Dodaj do ulubionych

jak nauczyć dziecko jeść butelką?

13.02.07, 19:11
Jestem mama 6 miesięcznej Oli. Przez ostatnie 4 miesiące byłam na drakońskiej
diecie (bez mleka, jaj, wołoiny, drobiu i wielu innych rzeczy- jak wykazały
badania bez potrzeby, bo lekarz miał taki kaprys :-)) Jednocześnie córce "na
siłę" kazano podawać nutramigen, bebilon pepti oprócz tego 5 innych po których
wymiotowała lub miała silne zaparcia. Dziś muszę ją pilnie odstawić od piersi
ponieważ jestem chora oraz zbyt mało mleka... i niestety tu pojawił się
problem bo nie chce butli a na sam jej widok przeraźliwie krzyczy, nie je
nawet przez dobę... (podaję jej zwykłe mleko typu nan). Pomóżcie
Obserwuj wątek
    • olala30l Re: jak nauczyć dziecko jeść butelką? 17.01.17, 22:57
      a co powiesz na taką butelkę do karmienia z łyżeczką? moja córeczka ma pół roku i naprawdę ona się sprawdza. Przede wszystkim nie rozchlapuje, bo to rodzic może dozować pokarm. Zaryzykowałam kupienie i się nie rozczarowałam. Polecam
      allegro.pl/butelka-do-karmienia-z-lyzeczka-absolutny-hit-i6680356737.html
    • lily_123 Re: jak nauczyć dziecko jeść butelką? 30.04.18, 16:13
      Gdy próbowałam uczyć córkę picia z butelki, to pomogły 2 rzeczy - butelka do karmienia mieszanego (by karmienie było zbliżone do karmienia piersią) i zmiana pozycji. Po kilku próbach z różnymi markami butelek, córka zaakceptowała Chicco NaturalFeeling. Mają delikatne smoczki, te pierwsze rozmiary są ukośne. Butelki są też różowe/niebieskie, ale też przezroczyste :) Oprócz tego na początku kładłam ją na poduszce lub można na materacu z poduszką klin - chodzi o to, by główka była wyżej i w ten sposób proponowałam jej butelkę. Pozycja na rękach kojarzyła się jej z karmieniem piersią, i strasznie wtedy płakała i odginała się. Gdy zaakceptowała już tę zmianę (kilka dni), to już karmiłam normalnie na rękach :)
    • lily_123 Re: jak nauczyć dziecko jeść butelką? 30.04.18, 16:13
      Gdy próbowałam uczyć córkę picia z butelki, to pomogły 2 rzeczy - butelka do karmienia mieszanego (by karmienie było zbliżone do karmienia piersią) i zmiana pozycji. Po kilku próbach z różnymi markami butelek, córka zaakceptowała z Chicco (linia Natural Feeling). Mają delikatne smoczki, te pierwsze rozmiary są ukośne. Butelki są też różowe/niebieskie, ale też przezroczyste :) Oprócz tego na początku kładłam ją na poduszce lub można na materacu z poduszką klin - chodzi o to, by główka była wyżej i w ten sposób proponowałam jej butelkę. Pozycja na rękach kojarzyła się jej z karmieniem piersią, i strasznie wtedy płakała i odginała się. Gdy zaakceptowała już tę zmianę (kilka dni), to już karmiłam normalnie na rękach :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka