Dodaj do ulubionych

Pytania o książki różne

28.07.12, 19:47
zakładam wątek ogólny, bo czasem nie wiadomo gdzie i jak zapytać o jakąś konkretną książkę, w jakim wątku ją umieścić- zatem tu pytamy o wszystko co chcemy związane z ksiązkami oczywisciesmile
--
-CIEKAWE I TANIE KSIĄŻKI-
Edytor zaawansowany
  • jk3377 28.07.12, 19:54
    http://2.bp.blogspot.com/_obE-cHCzlmk/TTmn0gQj0fI/AAAAAAAAAIo/GRTFS8f12gs/s1600/177238.jpg

obiło mi sie gdzieś, ale nie wiem skąd znam ten tytuł. ktoś z was polecał? czy to ta ksiązka? no i czy warto kupowac i czytac, bo nie tania jest wink
    --
  • anetapzn 29.07.12, 09:06
    Jak dla mnie to za normalna cenę nie warto. Tzn. warto przeczytać, ale za cenę antykwaryczną, allegrową lub gratisową z biblitoeki.
    --
    pasje-fascynacje-mola-ksiazkowego.blogspot.com
  • inez21 13.08.12, 21:13
    Moim zdaniem warto za każdą cenęsmile ja czytałam dość dawno temu pamietam do dzisiaj. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Niektóre momenty pamietam do dzisiaj choć czytam ogrom książek i niektóre zapominam po kilku tygodniachsad
    Jest smutna,tragiczna, niedająca o sobie zapomnieć. pamietam,ze zakończenie czytałam do 2 w nocy a na rano do pracy trzeba było wstać o 6smile -poszłam półprzytomnasmile)
    Dla mnie jedna z lepszych książek ale oczywiście nie każdemu musi się podobać. Ja generalnie jestem "literackim rusofilem" także większość rzeczy w temacie Rosji bardzo mi się podoba ale "Saszeńka" jest wyjątkowa.
    Może trochę mylący jest tytuł bo tak jakoś kojarzy się z romansem kiczowatym nawet a niestety tak nie jest...
  • inez21 13.08.12, 21:14
    Aaaa i jeszcze zapomniałam dodać,że popłakałam się na koniec(dobrze,że mąż już spał bo miałby ubaw) co przy książkach zdarza mi się niesłychanie rzadko!!!!
  • jk3377 14.08.12, 08:45
    dzieki. nadal sie waham. moze jednak w koncu zaryzykujesmile
    --
    MOLE KSIĄŻKOWE
  • malgorzata722 12.10.12, 09:59
    Polecam przede wszystkim wielbicielom historii. Tytuł mylnie może kojarzyć się z romansem.
    --
    zestarejskrzyni.blox.pl
  • jk3377 13.08.12, 20:13
    własnie na świeżo jestem po 'Siostrze' i ciekawa jestem jak Wy odebraliście te ksiązkę?

poczatkowo nie mogłam sie wgryzc w nią, jakos tak ciezko bylo mi przestawic sie na sposob narracji, te wtracenia do zmarłej siostry...zwyczajnie czytalam w zolwim tempie.
    pozniej jednak 'poplynelam' podejrzewając kolejne osoby o dokonanie tej zbrodni...do ostatniej strony trzymala mnie w napieciu, a i wiele rzeczy mnie zaskoczyło.

jednak od razu nie siegnę po kolejna książkę Lupton -choc nie wiem czy w tym sensie sa podobne do siebie- bo zwyczjanie musze odpocząćwink))
    --
    -Szymon--Julia-Justyna&Jacek
  • maniaczytania 13.08.12, 20:50
    recenzje obydwu sa juz u mnie na blogu.

Jesli chodzi o "Potem" - powiem tak - masz dzieci? Jesli tak, to czeka Cie potezna dawka okrutnych emocji, nie w sensie tego, ze cos bardzo zlego czy okrutnego namacalnego dzieje sie dzieciom - w sensie tego, ze najgorsze leki i obawy rodzicow zwiazane z odejsciem dziecka lub rodzica znajduja tu swoj wyraz ...
    Dla mnie, jak napisalam u siebie, byla to bardzo osobiscie przezyta ksiazka, emocjonalny walec.

"Siostra" mnie az tak nie porwala, mimo tego, ze mam siostre, jakos tylko kilka momentow bylo takich :lapiacych za gardlo:, ale bylam caly czas w stanie na chlodno analizowac intryge, z "Potem" juz mi sie tak nie udalo, ale polecam bardzo!
    --
    Maniaczytania - blog
  • greenwenus 27.01.13, 09:41
    Polecam wszystkim obydwie. Bardzo mi sie podobaly. U mnie zawsze generalnie jest tak ze zawsze bardziej podoba mi sie ta, ktora pierwsza czytam. Na pierwszy ogien wzielam siostre i to ona wygrala pomimo ze Potem tez swietna.
  • jk3377 28.09.12, 19:40
    kto kiedykolwiek czytal ksiazki tej autorki, prosze o słowko czy warto "wejsc" w jej ksiazki- DRUGIE DZIECKO, DOM SIÓSTR, inne. Czy łączą sie jakos trescia, nalezaloby czytac w jakiejs okreslonej kolejnosci?
    --
  • anetapzn 29.09.12, 07:21
    Ja lubię Link, ale jest bardzo nierówną pisarką, jak Picoult. Jedne ksiażki jak Dom sióstr są super na 6, a drugie jak Drugiesmile dziecko na 3+, pozostałe są po środku na 4+.
    Czytałam tez najnowszą po niemiecku Beobachter, po polsku ma za kilka dni, jako Obserwator sie ukazać i na prawdę dobra.
    --
    pasje-fascynacje-mola-ksiazkowego.blogspot.com
  • greenwenus 25.01.13, 15:16
    Generalnie polecam Link ale po czterech przeczytanych jej ksiazkach musze odpoczac. Najbardziej porwala mnie ,,Ostatni slad,, moze dlatego ze to od niej zaczelam. Nawet byly momenty ze pare razy krzyknelam tak sie wczulam w emocje bohaterow. Potem bylo przerwane milczenie i echo winy. Zakonczylam na dom siostr i ta ostatnia bardzo mnie niestety rozczarowala.
  • jk3377 24.01.13, 20:29
    zapytam najpierw tak: kto na tym forum polecał czytać ksiązki tej pani? kto? zaraz potem powiem o co mi chodzi...
    --
    -LEGALNY NARKOTYK - OSTROŻNIE!-
  • god-of-a-shrinking-universe 24.01.13, 23:08
    Ja nie polecałam ale polecic bym mogła "Gorzką czekoladę". A o co chodzi?
  • jk3377 25.01.13, 10:10
    Otóż o to, że wpadłam jak sliwka w kompot!!! Czytam dopiero pierwsza jej ksiazke "Pamietne lato", ale juz wiem,ze nie spoczne, dopoki nie wyczytam wszystkichwink Lubie (oprocz moich ulubionych kryminałów i thrillerów oczywiscie) tego typu opowiesci... Sporo,ale nie za duzo bohaterow, połaczenie ich historii, wiele kultur i losów w roznych czesciach swiata, do tego zagadka trzymająca przez całość...Polecam i dziekujęsmile
    --
    http://gifyanimowane.w.interia.pl/gify/kwiaty/palma.gif
  • god-of-a-shrinking-universe 25.01.13, 17:07
    Ha! Ja tez lubię bardzo. Zakupiłam "Pamietne lato", mam też "Jedna bogata, druga biedna"- wciąż nieprzeczytane. O ile pamiętam to anetapzn polecała jej książki...
  • jk3377 25.01.13, 17:35
    właśnie! to ona, winowajczyni! dzięki Anetkasmile

--
  • maniaczytania 26.01.13, 20:18
    ja czytalam jej trzy ksiazki:

"Swiat u stop" - jej debiut
    "Szafranowe niebo"
    i "Pamietne lato"

Najlepsza moim zdaniem ta pierwsza, nastepne jakos wciaz nie moga jej 'dogonic"wink

--
    Maniaczytania - blog
  • jk3377 17.02.13, 17:38
    jestem po 2... wciaz pod wrazeniem. czy wszystkie jej ksiazki sa tak wielowatkowe, pełne zwrotów, i czy zawsze ma kilka bohaterek z podobnymi problemami i dylematami?
    --
  • maniaczytania 17.02.13, 19:25
    jk3377 napisała:

> jestem po 2... wciaz pod wrazeniem. czy wszystkie jej ksiazki sa tak wielowatkowe, pełne zwrotów, i czy zawsze ma kilka bohaterek z podobnymi problemami i dylematami?

Ja jestem po trzech, inncyh niz Ty, wiec moge odpowiedziec - tak smile zawsze smile

--
    Maniaczytania - blog
  • jk3377 18.02.13, 18:08
    dziekiwink
    --
  • 23anita 02.03.13, 13:47
    Sytuacja jest taka, że wkrótce będę miała 13-letnią pasierbicę, której pasją są konie i lubi o nich czytać. Książek z rasami itd. ma pełno, ale jest też wybredna. Chcę jej kupić na prezent coś z tego gatunku, co by jej się spodobało.
    Bardzo by mi pomogło, jeśli ktoś z Was kto ma może córkę albo zna kogoś w tym wieku i z takimi zainteresowaniami, mógłby mi podpowiedzieć, na co lepiej się zdecydować.
    Waham się nad kilkoma tytułami, których z tego co wiem ona nie ma w swojej biblioteczce, ale nie chcę się wygłupić.
    Skłaniam się najbardziej do dwóch serii. Jedna to Heartland (myślę o 2-3 pierwszych tomach) zagranicznej autorki lubimyczytac.pl/autor/18741/lauren-brooke.
    A druga to seria Broszka polskiej autorki Ewy Bagłaj lubimyczytac.pl/ksiazka/36150/dublerka .
    Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź. A może jest jeszcze jakaś inna, lepsza seria dla tego wieku?
  • nchyb 02.03.13, 19:43
    może Twojej pasierbicy spodoba się - Koń zwany cieniem - Alison Hart.
    Główną bohaterką jest 13-latka spędzająca w stadninie dużo czasu.

• nchyb 02.03.13, 19:44
    aha, tu masz jeszcze parę linków, gdzie piszą o ksiażkach o koniach:
    forum.galopuje.pl/f,ksiazki-o-koniach-najciekawsze,24678,0.html
    www.forumksiazki.pl/ksiazki-o-koniach-vt4101.html
    może któraś z podpowiedzi się przyda.
  • 23anita 03.03.13, 13:48
    Dziękuję bardzo za pomocsmile Tamtych stron to w ogóle nie znałam. Miłego dniasmile
  • nchyb 03.03.13, 16:04
    daj potem znać (jeżeli chcesz oczywiście) co wybrałaś i czy prawie córce się spodobało smile
  • dagaula 10.11.15, 09:09
    Jestem miłośnikiem książek. Wszędzie gdzie tylko mogę o nich opowiadam. Próbuję właśnie córkę koleżanki, która ma 14 lat, zarazić tą pasją. Kupiłam jej w matrasie na 14ste urodziny książkę "Król". Opowiada o chłopcu z bogatego domu, którego rodzice bankrutują, a on musi się odnaleźć w szarej rzeczywistości...Książka pokazuje młodym ludziom co jest w życiu na prawdę ważne..Polecam
  • jk3377 11.07.13, 07:59
    Czy ktoś czytał? po opisie wydaje mi się, że moze być podobna do naszych 'Matki,żony,czarownice"-dobrze myślę? Warto się wciagać?

lubimyczytac.pl/ksiazka/53618/kobiety-z-czerwonych-bagien
    --
    "Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się
    i rozwiać wszelkie wątpliwości."
  • ona_007 11.07.13, 10:00
    Mi sie podobało bardziej od "matek.." Przede wszystkim narracja jest spójniejsza , nie ma odwoływan do czarów i innych takich nadprzyrodzonych - w Matkach irytowalo mnie to co ciągłe Ave maria na końcu chyba każdego rozdziału
    Nie wiem jak to okreslić- to taka bardzo wyważona ksiażka- naturalna bym powiedziała - trochę smutna, trochę wesoła .
    Nie spodziewaj się że zmieni twoje życie wink ale moim zdaniem warto przeczytac.
    --
    Dobra księgarnia to po prostu elegancka czarna dziura umiejąca czytać. Terry Pratchett.
  • jk3377 12.07.13, 10:33
    dzięki, mam na mobi więc na pewno przeczytamsmile
    --
    "Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
  • dagaula 10.11.15, 09:17
    Zajrzałam tu jakiś czas temu i zobaczyłam ten tytuł książki. Jako, że zawsze chętnie w matrasie poszukuję książek z dobrymi opiniami, tak też zrobiłam i teraz smile. Kupiłam, przeczytałam i teraz też mogę się wypowiedziećsmile. Powiem, że niesamowita. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Polecam
  • jk3377 05.08.13, 07:49
    -Sarenbrant "Zamiast ciebie" 2 cz. po "36 tydzień" ?

Bede dżwieczna i proszę na maila gazetowegosmile
    --
    -Szymon--Julia-Justyna&Jacek
  • jk3377 09.08.13, 14:09

--
    -CIEKAWE I TANIE KSIĄŻKI,PŁYTY,INNE-
  • jk3377 30.10.15, 22:19

--
    MOLE KSIĄŻKOWE
  • badzcierpliwy 18.11.15, 15:17
    Terry Goodking - Warheart
    wyszła już wersja zagranica - czy ma ktoś info kiedy będzie Polskie tłumaczenie?

--
    inwestycja w pewną emeryturę
  • nissamaria 28.06.16, 22:18
    Oglądałam ostatnio film "Ukojenie" z 2015r. W jednym momencie dwaj główni bohaterowie zaczęli na przemian mówić tą frazę.Nie wiem z jakiej książki, opowiadania, czy nnego dzieła to jest. Byłabym wdzięczna za pomoc. Oto cały cytat:

Jak wstrzymać? Czy jest coś takiego? Zapinki, zatrzaski, przepaski, przewiązki, czy sprzączki. Co umie zatrzymać urodę. Zatrzymać młodą urodę aby nie znikła bezcenna. Oczy nic nie odstraszy tych zmarszczek. Tych zmarszczek tłoczących się tłumnie. Nic, nic nie przegna posłańców posępnych Smutnych zwiastunów siwienia. Nie niema nic ,nic niema wkrótce już nikt na Ciebie z zachwytem nie popatrzy. Więc uczyń co jeszcze możesz. Mądrość jest wstępem do rozpaczy. Bądź wstępem. Dłużej nie da się śnić, że nic się nie zmienia. Że strach starości, zmora zmarszczek nic nie znaczy. To więdnięcie, wiotczenie, umieranie. Robak grobu, gnicia, zwiotczenia.
  • wwwolekpl 15.08.16, 01:09

Nie, nie ma nic, ...

Gerard Manley Hopkins
    przekł: Stanisław Barańczak

Nie, nie ma nic, nic nie ma, o nie, nie ma nic,
    Wkrótce już nikt na ciebie z zachwytem, jak dziś, nie popatrzy,
    Więc uczyń, co jeszcze możesz, co jeszcze masz do zrobienia,
    Mądrość jest wstępem do rozpaczy:
    Bądź tym wstępem, bo nie da się, nie, dłużej nie da się śnić,
    Śnić, że nic się nie zmienia,
    Że strach starości, zmora zmarszczek nic nie znaczy,
    To więdnięcie, wiotczenie, zmęczenie, zamieranie, umieranie,
    robak grobu, gnicia, zniszczenia:
    Bądź więc wstępem, bądź wstępem do rozpaczy.

O, nic nie ma; nie, nie, nie ma nic:
    Bądź więc wstępem do rozpaczy, do rozpaczy,
    Rozpaczy, rozpaczy, rozpaczy, rozpaczy.

żródło: malowane-wierszem.blogspot.com/2011/06/nie-nie-ma-nic-gerard-manley-hopkins.html
    pozdrawiam,
    wwwolekpl@2.pl
  • papryczka_ag 10.10.16, 21:04
    Pytałam już na sąsiednim forum, to i tu zapytam. Jeśli ktoś czytał, to może poleci mi coś w tym klimacie/tematyce? Poza innymi książkami autorki, bo te już niestety wszystkie zaliczone sad
    A jeśli ktoś nie czytał, to zdecydowanie polecam wink
    --
    Niczego nie żujemy w borach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka