po 2-3 miesiacach bylo cale suche.Wczesniej probowalismy z sola-ze 150l
        poszlo i nic,mozesz benzyna sprobowac-olej opalowy tez dobry(i tanszy) ale
        odradzam bo 100razy bardziej smierdzi od ropy i bedzie czuc wiele dni w
        promieniu kilkunastu metrow.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.