Dodaj do ulubionych

Meble ABRA - macie? Proszę o opinie...

• waszahanusia Re: Meble ABRA - macie? Proszę o opinie... 7 lat temu
      Ja kupiłam z 8 lat tamu jakies regały do pokoju z komputerem. Jakosc tragiczna, nie dosc ze fatalnie wykonane, to nie miałam jakis tam jeszcze srubek zeby to skrecic i na 5 uchwytów do szuflad byly tylko 2. I z tego co pamietam reklamowałam, ale jakos nie doczekałam sie nowych uchwytów, bo kazali mi czekac na nowa dostawe, a bajzlu w domu miec nie chciałam, wiec srubki sobie sama dokupiła i uchwyty tez. Meble kupiłam w M1 w Poznaniu
    • nie_z_rzeczownikami ABRA - makabra 6 lat temu
      Moja historia jest też temat łóżka (model LORENTO, dwupoziomowy). Zakupiłem takowe w Abrze w Krakowie (Zakopiańska 62). Zdecydowanie przestrzegam przed tym sklepem. Obsługa jest nieprofesjonalna, a kierownik skrajnie bezczelny.

Najpierw pomylili nazwę produktu na fakturze, oczywiście to był mój, klienta problem, nie ich ("jeśli nie przyjadę poprawić, nie przywiozą towaru!!! - mimo uiszczenia pełnej ceny za produkt). Potem okazało się, że produkt jest źle wykonany (źle nawiercone otwory w dolnej części łóżka) - nie dało się tego skręcić! Niezwłoczna reklamacja ("niezgodność produktu z opisem") i się zaczęło... Pracownica określiła czas realizacji wymiany wadliwej części na 30 dni. Przez prawie miesiąc sklep ANI RAZU nie raczył skontaktować się ze mną co do postępu procesu reklamacyjnego.

Po upływie 3 tygodni zacząłem się więc osobiście dowiadywać, a po którejś wizycie okazało się, że jakaś część już przyszła (ale nikt oczywiście do mnie nie zadzwonił). Zabrałem wielką dechę własnym autem. Część okazała się niewłaściwa. Dokładnie więc obejrzałem i opisałem przyczynę (co jest wadliwe) i raz jeszcze reklamowałem, jednak naciskając, żeby dotrzymali obiecanego terminu.

I wtedy do akcji włącza się kierownik, że żadnego terminu nie może być, bo nic takiego nie ma w ustawie i sam sobie chyba wymyśliłem (!!!). Kogoś równie zuchwałego naprawdę rzadko spotyka się w handlu. Po mojej stanowczej reprymendzie łaskawca zarządził, że dwa dni później część wyciągną z magazynu i będzie do odbioru - i że zadzwonią. To, że "będzie do odbioru" powiedziała pracownica. Oczywiście, ani nie zadzwonili, ani, gdy przyjechałem wieczorem, części nie było. Był za to kierownik, który po raz kolejny obrażał mnie, sugerując, że nikt mi nie obiecał tej części w tym terminie (!!!!).

Sprawa w toku... ZDECYDOWANIE radzę omijać ten sklep szerokim łukiem, jeśli nie chcecie mieć takich przejść z tamtejszym personelem. Pracowników Abry zupełnie nie rusza to, że mam przez miesiąc rozgrzebane, nie złożone łóżko w mieszkaniu. I chociaż historia jest na temat procesu sprzedaży i reklamacji, to sam fakt, że w prostych jak budowa cepa czterech deskach są źle nawiercone otwory, wiele mówi o jakości oferowanych tam produktów. Nigdy więcej.
    • Gość: Rys Re: Meble ABRA - macie? Proszę o opinie... IP: *.ethnet.com.pl 6 lat temu
      ARBA - niestety nie mam dobrych doświadczeń z tym sklepem ponieważ :
      - brak kompetentnej obsługi ,
      - wszystko od krzesła za kilka zł . w górę jest na zamówienie lub najmarniej z wystawy ,
      - na pytanie o zniżkę jeżeli wezmę towar z wystawy usłyszałem " u nas rabaty się skończyły "
      - brak możliwości zwrotu towaru , także przed zakupem proszę się zastanowić siedem razy ,
      ponieważ po wpłaceniu zaliczki będzie już za późno ,
      Ja osobiście NIE POLECAM
    • liza.a Re: Meble ABRA - macie? Proszę o opinie... 6 lat temu
      najgorsze jest to że każdy sklep meblowy ma podobne beznadziejne opinie - z tego wynika że najlepiej nie kupować żadnych mebli i trzymać ubrania na wierzchu. a stolarze też cudów nie robią bo to fizycznie niemożliwe (no chyba że coś miałoby kosztowac 10tys ze względu na koszt materiału) oni po prostu wiedzą jak ukrywac małe mankamenty podczas montażu. i sama mam olbrzymi problem bo szkoda nawet 1 tys wydać na kiepski produkt ale z drugiej strony czyż w sklepie obok nie ma takiego samego produktu (grubość płyty itd.) tylko w większej cenie? dziś się o tym przekonałam osobiście właśnie w abrze, brw, agatameble.. A wybrać trzeba. Bądź tu mądry :/
      • Gość: elwira Re: Meble ABRA - macie? Proszę o opinie... IP: *.gorzow.mm.pl 6 lat temu
        Właśnie dziś doczekałam sie naroznika z Abry..... w skrócie moje zakupy wyglądały tak: narożnik dotarł za 5 razem (ponad 3 tyg. oczekiwania i różne tłumaczenia Pana kierownika czemu znów trzeba przesunąc termin dostawy) transportem z abry który był u mnie chwile po 23... tak po 23 (dobrze, że mam wyrozumiałych sąsiadów). Co do samego narożnika na razie uwag brak.
    • Gość: anna Re: Meble ABRA - macie? Proszę o opinie... IP: *.radioalfa.pl 5 lat temu
      Wybrałam się dziś w długą drogę przez całe miasto, by zakupić komodę o idealnie pasujących mi wymiarach. Znalazłam ją w ulotce. Na miejscu okazało się, że komoda nie jest wystawiona w sklepie. Już miałam zamówić u pani, która dość szybko się nami zainteresowała. Ale zaniepokoiło mnie, że inna - wystawiona - komoda z tej serii, nie jest skonstruowana z samych szuflad, a ma również klasyczne szafki z drzwiczkami. Zapytałam więc panią, czy zamawiana komoda na pewno ma same szuflady. W odpowiedzi usłyszałam: "komoda może w ogóle nie mieć szuflad". Zasugerowałam, żeby sprawdzić w słowniku znaczenie słowa komoda. Pani błyskawicznie odpowiedziała, że możemy sprawdzić. Nie była już miła. podziękowałam, a w odpowiedzi usłyszałam, że przecież na zdjęciu widać, że to nie szuflady. Oczywiście na zdjęciu nic nie widać, uchwyty są poziome - tak, jak zwykle przy szufladach, a nie pionowe, jak przy drzwiczkach. Olać. Trochę benzyny spalonej niepotrzebnie. Ale jednak te bezczelne zachowanie sprzedawczyni - od czasów komuny tego nie zaznałam i uznałam, że warto wspomnieć - ku przestrodze potencjalnym kupującym. Unikajcie sklepów Abra, to oszuści.
      • Gość: ela Re: Meble ABRA - macie? Proszę o opinie... IP: *.219.120.83-c3.net.pl 5 lat temu
        ja również przestrzegam przed sklepami ABRY w ZGORZELCU np. sklep w Galerii Handlowej w 20 grudnia zakupiłam meble w paczkach kurier przywiózł meble ale okazało się że są 2 jednakowe paczki po interwencji w sklepie kazano nam czekać że zostaną dowiezione i czekaliśmy prawie 2 tygodnie potem przywieziono nam tą 1 paczkę otworzliśmy spawili że są 3 półki i mąż poszedł montować po wyciągnięciu z kartonu okazało się że wszystkie 3 półki są uszkodzone, pojechaliśmy do sklepu pani napisała fikcyjną reklamację ,nikt nie oglądał tych półek ale po 2 tygodniach otrzymaliśmy negatywną odpowiedz napisaną przez kierownika sklepu
    • Gość: zszokowana teraz to się boję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 5 lat temu
      widzę że każdy ma złe doświadczenia z tym sklepem, a ja muszę przyznać że jestem zadowolona z ich produktów, ale podkreślam kupowałam tam grubo 5 albo i więcej lat temu. Meble, kanape z fotelami i szklany stolik, do dziś wszyskie wymienione produkty sa w bardzo dobrym stanie. Dlatego też ostatnio kupiałm tam łóżko i szafę, ale jeszcze nie zostały rozpakowane, szukałam ewentualnych opinii o łóżkach i trafiłam tutaj. No i teraz jestem przerażona!!! PS. znajomi też mi odradzali zakupy w tym sklepie ale jak zwykle cena była kusząca...
    • Gość: niezadowolony Abra IP: *.icpnet.pl 5 lat temu
      odradzam kupiłem narożnik w sierpniu 2013r i w kwietniu 2014r pekła płyta pod wózkiem do spania i rozszedł się materac materac ponoć tak się robi i to normalne a po płycie widocznie skakałem dałem 2300zł. i mają to gdzieś nigdy nic tam nie kupie
      • Gość: inkc Re: Abra IP: *.opera-mini.net 5 lat temu
        WIELE OSÓB DAJE SIĘ NABRAĆ ! A TE NISKIE CENY NIE BIORĄ SIĘ Z KSIĘŻYCA! OPRÓCZ WYGLĄDU ZEWNĘTRZNEGO LICZY SIĘ Z CZEGO ZBUDOWANY JEST DANY MODEL - JEGO KONSTRUKCJA
        ABRA KORZYSTA Z TANICH MATERIAŁÓW, PODSTAWOWYCH PŁYT, WYSOKIEJ JAKOŚĆ TEKTURY I ZWYKŁYCH GĘBEK KTÓRE WYGNAJATAJĄ SIĘ NA PŁASKO W SZYBKIM CZASIE
        ZMYLIĆ MOŻE NIESTETY WYGLĄD ZEWNĘTRZNY - BO NA PIERWSZY RZUT OKA WYPOCZYNKI WYGLĄDAJA NIEŹLE
    • Gość: MIKI MEBLE ABRA IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 5 lat temu
      JA MOGE JEDYNIE DODAC ZE CZEKAM NA ŁOZKO DO SYPIALNI ZOBACZYMY CO TO BEDZIE;) JEDNAK NIE POLECAM AGATA MEBLE NIEDOSC ZE CZŁOWIEK MYSLI ZE JAK DROZEJ TO LEPSZE GOWNO PRAWDA JAKOSC OKAZAŁA SIE JAK NAJTANSZA CHINSZCZYZNA PO 2 REKLAMACJACH PO TYM JA W BEBLACH BRAKOWAŁO CZESCI I ZEBY JE ZŁOZYC CZEKALISMY PONAD 2 TYG NA RESZTE I MAŁO TEGO NIE MIELI ELEMENTU ZEBY NIE BYŁ OBITY ZENADA
    • Gość: monia chojnice zla obsluga IP: *.petrus.pl 5 lat temu
      w sierpniu zamawiałam łóżko po wielu telefonach wizytach w sklepie otrzymałam je pod koniec września na własny koszt musiałam sobie przywieść ponieważ sklep nie ma swojego transportu.w domu okazało się ze nie jest to towar który ja zamawiałam łóżko w innym kolorze i spód pod materac 90 gdzie łóżko było 160.na reklamacje czekałam 2tyg.gdzie pani kierownik zapewniała mnie że na następny dzień mi przywiozą tak z dnia nadzień jest już na samochodzie dziś przywiozą aż mineły dwa tygodnie i dostałam w końcu to co chciałam .masakra mam nadzieje że coś zmienią w chojnicach ale ja już nie planuje tam zakupów mam dość takiej obsługi i proszenia się.
    • Gość: gt abra narożnik z funkcja spania IP: *.elsnet.pl 4 lata temu
      po 3 latach narożnik jest porwany popękany puszczają szwy, od środka pęknięta płyta wiórowa,wszystko krzywe zapadnięte wygląda jak bym ją wziął od kogoś za darmo albo ze śmietnika a nie zapłacił 1800zł Jeśli ktoś chce staracić pieniądze i nerwy to wystarczy pujść do abry i coś kupić.JA już tam na pewno nigdy nic nie kupię a kur wa jak tam wejde to tylko po to aby coś rozj bać specjalnie pedal om i szmat om dentym

• Gość: ehhhh:-:-( meble abra IP: *.adsl.inetia.pl 4 lata temu
      Witam. Zrobilysmy z mama generalny remont calego mieszkania, wszyskie meble zakupilysmy w abrze i ehhh.... Po nie calym roku meble szlag trafil a mamy wypoczynek jak sie okazalo byl pelen pluskiew:-( kurcze masakra...... Znow powtorka z rozrywki... Remont... Nowe meble.... Masa kasy..... A winnych brak:-( tego syfu nie mozna sie pozbyc:-( ps nie wnikam w jakich warunkach przetrzymuja meble ale normalnym magazynem nie mozna tego nazwac skoro sprzedaja innym bubel w dodadku z innymi zyjatkami-czyt. pluskwy:-(
    • Gość: debil abra sklepy wykonanie IP: *.free.aero2.net.pl 4 lata temu
      nie polecam tego sklepu,to nie jest sklep meblowy tylko podrobka ikei ale w gorszym wykonaniu,narozniki czy sofy sa tak wykonane ze wytrzymaja rok przy dobrych wiatrach to samo o sciankach czy komodach czy szafach jezeli juz raz skrecisz to odradzalabym je rozkrecac prz przeprowadzce to jest bubel jednorazwoy nie polecam.kiedys tam pracowalam i nie polecam kusza cenami ale ja wole wydac 0 300-400 zl wiecej i miec cos na pare lat a nie na sezon
    • Gość: Anna Meble ABRA IP: *.play-internet.pl 4 lata temu
      Witam. Z dużą dozą niepokoju czekałam na sofę z Abry po przyeczytaniu komentarzy. Ale przyznaję, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
      Zakupy zrobiliśmy w krakowskim oddziale przy zakopiance. Sofa miała być za 4-5 tygodni, więc nastawiłam się na długie oczekiwanie. Po 10 dniach mebel już był do odebrania - bardzo pozytywne zaskoczenie. Dowoziliśmy do domu sami, więc co do kwestii transportu i rozładnku z abry nie mieliśmy okazji się przekonać. Po rozpakowaniu wszystko ok. Kontakt ze sklepem satysfakcjonujący. Mogę polecić
    • Gość: MK A ja polecam Abrę IP: *.dynamic.chello.pl 4 lata temu
      Robiliśmy w zeszłym roku remont salonu i cały umeblowaliśmy w Abrze. Zamawialiśmy ściankę, stół jadalny, krzesła, sofę - wszystkie w efekcie różnych producentów. Otrzymaliśmy fantastyczną pomoc w sklepie w Szczecinie, terminowe dostawy. Sofa miała dostosowywaną tapicerkę - przy wyborze pan bardzo nam pomógł, a efekt dokładnie taki, jaki chcieliśmy. Teraz urządzamy sypialnię i też wybieramy się do Abry. Jakość taka, jaka cena, ale mi to nie przeszkadza - i tak meble mi się znudzą za kilka lat i będzie motywacja, żeby je wymienić, a nie będzie takiego bólu ;)
    • Gość: gość polecam blaty z granitu na blat kuchenny IP: *.play-internet.pl 4 lata temu
      Granit - Blaty z granitu zastowanie - do wykańczania wnętrz i na zewnątrz oraz na elewacje zewnętrzne. Blaty z granitu do kuchni wykonuje się z kamienia ze wzgędu na jego właściwości - jest praktyczny, dostosowuje się do temperatury otoczenia i oczywiście jego wzór na blatach granitowych nie będzie możliwy do powielenia. Polecam blat z granitu ponieważ z mojego doświadczenia jest bardzo efektowym materiałem wykończeniowym.
    • Gość: ewa Re: Meble ABRA - macie? Proszę o opinie... IP: *.dynamic.chello.pl 4 lata temu
      Mam wrażenie ,że piszący kupują i piszą po dobrym kufelku Abra to sklep z towarem różnych producentów.Ma dość duży i ciekawy asortyment,ceny dość niskie.(porównanie tego samego towaru w różnych sklepach) Odwiedzam sklep na Targówku gdzie fachowa ,usłużna obsługa bardzo stara się jak najpełniej informować., doradzać,czasem odradza kiedy klient wie czego szuka a wybiera towar ,który nie spełni oczekiwań. Nim się przystąpi do zakupu należy dobrze zastanowić się czego szukamy .towar obejrzeć porównać ceny wykonanie ,producenta itp.Dawniej dobre meble Black red White dzisiaj są bardzo drogie i wyjątkowo tandetne,wykonywane dla firmy w Chinach.O wiele taniej produkują polscy producenci z Opatowa .Meble marzeń czy Łukasz Meble.produkują dość solidnie,ceny i jakość bardzo zróżnicowane ,każdy coś dla siebie znajdzie a i można zamówić indywidualnie rozmiar czy kolor.Właśnie szukałam łóżka lub dużej kanapy i po zwiedzeniu ok20 sklepów w Abrze znalazłam solidną kanapę-narożnik-łóżko za1350złGrigo wzór jakiego nigdzie nie było ,Chciałam inny kolor i po wskazaniu, otrzymam co chcę ,w ciągu tygodnia.dowóz b .tani
    • Gość: Madzia ABRA jest OK IP: *.146.68.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 4 lata temu
      Nie rozumiem tych ludzi co piszą takie brednie, myślę, że są to ludzie podstawieni przez konkurencję albo młotkiem walą w meble.
      Co prawda nie kupuję co roku w Abra ale mam umeblowane całe mieszkanie, sypialnia, dziecięcy pokój i salon. Podczas zakupu nie kierowałam się ceną ale jakością. Na prawdę nie mogę powiedzieć złego słowa o mebelkach są w porządku, a mam dwóch dorastających synków którzy nie oszczędzają niczego.
      Kiedyś kupiłam szafę w innym sklepie meblowym to rzeczywiście był paścioch, ale z Abry już 9 lat bez żadnych problemów.
      • rossaewcia Re: Meble ABRA - macie? Proszę o opinie... 3 lata temu
        Witajcie.
        Ostatnio zakupiłam stół z krzesłami z abry, jakościowo różnie, stół jest super ale był problem z skręcaniem go. Otwory były źle nawiercone, nie mając wkrętarki musiałam prosić o pomoc szwagra. Myślałam o reklamacji jednak szkoda mi czasu, z krzesłami też był problem kupiłam je z wyprzedaży, po skręceniu kiełotały się i jedna noga wisiała w powietrzu jakieś 0,5 cm, trzeba było zdjąć z trzech nóg podkładki i jest ok. Miałam pecha i trafiłam na jakieś wybrakowane modele. Obsługa w sklepie też niezbyt fachowa. Na meble czekałam ponad 3 tygodnie z powodu iż pierwsza partia krzeseł została zniszczona w trakcie transportu.

--
        moja stronka www.wszywanie.blox.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka