Dodaj do ulubionych

Hipp comfort combiotik-opinie?

12.07.12, 12:52
Witam serdecznie,

chciałam poznać Waszą opinię na temat mm Hipp?
Mój synek za tydzień skończy pięć miesięcy a ja ciągle borykam się z nieprzespanymi nockami, bo dokucza mu brzuszek :( przygodę z MM zaczęłam od Bebilon Pepti ale mu nie smakowało, potem przeszłam na Enfamil Premium Lipil ale po nim budził się w nocy z płaczem bo męczyły go wzdęcia-bąki, teraz podaję Enfamil 0-Lac bo pediatra stwierdziła, że Mały nie trawi laktozy i niby jest trochę lepiej, mniej bąków ale w nocy i tak się kręci, wierci, podkurcza nóżki a jak go biorę na rączki i podkurczę nóżki do brzucha to słychać prryk więc jeszcze coś go tam mięli... :/
po 0-Lac ale zaczęły się zaparcia, robi takie mysie bobki, twarde i widać, że z trudem się wypróżnia...
Już nie wiem jakie mleko podawać żeby mu nie zaszkodzić?
Słyszałam pochlebne opinie o Hipp dlatego pytam?
Może jakaś mama miała/ma podobny problem z brzuszkiem u swojego dzieciaczka
proszę o porady
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • mfab83.hg 12.07.12, 14:35
    My karmimy się cycusiem, ale ponieważ mam problem z odciąganiem pokarmu (odpowiedniej ilości), jak wychodzę, podawaliśmy Hipp. Bez problemu, nasz Pediatra też to mleczko polecił.
  • malakicia3 12.07.12, 15:07
    a gdzie kupowałaś Cmfort, bo ze strony producenta dowiedziałam się, że mogę szukać w większych marketach i dzisiaj wybieram się na zakup mleczka tylko nie wiem czy dostanę, bo o ile Bio combiotik jest nawet w Almie to z Comfort podejrzewam, że może być problem...
    --
    malakicia
  • spkasienka 12.07.12, 15:14
    spróbuj w tesco i carrefourze
  • spkasienka 12.07.12, 15:10
    Byłam w identycznej sytuacji. Mówiąc krótko poprawa była po bebilon comfort. Później spróbowałam hipp bio comb. i tak już zostało. Teraz jesteśmy na mleku "2"
  • bell-30 12.07.12, 16:39

my mieliśmy ten problem ale odczulilam na mleko biorezonansem i teraz każde mleko jest ok. Pijemy hippka bio c. Pewnie maluch ma alergie na białko dlatego boli brzuszek. Tylko odczulic lub pepti czy sinlak--
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/iv09hdged6f09jv0.png[/img][/url]
  • 25-judyta 12.07.12, 17:39
    My już pijemy 4 :))) Polecam Hippa :)
  • malakicia3 12.07.12, 20:49
    Możesz mi przybliżyć sprawę, to odczulanie o co chodzi bo jeszcze się z tym nie spotkałam...
    ?
    bell-30 napisała:

>
    > my mieliśmy ten problem ale odczulilam na mleko biorezonansem i teraz każde mle
    > ko jest ok. Pijemy hippka bio c. Pewnie maluch ma alergie na białko dlatego bol
    > i brzuszek. Tylko odczulic lub pepti czy sinlak--
    > [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/iv09hdged6f0
    > 9jv0.png[/img][/url]

--
    malakicia
  • malakicia3 12.07.12, 20:56
    Chciałam jeszcze dopytać, bo widzę że wszystkie Panie stosujecie Hipp Bio c. a ja chciałam wprowadzić comfort, bo mój Maluszek nie trawi laktozy tzn. przetwarza ją na dwutlenek węgla (bąki i jeszcez raz bąki)
    czy któraś z Was miała stricte do czynienia z Hipp Comfort c.?
  • spkasienka 13.07.12, 08:30
    Ja stosowałam bebilon comfort, bo nie wiedziałam, że hipp comfort istnieje (a może wtedy jeszcze nie było). Nie pamiętam już teraz dokładnego składu tego mleka ale na pewno zawartość laktozy jest obniżona. Poczytaj o składzie hipp comfort i spróbuj, bo to mleko jest właśnie dla dzieci z problemami, o jakich piszesz.
  • panitiktak 12.07.12, 21:26
    Mój miał zaparcia i niestety po combiotic nic nie pomogło, a nawet zaczał ulewac okropnie i to nawet nosem... 40 zł. poszlo do kosza.
  • sisi-116 17.07.12, 15:11
    Ja od wczoraj używam tego mleka. Mały ma miesiąc, a ja karmię go piersią. Ma okropne wzdęcia. Prawie całą noc jęczy, stęka i wierci się w łóżeczku. Dietę mam tak ubogą aby mu nie zaszkodzić, że prawie juz nic nie jem. W dodatku się okazało, że gdy odciągam pokarm laktatorem, to z jednej piersi ledwo wyleci 10 ml a z drugiej max. 50ml. Postanowiłam wypróbować to mlaczko, bo może po pierwsze mały jest po prostu głodny ( mleka mi wypił dzisiaj 135ml i jeszcze chciał), a po drugie może z moich piersi leci po 3 godzinach ( bo co tyle je), sama laktoza. Czytałam że mleko początkowe zawiera bardzo dużo laktozy powodującej wzdęcia, a ja chyba innego nie mam. Mam okropne wyrzuty sumienia, że bedę musiala przestać karmić piersią, bo planowałam pół roku. Może ktoś mi doradzi z podobnym doświadczeniem, a ja będę obserwować małego i napiszę za jakiś czas jak toleruje to mleczko.
  • mfab83.hg 17.07.12, 15:19
    Wzdęcia przejdą z czasem, na to niewiele można poradzić. Mleczkiem nie dokarmiaj, chyba że Synek kiepsko przybiera na wadze. Jeżeli dobrze, to chwila cierpliwości i będziesz karmiła jeszcze długoooo:) ale musisz wytrwać. Ja karmię prawię 7 miesięcy, Syn ponad 9 kg a laktatrem ściągnę (ściągałam) tyle, co kot napłakał. A Dieta nie uboga, bo Mama musi jeść - mięsko, szyneczka, marchewka z jabłuszkiem starta, ryż, dżemy (pycha), bananki, jogurt naturalny, rodzynki itd...

sisi-116 napisał(a):

> Ja od wczoraj używam tego mleka. Mały ma miesiąc, a ja karmię go piersią. Ma ok
    > ropne wzdęcia. Prawie całą noc jęczy, stęka i wierci się w łóżeczku. Dietę mam
    > tak ubogą aby mu nie zaszkodzić, że prawie juz nic nie jem. W dodatku się okaza
    > ło, że gdy odciągam pokarm laktatorem, to z jednej piersi ledwo wyleci 10 ml a
    > z drugiej max. 50ml. Postanowiłam wypróbować to mlaczko, bo może po pierwsze ma
    > ły jest po prostu głodny ( mleka mi wypił dzisiaj 135ml i jeszcze chciał), a po
    > drugie może z moich piersi leci po 3 godzinach ( bo co tyle je), sama laktoza.
    > Czytałam że mleko początkowe zawiera bardzo dużo laktozy powodującej wzdęcia,
    > a ja chyba innego nie mam. Mam okropne wyrzuty sumienia, że bedę musiala przest
    > ać karmić piersią, bo planowałam pół roku. Może ktoś mi doradzi z podobnym dośw
    > iadczeniem, a ja będę obserwować małego i napiszę za jakiś czas jak toleruje to
    > mleczko.
  • sisi-116 18.07.12, 16:43
    Bardzo dziękuję za radę. Dzisiaj była u mnie położna i powiedziała, że to naturalne tz.spadek pokarmu w 5,6 tygodniu. Dzisiaj karmimy się tylko piersią. Około 15:00 mam naprawdę niewiele pokarmu, bo wszystko wyjada mały ssak, wiec dokarmiłam go po cycusiu Hippem. Teraz śpi jak aniołek. Położna również mnie pocieszyła, mówiąc że wzdęcia powinny ustąpić po 2, góra 3 miesiącu. Wtedy brzuszek malucha powinien być ok. A jak doświadczenia innych mam z wzdęciami?
  • szymon0208 20.11.13, 21:02
    Ciekawa jestem jak skończyła się historia u Twojego synka. Czy Hipp comfort combiotik się sprawdził? Mój synek skończył 3 i pół miesiąca. Cały czas pił Enfamil 1. Od ok. 2 tygodni zaczął robić brzydkie zielone cuchnące kupki. Był bardzo pobudzony, jakby go coś bolało. Teraz zaczęłam podawać mu Enfamil 0-lac Po tym mleku dolegliwosci bólowe minęły ale zrobiły mu się straszne zaparcia. Kupki twarde jak kamień. Od wczoraj daje mu 3 miarki Enfamil1+ 1 miarka Enfamil 0-lac. Dziś kupka była o wiele lepsza. Ale mały był znowu trochę niespokojny. Zobaczę jak będzie dalej. Jak mieszanka nie poskutkuje to na wszelki wypadek dziś kupiłam Hipp Comfort Combiotik w Rossmann-ie. Może to pomoże.
  • ironas1 02.12.13, 10:39
    U nas były problemy z gazami od urodzenia. Mała piła Hipp zwykły, kupiliśmy comfort. Właściwie żadnej różnicy. Problemy przeszły po ok 4-5 miesiącach. Ogólnie mleczka Hipp się sprawdzają, mają porządny skład, nie są przesłodzone jak Bebiko (choć niektórym odpowiada). W każdym razie my pijemy Hipp od urodzenia i nigdy nie było problemu z zaparciami. Może to zasługa mleka.
    A propos tego gdzie kupić Hipp comfort, było to poruszane w poprzednich postach.
    Ja kupuję w Tesco: Hipp comfort 380g 29,99 pln (w Carrefour jest o 1 zł taniej), a zwykły Hipp 800g to ok 36 zł.
    Zupełnie nie opłaca się kupować w internecie, np w sklepie dodomku.pl comfort jest po 35 pln...a jeszcze trzeba dodać wysyłkę.
  • unaluna 08.12.13, 15:05
    Dla nas Hipp Comfort był wybawieniem,bo bardzo długo szukałam mleka, po których mała nie będzie wiła się jak wąż przez cała noc. Po 6 miesiącu przeszliśmy na Hipp zwykły i też bardzo sobie chwalę, świetnie się rozpuszcza i moje dziecię je uwielbia.
    Ja kilka razy miałam megaproblem z zakupem Hipp Comfort, ale odkryłam,że zawsze było w Piotrze i Pawle i prawie zawsze w Realu.
    --
    Bąbel 15.11.2012

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka