Dodaj do ulubionych

Kiedy mleko następne??

01.11.12, 19:51
Pani Ekspert oraz inne doswiadczone Mamy - powiedzcie mi, kiedy podaje się mleko następne? W schemacie od naszego pediatry napisano, ze od 4 miesiaca można podawać mleko początkowe lub następne.

Mój synek (4,5 miesiąca) odkąd skończył 3,5 m-ca je już pokarmy stałe (2x - raz zupkę jarzynowa, raz owoce) plus 3 razy mleko lub kaszkę na mm (łącznie 550-600 ml). Od Pani Ekspert wiem juz, że taki schemat moze byc, mimo że zwykle zaleca się 4 posiłki mleczne Tylko jakie mu dawać mleko? Zaczęłam wprowadzać 2 stopniowo, mieszając 1 i 2 w coraz większych proporcjach (teraz jest pól na pół). Az tu nagle usłyszałam od znajomej położnej, ze wedle nowych zaleceń mleko 2 wprowadza się po 6 m-cu, niezależnie od tego kiedy dziecko zaczyna jeść stale pokarmy, bo ponoć mleko 2 ma dużo białka i dzieci szybko tyją... I teraz zgłupiałam...

Syn przybiera prawidłowo, ładnie rośnie (waga 7250, prawie 70 cm, urodzeniowa: 3230, 56 cm), nie miał nigdy problemów z brzuszkiem, ani jednego zaparcia póki co. Radosne, uśmiechnięte, prawidłowo rozwijające się dziecko. Nie chciałabym tego zepsuć...

Czy na pewno dobrze robię, wprowadzając mu stopniowo mleko następne odkąd skończył 4 miesiące? wedle schematu który przyjęłam wprowadzając nowe mleko, po skończeniu 5 m-cy jadłby już tylko mleko następne, bez domieszki mleka 1.
Edytor zaawansowany
  • stokrotka_beauty 04.11.12, 10:49
    Jakie mleko podajesz?
    --
    Droga do sukcesu jest ciągle w budowie:)
  • trusia29 05.11.12, 18:56
    Enfamil. I jestem bardzo z niego zadowolona, mały też. Nie było kolek ani problemów z wypróżnianiem
    Tylko naprawdę zgłupiałam już i nie wiem od kiedy tę dwójkę dawać...
  • stokrotka_beauty 06.11.12, 07:27
    Pediatra Twój ma jakieś przestarzałe schematy. kiedyś mleko 2 podawało się po 4 mż. Teraz po 6 stym. Pozdrawiam.
    --
    Droga do sukcesu jest ciągle w budowie:)
  • barbara.gierowska 10.11.12, 23:45
    Witam,
    aktualne schematy ( obowiązuja od ok 4 lat) zalecają ,aby mleko następne było wprowadzane od 6 miesiaca zycia. Tak wiec połozna posiadała bardziej aktualne informacje ;)

W obecnej sytuacji - skoro wprowadziła juz Pani mleko nastepne i maluch dobrze je toleruje,to proponuję juz przy nim pozostać
    --
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka