napis na pomniku na cmentarzu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czym odnowić starty napis na granitowym pomniku na cmentarzu, zapastowałam
    napis i w ogóle nie widać napisu. Podobno złotolem sie wszystko psika,
    następnie rozpuszczalnikiem zmywa się złotol między literkami. Może zna ktoś
    inny sposób?
  • Gość: ola IP: *.infinity.net.pl 27.08.07, 12:50
    pomalować pędzelkiem , ja tak robiłam w sobotę i wyszło dobrze
  • Gość: malgoru IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.08.07, 13:36
    podpowiedz mi jaką farbą, na jaki kolor, a czym ścierałaś ewentualne
    niepotrzebne maźnięcia?
  • Mozesz zlecic fachowcowi, ja placiłam 1,50zł rok temu w Warszawie za
    literę więc jesli napis nie jest dlugi to szkoda sobie zawracać
    głowę.
  • lepiej się maluje nie pędzelkiem tylko flamastrem (wypisanym). Macza sie go w
    farbie i wtedy nie kapie jak z pędzelka. Podobno można kupić specjalne flamastry
    do malowania liter na pomniku ale nie wiem czy w papierniczym czy w chemicznym
    sklepie.
  • Przemyj te litery płynem do mycia posadzek z granitu lub dobrym
    płynem do mycia naczyń, albo benzyną ekstrakcyjną.
    Zrób test w mało widocznym miejscu, aby nie uszkodzic granitu.
    Po jakimś czasie słońce wypali ten tłuszcz.
  • Gość: malgoru IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.07, 07:44
    mam sposób doskonały - taka jak pisałam na początku (wczoraj to zrobiłam)
    sprajem po literkach (złotolem), pomiędzy literami przecieram szmatka nasączoną
    w rozpuszczalniku - szybko i ładnie, zawsze tak będę robić
    pozdrawiam
  • Uważaj, abyś rozpuszczalnikiem nie uszkodziła granitu.
    W zasadzie do granitu nie powinno się stosować żadnej chemii.
  • Gość: Sebek IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.13, 07:39
    Jedna pani używała rozcieńczalnika (nie mylić z rozpuszczalnikiem) do usuwania plam na granicie i teraz ma nowy problem. W sobotę dzwoniła do mnie i pytała jak usunąć zmatowienia w miejscu gdzie używała rozcieńczalnika :-D
  • Gość: Sebek IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.13, 07:48
    Najprościej byłoby zlecić to profesjonaliście sprzataniegrobow.waw.pl/formularz.html
    Samemu można zniszczyć granit, który trzeba będzie od nowa zaimpregnować i polerować stosując specjalistyczne urządzenia a to są koszty.
  • Gość: marcin IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.13, 10:24
    Po prostu udajemy sie do sklepu z artykulami dla plastykow.
    Kupujemy tubeczke farby interesujacego nas koloru.Farba akrylowa,nie taka jak do pomieszczen!!
    Mal tubka w sieci Matejko 4.30zl + 1.20zl pedzelek z drobnego wlosia i heja..
    Usluga taka to koszt ok 60-100zl zalezy ile napisow..
  • Gość portalu: Sebek napisał(a):

> Jedna pani używała rozcieńczalnika (nie mylić z rozpuszczalnikiem)

A czym wg ciebie różni się jedno od drugiego?
  • Gość: kaz IP: *.static.tvk.wroc.pl 28.10.13, 14:30
    dzisiaj to robiłem farba- pędzelek-terpentyna- malowanie ,poczekałem chwile zdrapałem farbę w miejscach gdzie wyjechałem poza --gotowe 20 minut pracy i pełna satysfakcja wyszło super
  • Gość: Kaja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.13, 08:04
    zleciłam profesjonaliscie pomalowanie liter złotem 24 karat i od lat mam spokój bez koniecznosci
    poprawiania napisów /jest to b.trwała metoda i nie zbyt kosztowna/
  • Gość: Marian84 IP: *.Netcominternet.pl 02.10.14, 21:16
    Witam jestem Kamieniarzem z dość dużym doświadczeniem zasada jest jedna podpowiem jeżeli jest to granit i wsiaknie w niego np:tłuszcz,steryna czy jakis olej toco tłuste to niema zadnej obcji żeby to Słonce wypaliło boto Kamień natura jak wsiaknie to na Wieki podobnie jak lastico aliterki na Granicie można zamazać a po wyschnieciu zwykły Pumeks i trzeć po literach i zostanie Super Efekt nawed na czarnym Kamieniu,Granicie rysek nebedzie.Pozdrawiam
  • Gość: anciak IP: *.dynamic.chello.pl 23.10.14, 11:07
    no prosze was.. zlecić profesjonaliście.. Teraz w polomarkecie są takie pisaki za 7 zł z farbą. i tym można to zrobić idealnie. zero problemów i cała inwestycja wysienie 7 zł + pół godziny pracy
  • Gość: Mateusz IP: *.ostnet.pl 02.01.15, 23:14
    Ja kiedyś zrobiłem to sam farbą akrylową ze sklepu dla plastyków. Było fajnie przez pół roku, a później farba zeszła i litery wyglądały okropnie. Trafiłem na ulotkę faceta, który zajmował się liternictwem i pomalował mi tak, że piąty rok się trzyma. Nie chciał zdradzić jakiej farby użył, ale mówił, że specjalna do kamienia kupiona na targach kamieniarskich. Płaciłem 1zł za literę, w sumie 80zł mnie to wyniosło.
  • Gość: wertuqq IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.15, 20:43
    Polecam farbę - "So Jonas-Gold". Malujemy dokładnie wypełniając zagłębienia liter nie przejmując się, że część farby pokryje powierzchnię płyty obok liter.Po malowaniu musimy odczekać kilkanaście minut do wyschnięcia farby. Następnie przy użyciu pumeksu kosmetycznego (dobrze jest umoczyć go w wodzie) przecieramy płytę. Maksymalnie w ciągu 1 godziny mamy odnowione litery na kilka ładnych lat.
  • Gość: wertuqq IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.15, 20:47
    Polecam farbę - "Jo sonjas gold". Malujemy dokładnie wypełniając zagłębienia liter nie przejmując się, że część farby pokryje powierzchnię płyty obok liter.Po malowaniu musimy odczekać kilkanaście minut do wyschnięcia farby. Następnie przy użyciu pumeksu kosmetycznego (dobrze jest umoczyć go w wodzie) przecieramy płytę. Maksymalnie w ciągu 1 godziny mamy odnowione litery na kilka ładnych lat.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.