dziecko nie chce mleka. Dodaj do ulubionych

Witam.
Moja córeczka za tydzień kończy 6 miesięCY. Od urodzenia jest na karmieniu mieszanym (najpierw bo miesiac lezala w szpitalu, a po powrocie mało przybierala na wadze.). Corka nadal malo przybiera na wadze. Obecnie wazy 5,780kg, jest poonizej 3 centyla. Pije moje mleko na żadanie oraz 3-4 razy dziennie Nan HA 1. Corka zawsze wypijala male ilosci mleka modyfikowanego. Standardem było ok 95-100 ml na jeden posilek. RAz sie zdarzylo po poludniu ze miala wilczy apetyt i wypila 150 ml.
Na poczatku 5 miesiaca zaczelam wprowadzac nowe produkty. JAblko, marchweka, soczki, papki itp. Soczki pila niechętnie. NAtomiast papki wcina bardo chętnie łyżeczką. Zjada ok pół najmniejszego słoiczka obiadowego (ok. 60g) okolo poludnia. Po poludniu zjada taką sama ilość deserku.
Zauwazylam ze od jakihs paru dni corka nie chce pic mleka sztucznego. Do poludnia zanim dostanie papke potrafi wypic z jednej butli np. 20 ml, potem z kolejnej 10 ml. A np. niecala godzine po zjedzeniu obiadku wypije 60-75 ml.
Jedynie na wieczorne karmienie po kąpieli corka wypija ok 100-120 ml mleka. i to jest max.
O co moze chodzic? Dlaczego nagle nie chce pic mleka? Rozmiary smoczków od butelek i dziurek są odpowiednie do wieku małej.
Mam tez pytanie o pozycje podczas karmienia butelką. Do tej pory karmilam malą trzymajac w ramionach i kołysając, troche przestało jej to odpowiadac, wiec zaczelam karmic ja w trzymajac w ramionach i siedząc ale z tym tez jest roznie bo raz chce jest w takiej pozycji a raz nie. NAwet kladla ja juz na łożku z glowa na poduszce i karmilam na lezaco, poczatkowo pila, teraz w tej pozycji odp[ycha bytelke i bawi sie nią. juz niewiem jak ja nakramic. Poradzcie cos prosze...
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.