• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jaki płyn do mycia podłóg? Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.09, 11:35
    Szukam dobrego płynu do mycia podłóg: uniwersalnego (do wszystkich typów
    podłóg),dobrze czyszczącego, niepozostawiającego sladów i bez nabłyszczacza.
    Do czyszczenia za pomocą mopa płaskiego. Możecie coś polecić?
    Obecnie używam płynu z serii W5 z Lidla, wprawdzie czyści dobrze i bez śladów,
    ale nie jest zbyt wydajny, a przede wszystkim ma okropny, jak dla mnie, zapach:)
    Zaawansowany formularz
    • 05.06.09, 22:59
      Ja używam płynów sidolux. Mam akurat drewniany parkiet, sidolux podzielił swoje produkty na serie do różnych typów podłóg. Zapach mają przyjemny i nienachalny.
      • Gość: ht IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.09, 13:11
        jak nienachalny to coś dla mnie:)
        niemniej czy jesteś pewna, że on nie zawiera nabłyszczacza? dziewczyny na forach
        narzekały na Sidolux pod tym względem, tzn.po pewnym czasie tworzy się podobno
        skorupa;((, dlatego nawet nie oglądałam w sklepie sidoluxu.
        ale skoro polecasz, spróbuję, a przynajmniej poczytam skład:)
        • Gość: Becik IP: 213.76.138.* 29.12.09, 14:00
          Sidolux to nie tylko pasty do nabłyszczania (w specyficznej butelce)
          a cała gama produktów, m.in. do mycia uniwersalnego (przepiękne
          zapach), do mycia specjalistycznego (panele, drewno) i cała masa
          produtków - www.lakma.com - polecam stronę producenta
      • Gość: mmmmmm IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.01.14, 11:58
        loba parkettcare najleszy do mycia podlog! i ma zmywacz zeby usunac brudne warsty starych powlok jaki juz naniescilsci!
    • 07.06.09, 08:32
      jesli chodzi o panele, czy parkiet to kupuje co tam mi sie rzuci w oczy, a ta z
      glazury, czy terakoty myje wodą z octem, ktory odkrylam dzieki "perfekcyjnej
      pani domu" i uwazam za cos genialnego..
      • 08.06.09, 09:26
        ja przypadkowo kupilam flesz zamiast ajaxu,po prostu kaski mialam w
        kieszeni za malo.jak dla mnie jest bardzo dobry.po ajaxie jak bym
        nie myla woda zawsze w wiadrze czysta:)mam wrazenie,ze ten flesz
        lepiej zbiera brud.
        • 29.12.09, 17:34
          Używam ajaxu i jestem zadowolona od czasu do czasu używam pronto do
          drewna i paneli zeby zabezpieczyć podłogę.
          Szczęsliwego nowego roku
          www.urwanizchoinki.pl/U6o8He
    • Gość: ht IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.09, 17:31
      Wybrałam się do wczoraj sklepu, flesza nie znalazłam, ale sprawdziłam
      organoleptycznie;) wszystkie możliwe płyny.Zdecydowałam się na ten:
      wmdp.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=207&Itemid=14
      ponieważ jest w dużej mierze biogegradowalny i na bazie naturalnych składników,
      ma przyjemny, niechemiczny zapach pomarańczowy. Dzisiaj wypróbowałam i jestem
      b.zadowolona: jest wydajny (zaledwie łyżka na 5l wody),czyści dobrze i bez
      śladów, a w domu pachnie pomarańczą:)
      Pozdrawiam:)
    • 09.06.09, 20:37
      4 litry wody
      pol szklanki denaturatu
      pol szklanki wybielacza
      pol szklanki octu
      cwierc szkalnki sody oczyszczanej
      • 12.06.09, 10:40
        linn_linn napisała:

> 4 litry wody
        > pol szklanki denaturatu
        > pol szklanki wybielacza
        > pol szklanki octu
        > cwierc szkalnki sody oczyszczanej

Jak by nie ten wybielacz to bym pomyślał że to jakiś przepis na
        koktajl gazowany.
        A płyn uważam że najlepsiejszy jest "Pronto Płyn do Mycia Drewna" i
        myjemy tym wszystkie podłogi, panele, deski i kafle. Pamiętać tylko
        trzeba tak jak i z innymi płynami nie przekraczać podanych proporcji!
        • Gość: ht IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.09, 11:43
          A mnie parkieciarz kategorycznie zakazał Pronto.
          Ciekawe,że pan, który sprzedawał mi meble (antykwariusz) również kazał mi się
          trzymać z dala od wszelkich preparatów Pronto do pielęgnacji mebli.
          • 29.12.09, 18:43
            Myję wszystko płynem Cler o zapachu mydła marsylskiego z Biedronki, bardzo sobie
            chwalę, niedrogi, a myje świetnie.
    • 08.01.10, 20:03
      Dobre rady

Sierść na dywanie
      Włosy z kociej albo psiej sierści najłatwiej zbierzesz z dywanu wilgotną gąbką.

Brud na dywanie
      Plamy' z ulicznego brudu na dywanie zlikwidujesz solą. Posyp brudne miejsca, odczekaj 15 minut i wyczyść dywan odkurzaczem.

Dywan na śniegu
      Aby dywan odzyskał żywe kolory, w zimie trzeba go położyć wierzchnią stroną do śniegu i porządnie wytrzepać trzepaczką. Śnieg nie powinien być zbyt mokry, żeby dywan nie wchłonął za dużo wilgoci.

Kiszona kapusta
      Do czyszczenia dywanów i wykładzin podłogowych można użyć mocno odciśniętej kapusty kiszonej: posyp dywan kapustą i mocno trzyj. Większe resztki zmieć szczotką, a drobne zbierz odkurzaczem. Jest to też skuteczny sposób na odświeżenie kolorów tkaniny.

Żywe kolory
      Wyblakłe, zatarte kolory dywanu znów będą żywe, jeśli po odkurzeniu przetrzesz dywan wodą z octem.

Schludne frędzle
      Frędzle od dywanu nie będą się splątywać i przesuwać, jeśli je lekko spryskasz krochmalem. Zanim to zrobisz, koniecznie zakryj papierem brzegi dywanu.

Czyszczenie maty
      Matę z włókien kokosowych najlepiej pierze się w wannie pod bieżącą wodą i suszy w pozycji wiszącej. Mata musi być idealnie sucha przed położeniem na podłodze, bo inaczej włókna zaczną gnić.

Odciski na dywanie
      Wgniecione miejsca na dywanie, odciśnięte pod ciężarem mebli, możesz zlikwidować w następujący sposób: połóż na wgnieceniu wilgotną szmatkę i lekko przeprasuj ją żelazkiem. Potem wyszczotkuj dywan.

Zastarzałe plamy

Zastarzałe plamy niewiadomego pochodzenia usuniesz z dywanu środkiem do czyszczenia szkła. Spryskaj plamy i przetrzyj czystą szmatką. Nawet plamy z pasty do obuwia znikają w ten sposób.

www.poradypanidomu.pl/artykuly/dobre-rady/-dywany-podlogi-.html
    • 07.05.10, 11:40
      Najtaniej wychodzi 5 litrowy płyn uniwersalny Silver maxx za 10,98 zl.
      Tania jest też seria z sidoluxu płynów uniwersalnych 1 litrowych, oraz płyny z firmy floor.

• Gość: marysia z warszawy IP: *.free.aero2.net.pl 20.06.13, 23:38
      sprubuj tego: alca universal imartsklep.p.ht/index.php?id_product=19&controller=product jak dla mnie rewelacja - wystarczy 2-5% czyli super wydajny, podłoga po nim się nie lepi a przy tym przepięknie pachnie, do wyboru masz kilka zapachów. Używam go od paru lat i naprawdę wszystkie reklamowe wynalazki nie umywają się.
      • Gość: Bożena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.13, 19:13
        Witam,
        Proponuję płyn z profesjonalnej linii obiektowej. Ja używam osobiście płynów z nabłyszczaczem
        bo świetnie odświeżają podłogę, ale jeżeli nie potrzebujesz nabłyszczacza to wypróbuj Dolphin
        Basic do podstawowego mycia i pielęgnacji podłóg. Płyny kupuję w sklepie internetowym ,
        dostarczają szybko i bez problemów. Polecam: www.profesjonalnachemia.otwarte24.pl

• 24.06.13, 22:18
      Tylko nie Sidolux i Pronto. Ja używam Ajax.
      • Gość: janka1234 IP: 5.174.60.* 28.01.14, 11:11
        Ja zdecydowałam się na profesjonalne środki do mycia podłogi www.higienaserwis.pl/. Są mocniejsze więc konieczne są rękawiczki, ale efekt jest zdecydowanie lepszy, podłoga lśni, nie ma smug i jest nabłyszczona. Polecam serdecznie!
    • Gość: mimoza IP: *.ists.pl 12.05.14, 09:35
      wiesz co ja stosuje tylko froscha bo mam małe dziecko, które ciągle coś z pogłosi zbiera :) nie jest jakiś mega drogi no i jest ekologiczny bez zbędnej chemi :) jedyny minus to chyba tylko to że nie pieni się tak bardzo jak ajax czy te inne do podłóg. Jak chcesz to popatrz sobie tu cosme.pl/katalog/dla-domu/sprzatanie/ mają troche większy wybór froscha niż to co w marketach :)
    • Gość: jolanda IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.07.14, 13:29
      w centrusie znajdziesz dobre i uniwersalne preparaty czyszczace. Poza tym sa bardzo wydajne wiec starczaja na dluzej niz te z marketow:)
    • 16.09.14, 08:46
      Nie zawsze płyn rozwiązuje problem brudnej podłogi. Czasem jest to wina mopa. Warto więc zainwestować w urządzenie, które będzie nam służyć dłuższy czas, nie zniszczy nam podłogi (płytki, drewno) i nie będzie zostawiać smug co jest przywarem tradycyjnych mopów. Fajnym rozwiązaniem są Spray Mopy. Ten z Bony jest bardzo przyjemny. Nie trzeba żadnego wiadra z wodą, a na podłodze nie pozostawia nadmiernej ilości wody, która mogła by zniszczyć podłogę. ;)
      • 30.09.14, 22:38
        Ja przeszłam już przez wiele sposobów czyszczenia podłóg i wiem, że najlepiej od razu zainwestować w środki profesjonalne. Moją drewnianą podłogę potraktowałam różnymi środkami a la Sidolux, później płynem do naczyń z octem i szybko tego pożałowałam. Drewno zszarzało i zrobiły się na nim przebarwienia, niektóre wyglądały jak zacieki. Po renowacji parkietu prześledziłam wiele wątków na forach i zdecydowałam się na Spray Mopa firmy Bona. Jest bardzo wydajny i skuteczny, nie ma smug na podłodze i przede wszystkim drewno wygląda świetnie. Zaopatrzyłam się od razu w środek do czyszczenia płytek, mam nowiutką łazienkę w gresie polerowanym i mozaice, więc chcę być pewna, że będzie cieszyła oczy przez długi czas.
    • 18.08.15, 13:59
      Ja tam do mycia podłóg wolę stosuje maszyny czyszczące. Przynajmniej w miejscu pracy. Nie będę się bawić z mopem, czy ścierką na kiju. W domu, to wiadomo, że normalnie zmywam :)
      • 03.10.15, 07:42
        A ja tam używam profesjonale środki czystości marki LAKMA. Są bardzo wydajne i ładnie pachną.
    • Gość: Zadowolona IP: *.146.4.255.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.01.16, 12:00
      ecobollenowysacz.blogspot.com/2015/12/ecobollenowy-sacz.html?m=1 polecam super produkt i bez zbędnej chemii pięknie pachnie i mega wydajny
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.