Dodaj do ulubionych

pranie dywanu wełnianego Karcherem

IP: *.zdnet.com.pl 8 lat temu
Witam,

Pół roku temu zakupiłam dywan wełniany. POwoli przestają wychodzić z niego te
kłaki. Dywan jest w jasnych kolorach no i po tym pół roku jest zwyczajnie
brudny. Co gorsza są na nim plamy np. z picia, bo dzieci czasem sprawdzały czy
napój leci ze smoczka odwróconego do góry nogami. Wg mnie żadne preparaty do
czyszczenia na sucho: kupione w KOmforcie pianki w sprayu, Vanish - nie
działaja. Czy taki dywan można potraktować Karcherem (jest wiele ogłoszeń o
praniu dywanów) i nie straci on nic na swojej urodzie, a zyskam czystość?
Edytor zaawansowany
  • 8 lat temu
    Mam wełniany jasno beżowy dywan i ten sam problem. Czyściałam
    karcherem. Niestety ogólnie dywan czysty, ale plamy zostały (zbladły
    nieco). Facet , który czyścił , powiedział, że takie plamy z soku i
    herbaty nie zejdą.Ale polecił pralnie chemiczną dla dywanów. Tego
    jeszcze nie próbowałam....
  • 7 lat temu
    Witam!Ja gorąco polecam Firmę z której jestem okropnie zadowolona:)Poleciła mi
    ją znajoma.Nie dość że mam ładny czysty dywan to i zlikwidowane alergeny i
    roztocza a to dla nas duży plus ponieważ ja i dziecko jesteśmy alergikami.
    Polecam www.dobre-pranie.pl
  • Gość: bti IP: *.toya.net.pl 8 lat temu
    Wyprałam raz dywan wełniany Karcherem i zdecydowanie nie polecam:
    -bardzo długo sechł - ok. 2,3 dni, pod koniec zaczął lekko zalatywać stęchlizną,
    na szczęście po dosuszeniu i wietrzeniu przeszło
    -plama po kawie zaraz po praniu przestała być widoczna, ale po wyschnięciu
    dywanu okazało się, że nadal jest, tylko dużo bledsza, ale za to na większej
    powierzchni, taka jakby rozlana
    -później dowidziałam się, że wełniane dywany należny czyść w pralniach dywanów,
    szkoda tylko, że pan fachowiec od prania nic nam o tym nie powiedział ;-/
  • Gość: piotr IP: 62.61.57.* 7 lat temu
    nawet pralnia nie zagwarantuje ze wszystko zejdzie .....
    jak coś to zapraszam 512-814-102 Trójmiasto , zabieram dywany do pralni i
    dostarczam suche i czyste , także piorę u klienta w domu
    czyszczenie
  • Gość: dina IP: 94.254.149.* 7 lat temu
    hehe, miszczuniu od prania, spójrz na date tego posta o praniu,
    chyba nie zarobisz, post jest z zeszlego roku, dywan juz pewnie nie istnieje:D
  • Gość: lipka IP: *.home.aster.pl 7 lat temu
    Bo może to nie był fachowiec :]
  • 7 lat temu
    Całkiem możliwe że to nie był fachowiec.Ale ja swój dywanik oddałam w ręce tej
    firmy nie całe 2 tyg temu i był na prawdę strasznie zabrudzony!Plamy po mojej
    nie dopitej kawie i herbacie nie wspominając o plamach po zupkach i czekoladkach
    dziecka...do tego dywanik jest jasny.Plamy w zupełności znikneły w co wątpiłam i
    byłam pewna że go wyrzucę!A jednak!Czysty,pachnący i nie było żadnego smrodu że
    tak powiem stęchlizny!Więc współczuję że trafiła Pani na takiego(fachowca).Ja
    ogólnie jestem zadowolona z tej Firmy! I za taka fachową obsługę i wykonaną
    pracę będę ją z radością ogłaszać! A więc kochani uwierzcie mi...ja też wątpiłam
    a jednak:)Panowie z firmy dobre-pranie.pl Dzięki za super dywanik.:)
  • Gość: piotr IP: 62.61.46.* 6 lat temu
    w pralniach dywanów ? a co za różnica
  • Gość: różnica IP: *.dynamic.chello.pl 6 lat temu
    Różnica w tym, że odbierasz suchy dywan i pralnia po wysuszeniu dywanu robi poprawki jeżeli wyjdą plamy które były niewidoczne po praniu jak dywan był namoczony. Najważniejsza sprawa to jednak to uciążliwe suszenie w domu , czasem 3 doby i zaczyna śmierdzieć stęchlizną !!!
  • 23 dni temu
    Według mnie zamiast tracić pieniądze na specjalne produkty, lepiej raz na jakiś czas oddać dywan do specjalnej pralni. Osobiście swoje oddaje do Kliniki Dywanów. Mam pewność, że dywan wróci dokładnie wyczyszczony i niezniszczony. Korzystam też z opcji ozonowania, która usuwa przykre zapachy. Oszczędzam czas, a dywan przynajmniej jest idealnie wyczyszczony
  • Gość: natalia32 IP: *.icpnet.pl 3 lata temu
    dywanu wełnianego sama bym nie prała. Bezpieczniej będzie jak skorzystasz z usłg firmy profesjonalnie piorącej dywany i wykładziny. koszt niewielki, a efekty ogromne. Co prawda mam dywan ze sztucznego włosia, ale jak zamówiłam firmę piorącą, to mój dywan wygląda jak nowy!
    Jeśli jest tu ktoś z poznania to polecam www.sjkarcher.pl
  • 2 lata temu
    Polecał bym jednak bardziej wiarygodną i porządną firmę usługową.
    czysty-dywan.pl/
    Jest to automatyczna pralnia dywanów która ma aż trzy oddziały w Poznaniu i jeden w Luboniu.
  • 2 lata temu
    Sprawdziłem już kilka firm piorących dywany w domu i nigdy nie byłem zadowolony.
    1. Zupełnie obca osoba wchodzi do mojego domu i chodzi w zasadzie wszędzie.
    2. Nigdy nie mam pewności co do wiedzy i kwalifikacji wykonawcy zlecenia.
    3. W większości wypadków są to ludzie dorabiający po pracy którzy kupili sobie odkurzacz piorący za 1500-2500 pln i szukają szybkiego zarobku.
    3. Paragon czy faktura ZAPOMNIJ a jak faktycznie firma jest zarejestrowana to doliczą VAT lub podatek. (więc karmimy szarą strefę).
    4. Warto się dokładnie upewnić co do ceny przed samym wykonaniem usługi bo można być niemiło zaskoczonym. Czy nie ma ceny minimalnej lub kosztu dojazdu.
    5. Musimy umówić się na dany dzień i godzinę co powoduje pewne ograniczenia a warto mieć na uwadze że wykonawca usługi prania dywanów potrafi się spóźnić nawet kilka godzin.
    6. W zasadzie nigdy nie odkurzają dywanu przed praniem co jest karygodnym błędem. Ale nie wymagajmy żeby Pan dźwigał do naszego domu czy mieszkania odkurzacza.
    7. Usługa prania dywanu czy wykładziny wykonywana w naszym domu czy mieszkaniu wykorzystuje nasz prąd i ciepłą wodę co przy obecnych cenach nie jest bez znaczenia.
    8. Dywan czy wykładzina po procesie czyszczenia pozostaje mokra a niejednokrotnie przemoczona. I pojawiają się kolejne problemy z którymi sami musimy sobie poradzić bo wykonawca usługi skasował pieniążki i tyle go widzieli. Pierwszy to wysuszenie dywanu w domu które nie jest łatwe, drugi to zabezpieczenie podłoża na którym leży mokry dywan szczególnie jeśli są to panele lub parkiet.
    9. Ostatnią wadą takiej usługi jest JAKOŚĆ a w zasadzie jej brak.
    Dlatego od kilku lat oddaję dywan do jednej z czterech AUTOMATYCZNEJ PRALNI DYWANÓW W POZNANIU czysty-dywan.pl/
    Zobaczcie dlaczego
    czysty-dywan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=40%3Aco-przejdzie-twoj-dywan&catid=8%3Astrony-statyczne&Itemid=5
    Nawet można sprawdzić ile się zapłaci:
    czysty-dywan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=38&Itemid=8
    A tak to wygląda w pralni przy ul. Wołczyńskiej 56 w Poznaniu:
    www.youtube.com/watch?v=SSJ10sgHz1c
    Tak wygląda na ul. Lechickiej 44:
    www.youtube.com/watch?v=3A04ZB990b0
    A tak na ul. Karłowicza w Luboniu:
    www.youtube.com/watch?v=eHwIjPD7_P4
  • Gość: Wrenka IP: *.231.41.101.koba.pl 2 lata temu
    Zdecydowanie pralnia dywanów,a le tez poczytaj czy piora. Mam porównanie przy dzieciach. Karcher się chowa! A tak oddajesz cały i przyjeżdza czysty, pachnący i pięknie wyczesany. Karcher to moze do kanap się nadaje bo cieżko wynieść...
  • 2 lata temu
    Ja korzystałem z usług czyszczenia dywanu u młodego bardzo sympatycznego gościa, który nie jest drogi, a swoją pracę wykonywał bardzo dokładnie. Z czystym sumieniem mogę polecić czystatapicerka-poznan.pl na wiosnę jadę do niego z autem!
  • 2 lata temu
    Można go namoczyć. Wyprać na pewno nie! Prac to można tak jak kiedyś . Szczotka szlauf z wodą i trzepak.
  • Gość: Wojtek IP: *.eu.bt.net rok temu
    Dywanów wełnianych nie można pod żadnym pozorem przemaczać! 2-3 dni schnięcia? To chyba było zalane wiadrem wody... Każdy nadmiar wilgoci zwiększa mocno ryzyko sfilcowania dywanu.

Radzę zlecić to profesjonalnej firmie, która ma pojęcie jak postępować z danymi tkaninami. A wełna, alkantara itd to materiały do których trzeba posiadać odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Znajomy korzystał z usług karcher www.TaniePranieKarcher.pl i bardzo sobie chwalił.

Dojeżdżają Poznań Luboń Mosina Wiry Puszczykowo itd
  • Gość: MamaWiktorkkaaa IP: *.dynamic-ww-05.vectranet.pl rok temu
    Ja jestem z Krakowa i już dwa razy oddałam dywan do czyszczenia im: dywanszop.pl/ Też używają Karchera. Ja bardzo jestem zadowolona z efektu czyszczenia, dywan po takim myciu jest jak nowy.
  • Gość: WielkI Dywanik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl rok temu
    Ludzie nie pierzcie w domu, bo nigdy ich tak nie wyczyścicie jak w profesjonalnej pralni. Ja kiedyś zawsze czyściłem sam i nigdy nie był tak wyczyszczony jak z pralni. Ja korzystam z usług Kliniki Dywanów. klinikadywanow.pl/pl/strona-glowna/
  • Gość: asia IP: *.jmdi.pl rok temu
    Dywany wełniane dość dobrze tolerują pranie wodne z wykorzystaniem metody ekstrakcyjnej. Karcher jest taki sobie, tym bardziej że większość firm czy specjalistów używa najtańszych urządzeń za kilkaset złotych...

Dużo w temacie można poczytać na mojej stronie www.dom-bez-alergii.pl. Znaleźć tam można nie tylko ofertę profesjonalnego prania dla mieszkańców Warszawy i okolic ale także ciekawe wpisy na blogu, np. na temat samodzielnego prania dywanu z wykorzystaniem wypożyczonego odkurzacza piorącego...
  • 11 miesięcy temu
    Dywany przed praniem zawsze powinny być dobrze wytrzepane np.Kirby maszyny trzepiące bezpyłowo.nastepnie dywany trzeba odplamić wyszorować i profesjonalnie wyprać .polecam www.perfekt-czyszczenie.cba.pl
  • Gość: 19latpiore IP: *.radom.vectranet.pl 9 miesięcy temu
    no tak "wytrzepane" odkurzaczem kirby i prane karcherkiem
    ta firma nawet nie ma profesjonalnego sprzętu
  • Gość: prist IP: *.play-internet.pl 9 miesięcy temu
    Pranie dywanów, tapicerki najlepiej korzystać z firmy która długo utrzymuje się na rynku posiada profesjonalną chemię i sprzęt. Po takiej usłudze macie Państwo gwarancje że wyprana powierzchnia będzie długo czysta a domownicy nie wdychają szkodliwych związków, jak ma to miejsce
    po wypraniu płynem do mycia silnika albo innym świnstwem. Szukajcie profesjonalnych firm a nie dorabiaczy po godzinach, czy tych co dopiero zaczęli. Brak fachowej wiedzy może się skonczyć dużymi szkodami.
  • Gość: Arkoni IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 6 miesięcy temu
    Witam,SOS Karcher ,jesteśmy profesjonalna firma która zajmuje się praniem ekstrakcyjnym,czyścimy wykładziny dywany oraz tapicerkę w Poznaniu,Swarzedzu,Wrzesni i okolicach.
    www.soskarcher.pl/
    Pranie dywanu wełnianego najlepiej odac do pralni chemicznej ponieważ pranie ekstrakcyjne noże go zniszczyć.Pozdrawiam
  • 5 miesięcy temu
    polecam sprawdzić pranie dywanów wrzos. Profesjonalna firma piorąca dywany metodą ekstrakcyjną. Wyróżnia ich uczciwość i skromność pralniadywanowbial.wixsite.com/wrzos
  • 5 miesięcy temu
    Ciekawy artykuł o praniu dywanów wełnianych (dla tych co planują pranie samodzielne jak i myślą o praniu Karcherem): dom-bez-alergii.pl/pranie-dywanu-welnianego

Polecam.
  • 4 miesiące temu
    Samemu to można sobie tylko kuku zrobić. Zniszczyć dywan można szybko, a później można się tylko po głowie podrapać. Polecam zadzwonić do firmy zajmujące się praniem dywanów i się nie bawić. Za parę groszy odbiorą, upiorą i odniosą dywan. Jak ktoś szuka takiej firmy w Warszawie i okolicach to polecam www.pralnia-dywanow.pl. Sprawdzona firma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.