28.10.10, 13:16
Na różniastych blogach jest ich ogrom.Bierzecie w jakiś udział? Jak wam idzie, rozumiem że znajduje się dzięki temu insppiracje dotyczące lektury, mozna też poznać coś na co nie zwrócilibyśmy uwagi sami z siebie. Tak się zastanawiam nad udziałem w czymś takim.
Edytor zaawansowany
  • jk3377 28.10.10, 17:59
    ja checi mam wielkiewink ale mysle,ze przystapie do takowego gdy wyczytam wszystkie ksiazki,ktore nadal w kolejce u mnie sa i leza w pudle, i mysle,ze jesli juz to zabiore sie za wyzwanie w wakacjebig_grin
    --
    http://s4.rimg.info/56d1cb160d75f375166db560e7de4e4c.gif
  • mbmm 29.10.10, 08:58
    Brałam i biorę udział w wyzwaniach. Kiedyś jakoś aktywniej, teraz nieco mniej, aczkolwiek wciąż uważam, że to świetna sprawa. Sama jestem inicjatorką rosjawliteraturze.blogspot.com/, serdecznie zapraszamsmile

--
    www.kocio-kwik.blogspot.com
    www.prowincjonalnenauczycielstwo.blogspot.com
  • moleslaw 31.10.10, 13:25
    Do rosji w literaturza się wezmę z pewnością.Na razie w ramach wyzwania Kraje nordyckie czytam Larssona tom II i III nad kolejnymi pozycjami się jeszcze zastanawiam,nie chciałabym żeby wszystkie pozycje były kryminałami czy thrillerami.Może macie jakieś propozycje?
  • mbmm 02.11.10, 19:32
    Wydawnictwo Kojro wydaje Skandynawów, którzy piszą inne niż kryminały rzeczy, polecamsmile

--
    www.kocio-kwik.blogspot.com
    www.prowincjonalnenauczycielstwo.blogspot.com
  • moleslaw 02.11.10, 21:24
    nbmm dzięki ciekawe czy za tym stoi Dominika wink
  • maniaczytania 31.10.10, 17:55
    Ja tak, jak mbmm - tez bralam i biore udzial w wyzwaniach, rowniez jestem inicjatorka jednego (bezterminowego wink ) : klasykaliteraturypopularnej.blogspot.com/
    Dla mnie to inspiracja, do wyzwan staram sie przede wszystkim czytac ksiazki z moich polek, zeby zmniejszac kolejke. Odkrywam tez tytuly dla mnie nowe, a ciekawe.
    --
    tanie książki
  • nchyb 31.10.10, 18:06
    a czy ja mogę prosić o wyjaśnienie - o co chodzi z tymi wyzwaniami?
  • moleslaw 01.11.10, 20:07
    nchyb są takie blogi z wywaniami i można się na nich dopisać że podejmujesz wyzwanie np. w portretach kobiet wybrałam chyba z pięć pozycji do przeczytania z tym że ja się tam nie loguję i nie wpisuję a można. Potem piszesz opinię na temat książki którą przeczytałaś, możesz na blogu wyzwaniowym a możesz u siebie pisząc streszczenie opini i podając link.

maniaczytania podobnie staram się i ja wybierać np. w ramach portretów wybrałam m.in. "Czekoladę" która już długo czeka na półce na moje zainteresowanie oraz takie pozycje o których wiem że będą w bibliotece.

Przeczytałam już II tom Millenium , teraz czytam III potem w kolejce czeka wspomniana "Czekolada"
  • moleslaw 05.11.10, 16:02
    Skończyłam już,niestety wink pocieszajace jest to że teraz kiedy wiem już jak to się kończy ,będę mogła naprawdę delektować się lekturą wyszukując smaczki które z pewnością umknęły mi w pierwszym czytaniu. Właściwie cała trylogia skupia się na przemocy wobec kobiet, znajomy schemat kobieta - ofiara,mężczyzna - kat i państwo które zawodzi.Zawodzi na całej lini,ważniejsze okazują się interesy wysoko postawionych osób i grup społecznych niż bezpieczeństwo gnębionej jednostki.
    Lisabeth jest moim zdaniem główną bohaterką Blomvist mam wrażenie jest tylko katalizatorem pewnych zdarzeń,choć nie ukrywajmy bez niego rycerza na białym koniu nie byłoby szczęśliwego końca i księżniczka pewnie do końca życia siedziałaby zamknieta w wieży.
    Zdecydowanie jestem w grupie osób które drugi tom uważają za najlepszy,choć spotkałam się i z innymi opiniami. Czytałam też w najnowszej Angorze o aseksualności Salander, osobę która to napisała zachęcam do ponownej lektury tym razem uważnej.
    Na pewnym forum z kolei czytałam iż w pewnej dyskusji o Millenium najważniejsze okazało się to iż nasza bohaterka zrobiła sobie operację powiększenia piersi, faktycznie najważniejsze to w tejże trylogii gdyż gdyby nie jej pirsi Zala nie opuściłby ukochanego kraju smile i historii Lisabeth nie byłoby wcale.

Wiadomo że Larsson jako socjaldemokrata,trockista nie oparł się pewnym schematom ,zauważcie że Salander ta dobra/biedna staje się bogata dopiero po tym jak okrada tego złego/bogatego wink i czy ten nasz Robin Hood w spódnicy zostaje za to ukarany albo potępiony? Odpowiedz na to pytanie w ksiazkach. Domylam się że osoby które jeszcze nie czytały chciałyby wiedziec czy nasza para detektywów będzie razem? Też dowiecie się czytając kolejne części smile

Larsson stworzył moim zdaniem całkiem zaskakujący obraz społeczeństwa skandynawskiego przynajmniej dla osób zachwyconych jak widać nie do końca prawdziwymi, opiniami o krajach dobrobytu,tolerancji i wolności. No chyba że ktoś już czytał uwielbianego przeze mnie Mankella.
  • moleslaw 17.11.10, 07:42
    W wyzwaniach stanęłam na Millenium w krajach nordyckich.
    W portretach kobiet wybrałam "Ja,pani wozna" o której już pisałam w wątku w bibliotece a teraz czytam "Pamiętnik pani Hanki" Tadeusza Dołegi Mostowicza smile całkiem sympatyczna lekturka smile
    --
    forum.gazeta.pl/forum/f,63251,_MOLE_KSIAZKOWE_.html
  • inez21 17.11.10, 09:36
    Molesław a napisz kilka słów o tej książce "Ja, pani woźna" bo ostatnio robiąc zakupy w selkarze miałam ją w ręku i miałam ochotę kupić ale potem stwierdziłam,ze to pewnie jakieś kolejne babskie ckliwe czytadło. a może warto ją kupić?

--
    "Na zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto..."
  • maniaczytania 27.11.10, 11:05
    Znalezione pod choinka
    --
    tanie książki
  • moleslaw 29.11.10, 08:10
    O ksiazce "Ja, pani wozna" pisałam w wątku >z biblioteki<
    --
  • moleslaw 29.11.10, 11:41
    Powieść z dwudziestolecia międzywojennego ostatnia powieść autora napisana w 1939 roku na krótko przed wybuchem II wojny świat. jak i przed śmiercią autora.
    Ksiązka świetna,jest to pamiętnik żony dyplomaty a zatem kobiety obracajacej się w wysokich sferach.Hanka Renowiecka jest kobietą której życie koncentruje się koło tego kto z kim, jak i w czym.Jednym słowem najważniejsze są pozory. Sama bohaterka prowadzi się mało moralnie ,mam wrażenie że posiadanie stałego kochanka i kilku wielbicieli było wówczas normą a wręcz wymogiem dla młodej,pięknej i bogatej kobiety.
    Mamy doczynienia z aferą szpiegowską i z bigamią w dodatku dotyczy ona męża pani Renowieckiej hm czy aby na pewno Renowieckiej i czy aby nie panny ? W obronie swego małżeństwa czy może dobrego imienia ( Skandal!!!) pani Hanka używa całego swojego sprytu i pieniędzy oczywiście,czy się uda?
    Wiem tylko jedno jeżeli Tadeusz Dołęga Mostowicz w swoich innych powieściach z równym zaangażowaniem i z rozmachem opisuje hipokryzję poszczególnych warstw społ. to przeczytać muszę wszystkie.
    Ksiązka jest rewelacyjna szczególnie polecam jeśli ktoś wierzy w to że dawniej znaczy przyzwoiciej , że obyczaje i społeczeństwo teraz się stacza ku przepaści.I jest też akcent pozytywny bo jeśli wtedy już widoczny był upadek moralności i jakoś ludzkośc w piekle jeszcze się nie znalazła a istnieje i ma się dobrze to może nie jest z nami tak zle i z równym prawdopodobieństwem może być lepiej, gorzej lub po prostu tak samo smile

Polecam serdecznie i jako panoramę ówczesnej moralności i jako dobrą zabawę którą gwarantują przemyślenia i opinie naszej bohaterki.Nie należy jej jednak lekceważyć wbrew pozorom smile
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.