• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jaka dawka pokarmu dla trzydniowego noworodka???? Dodaj do ulubionych

• 29.12.08, 19:47
    Prosze o pomoc. Dzisiaj wyszlam ze szpitala z moim maleństwem. Niestety nie mam pokarmu a w szpitalu maluszek byl dokarmiany. Teraz jestem w domu totalnie skolowana. Kupilsmu Humane, ale nie wiemy jaka dawke podawac na jeden raz. Czy np 30 ml to jest dobrze????? W obsłudze Humany uwzglednili dzieciatka od 7 dnia zycia, a co z moim???????? Pomozcie I jak czesto. Wiem, ze nie czesciej niz co 3 godziny, czy tak??
    Zaawansowany formularz
    • 29.12.08, 20:27
      Dzieci są różne i mają różne apetyty.Możesz zacząć od 30ml,jeśli wypije całą
      przygotowaną mieszankę na drugi raz zrób dziecku więcej.Jeśli zostawi na dnie
      trochę znaczy że sie najadło i wystarczy. Maluszek będzie jadł mniej więcej co
      2-3 godziny.
      --
      Czasem nazwanie kogoś idiotą nie jest obelgą-lecz diagnozą...
      • 29.12.08, 21:42
        ja karmiłam odciaganym mlekiem ale to tak jak z pudelka
        co 3h...pierwszy dzien po 10ml, drugi po 20, trzeci 30ml az doszłam do 8
        dnia..80 ml i mała w zasadzie długo jadła po 80ml...potem po 100ml, teraz ma 8
        miesiecy prawie i nadal je po 120ml.
        karmiłam od poczatku co 3h...wybudzałam na karmienie -bo mała miała zołtaczke i
        spala caly czas...wiec bylo przewijanie, karmienie i spanko, w nocy tez karmiłam..
        dopiero chyba w 3 misiacu ostatni raz karmiłam po kąpieli a potem dopiero jak
        mała sama sie budziła
        cykl 3h został nnam do dzisiaj.
        • 30.12.08, 00:50
          U mnie bylo podobnie. Drugie dziecko - drugi raz ta sama sytuacja
          (brak pokarmu). W pierwszych dniach zycia (w szpitalu) podawalismy
          okolo 10-20-30 ml. Pierwsze dni w domu 30 ml. Ale po tygodniu (od
          narodzin) 60 ml. I tak jest do dzisiaj (syn konczy dzisiaj 3
          tygodnie). Probowalam zwiekszyc do 90 ml, ale wypil 60. Pewnie taka
          jego porcja poki co. Karmie go co okolo 3 godziny (+/- 30 minut).
          Nie wybudzam na sile.
    • 30.12.08, 18:04
      Witam,
      Proponuje zaczac od 8-10 x 30 ml,porcje na pewno szybko wzrosną. Malucha mozna
      tez dopajac woda lub herbatka niemowlęca
      --
      Pozdrawiam
    • 03.01.09, 10:41
      Mój mały ma piątą dobę i totalną awersję do piersi. Nie istnieje dla niego
      "żądanie", może w ogóle nie jeść. Mam pokarm. W szpitalu na moje pytania była
      jedna odpowiedź: przystawiać do piersi na żądanie. Tak też robię, ale nic to nie
      daje, bo mały wypluwa pierś i wrzeszczy. Ściągam pokarm i co trzy godziny
      wmuszam go w Młodego z butelki, często "na śpiocha".

Pytanie: ile pokarmu naturalnego powinien taki malec jeść co 3 godziny? Czy
      zasada: 5 doba - 50 ml jest dobra?
      • 04.01.09, 22:56
        Witam,
        50 ml to dopuszczalna ilosc w tej dobie,prosze obserwowac czy nie ulewa. To
        zastanawiajace ,ze nie budzi sie na karmienia,moze ma zbyt wysoka zóltaczkę ?
        --
        Pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.