Dodaj do ulubionych

Moje mleko szkodzi dziecku :(

26.03.12, 00:35
Proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem. Moja córka skończyła właśnie 7 tygodni. Na początku nie miałam pokarmu więc karmiłam Enfamilem ale walczyłam bardzo aby karmić piersią i jak się wreszcie udało to pojawił się problem z odparzeniami pupy. Ilość kupek a szczególnie "kleksów" jest tak duża, że pupa non stop się odparza. Przetestowałam wiele kremów: Linomag, Sudocrem, krem Musteli, Bepanthen, Alantan Plus i było tylko gorzej - porobiły się ranki aż do krwi. Nawet krem na receptę wypisaną przez pediatrę nie pomógł. Nie jem mleka ani jego pochodnych, przestałam używać mokrych chusteczek (przemywam wodą przegotowaną), zmieniłam pampersy na huggisy i na odwrót, i nic, dosłownie nic nie pomaga :( Przez 4 dni wietrzyliśmy pupę permanentnie - dziecko leżało przez cały dzień z gołą pupą a ja wycierałam wodniste kupki i kleksy, które pojawiały się nawet co 10 minut! Dziecko płakało przy każdej kupce, prężyło się, brzuszek bolał, były wzdęcia, nie mogło spać... Lekarz zalecił BioGaię, kupiłam też Esputicon - nic nie pomogło.
Wreszcie poddałam się i dałam Enfamil - kupki zrobiły się gęste i były zdecydowanie rzadziej dzięki czemu odparzenia wreszcie zaczęły się goić. Dziecko przestało płakać, ból brzuszka najwyraźniej ustąpił.
Chciałabym karmić piersią, bardzo o to walczyłam ale nie mogę patrzeć jak moje dziecko przez to cierpi. Moje mleko ewidentnie jej szkodzi a ja nie mogę znaleźć przyczyny. Przeszłam nawet na rygorystyczną dietę: ryż, marchewka, ziemniaki i indyk ale problem dalej ten sam. Proszę o pomoc - co mam robić? Gdzie leży problem?? Czy mam przejść na mm na stałe?
Obserwuj wątek
    • tourterelle Re: Moje mleko szkodzi dziecku :( 27.03.12, 08:11
      A próbowałaś zasypywać pupę mąką ziemniaczaną. Mojemu po biegunce też kiedyś zrobiło się koszmarne odparzenie, nic nie działało, żadne sudokremy, linomagi i inne cuda nawet robiona specjalnie maść na receptę, dopiero mąka sobie poradziła, szczególnie sypana na noc...spróbuj. Też walczyłam o karmienie piersią, ale od porodu ciężko choruje, na początku dostawałam "bezpieczne"antybiotyki niewiele na mnie podziałały, a dziecko dostało od nich biegunki. Dziś jestem na siebie wściekła, że od razu nie zaczęłam karmić mm jak widziałam, że coś nie tak...a tak to i dziecku i mi na dobre nie wyszło. Także ja jestem zdania nic na siłe, jak Ty czujesz :-).Powodzenia.
      • fairycharlotte Re: Moje mleko szkodzi dziecku :( 27.03.12, 08:50
        Ja jak karmiłam synka mieszanie (samą piersią mi się nie udało), miał bolesne gazy, które go ciągle wybudzały, bóle brzuszka etc. Jak przeszłam na samą butelkę i MM, było o niebo lepiej. Tak więc różnie bywa. Ale oczywiscie wyznawcy tylko i wyłącznie KP i tak beda twierdzic, że mleko matki jest zawsze najlepszym eliksirem. To może ja jakimś mutantem jestem...?
        --
        Maja ur.12.04.2007
        Arturek ur.03.02.2011
    • mikanm Re: Moje mleko szkodzi dziecku :( 27.03.12, 21:24
      Mogę ci tylko "sprzedać" swoją historię. Karmiłam piersią i mm, starałam się jak najwięcej piersią, ale właśnie po piersi były ogromne problemy, mała płakała okropnie, ja pod koniec na diecie składającej się z kopytek i ziemniaków. Po przejściu na mm odzyskałam dziecko, skończyły się problemy. Przeżyłam to, że nie mogę karmić piersią, ale cóż, tak pewnie miało być. Możesz walczyć nadal, spróbuj przejść całkowicie na pierś, czasem dzieci nie tolerują takiego mieszanego karmienia (jak pewnie było u mnie). Szukaj, kombinuj... Może znajdziesz przyczynę. A jeżeli nie to przejdź na mleko modyfikowane bez wyrzutów sumienia, skoro dziecko lepiej na nie reaguje.
    • barbara.gierowska Re: Moje mleko szkodzi dziecku :( 29.03.12, 01:20
      Witam,
      Proponuje wykonać badania dodatkowe - takie jak posiew stolca ( może objawy mają związek z grzybica przewodu pokarmowego ?) oraz badanie og moczu ( czasem opisywane objawy mogą wynikać z przewlekłej infekcji układu moczowego
      --
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka