białe plamy na ciemnym praniu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • dlaczego po praniu w pralce na ciemnym praniu zostają mi białe plamy, które
    widać po wysuszeniu? piorę w płynie do prania więc to nie resztki proszku. nie
    wiem, jak można temu zapobiec. może ktoś zna jakiś sposób, bo czyszczenie tych
    plam po praniu jest wkurzające, zwł. że mam dużo ciemnych rzeczy.
    • Gość: ciocia dobra rada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.09, 14:32
      ja piore tez w płynach, ale do czarnych ubrań. I nastawiam pranie na niska
      temperaturę, nie dodaję płynu do płukania . Mam dobry program w pralce (LG),
      taki błyskawiczny bez długiego prania wstępnego ale z dłuższym płukaniem.
      • Gość: Milka IP: *.tomaszow.mm.pl 16.11.13, 11:14
        ja też piorę w płynie do czarnego w niskiej temperaturze i za każdym razem na czarnych rzeczach zwłaszcza spodniach są duże białe zacieki. Również nie używam płynu do płukania a ostatnio to już prawie całe spodnie takie były. Już nie mam siły płukać w wannie tych spodni, zwłaszcza że to są męża duże spodnie. Cholery można dostać i nie wiem z jakiego powodu robią się te zacieki!!
    • Gość: gf IP: *.chello.pl 21.01.09, 15:10
      Za dużo rzeczy wciskasz do pralki, albo płukanie jest za krótkie. Rada: wkładaj
      mniej rzeczy - nie przepełniaj pralki, zastosuj dodatkowe płukanie! :)
      • Gość: Milka IP: *.tomaszow.mm.pl 16.11.13, 11:21
        Wkładam bardzo mało rzeczy do pralki zwłaszcza czarnych, piorę w płynie do czarnego nie stosuję płynu do płukania włączam płukanie dwa razy i zawsze jest to samo! Wyjmuję czarne rzeczy zwłaszcza spodnie i są całe w białych zaciekach! Muszę płukać w wannie, cholery można dostać. Nie wiem jaki jest powód! Zawsze czarne rzeczy piorę w płynie a skąd takie białe zacieki jakby proszek się nie wypłukał. Mam tak za każdym razem. Myślałam żeby wyłączyć wirówkę i z wodą wieszałam ale po wyschnięciu również były zacieki. Próbowałam już wszystkiego chyba nie ma na to sposobu tylko płukać w wannie w ciepłej wodzie i w dużej ilości wody.
        • Mam ten sam problem,i tez juz niewiem co robic.Zmniejszalem wklad pralki stopniowo do minimum,gdzie juz bardziej sie nieda.Wsadu dokladnie jedne dresowe spodnie i cztery t-herty.Pralem w plynie do czarnego tez w malych ilosciach,zaczynajac od jednej nakretki,zchodzac do 3/4korka.Nizej niezchodzilem bo to by lekka przesada byla,w czym by to sie mialo prac?chyba nie wsamej wodzie.Przestalem uzywac plynu do plukania niepomoglo,robilem dodatkowe plukanie i dupa.Co ponioekturzy polecaja plyn do czarnego co wcale nipomaga.Wrocilem wiec do proszku do prania,i powiem ze lepiej mi te pranie wychodzi jak z tym plynem.Najgorzej co mnie drazni ze kiedys pralem wylacznie w proszku z plynem do plukania na pelnym wsadzie i bylo gites.Ludzie jak ktos ma jeszce jakis pomysl prosze o pomoc!
    • Gość: subt1 IP: *.etop.pl 10.03.09, 23:04
      mam to samo, pralka Bosch, przez jaki rok wszystko było ok, teraz
      prawie co każde pranie widać piałem plamy, jakby z proszku, łatwo
      powiedzieć włącz dodatkowe płukanie albo pierz mniej rzeczy-
      wcześnie wszystko było ok, nawyki prania mi się nie zmieniły, jakośc
      wody również, filtr w pralce też jest czysty :(. Może do tych super
      nowoczesnych pralek trzeba stosować coś na wzór soli do zmywarki?
      • Ja mam poczciwą amicę i ten sam problem miałam. Ciotka poradziła wsypywać pół
        paczki sody oczyszczonej (ze spożywczego)do pojemnika na proszek - problem
        zniknął. Przez jakiś czas po zakupie wszystko było OK.
        • polecam orzechy do prania dostepne np. na allegro, pranie jest
          miękkie bez uzycia płynów do płukania.
          kupiłam je, by prać głównie ubranka mej alergicznej córki, ale
          największe zadowolenie mam z prania ulubionych czarnych ciuchów
          męża. wcześniej tez miałam problem ze smugami z proszku czy z płynu.
          tez podejrzewałam, ze wkładam za dużo do pralki, ale mój mąż jest
          wielki i nie będę mu prała przecież po jednym dresie:)
          --
          • Prane rzeczy musze byc wszystkie ciemne, bez zadnych jasnych
            akcentow, niestety. Detergent tylko do rzeczy ciemnych i wirowanie
            jak do rzeczy delikatnych, zauwazylam, ze jak nastawie na mocne
            wirowanie, to tez zostaja smugi, jak po proszku.
    • Gość: rodzynek IP: *.adsl.inetia.pl 01.07.14, 13:47
      Moje obserwacje w tym temacie: piorę i płukam w tych samych płynach, problemu nie miałam, a dostałam po zmianie mieszkania -> a więc i pralki lub twardości wody... Dodatkowe płukanie niestety nie pomaga (nawet tej jednej konkretnej rzeczy w całej pustej pralce), dodawanie środków zmiękczających wodę też nie pomaga. Na razie radzę sobie w ten sposób, że ów rzeczy wstawiam ponownie na płukanie ale w wodzie z octem, po czym śladów nie ma.... ale to i tak upierdliwe...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.