Dodaj do ulubionych

Skandal w poznańskiej szkole

IP: *.icpnet.pl 12.02.04, 18:34
Moze jeszcze nalezy ich przeprosic za zaklocanie im beztroskiej zabawy?
Doprawdy, zanujaca jest bezradnosc wladz szkoly i bezczelna postawa tych
chlopakow. A co do studiow - za takie zachowanie powinien byc wilczy bilet.
Obserwuj wątek
    • Gość: EXPERT Re: Skandal w poznańskiej szkole IP: *.rz.hu / *.rz.hu-berlin.de 12.02.04, 21:53
      Zgadzam sie co do wypowiedzi mojego poprzednika...Mam mame,ktora parcuje z
      bardzo trudna mlodzieza,ktora rowniez rzuca wyzwiskami na zajeciach i szczerze
      piszac, czesto obawiam sie,czy nie przytrafi sie to mojej mamie.

Moja propozycja jest nastepujaca. Nalezy wprowadzic metody wychowania jak w
      szkolach w czasie germanizacji.pejcz,gruby kij powinny byc na porzadku dziennym
      i byc do tego czesto uzywane.Mlodziez ma sobie za nic wszelkie uwagi,mysli,ze
      pozjadala wszystkie rozumy i ze nic nie musi...No ale wtedy ktos powie,ze
      reakcja moze byc odwrotna do zamierzonej,czyli,ze taka mlodziez moze grozic np.
      nauczycielowi,ze go pobije po lekcjach, moze tez zaklocac jego zycie prywatne.
      wtedy moja inna propozycja. Natychmiast po takich zajsciach dlugoletnie
      wiezienie,najlepiej w specjalnychg kamieniolomach...serio pisze,powinno sie
      stworzyc specjalne kamieniolomy...Mysle ze swiadomosc takiej kary odstraszyla
      by rozkapryszona mlodziez od wszelkiej przemocy...
    • Gość: Shadow Re: Skandal w poznańskiej szkole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.04, 02:09
      Precz z dyrektora, nie potrafi zaprowadzic porzadku w swojej szkole, po to
      pelni swoja funkcje aby bylo przestrzegane nie tylko prawo uczniow, ale tez
      nauczycieli, jak i byla przestrzegana kultura bycia i zachowania, kodeks szkoly
      mowi wyraznie na ten temat. Czyzby pani dyrektor zapomnial? Jesli tak to
      pomylila powołania. A tym zakutym dresiarzom, tak jak mowil poprzedni
      forumowicz do kamieniolomow na 20lat ciezkich robot, po co takim dreso-deb...
      matura, ja nie zaakceptuje mgr inz dresiarza, dla mnie bedzie wyrzutkiem
      spoleczenstwa. Przeciez on i tak bedzie kradł, oszukiwał i dokonował rozbojów.
    • Gość: Absolwent 1987 krótki list do odwaznych matolow z drogówki IP: *.4web.pl 13.02.04, 08:41
      Jestem absolwentem tego Technikum (geodezja), mam 36 lat i wydawalo mi sie, ze
      w latach szkoly sredniej do grzecznych nie nalezalem. Jednak moje pokolenie nie
      przekraczalo pewnego progu, po przekroczeniu którego mozna tylko powiedziec
      jedno: jestescie prymitywni i pusci w swoich lbach i jak slysze o waszych
      studiach? to chce sie rzygac. Po co wam te studia debile. Macie styl i wyglad
      lysych matolów, niczym sie nie wyrózniacie od tych z zawodówki, która jest w
      tej szkole, a pewnie w wielu przypadkach oni sa inteligentniejsi od was. Wasza
      wielkosc jest tylko w grupie, a wasze indywidualnosci sa równe zeru barany.
      Za wstyd, który przyniesliscie tej szkole, krótko: wpier..... z niej.
      Absolwent 1987
      • Gość: Pawel Kochane "Dresiki" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.04, 09:25
        Niektórych moich poprzedników troszeczkę poniosło, bo wyrzaucenie ze szkoły to
        stanowczo zbyt niska kara. Podejrzewam, że 99% Polaków, jak na was - dresiki -
        patrzy jest za wprowadzeniem kary ucinania ręki za kradzież, rozbój itp. Ta
        metoda kiedyś była i się sprawdziła. Nie ma nic gorszego dla złodzieja, czy
        bandyty, jak stracić rękę.

Panowie u "góry" pewnie stwirdzą, że kara jest niehumanitarna, szkoda, bo na
        pewno byłaby skuteczna

Pozdrawiam,
    • Gość: Obrońca W obronie mlodziezy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.04, 09:20
      Ci chlopcy wcale nie sa tacy zli. Mysle ze juz odczuli kare, samo naglosnienie
      sprawy jest dla nich dotkliwe. Oni nie chcieli nikomu zrobic krzywdy. To ze
      rzucali miesem to nic zlego, oni po prostu nie umieja inaczej sie wyrazac, to
      jest jezyk ktorego nauczyli sie w telewizji, na ulicy, to jest jezyk ktorego
      uzywaja na codzien.
      Styl zartow sie troche zmienil. Kiedys smarowano tablice maslem czy chowano
      krede. Teraz osmiesza sie nauczyciela i nagrywa to.
      nie piszcie, wiec, o kamieniolomach bo to smieszne.
      • Gość: Pawel Re: W obronie mlodziezy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.04, 09:35
        To ja proponuję z miejsca dać im indeksy na UJ.

Ci idioci wiedzą, że nie grozi im żadna kara.
        Pytanie:
        Jesteś kierowcą?
        Jeździsz zgodnie z przepisami? - (retoryczne)
        A czemu zwalniasz przed zakrętem na którym jest 70km/h?
        Spodziewasz się tam Policji - proste?

Jeżeli karą za łamanie przepisów byłaby rozmowa zdziennikarzami i artykuł w
        gazecie, to wierz mi, że byś nie opanowałbyś tego co by się zaczęło dziać na
        drogach.

Przecież to zaczyna brzmieć jak nagroda - "Napisali o mnie w gazecie"
        Te głupki chodzą z tym atykułem po znajomych i mówią "Patrz to o mnie"

Pozdrawiam,
      • magda_s4 Obrońca się znalazł! 13.02.04, 11:10
        Gość portalu: Obrońca napisał(a):

> Ci chlopcy wcale nie sa tacy zli. Mysle ze juz odczuli kare, samo
        > naglosnienie sprawy jest dla nich dotkliwe. Oni nie chcieli nikomu zrobic
        > krzywdy.

Jesteś psychologiem z wykształcenia czy może takim domorosłym? To nie są dzieci
        5-letnie, to jest, jak sugerujesz, młodzież z doświadczeniem. I ta młodzież wie
        doskonale, co robi. I wierz mi, nagłośnienie tej sprawy nie jest dla nich żadną
        karą, tylko zwykłym rozgłosem. Ponieważ wyrośli w trudnych warunkach, muszą się
        przekonać, że konsekwencje swoich czynów ponieść muszą. A to nie znaczy, że
        pomalują ściany i już będzie im wybaczone.
        --
        Życie jest zbyt poważne, by o nim poważnie mówić.
    • Gość: O. zgoda na zło IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.04, 09:35
      Pracuję w gimnazjum i spotykam się z zachowaniami podobnymi do opisanych.
      Oczywiście szkoła powinna być instytucją wychowującą a nie wymierzającą kary,
      zresztą, jak wskazują badania, wysokość kary nie ma wpływu na zmianę zachowania
      i nie działa prewencyjnie (prewencyjnie działa natomiast nieuchronność kary).
      Zastanawiam się jednak czy szkoła nie łamie prawa zezwalając na takie
      zachowania. Procedury obowiązujące każdą szkołe w kraju mówią wyraźnie, że w
      sytuacji gdy na terenie placówki domniemuje się popełnienie przestepstwa, (a
      przestepstwem jest wyzywanie drugiej osoby), OBOWIĄZKIEM szoły jest zgłoszenie
      tego faktu Policji bądź prokuraturze. Ktoś w szkole zdecydował, że sprawa nie
      zostanie zgłoszona Policji i jest to niezgodne z obowiązującymi wytycznymi. A
      ja się zastanawiam dlaczego, i co na to Kuratorium oraz Ministerstwo?
    • Gość: M.S. do autorki IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 13.02.04, 09:38
      Szanowna Pani,
      od dziennikarza wymaga się, poza informacją również kultury słowa. Skąd Pani
      wzięła wyraz "chłopacy"!!!??? Proponuję cofnięcie się do szkoły podstawowej i
      wyleczenie z małomiasteczkowych naleciałości. (Z całym szacunkiem dla
      mieszkanców mniejszych miejscowości).
    • Gość: gosc oni nic takiego nie zrobili IP: *.acn.waw.pl 13.02.04, 09:43
      teraz w karzdej szkole sie klnie i pokazuje srodkowy palec
      a ich kara i tak byla za surowa ze mieli cos jescze naprawiac niby jak juz im
      obnizono zachowanie
      nawet tej nauczycielki nie dotkneli
      widzieliscie film???? ja widzialem i koles moze przeklnal raz czy dwa a tak
      poprostu sobie chodzili po klasie
      ludzie my mamy 21 wiek a nie sredniowiecze
      dzisiejsze czasy takie sa a wy jak jestescie starzy to sie nie odzywajcie
      sila w mlodych
      ja tam jestem nauczycielem w jednym z najbardziej renomowanych liceow w polsce
      a jednak nawet na lekcjach przeklinam i nie robie z tego afery!!!!!!!!
      media niemaja o czym pisac i szukaja sensacji to wszystko prowokacja
      • Gość: Gościu Re: oni nic takiego nie zrobili ??????????????? IP: 195.85.227.* 13.02.04, 09:53
        Ty się młodziak nie popisuj ani nie wymądrzaj. Jesteście jednym z ostatnich
        roczników który dostaje naukę za darmo. Być może ciebie nie będzie stać na to
        aby twoje dzieci mogły się uczyć. Ale gówniarstwo nie rozumie ogromu łaski i
        szczęścia podarowanego im za darmo przez społeczeństwo. Im się szkoła nie
        podoba, ich szkoła nudzi a nauczyciele ich wkurzają. Polska młodzierz jest w
        dużej części totalnie dziecinna, niedojrzała, nie gotowa do dorosłego życia.
        Ten film właśnie to pokazuje. Banda gówniarzy nabijająca się z nauczycielki
        która nie może nad nimi zapanować. I co w tym złego ? Przecież nawet jej nie
        uderzyli ? A to w tym złego że ja płacę swoje ciężko zarobione pieniądze na
        takich osłów. I wcale mi się to nie podoba. I być może w przyszłości nie będę
        chciał na to płacić, tylko płacić bezpośrednio na moje dzieci. A radośni
        chłopcy z technikum niech zostaną niepiśmiennymi analfabetami. W kjońcu szkoła
        im się nie podobała. A po co komu te lekcje przedsiębiorczości ? Czyżby lepiej
        być bezrobotnym albo złodziejem. Jakby musieli za nie zapłacić to inaczej by
        cenili. Nieodpowiedzialne, niedojrzałe szczyle, trwoniące czas w szkole za moje
        (nasze) pieniądze. Oj, przyjdzie na was kiedyś koniec, wy potencjalni
        nieudacznicy ...
      • Gość: Michał Re: oni nic takiego nie zrobili IP: 212.244.249.* 13.02.04, 10:01
        Skoro tak chwalisz się, że jesteś nauczycielem i takie zachowanie Ci nie
        przeszkadza to napisz w którym liceum uczysz i podpisz się.
        Ciekawe jak zareagują rodzice tych dzieciaków, które uczysz i powinieneś
        wychowywać. A co do 21-szego wieku i średniowiecza. To chyba zachowanie
        tych "uczniów" wskazuje, że jednak mamy średniowiecze, gdzie nikt nie
        przestrzega żadnych zasad i prawa.
        Ja mam dopiero 25 lat (prawie) i takie zachowanie jakoś nie fascynuje mnie.
        Zaczynam się zastanawiać co Ty robisz po lekcjach, chodzisz w dresie i
        obijasz "frajerów", bo to jest teraz na czasie?

Pozdr
      • Gość: belfer W jakiej dziedzinie zdobyliście renomę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.04, 10:24
        Jeżeli tak postępujesz, jak opisujesz i takie działania uczniów nie
        przeszkadzaja Ci w procesie dydaktycznym, pochwal się co to za wspaniała
        szkoła! Myślę, że jest się czy szczycić. Niestety, jestem nauczycielem z 18
        letnim stażem i jakoś nie wyobrażam sobie skutecznego kształcenia w tak
        ekstremalnych warunkach...
        A tak na marginesie, Panie Renomowany Nauczycielu Licealny - naucz się może
        wyrażać poprawną polszczyzną. Proszę, nie dawaj powodu, coby ludzie sądzili, że
        nauczyciele nie dość, że głupi to jeszcze są niedouczeni. A taki obraz twojej
        postaci wyłania się po lekturze wypowiedzi na Forum...
      • Gość: dyro Re: oni nic takiego nie zrobili IP: *.wrzos.wroc.pl 13.02.04, 12:07
        Gość portalu: gosc napisał(a):
        [...]
        > ja tam jestem nauczycielem w jednym z najbardziej renomowanych liceow w
        polsce
        > a jednak nawet na lekcjach przeklinam i nie robie z tego afery!!!!!!!!
        > media niemaja o czym pisac i szukaja sensacji to wszystko prowokacja

No to chyba chodzi o renomę podobną do renomy toruńskiego technikum
        budowlanego.
        I świadczy to tylko o tobie. Co ty tam w ogóle robisz? A może, nie daj Boże,
        jesteś wychowawcą?
        Zero tolerancji dla takich zachowań!
    • Gość: azazel Re: Skandal w poznańskiej szkole IP: 81.18.221.* 13.02.04, 09:47
      Wychowywac ? Troche pozno; jesli w wieku lat nastu cymbaly nie pojely jeszcze,
      ze albo czegos sie w zyciu naucza , albo beda przez cale swoje zafajdane zycie
      z e r a m i, to sa juz chyba straceni. Jeszcze chwilka i bede musial oplacac z
      wlasnej kieszeni ich pobyt w pierdlu. A moze tak skroic dupsko, publicznie ? Sa
      kraje, gdzie takie kary pozwolily na wychowanie (choc niektorzy moze wola
      okreslenie "wytresowanie") nieprzystosowanych elementow - vide Singapur.
    • Gość: mjku Re: Skandal w poznańskiej szkole IP: *.adsl.highway.telekom.at 13.02.04, 10:31
      Saper mili sie raz, uczen w szkole dwa razy.
      Opisane w artukule "zachowanie" uczni nie bylo jednorazowym ekscesem, z
      pewnoscia narastalo. Co robila dyrekcja szkoly, nauczyciele - jak reagowali,
      tego nie wiemy.
      W normalnym swiecie za cos takiego "leci" sie ze szkoly. Matura i studia - na
      to trzeba zapracowac i zasluzyc.
      Udawanie "greka" jest ostatno bardzo modne; dla uczni "grekow" - szkoly
      specjalne; dla politykow "grekow" - banicja polityczna; dla
      nauczycieli "grekow" - zmiana zawodu, bo w szkole nie maja nic do szukania.
    • Gość: Maria Re: Skandal w poznańskiej szkole IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.02.04, 10:55
      A ja myslalam ze mature posiadaja tylko inteligentni ludzie, teraz nie dziwie
      sie ze z Ameriki czy Niemiec swoje bez talentu dzieci wysylaja madzy rodzice
      do Polski W tym kraju mozna wszystko zalatwic nawet nauczyciela.
      Radze przejechac sie tranwajem i slyszysz duzo pieknach slow Jak KU... PIE......
      ty HU.. To POLSKI jezyk ale dla mnie OBCY JEZYK, Polska inteligecja.
      Nauczaciel Polski potrafi tylko uczyc ,a nie nauczy.Dokumet, to nie wszystko,
      trzeba wiedziec jak przy stole sie zachowac W tym kraju za duzo macie Magistrow.
    • magda_s4 Wychowywać, nie wyrzucać. 13.02.04, 11:14
      Dyrektor szkoły nie chce rozmawiać o wyrzuceniu uczniów. Podaje przykład domu,
      skąd nie wyrzuca się dzieci, lecz je wychowuje. Hm... ale czy szkoła wychowuje?
      --
      Życie jest zbyt poważne, by o nim poważnie mówić.
    • Gość: Adam Re: Skandal w poznańskiej szkole IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 13.02.04, 11:45
      Winni są dyrektorzy szkół, którzy zachowują się, jak zawodowa kadra w wojsku
      wysługujaca się w rozwiązywaniu problemów tzw. "starym wojskiem". Gdy
      nauczyciel przychodzi zgłaszając problem wychowawczy z klasą zazwyczaj słyszy o
      braku kwalifikacji pedagogicznych, skoro nie potrafi sobie poradzić z
      młodzieżą. Sami nauczyciele też boją się zgłaszać takie przypadki, bo lękają
      się, że stracą pracę. Dlatego wolą znosić zachowania uczniów, którzy czują sie
      tym bardziej bezkarni. Do tego dochodzi liberalizm polskiego systemu oświaty w
      ostatnich latach. Uczniowie więcej wiedzą o swoich prawach niż obowiązkach.
      Popieraja ich w tym rodzice. Zdarzają się przypadki, że uczeń po otrzymaniu
      oceny negatywnej dzwoni z komórki na lekcji do rodzica, że właśnie został
      poniżony na lekcji przez nauczyciela. Rodzic natychmiast przyjeżdza z
      interwencją do dyrektora, a klasa poświadcza, że nauczyciel znęcał się
      psychicznie nad biednym uczniem. Przypadki, że nauczyciele boją się wchodzić do
      niektórych klas nawet i w gimnazjach, nie są wcale wyjątkiem. A czy ktos
      słyszał o usunięciu ucznia ze szkoły sredniej z zakazem przyjęcia go do innej
      szkoły w tym samym mieście?
      • Gość: X Re: Skandal w poznańskiej szkole IP: *.fnet.pl 14.02.04, 17:15
        Śwqięte słowa Panie Adamie. Rola dyrektora polega na tym, żeby wszystkim zrobić
        dobrze - kuratorowi, gminie, kurii, radzie szkoły. Jak coś jest źle, winien
        jest nauczyciel i słusznie, bo głupi, a głupi bo uczy w szkole i daje sobą
        pomiatać.
        A może utrzymywać tylko publiczną szkołę podstawową. Okres obowiązkowej nauki
        obniżyć do 16 roku życia. Na resztę kształcenia dać talon edukacyjny. Może
        wtedy nie trzeba będzie wygaszać szkół, rodzice zaczną czegoś wymagać i
        wychowywać. Dla takiego bydła jak na załączonym obrazku może gdzieś znajdzie
        się miejsce. Jeśli do nauki będą dopłacać - za powtarzane lata, przepadek bonu
        po usunięciu ze szkoły... Najbardziej boli bicie po kieszeni - to jest droga do
        tego, by uczniowie i rodzice zaczęli doceniać edukację.
        Galaktyczni doradcy w rodzaju tow. prof. Heliodora Muszyńskiego staliby się
        wtedy nikomu niepotrzebni.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka