Dodaj do ulubionych

Uczulenie na Bebilon Pepti??

21.01.11, 12:45
Moja coreczka jest od 10 dni na Bebilonie Pepti (wczesniej NAN pro zmieniony na BP przez pediatre z powodu podejrzenia skazy bialkowej - wysypka na buzi, zielone kupy).
Na wysypke dostalismy robiona masc (ze sterydem). Coreczka wydaje sie dobrze tolerowac Pepti a wysypka zniknela po trzech dniach. Kupki sa musztardowe (ale dosc duza ilosc puszczanych baczkow). Niestety wczoraj znow zaczela makej wychodzic wysypka na policzkach. Po masci zeszla przez noc.
Czy to swiadczy o nietolerencji Bebilonu Pepti? Czy mamy stosowac ta masc za kazdym razem kiedy pojawi sie wysypka? Wizyte u pediatry mamy za 4 tygodnie (po zuzyciu calego Pepti)
Bede wdzieczna za rade...
--
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnf71xfsnm3wg0.png[/img][/url]
Edytor zaawansowany
  • douglas.beauty 21.01.11, 12:45
    Aha, coreczka ma 7 tygodni
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnf71xfsnm3wg0.png[/img][/url]
  • ewcik035 21.01.11, 12:58
    Może być na Pepti , a może być na cokolwiek co ty używasz np.na twój krem( przecież przytulasz małą) a może na coś czym myjesz buzie dziecku.Co do maści ja bym jej tak pochopnie nie stosowała bo jest ze sterydem a jak wiadomo steryd poprawia wygląd skóry ale moim zdaniem nie leczy a tylko chwilowo tuszuje,wiem to po sobie bo też tak stosowałam maść przepisaną przez dermatologa i niestety dorobiłam się posterydowego trądziku różowatego!a to zostaje na całe życie. moim zdaniem powinnaś pójść do lekarza i pokazać tą wysypkę chociażby dermatologowi dziecęcemu albo pójść wcześniej do pediatry( od tego jest) i wziąć skierowanie do alergologa
    --
    www.suwaczki.com/tickers/1usazbmhqf9ij5f6.png
    s2.pierwszezabki.pl/035/0354559b0.png
  • douglas.beauty 21.01.11, 13:22
    myjemy ja w Oilatum, ja takze uzywam kosmetykow dla alergikow ( tak prewencyjnie) wiec to raczej nie kontaktowe uczulenie.

    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnf71xfsnm3wg0.png[/img][/url]
  • ewcik035 21.01.11, 17:41
    douglas.beauty napisała:

    > myjemy ja w Oilatum, ja takze uzywam kosmetykow dla alergikow ( tak prewencyjni
    > e) wiec to raczej nie kontaktowe uczulenie.
    >
    Nawet na oilatum może dziecko być uczulone! a spróbuj ją myć w krochmalu przez parę dni i zobacz co się będzie działo

    --
    www.suwaczki.com/tickers/1usazbmhqf9ij5f6.png
    s2.pierwszezabki.pl/035/0354559b0.png
  • abigail83 21.01.11, 21:49
    Skoro je Pepti,a wysypke ma nadal,to moze to wcale nie skaza. Moze to byc opozniony lekko zwykly tradzik niemowlecy. Wysypke ma tylko na buzi?
  • douglas.beauty 22.01.11, 17:47

    Zle sie wyrazilam - wysypki w takiej postaci jak poprzednio juz nie ma - ale zaczynaly jej znow troche wychodzic male krostki. Posmarowane mascia ( z hydrokortyzonem - sprawdzilam) znikaja natychmiast. Na pewno nie jest to tradzik - po NAN miala czerwone, luszczace sie plamy na policzkach, czole, brwiach, uszach i dekolcie.
    Po Bebilonie Pepti jest o niebo lepiej (choc robi kupke co 2 dni...), buzia gladka - ale raz na pare dni cos jednak wyskakuje...


    abigail83 napisała:

    > Skoro je Pepti,a wysypke ma nadal,to moze to wcale nie skaza. Moze to byc opozn
    > iony lekko zwykly tradzik niemowlecy. Wysypke ma tylko na buzi?


    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnf71xfsnm3wg0.png[/img][/url]
  • kotkowa 24.01.11, 14:37
    Jesli ogolnie sie poprawilo, to nie sadze, ze to uczulenie na Pepti. Obserwuj mala, czy to sie nasila, czy nie. Jak to sa drobne, sporadyczne zmiany, to nic sama nie rob, najwyzej skonsultujesz z lekarzem. Grunt, ze kupki ladne, brzuszkowych problemow nie ma i cera lepsza. Co do masci, to uwazaj ze sterydami. One sa uzalezniajace i niezbyt wskazane, jak nie ma palacej potrzeby. Trzeba tez uzywac zgodnie z zaleceniem lekarza, bo jak np przerwiesz kuracje, bedziesz niesystematyczna, to dziecko moze sie uodpornic na steryd i on przestanie pomagac. Przy drobniejszych zmianach bym tego nie uzywala, to naprawde silny lek, daje sie, jak zmiany sa naprawde duze.
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/km5si09k96as372m.png[/img][/url]
  • barbara.gierowska 25.01.11, 00:19
    Witam,
    1. Jest mozliwa sytuacja złej tolerancji Bebilonu Pepti. Wówczas racjonalnym krokiem jest przejście na tzw "mocniejszy" hydrolizat czyli Nutramigen
    2. na razie za mało podstaw by rozpoznawać sytuację ,jak w pkcie 1.
    To mogą być np zaburzenia łojotokowe.Dlatego najlepiej byłoby odstawić steryd i z pełnym ( !) obrazem zmian pójśc do dermatologa dziecięcego.
    Osobiście jestem przeciwna stosowaniu sterydów na skórę u tak małego dziecka,dlatego wnioskuję,jak powyżej
    --
    Pozdrawiam
  • douglas.beauty 31.01.11, 15:08
    Bylismy wlasnie u pediatry alergologa - stwierdzil zmiany lojotokowe skory, nie alergie. Nie wymagaja leczenia, a juz na pewno nie sterydami!
    POnadto mamy podawac Pepti jeszcze miesiac a potem sprobowac przejsc na Bebilon HA.
    Czy takie postepowanie wydaje sie Pani rozsadne?
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnf71xfsnm3wg0.png[/img][/url]
  • barbara.gierowska 02.02.11, 18:47
    Witam,
    tak,myślę ,ze można je zaakceptować. W razie nasilenia problemów wskazany powrót do Pepti
    --
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka