• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jakie mleko po Bebilonie Pepti? Dodaj do ulubionych

• 16.02.05, 16:03
    Moja 8 - mies. corka dostaje kaszke na mleku modyfikowanym Bebilon Pepti(poza tym 2 razy dziennie piers), ale pediatra pozwolila podawac te mieszanke jeszcze tylko 3 tygodnie. Zaproponowala 3 mleka w zamian - Nan HA, Bebilon, Bebiko. Ktore Waszym zdaniem bedzie najlepsze? Mala ma skaze bialkowa. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
    Edytor zaawansowany
    • 16.02.05, 16:26
      Moze Bebilon Pepti 2?
      --
      Nasza córeczka Rozalka
      • 16.02.05, 16:48
        A dlaczego lekarka kazała zmienić mieszkankę??? Mój synek ma 10 mies i od
        niedawna właśnie jest na Bebilonie Pepti (wcześniej pierś). Co jest złego w tym
        mleku?

--
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=17902247
        • 16.02.05, 17:14
          Mala wlasnie pila Bebilon Pepti 2 i myslalam, ze tak bedzie nadal, ale wczoraj moj maz byl po recepte na mleko u naszej pediatry, a ta stwierdzila, ze mozna je pic jeszcze 3 tygodnie. Rozmawialam pozniej z kolezanka, ktorej dziecko tez je bebilon i ma go stosowac rowniez tylko do 9 miesiaca. Podobno ta mieszanka bardzo obciaza watrobe... Tyle wiem.
          • 16.02.05, 18:23
            O kurcze....pytałam dwóch różnych lekarzy co dalej i każdy z nich kazał
            kontunuować pepti 2(ten drugi to dermatolog dziecięcy)!Kubek ma 14 miesięcy...a
            co w tym mleczku obciąża wątrobę? Znasz jakieś szczegóły?

Pozdrawiam,
            Ania i Kubiś (14 miesięcy)
        • 26.02.05, 11:29
          A jak przekonalaś maluszka do picia tego mleka. Moja ma 5 miesięcy i sie wykręca
          a też dotąd byla na cycu, a ide do pracy, istna jazda z mlekiem buzia sie jej
          dosłownie zacieła.
    • 16.02.05, 17:22
      Bebilon Pepti jest dla alergików. Jeśli dziecko jest zdrowe nie ma powodu, żeby
      podawać mu tak "tłuste" mleko, które rzeczywiście obciąża organizm. Moja mała
      też na początku dostawała bebilon pepti, ale tylko kiedy okazało się, że
      najprawdpodobniej nie ma żadnych alergii, natychmiast przeszłyśmy na zwykły
      Bebilon (wtedy jeszcze zielony, teraz niebieski). Pediatra córeczki powiedział,
      że nie widzi sensu podawania pepti, jeśli nie zachodzi taka potrzeba.
      Polecam Bebilion.
      Pozdrawiam
      --
      To moja mała córeczka
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=18917478
      • 16.02.05, 18:27
        Czy to znaczy, że bebilon pepti 2 można pic tylko do 9 miesiąca?, moje dziecko
        pije to mleko juz miesiąc ( bo ma skaze białkową na mleko krowie i soję) ale
        cały czas robi 5-6 razy dziennie kupkę. Być może jest to zasługa tego mleka?
        (mały ma6,5 miesiąca)
        Pozdrawiam
        • 16.02.05, 22:46
          Czegoś nie rozumiem, żadne z mlek które zaproponowała lekarka nie nadaje się
          dla dziecka ze skazą białkową. Czy Twoja lekarka uznała że dziecko jest juz
          zdrowe ? i na jakiej podstawie ? Mój synek ma 16 miesiecy w dalszym ciągu jest
          na bebilonie pepti 2.Myślę że warto skonsultować to jeszcze z innym lekarzem.
          Pozdrawiam Edyta
          --
          Moje szczęście:
          Szymek
    • 17.02.05, 09:11
      Nie no, wierzyć mi się nie chce!!! Lekarka stwierdziła, że dziecko jeszcze
      przez 3 tygodnie może mieć skazę białkową, a potem co??? Ma to sobie wybić z
      głowy? Jak już ktoś zauważył, proponowane przez nią mleka NIE NADAJĄ się dla
      dzieci ze skazą białkową i - jeśli Twoje dziecko jest alergikiem - sporodują u
      niej objawy alergii. Moje dziecko jest na Bebilonie pepti od dziewięciu
      miesięcy, ma teraz 11 miesięcy i robimy powoli próby przestawiania na mleko HA
      (wcześniejsze próby kończyły się wysypką, ulewaniem itp). Ale bardzo ostrożne i
      z pełną świadomością, że może się nie udać i wrócimy do pepti. Dzieciaki piją
      pepti do 2-3 roku życia. Proponuję poradzić się innego lekarza - nie wiem, może
      ta pani doktor boi się wypisywac recepty na pepti i stąd to ”zarządzenie”. Poza
      konsultacją z innym lekarzem radzę jeszcze jedno: kup mleko HA (Nan albo
      Bebiko) i zacznij podawać np. na 180 ml wody 5 miarek pepti i jedną HA. I
      obserwuj dziecko, notuj wszystkie objawy alergiczne. Jeśli przejdzie bez echa,
      dodaj jeszcze jedną miarkę HA wycofując jedną pepti itd. Przy jakichkolwiek
      objawach alergii wróc do pepti i idź do lekarza po receptę. Moim zdaniem ma
      obowiązek wypisać.
      Pozdrawiam.
      --
      Sygnaturka. Ładne imię dla dziewczynki.
      • 14.03.05, 00:00
        róznych mieszanek mlecznych nie mozna mieszac!
        --
        ulla
    • 17.02.05, 17:52
      Moj synek pije bebilon pepti juz 5 m-cy, ma prawie rok. Jest alergikiem, pi
      innych mlekach strasznie wymiotowal. Nasza pediatra alergolog nadal wypisuje mi
      recepty na to mleko. Mam nadzieje, ze ono mu krzywdy nie wyrzadzi. No bo co ma
      pic dziecko z silna alergia na bialko mleka krowiego?
      --
      pozdrawiamy
      Gosia i Ignacy
    • 18.02.05, 22:48
      może ta lekarka tak jak moja super pediatra (neonatolog ze szpitala) uważa, że
      warto spróbować - Julka moja była wpierw na nutramigenie, potem na bebilonie
      pepti bo przez miesiąc pobytu w szpitalu zrobili mi z dziecka alergika - jednak
      takie mleka powodują, że maluchy nie wytwarzają enzymów trawiących te białka i
      im starsze tym gorzej - a nasza Julka już w 4 m-cu przeszła na bebilon 1 a
      teraz pija bebilon 2. Polecam to mleczko. Ale na pewno musisz próbować
      wprowadzać je powoli mieszając i dodają po 1 miarce na butelkę. Warto też
      obserwować i nic nie zmieniać nawet nowego body itp. bo reakcja na skórze może
      być wówczas myląca. Bebilon pepti jest wstrętny. Próbowałam podawać Julce
      wszystkie mleka oprócz Humany i ten był najbardziej tłusty i piła go najmniej.
      Teraz na bebilonie powoli zaczyna jeść jak normalne dziecko. DOtychczas
      pediatra tylko biadoliła w przychodni, że z niej taka chudzina.
      Życzę powodzeni. Próbujcie może akurat się uda.
      Asia
      --
      Julcia
      • 19.02.05, 09:05
        Wiesz, u mojej małej rozpoznali "skazę białkową", jadła Bebilon Pepti 1, a
        potem 2, oprócz piersi, ale ja nie chciałam, żeby piła tylko hydrolizaty
        białka, i najpierw zaczęłam rozszerzać swoją dietę (dość szybko). Małej nic nie
        było. No i stopniowo wprowadziłam Humanę 2 (stopniowo- tzn. mieszając ją z moim
        nlekiem) Mała śladu uczulenia nie ma. Przestawiłam ją w połowie 6 miesiąca,
        teraz kończy 7. Myślę, że co najmniej połowa "skaz" to rozpoznania na wyrost.
        Nie warto przyzwyczajać organizmu dziecka do hydrolizatu białkowego zbyt długo.
    • 21.02.05, 07:32
      Witaj
      Moj 2,5 latek nadal pije bebilon pepti 2, poniewaz po probie wprowadzania mleka
      w jakiej kolwiek postaci wychodza mu syche plamy na nozkach. Moja 8m coreczka
      tez przeszla 2 tyg temu na Bebilon Pepti2. Przez 4 m karmilam ja piersia
      czasami dostawala na ha sensitive (ze wzgledu na alergie u brata). Po 4
      miesiacach odrzucila piers i przeszlismy na zwykly bebilon i bylo super: piekne
      kupy, zadnego ulewania ani suchych plamek; jednak kolo 7 miesiaca skora stala
      sie strasznie szorstka na i na ramionkach wyszly jej suche plamy no i nie
      mielismy wyboru. Nie miala zadnego problemu z zaakceptowaniem smaku tego mleka.
      No i musielismy odstawic super kaszke nestle bifidus kukurydziano-ryzowa bo ma
      sladowe ilosci mleka:-/.
      Pozdrawiam
      • 21.02.05, 08:54
        Czy po bebilonie pepti suche placki zeszły? Pytam, bo my też mieliśmy ten
        problem- suche placki na ramionach i podudziach. Przy bebilonie pepti dość
        duże. Teraz dziecko jest na Humanie i moim mleku, a plamy są mniejsze przy
        stosowaniu 2xdziennie maści cholesterolowej. Pediatra z CZD w Międzylesiu
        powiedziała, że tak wyglądają zmiany łojotokowe, nie mające nic wspólnego z
        alergią (suche, lekko żółtawe lub czerwone placki, średnicy do 3 cm, najpierw
        wystąpiły na ramionach, potem zeszły na przedramiona, i w okolicach kolan,
        czasem pojawiają się na buzi, po czym znikają i większość czasu buzia jest bez
        zarzutu). Moja ścisła dieta, którą stosowałam jakiś czas (3 miesiące) nie miała
        najmniejszego wpływu na zmiany, jak również podawanie bebilonu pepti. Pozdr.
        • 21.02.05, 09:35
          Juz ich prawie nie widac, skora nie jest juz tak sucha, smaruje ja tylko
          linomagiem. U mojego starszego synka, ktorego karmilam 10 m piersia po
          odstawieniu od piersi i przejsciu wylacznie na beblilon pepti wlasciwie
          wszystkie zmiany skorne zeszly jak reka odjal a jego skora wygladala strasznie
          mimo mojej diety eliminacyjnej.
        • 13.03.05, 00:02
          A możesz powiedzieć, u jakiej pani dermatolog z CZD byłaś. Moja 8-miesięczna
          córeczka też dostaje Bebilon Pepti 2, bo ma niby skazę białkową. Ale jedyny
          objaw to właśnie takie suche plamy na udach (ewentualnie na ramionach), czasem
          czerwonawe. Ale smaruję maścią cholesterolową i jest ok. Tylko że ja sama
          jestem na diecie bezmlecznej. Ale w sumie nie mam pewności, że mała ma skazę.
          Jakieś zmiany jej się robią na skórze, ale czy na pewno od mleka? Ja sama mam
          tragiczną, bardzo suchą i bardzo wrażliwą skórę. I też mi się czasem robią
          takie suche placki (większe niż 3 cm) i nie sądzę, żeby to było od mleka (tzn.
          robiły się i jak jeszcze nie byłam nawet w ciąży, i mleko piłam i robią się
          teraz).
          Dzięki za jakieś namiary:-)))
          • 14.03.05, 08:28
            Słuchaj, byłam u neonatolog dr Dunin- Wąsowicz, i to potwierdziła dr Kania z
            przychodni rodzinnej w Ząbkach. Radzę spróbować produktów mlecznych- możesz
            wprowadzać np. jeden produkt na tydzień, i zobacz, co się będzie działo. Moja
            ma dokładnie to, co opisujesz, i z mlekiem czy bez, wsio rawno. Bez sensu
            podawac dzieciom hydrolizaty, rozpoznawanie skazy białkowej u dzieci jest
            obecnie na topie wśród lekarzy, a tak naprawdę dotyczy tylko 4 PROCENT dzieci.
            Pozdr.
            • 14.03.05, 16:16
              Zgadzam się, że to teraz moda. I dlatego m.in. nie mam przekonania, że moja
              mała ma skazę. Zwłaszcza, że jedynym objawem byłyby te placki. To chyba za mało?
              • 14.03.05, 17:28
                Oczywiście, nie widziałam Twojego dziecka, ale z tego, co opisujesz, to nie
                wygląda na skazę białkową.
                • 14.03.05, 22:30
                  No, jeszcze jedna rzecz, do której się można przyczepić, to suchawe policzki (a
                  raczej boki policzków) od czasu do czasu, raz mniej raz bardziej. Ale to + te
                  placki nie przesądza przecież o skazie. Skóra może być po prostu sucha, taka
                  jej uroda - oboje z mężem taką mamy, więc miała młoda po kim dziedziczyć. Też
                  ją smaruję maścią cholesterolową i jest o niebo lepiej.
                  • 15.03.05, 09:15
                    Mojej też zdarzają się na boku policzków niewielkie ogniska suchej, żółto-
                    czerwonawej skóry, nieco wyniosłej ponad poziom skóry zdrowej. Lekarka
                    stwierdziła, ze to zmiany łojotokowe (wbrew nazwie, zmiany łojotokowe
                    charakteryzują się taką suchą, jakby pogrubiałą skórą). Na buzi pomaga
                    lipobaza, na ciele- maść cholesterolowa. Kąpiele w Oilatum w ogóle nie
                    pomagały. Ale z miesiąca na miesiąc jest lepiej (odpukać!)
                    • 15.03.05, 12:11
                      To ja swoją kąpię w Hascosanie - natłuszczjącym płynie do kąpieli o dziłaniu
                      przeciwświądowym. Hascosan stosuje się nie tylko do pielęgnacji skóry ze
                      skłonnością do świądu, ale generalnie do pielęgnacji skóry suchej, skłonnej do
                      podrażnień i alergii. Zaleciła mi go właśnie dermatolog: jako alternatywę do
                      Oilatum albo Balneum Hermal. I jest naprawdę świetny, dużo lepszy niż Balneum
                      (Oilatum nie próbowałam). Ciężko go dostać, ale jest np. w Superpharmie.
                      Miałam też ją smarować Diprobazą, ale to jest tak obrzydliwie tłuste, że jakoś
                      się nie przemogłam. Ale może choć samą twarz by było warto.
                    • 15.03.05, 12:12
                      A ile ma Twoja córa?
                      • 15.03.05, 21:33
                        Skończy za 1,5 tygodnia 8 miesięcy
    • 22.02.05, 14:07
      Mi pediatre tez proponowała HA, tylko że ono jest droższe od bebilonu na
      receptę, więc sama pani doktor zaproponowała kontynuację bebilonu pepti. Co
      jakis czas podaje małemu jogurt lub serek, ale za każdym razem "wychodzą" mu
      czerwone policzki. Wiec nie zmieniam mleczka.
      --
      Pozdrawiam...
      Gosia z Tomusiem (08.10.2003) i Majową Niespodzianką
      (09.05.2005)
      • 14.03.05, 22:51
        Po jakim czasie wychodza mu te czerwone policzki?
        Ja za poleceniem lekarki podalam ostatnio mojemu 12,5 miesiecznemu Ignasiowi
        pol jogurtu naturalnego. Maly ma stwierdzona alergie, strasznie wymiotowal
        (nawet zolcia) po mleku dla niemowlakow typu bebiko, bebilon nawet ha. Juz 5
        miesiecy jest na bebilonie pepti 2 i nie ma problemu. trzeci dzien dzisiaj
        podalam mu jogurt i jak narazie specjalnie nic sie nie dzieje. Ma troche suche
        lydki, ale mial to juz przed podaniem jogurtu. Wiem ze objawy moga sie pozniej
        ujawnic, ale ile nalezy czekac na nie? Prosze Was o rade.
        --
        pozdrawiamy
        Gosia i Ignacy
        • 15.03.05, 09:11
          Jak ma się coś dziać, to w ciągu tygodnia najczęściej. Naprawdę rzadko zdarza
          się, że do miesiąca.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.