Dodaj do ulubionych

nowa seria kryminalow

06.08.12, 18:47
z glowna bohaterka Agatha Raisin.
Tom I nabylam dzis w kiosku za 4,99zl (zdaje sie, ze juz troche polezal, bo od dzis w sprzedazy rowniez tom nr 2, juz za 13,99zl).

--
Maniaczytania - blog
Edytor zaawansowany
  • jk3377 06.08.12, 20:19
    widzialam juz dawno reklamy. nie wkręcam się w towink
    --
    http://gifyanimowane.w.interia.pl/gify/kwiaty/palma.gif
  • maniaczytania 06.08.12, 20:26
    ja pobieglam po to po przeczytanej dzis recenzji na blogu Prowincjonalnej Nauczycielki smile
    Jak mi sie pierwszy spodoba, to pewnie kupie i nastepne smile
    --
    Maniaczytania - blog
  • anetapzn 07.08.12, 09:29
    jk3377 napisała:

> widzialam juz dawno reklamy. nie wkręcam się w towink

Ja też zrezygnuję, ponad 10 zł. za kolejne tomy to troche za dużo.
    --
    pasje-fascynacje-mola-ksiazkowego.blogspot.com
  • maniaczytania 07.08.12, 21:47
    a ja jestem w polowie i chyba jutro zamowie sobie prenumerate, wtedy koszt nastepnych to 10 zl (dostawa gratis).
    --
    Maniaczytania - blog
  • anetapzn 08.08.12, 08:13
    maniaczytania napisała:

> a ja jestem w polowie i chyba jutro zamowie sobie prenumerate, wtedy koszt nast
    > epnych to 10 zl (dostawa gratis).

Tak cię wciągnęło?
    A streść tak pokrótce.
    --
    pasje-fascynacje-mola-ksiazkowego.blogspot.com
  • maniaczytania 08.08.12, 18:54
    poczekaj chwile az skoncze, bo jeszcze sie okaze, ze zakonczenie kicha wink
    --
    Maniaczytania - blog
  • nchyb 09.08.12, 11:15
    polecam zajrzeć do forum kryminalnego, gdzie o tę serię pytałam:
    forum.gazeta.pl/forum/w,33434,137674647,137674647,M_C_Beaton_Agatha_Raisin_i_.html
    pierwszy tom nabyłam, zaczęłam czytać. Bez większych zachwytów, ale i bez wstrętu. Czytadło, jak czytadło. Dla mnie w braku czegoś lepszego w danym momencie - może być.

Lubuję się w angielskiej prowincji, z wierzchu gładkiej i milutkiej, wewnątrz aż gnijącej smile
    Miss Marple, Barnaby w Midsammer itd. Rasin mnie nie zachwyciła, ale cała otoczka tej sielsko-morderczej okolicy nie jest zła. Drugi tom jeszcze kupię i sama się przekonam co dalej...
  • maniaczytania 12.08.12, 15:56
    jak na pierwszy tom jest w sumie dosc sprawnie napisana, tak, zeby za duzo nie odkryc, ale zeby zachecic do dalszego poznawania glownej bohaterki i okolicy, w ktorej mieszka.

Agatha nie jest taka zla bohaterka, jak ja na forum kryminalnym przedstawiaja. Sama intryga glowna pierwszej czesci niezbyt skomplikowana, ale tropy dosc umiejetnie podsuwane. Calkiem ciekawe postaci poboczne - policjant Bill, pastorowa, wlasciciel gospody - wietrze potencjal rozwojowy wink
    --
    Maniaczytania - blog
  • nchyb 13.08.12, 18:29
    mnie zastanawia niesamowita zmiana bohaterki.

Przebojowa, a wręcz agresywna baba z pr-u boi się starszej sąsiadki. Jakoś mętnie dla mnie taka odmiana wygląda, ale specjalnie mi nie przeszkadza...
  • maniaczytania 13.08.12, 19:33
    wiesz, ona pod ta gruba skora skrywa gdzies tam potrzebe kontaktu z ludzmi,
    a tu ta sasiadka brr, sama bym jej nie chciala spotkac,
    chociaz ja bym jej pewnie takiego numeru jak Agatha nie wywinela wink

--
    Maniaczytania - blog
  • maniaczytania 13.08.12, 19:41
    no, to zamowilam prenumerate, teraz pozostaje mi czekac na ksiazki, bo przyjda chyba od razu juz tomy od 2 do 4.

Nchyb - jak przeczytasz wczesniej tego "... wrednego weterynarza" to daj znac smile
    --
    Maniaczytania - blog
  • maniaczytania 15.08.12, 18:10
    to jeszcze podrzuce linka do recenzji przy okazji reklamujac nowego malo jeszcze chyba znanego bloga (ale mysle, ze warto go zapisac ku pamieci):
    alaczyta.blogspot.com/2012/08/m-c-beaton-aghata-raisin-i-ciasto.html
    --
    Maniaczytania - blog
  • cape.horn 16.08.12, 20:10
    Słabe. Szkoda czasu i kasy. Główna bohaterka wcale nie jest zabawna. To raczej taki siermiężny babochłop bez grama taktu czy kultury. A intryga cienka bez pomysłu.
    --
    czytam sobie książki
  • maniaczytania 16.08.12, 20:40
    cape.horn napisała:

> Główna bohaterka wcale nie jest zabawna. To raczej taki siermiężny babochłop bez grama taktu czy kultury.

A to gdzies jakies wytyczne sa, ze kazda glowna bohaterka to musi byc zabawna? I ze musi byc delikatna, taktowna i kulturalna?
    O siermieznych babochlopach pisac nie wolno?
    --
    Maniaczytania - blog
  • nchyb 18.08.12, 14:32
    babochłop nie przejęłaby się pryszczem tak, by na umywalkę włazić, zmieniać żarówki i robić makijaż kamuflujący smile
    scenka zabawna, godna naszej Chmielewskiej...
    Jednak tom 3 kupię na 100 procent ...
  • maniaczytania 18.08.12, 15:10
    czy to znaczy, ze jestes juz po lekturze drugiego? smile
    --
    Maniaczytania - blog
  • nchyb 19.08.12, 10:41
    no właśnie ta scenka w drugim tomie jest smile
  • moleslaw 21.08.12, 08:38
    Kupiłam pierwszy tom ale jeszcze nie przeczytałam, wy serio czy tylko strasycie że słaba?
    --
    forum.gazeta.pl/forum/f,63251,_MOLE_KSIAZKOWE_.html

czytaniejakoddychanie.blogspot.com/2012/04/czytanie-jak-oddychanie.html
  • maniaczytania 21.08.12, 20:49
    moleslaw napisała:

> Kupiłam pierwszy tom ale jeszcze nie przeczytałam, wy serio czy tylko strasycie
    > że słaba?

Eee, a kto straszyl? I Nchyb i mnie sie podobalo smile

--
    Maniaczytania - blog
  • nchyb 22.08.12, 09:42
    no pewnie, ze do przeczytania. Na półce z napisem arcydzieła nie postawię, ale sympatyczne chwile przy tych książeczkach czasem spędzę smile
  • nchyb 07.02.13, 16:16
    uprzejmie zawiadamiam, zę tej samej autorki inna seria w połowie lutego się pojawi.
  • maniaczytania 07.02.13, 18:16
    wiem, wiem smile
    zamowilam prenumerate drugiej 'transzy' Agathy i z pierwsza partia przyjsc powinien pierwszy tom Hamisha smile

--
    Maniaczytania - blog
  • nchyb 07.02.13, 20:28
    no właśnie o Hamisha mi chodzi. Zapytałam o niego na Kryminałam i już mi SiostraPelagia zdradziła, ze to o leniwym, hodującym kury - policjancie będzie. Zapowiada się ciekawie, w gazecie dziś zauwazyłam, że 18 lutego ma być, 4,99 pierwszy tom. Kupię na pewno smile
  • nchyb 18.02.13, 14:18
    dziś kupiłam i wieczorem będę czytać smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka