Dodaj do ulubionych

4dniowy noworodek a karmienie mieszane i kupka

08.10.12, 18:09
Mój syn ma 4 dni. Karmiony jest piersią i dokarmiany butelką gdyż po piersi jeszcze jest głodny. Od doby nie robił kupki. Wydaje mi sie ze chce ale nie może sie załatwić. Czy ta dobowa przerwa w stolcu nie jest niepokojąca? Syn w chwili urodzenia ważył 4,300kg.
Czy można podać coś tak małemu dziecku na zaparcie? Może dopajać?
Edytor zaawansowany
  • e-kasia27 08.10.12, 18:52
    pytanie zasadnicze:

Czy chcesz karmić dziecko piersią, czy sztucznym mlekiem?

Bo jeśli będziesz takiego maluszka będziesz dokarmiać sztucznym mlekiem po każdym karmieniu piersią, to twoja laktacja w bardzo krótkim czasie zaniknie zupełnie.

• madzikadzik 08.10.12, 20:45
    Dokarmiam bo mam mało pokarmu i dziecko jest glodne. W szpitalu mi tak zasugerowano. Pytanie dotyczyło kupy, bo jej brak mnie niepokoi. Jesli trzeba bedzie przejde na sztuczne mleko, jesli uda sie wykarmic piersią bedzie super. Chcialam wiedziec czy to ze nie oddaje stolca wynika z karmienia mieszanego i czy nie jest to nic zlego. I jak temu zaradzic? Polożna środowiskowa odwiedzi nas dopiero w czwartek, wiec nie mam kogo spytac a nie chce leciec z tak malym dzieckiem do przychodni.
  • mad_die 08.10.12, 20:31
    Podaj mu pierś po tej jednej piersi, a potem jeszcze jedna piers, a potem kolejna - on ma dopiero 4 dni!
    Zajrzyj moze na to forum:
    forum.gazeta.pl/forum/f,570,Karmienie_piersia.html
    --
    BadVista
  • madzikadzik 08.10.12, 20:47
    to jedno karmienie bedzie trwalo ze 2 godziny. on jest caly czas glodny. wiem ze piersia karmi sie wtedy gdy dziecko chce ale czy jest jakas minimalna przerwa miedzy tymi karmieniami?
  • mad_die 08.10.12, 22:14
    Ale madzik, pomyśl chwilę - on 4 dni temu jadł sobie 24h na dobę! A teraz Ty wymagasz, że najadł się w 15 minut? Nierealne, przynamniej u typowego noworodka. Ty tez musisz dojść do siebie po porodzie, więc gdzie się śpieszyć? Polóż się wygodnie, weź malucha do piersi i się karmcie - na zdrowie :) Ty w tym czasie ogladaj tv, dvd, seriale, surfuj w necie, gadaj przez telefon, czytaj ksiązki, gazety i tak dalej :) Generalnie - daj sobie i małemu czas na nauczenie się siebie :)

On się nie nie najada, tylko on potrzebuje nauczyć się ssać, tak, żeby się najadać. Tego nie nauczy się na butelce, niestety. Tego dziecko się uczy ssąc pierś.

Zajrzyj na forum kp, tam Ci dziewczyny doradzą.

A kupa - no cóż, jeśli dziecko jest na piersi, MUSI przez pierwsze 21 dni robić tę kupę codziennie. Twój maluch jest dokarmiany, więc może to być wina mleka. W tym wypadku lepiej podać więcej piersi, bo pokarm mamy jest lekko strawny i lepiej działa na rozwijające się dopiero jelita.

A przerwa między karmieniami? Tak jak chce dziecko. Jeśli dasz mu zjeść jedną, drugą, trzecią pierś, przewiniesz, ponosisz, poszuszasz i dasz na dokładkę czwartą to jest szansa, że mały zaśnie na godzinę ;) O ile będzie umiał z tej piersi się najeść. Ale tego możesz go nauczyć :)

--
    BadVista
  • kindddzia 08.10.12, 22:42
    butelka wydaje sie byc o wiele wygodniej karmic, masz pewnosc, ze dziecko zjadlo swoje, ze sie najadlo, ze zdrowo pospi teraz.. a nie bedzie wisalo na cycku 2 godziny i nie wiadomo czy glodne nadal czy nie ... wiem, przechodzilam przez to i tez tak wlasnie myslala, "nic na sile", bo tez problemy mialam z pokarmem, ze jak sie uda to super, a jak nie to trudno, w koncu dzisiejsze ieszanki sa na bardzo wysokim poziomie.

Nawet nie wiesz jak strasznie, potwornie mam to sobie teraz za zle. U coreczki rozwinela sie skaza bialkowa, ma strszne problemy z brzuszkiem i za nic nie mozemy dobrac odpowiedniego karmienia. Jestem przekonana, ze na mojej piersi, przy odpowiedniej diecie mialabym zdrowe, zadowolone dziecko.

I uwierz mi, to ciagle wolanie o piers jest niczym w porownaniu z dzieckiem dracym sie z bolu non stop.
    Wiem, Twoje dzieciatko moze super znosic sztuczny pokarm, moze moje po prostu jest z tych wrazliwszych, ale ja nie bylabym sklonna juz nigdy podjac takiego ryzyka. Jesli kiedys bede miala nastepne dziecko, stane na glowie zeby karmic piersia.

Na poczatku to jest bardzo trudne, meczace frustrujace, ale czas leci i za jakis czas bedziesz specjalistka od karmienia piersia, wytrzymaj to, nie mozesz dac dziecku nic lepszego. Ja juz to teraz wiem.

I teraz to jest tylko dracy sie noworodek, kochasz go bardzo, ale poczekaj az sie do Ciebie usmiechnie, az bedzie Cie wzrokiem odprowadzal, wtedy juz bedziesz go kochala tysiac razy bardziej i to poswiecenie zeby wywalczyc te piers pelna mleka bedzie najlepsza decyzja jaka moglas podjac. Wtedy to zrozumiesz, jesli teraz Ci ciezko.

A na forum kp naprawde dobrze radza, trzeba ich sluchac,
    powodzenia !!!

a brakiem kupki sie nie przejmuj, dziecko musi sie przyzwyczajac do kazdej zmiany
  • aniunia10003 09.10.12, 10:17
    Witam. Znam ten problem moja córka od urodzenia potrafiła mi wisieć na piersi i wisieć bez końca i nadal była nie najedzona więc dokarmiałam ja mm i również miała problem z kupka pediatra mówiła ze raz dziennie powinna robić ale ona robiła i robi nadal co drugi dzień u niej to jest normalne.Jak miała 3 tyg przeszłam całkowicie na mm bo miałam bardzo mało mleka a ona jako noworodek zjadała mi już po 120 ml mm bo tyle potrzebowała urodziła się z waga 3700 i na moim mleku w ogóle mi nie spala a jak dałam mm to dziecko zaczęło normalnie spać i się najadać .Są dzieci które potrzebują jeść więcej i nie jest to nic złego po prostu maja taką potrzebę moja córka ma teraz 2 miesiące i 2 tygodnie i zjada mi już 5 X 150 ml mm i nie jest gruba ani utuczona jest prawidłowo rozwijającym się i szczęśliwym dzieckiem.Twoje dziecko urodziło się już z dużą waga więc na pewno potrzebuje więcej sobie zjeść.
  • madzikadzik 09.10.12, 11:16
    Bardzo Wam dziękuję za rady. Z pewnościa macie rację. Postaram sie na razie odstawić mleko modyfikowane. Na szczescie w nocy syn zrobił kupkę. Moze teraz na samej piersi to sie unormuje. Jeszcze raz dziekuje.
  • trusia29 09.10.12, 20:53
    To ja napiszę coś innego. Mój syn od urodzenia na mm. Nigdy nie było zaparcia a ni innych problemów z brzuszkiem. Zdrowe, szczęśliwe, zadowolone dziecko. W nocy sypia od 22 do 7-8 rano.

Ma niecałe 4 miesiące, od 2 tygodni jada też stałe pokarmy (na razie marchew, jabłko, ziemniak).
    Nie ma więc reguł.
  • barbara.gierowska 10.10.12, 23:09
    Witam,
    Dobowa przerwa w wydalaniu stolca jest dopuszczalna,zwłaszcza jeśli maluch oddaje bez problemów gazy,nie wymiotuje i nie ma wzdęcia brzuszka.
    Karmienie naturalne z reguły przeciwdziała zaparciom.
    Niezależnie od wybranego sposobu karmienia,przydatna może być podaż doustna probiotyku np Dicoflor w kroplach ( codziennie,co najmniej przez 7-10 dni)
    --
    Pozdrawiam
  • shoja 16.10.12, 21:33
    1. ja myślę, że jak jest dokarmiany mm to z problem z kupą może być właśnie z tego powodu
    2. jeśli chcesz karmić piersią to wywal mm, zasłoń uszy na rady w szpitalu (debilne z tego co piszesz) idź na forum kp i karm piersią:)
    3. to nie jest kwestia wygody, szczęśliwej matki karmiącej mm co 3 godziny i tym podobnych pierdół - to jest tylko kwestia twojego wyboru jak chcesz karmić i co chcesz dać swojemu dziecku
    4. są dziewczyny które karmią piersią bez problemu, są takie co karmią z problemami, tak samo jest z mm, są też takie (moja przyjaciółka) które karmią piersią odciągając bo inaczej nie mogły i to jest dopiero temat na powieść sensacyjną

ergo: gratulacje z powodu narodzin maleństwa i powodzenia w karmieniu:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka