Dodaj do ulubionych

IX LO- opinie

24.02.14, 18:07
Hej, zaczęłam się zastanawiać nad pójściem do dziewiątki, ale niestety nie wiem zbyt wiele o tej szkole i chętnie wysłucham waszych opinii :)
Edytor zaawansowany
  • Gość: xxx IP: *.wtvk.pl 13.03.14, 14:36
    Słyszałem, że masakra :(
    Trepowate belfry z klapami na oczach ...
  • Gość: Aaaaaaaa IP: *.146.239.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.07.18, 13:54
    Słyszałeś? Nie oceniaj jak nie sam do szkoły nie chodziłeś.
  • Gość: Gosc IP: *.socal.res.rr.com 25.07.14, 04:58
    Nie chce mi się produkować raz jeszcze więc skopwiowałam swoja opinię z innego watku.
    "Potwierdzam powyższa opinię o IX Liceum. Uczeń rzeczywiście jest tam traktowany jak śmieć. Tyrania, jazda na lekach uspokajajacych, płacz na przerwach ze stresu przed nauczycielami. Nieważne jaki profil klasy się wybierze, i tak 2 pierwsze lata spędzi się nad chemia... Korepetycjami z chemii. Chemia w tej szkole to już klasyk, ale chyba najmniejszy ze wszystkich problemów. Niestety przez uprzedzenia i frustracje pewnych nauczycieli wiele osób zostało pozbawionych wszelkich motywacji i wiary w swoje możliwości, co stało się między innymi w moim przypadku. Gdy uczniowie wychodza z własnymi propozycjami jakichkolwiek zmian w sposobie prowadzenia lekcji (jak było już naprawdę ŹLE) czy czegokolwiek innego, co bylo sugerowane nawet przez rodziców - grono pedagogiczne nie podejmuje nawet dyskusji i reaguje po prostu chamsko, krzykiem i groźbami w stronę uczniów. W porównaniu do gimnazjum, nauki w liceum nie wspominam miło mimo pozytywnego nastawienia na poczatku. Nauczyciele maja tam swój zawód za zło konieczne, zero podejścia do uczniów,. Oczywiście były wyjatki które podziwiam za wytrwałość w tej budzie. Za pozytyw szkoły uważam świetny poziom języka niemieckiego i codziennie świeże drożdżówki w bufecie, które sprzedaje bardzo sympatyczny pan:-) pozdrawiam"
  • lana123 10.08.14, 21:40
    Kurde, przyjęli mnie do IX i we wrześniu idę, teraz się zestresowałam xd
  • Gość: dota IP: *.icpnet.pl 11.10.14, 22:43
    up
  • lana123 12.10.14, 15:03
    dota, a Ty w IX lo ? Zgadzam się, ze drożdżówki świetne i niemiecki tez wysoki poziom.:D Reszta powiem tak mam chemię z p.Jóźwiak, co to nic nie tłumaczy tylko wymaga, więc jakaś masakra....
  • lana123 12.10.14, 15:05
    dota, a Ty w IX lo ? Zgadzam się, ze drożdżówki świetne i niemiecki tez wysoki poziom.:D Reszta powiem tak mam chemię z p.Jóźwiak, co to nic nie tłumaczy tylko wymaga, więc jakaś masakra....A z kim macie historię ? :P
  • Gość: uczennica 3 kla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.15, 14:05
    Szkoły nie polecam. Większość nauczycieli to ludzie o zbyt wysokim mniemaniu o sobie i traktowaniu przy tym zle uczniów. Słabe przygotowanie do matury, ciągle pretensje ze jak się komuś coś nie podoba to niech się przeniesie. Myślą że są super szkoła a tak naprawdę jest inaczej. Paweł Harajewicz to chyba najlepszy nauczyciel. Potrafi zainteresować ucznia, jest wymagający, można się z nim pośmiać, każdy ma do niego szacunek. Piotr Maćkala bardzo podobnie, chce naprawdę czegoś nauczyć, bardzo pozytywny. Agata Kleszcz bardzo miła pani, o bardzo ciepłym uśmiechu. Paweł Bronikowski bardzo kreatywny, uśmiechnięty, zawsze można z nim po żartować. Wojciech Sarnowski tez bardzo fajny nauczyciel ale nie pozwoli wejść sobie na głowę. Pani dyrektor tez wbrew pozorom miła kobieta o dużej wiedzy ale do końca nie umiejącej jej przekazać. Hanna Nowakowska bardzo wrażliwa, każde słowo ucznia odbiera jako atak na swoją osobę, zapomina co zadaje, wymaga od ucznia czegoś o czym go wgl nie poinformowała, krzyczy, obraża uczniów. Anna Kaczmarek nie za bardzo potrafi wszystko uczniowi wytłumaczyć, w mojej klasie wiele osób chodziło na korepetycje.
  • Gość: uczennica 3 kla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.15, 16:24
    Chciałabym jeszcze dodać że od dwóch lat szkoła jest zamknięta. Pojawia się nawet problem przy wyjściu na przerwę na boisko szkolne. Jeden z panów z portierni cały czas wymaga o odbijanie identyfikatora, reaguje nerwowo jeśli ktoś go zapomni i kolega chce mu otworzyć drzwi. W budynku szkolnym nie ma ławek, można usiąść na podłodze albo parapecie o ile nauczyciele nie zwrócą Ci uwagi. Nie ma szatni, są małe szafki w których ciężko się zimna pomieścić.
  • Gość: Uczeń IX IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.17, 15:33
    Szkoła jest zamknięta ze względu na kradzieże, dzięki temu teraz jest bezpiecznie, a szafki to moim zdaniem wielki plus dla szkoły, mój plecak jest lekki, nie muszę nosić wszystkich książek do domu, wręcz koleżanki z innych szkół mi zazdroszczą, a brak ławek to już drobiazg, zawsze można sobie iść do nowo otwartego bufetu, gdzie jest ogrom miejsc, miła atmosfera i świetne jedzenie
  • Gość: Greg IP: *.play-internet.pl 10.04.15, 19:55
    Szkole polecam i dziwie sie komentarza powyżej. Jesteście w szkole po to by sie uczyć czy po to by sie obijać ? Fakt nauczyciele bardzo wymagający ale idzie sie z nimi dogadać, wystarczy tylko trochę chęci i empatii a dogadasz sie z każdym nawet opływająca zła sława profesor Ciszak. Brak ławek to fakt ale wszędzie sa duże parapety gdzie mozna ze spokojem usiąść i nikt z nauczycieli sie do tego nie przyczepia. Szkoła bardzo czysta na każdej przerwie sprząta podłoga. Dobrze wyposażone sale a ludzie sa mega spoko. Nie wiem dlaczego każdy sie tak źle wypowiada. Jesli jestes gotowa na naukę i trochę ciężkiej pracy to szkoła stoi otworem :)
  • Gość: uczennica 3 kla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.15, 21:24
    Za pewne jesteś uczniem klasy pierwszej bądź drugiej ;)
  • Gość: rodzic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.05.15, 16:04
    super szkoła
  • aleabc 12.05.15, 08:44
    Mam pytanie odnośnie zakresu zajęć z przedmiotu "komputer w inżynierii" na mat-fizie? Czy ktoś może powiedzieć czego konkretnie uczą w ramach tego przedmiotu?
  • Gość: maciuś :) IP: *.adsl.inetia.pl 05.07.15, 03:21
    skonczylem 9tke :) nie bylo lekko, ale teraz wiem ze mam garbowaną skórę bo każdy z tych nauczycieli ma taką ...trochę się krwi polało,,,, ale co,,,, wkoncu jestem faciem,,, a u kobiet sie posypaly jajniki
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.15, 01:13
    Ja nie skończyłem, uciekłem po pierwszym semestrze z klasy humanistycznej do innej szkoły. Nadrobiłem matmę i skończyłem klasę mat.-fiz. Teraz jestem na Politechnice.
    Siostra rok później zrobiła to samo. Podobno nie radziła sobie z chemią, ale w następnej szkole jako jedyna miała na koniec roku 6! Z anglika ledwo 2 a w następnej szkole była najlepsza w klasie, zrobiła certyfikat i studiuje anglistykę. Podobno nie umiała pisać wypracowań, polonistka niczego nie rozumiała. W następnej szkole zachwycali się jej pisarstwem.
    IX LO to masakra i jak słyszymy, że ktoś się tam wybiera to naprawdę nam żal. O nauczycielach można pisać całe elaboraty ale ani jednego pozytywu. Każda szkoła tylko nie ta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: polecam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.15, 22:29
    Powiem tak szkoła sama w sobie super! nauczyciele owszem są wymagający ale nie popadajmy w paranoję i nie piszmy o jakiejś tyranii! Prof. Harajewicz (historia, wos) najlepszy nauczyciel pomimo tego ze nie odpuszcza i trzeba na historii zapi**dzielać :D Prof. Wigurska (polski) też bardzo sympatyczna, nowoczesna i równa babka lecz wymagająca :) prof. Ciesielski (geografia) zawsze uśmiechnięty człowiek! prof. Komorowski potrafi rozbawić i do tego nie wymaga dużo od osób bez rozszerzonej fizyki. prof. Kleszcz (pp, edb) kobieta o złotym sercu .. i można by tak więcej wymieniać! A co do legendarnej prof. Gabrieli Ciszak cóż trzeba się niestety napracować ALE dla osób chcących zdać maturę z chemii na dobrym i b. dobrym poziomie strzał w dziesiątkę! dla tych których ten przedmiot nie interesuje mam jedną radę: warto się przemęczyć z tą chemią jeden rok! o swoją maturę z gegry, polskiego i z historii się nie martwię bo nauczyciele potrafią do niej odpowiednio przygotować a o to chyba chodzi! :) Także szkołę polecam oczywiście osobom które choć trochę chcą się uczyć jezeli ktos ma jak to mowia wyj**ane to nie szkola dla niego ;)
    ps. wcale nie jestem osoba ktora non stop siedzi w ksiazkach wrecz przeciwnie a jednak jakos sobie radze :)
    Pozdrawiam
  • Gość: Jebać IXLO IP: *.icpnet.pl 16.12.15, 21:51
    Osobiście nie polecam szkoła w której większość z nauczycieli jest zbyt dumna by przekazać wiedzę nie potrafią tego zrobić również najczęściej będąc w tej szkole można poczuć się (z perspektywy ucznia) jak zwykły śmieć nic nie znacząca osoba a jak już chce się coś zmienić to nauczyciel w jaki kolwiek sposób wychyli się z poza karnych owieczek to jest się już przegranym. Fakt są tam dobrzy nauczyciele między innymi Pan Harajerwicz (historia) wytłumaczy on wszystko zainteresuje przedmiotem i widać ze ma tam władze poza nim jest też ludzka Pani Nowak (biologia) czy kochana Pani Kleszcze (pp i edb) czy nauczyciele wychowania fizycznego jak wiecznie uśmiechnięty Pan Bronikowski. Niestety poza tym paroma wyjątkami trudna tam o przyjemne lekcje, każdy chyba słyszał o Pani Ciszak więc tu nie mam co mówić ale są i również tacy nauczyciele jak Matuszewski (okropny polonista zadufany w sobie chociażby i nie potrafiący przekazać wiedzy zyjacy w swoim swiecie i srogo oceniajacy) czy Kwiatkowski z klapkami na oczy jeżeli chodzi o nowszą wiedzę Pani Nowakowska odezwiesz się dostaniesz z dwie jedynki a jak jej jeszcze odmówisz pomocy bo się spieszysz lub bo masz lekcje to dostaniesz uwage, pomocy czyli noszenia torebki. Szkoły nie polecam.
  • elkaelka3 28.12.15, 01:28
    Powiem tak.. jeśli ktoś ma mocną psychę i chce się czegoś nauczyć to może isc do tej szkoły. Ja jednak nie wybrałabym jej drugi raz, bo po prostu trzy lata w tej szkole były jakby 'wyjęte' z mojego zycia, a o 3 klasie juz nie wspomne, byłam wiecznie wykończona, siedzialam nocami i się uczyłam, nie jestem osobą, ktora nie chce sie uczyc, ale tam to jakas masakra.. kazdego dnia wstawałam ze stresem co dziś kto wymyśli, czy moze pan Harajewicz mnie zapyta,czy moze pani Nowakowska wstawi mi jedynkę za brak jednego przykładu w zadaniu z powodu niezrozumienia.. Pan Harajewicz jest fajnym nauczycielem z tego wzgledu,ze potrafi bardzo zainteresować przedmiotem, dzieki niemu polubiłam historię, przedstawia ją bardzo ciekawie i podziwiam go za jego wiedzę, jednak w 3 klasie juz przesadzał, codziennie na lekcji losował 4 osoby i pisały kartkowke z powtorki do matury do tego pytał z bierzacego materiału ze dwie osoby do tego jakies sprawdziany, testy, matury,po prostu masakra.. wiecznie tylko HISTORIA jakby swiat sie tylko na tym opierał przez to nie mialam czasu na inne przedmioty bo ciagle to do tego bardzo mało zrozumienia, ciągłe ciśnięcie. Czasem zdarzało sie,ze ktos juz nawet ryczał na lekcji bo cos mu nie poszło tak własnie działa ta szkoła.. wykancza psychicznie, ja bylam strasznie zmeczona po tej szkole, do takiego stopnia,ze ciagle bylam rozbita, nie mialam humoru i bardzo łatwo było mnie wytrącić z rownowagi. Pan Matuszewski, czulam sie na jego lekcji jak idiotka, odnosiłam wrazenie,ze on dzieli ludzi na lepszych i gorszych w jakis tam swoj sposob, i zawsze ci 'lepsi' dostawali lepsze oceny, a ci 'gorsi' max 3, zadufany w sobie polonista, robi co chce, czesto sie spozniał, Pan Sarnowski w sumie lubiłam go na początku, bo widać,ze lubi to co robi, jednak w maturalnej klasie cisnął z tego niemca do konca a ja bylam w podstawowej grupie i oczekiwalam,ze odpusci bo chcialam sie z moim przedmiotow maturalnych uczyc, a tu ciagle milion zadan i jakies spicze, Pani Kaczmarek, pamietam przyszłam do niej na dodatkowa matme by sie douczyc po czym mnie zjechala,ze nie rozumiem czegos i wyszłam z płaczem z sali.. nigdy nie sprawdzała prac na czas, i slabo tlumaczy, u mnie 3/4 klasy brało korki, no i Pani Nowakowska, powiesz cos nie po jej mysli i mozesz dostać jedynkę, strasznie duzo zadaje, a potem nie pamięta, i czasem pyta z czegos co bylo miesiac temu, i wymaga super szacunku jakby niewiadomo kim była. Także nie wiem czy cokolwiek miłego zapamiętałam z tej szkoły, lubiłam Panią z biblioteki dość i poznałam kilka fajnych koleżanek, i to by było na tyle. Podsumowując dobrzy nauczyciele to Pan Harajewicz,Pani Ciszak, Pan Sarnowski oni czegoś nauczą, ale jak sie nie jest wytrzymałym to nie wiem czy sie sa rade, mi było ciezko, czulam się jak zero w tej szkole, brak wyrozumiałości od nauczycieli i szacunku do ucznia. Pani dyrektor miła kobieta :)
  • Gość: Gallanonim IP: *.cpe.smnt.pl 18.03.16, 09:58
    Witam serdecznie. Chciałabym dodać trzy grosze od siebie na temat tej szkoły. Osobiście uważam, iż jest to szkoła, gdzie można się naprawdę dobrze przygotować do matury, ale jednak trzeba być wytrzymałym psychicznie i nastawić się na brak życia (przynajmniej w moim przypadku). Profil bio-chem z którym miałam styczność - porażka. Nie pod względem przekazywanej wiedzy, najlepiej przygotowujący do matury kierunek to fakt. Lecz trzeba mieć żelazną psychikę, być przygotowanym na tyranie i stres. Codziennie budziłam się ze skurczem żołądka, bałam się, płakałam, czułam się jak śmieć. Pani profesor Ciszak - kobieta konkretna, ostra. Prywatnie złota babka, lecz na lekcji była okropna. Wymagała więcej, niż powinna, nie umiała przekazać wiedzy, brała do tablicy i zamiast wytłumaczyć to krzyczała. Brałam korki ze strachu, żeby umieć na każdą lekcje. Wprowadzała rygor, jeden raz nie umiałeś, bo ze stresu coś się zapomniało, codziennie brała do tablicy i pytała. Jak już pyta to całe lekcje, a broń Boże jak czegoś nie zrobisz! Osobiście przez jej lekcje codziennie umierałam ze stresu, nie miałam życia, w weekendy bałam się o następny tydzień. Pani od biologii, Nowak, wcale nie jest taka miła. Wredna kobieta, która również upatrzy sobie wybrane osoby. Mnie nie polubiła od samego początku, mimo, iż zawsze miałam zadanie, zgłaszałam się i zaliczałam pozytywnie sprawdziany i kartkówki. Jeśli czegoś nie zrozumiałam i zapytałam się to krzyczała i mowila takim tonem, że poczułam się jak typowa, pusta idiotka. Była chamska, wywalała z klasy za jedno słowo, niemiły ton i żarty. Większość ludzi ją lubi, osobiście była to dla mnie zmora, która na każdym kroku miała pretensje. Nie było mnie w szkole, ze względu na chorobę - czytała na głos moje wiadomosci do niej, kpiła z nich przy klasie. Nienawidziłam chodzic na biologię i chemię. Nauczyciele traktują jak śmiecia, nie potrafią przekazać wiedzy, a wymagają. Nie polecam tej szkoły ze względu na stosunek do uczniów, lecz jeśli ktoś nie przejmuje się opiniami, tyraniem i zależy mu tylko na maturze (zdania dobrze chemii lub matematyki) to polecam :)
  • lacki2014 18.03.16, 22:08
    Osobiście polecam mój synek tam uczęszczał, jesteśmy bardzo zadowoleni
    <hr>
    <a href="http://www.rolluppoznan.pl>roll up poznan</a>
  • Gość: pajac IP: *.icpnet.pl 18.04.16, 16:59
    Bardzo masakra, skończyłam tę szkołę już kilka lat temu, ale do dzisiaj wspominam z niesmakiem. Sam fakt tego, że było dużo nauki nie byłby uciążliwy gdyby nie fatalni nauczyciele, oczywiście nie wszyscy. Wydaje się, że zebrano tam bandę ludzi mających poważne problemy emocjonalne. Wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś nie czuje się dobrze w swojej pracy to niech lepiej ją zmieni. Problem istniał również w klasie, ponieważ wychowawczyni nie potrafiła w żaden sposób zintegrować grupy, a potem było tylko gorzej.

Mimo niektórych zabawnych epizodów i kilku zabawnych ludzi nie wróciłabym tam nigdy, to żałuję, że nie zrezygnowałam na rzecz innej szkoły, na pewno dużo lepszej. Choć poziom nie był niski i nikt ze znajomych nie miał problemu ze zdaniem matury to społecznie do dzisiaj mam 3 lata w plecy i większość osób wspomina szkołę źle.
  • Gość: ann_343 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.16, 15:31
    Jestem właśnie przed maturą i nie rozumiem tej całej nagonki na IX. Przez trzy lata liceum nie wzięłam ani jednej dodatkowej godziny korepetycji. Jeśli czegoś nie rozumiałam zgłaszałam się do nauczyciela, który zostawał nawet po pracy ze mną w szkolę i tłumaczył wszystko jeszcze raz! Nie mogę narzekać na ani jednego nauczyciela w tej szkolę. Pan Profesor Kwiatkowski (historia) jest wspaniałym człowiekiem. Często można było z nim pogadać na przeróżne tematy (polityka, sport i inne). Ma ogromną wiedzę, świetnie opowiada, uczy doskonale, otwiera oczy na wiele spraw, wprowadza nowoczesne techniki notowania (słynne portfolio ma wiele dobrym stron wbrew pozorom). Każda z jego lekcji jest ciekawa. Jego porady odnośnie dyskusji, tworzenia prezentacji, wystąpień publicznych przydadzą się nie tylko w szkole! Pani Profesor Starzak (j.polski) to kobieta o złotym sercu. Można zgłosić się do niej z każdym problemem. Wyrozumiała, potrafi zainteresować ucznia. Poziom nauczania oceniam na bardzo wysoki. Pisaliśmy dużo prac, Pani pytała, były zadania domowe. Nauczyciel wymagający ale także bardzo empatyczny. Pani Profesor Joanna Nowak (biologia). Nauczyciel ideał. Zawsze przygotowana do lekcji, ogromna wiedza, przekazuje ją doskonale. Sprawdziany typowo maturalne. Można z nią porozmawiać na każdy temat, zawsze pomoże i doradzi. Pani Profesor Golimowska (chemia) jest nauczycielem wymagającym, z ogromnym sercem, pasją. Na lekcji chemii robiliśmy dużo ciekawych doświadczeń, a mimo to spokojnie wyrobiliśmy się z tematami do matury i mieliśmy ponad 2 miesiące na powtórki. Pani Profesor Kaczmarek (matematyka)- uwielbiam ją! Co prawda sprawdziany oddaje z dużym opóźnieniem, jednak z lekcji matematyki wyciągnęłam bardzo dużo. Matury próbne piszę na bardzo wysokim poziomie mimo braku korepetycji i nauki w domu. Pan Profesor Maćkała (j.angielski) jest bardzo zaangażowany w swoją pracę. Prowadzi gazetkę szkolną. Nauczyciel zawsze uśmiechnięty, pomocny, można porozmawiać z nim na każdy temat. Zależy mu na uczniach i ich wiedzy. Wymaga wiele od innych i od samego siebie. Tych nauczycieli znam bardzo dobrze i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć. Szkoła zawsze czysta, personel szkoły miły, uprzejmy. Nowy bufet w szkole zapiera dech w piersi. Można zjeść tam smaczny obiad za niską cenę, wypić koktajl owocowy, tosty, kanapki, sałatki i wiele innych. Szkoła z roku na rok zmienia się na lepsze. Myślę, że jeśli ktoś jest pracowity, chce się uczyć, nie boi się wyzwań to IX LO jest szkołą dla niego! Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego wyboru :)
  • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 27.04.16, 23:01
    Prof. Kwiatkowski spoko gość, ale nie na rozszerzenie. Chyba każda klasa prosiła o zmianę nauczyciela historii. Prof. Nowak tak jak ktoś wcześniej napisał jak kogoś nie polubi na początku to nie zazdroszczę. Co do poziomu nauczania zdania są podzielone. Jedni zachwalają inni narzekają i wytykają niekompetencje. Prof. Starzak to świetny pedagog, każdy do niej się ze wszystkim zgłasza, pomoże ci w problemach, ale do matury raczej nie przygotuje. Prof. Maćkała dobry człowiek na dobrym miejscu. Wszyscy go uwielbiają, ale słyszałem głosy że niektórzy nie poszli do przodu z angielskim przez te trzy lata co jest smutne. Prof. Golimowska to jedna wielka porażka. Uczy biologii i chemii, a żaden z biolchemów nie jest zadowolony. Nie potrafi zachęcić, bardzo często rzuca nie odpowiednie słowa do uczniów, brak wiedzy uczniów zwala na ich brak nauki i nie widzi w tym swojej winy. Biologia to czas na odrobienie zadań z innych przedmiotów czy pouczenie się na jakiś sprawdzian. Prof. Ciszak to jest inna bajka. Ona ma swój świat i broń boże coś w nim zmieniać. To jest typ nauczyciela który ustawia poprzeczkę, a ty ciągniesz do niej, ale już tylko dzięki swojej pracy. Angażuje się w to co robi tzn jak widzi że nie masz wiedzy to zapamięta cię i będzie pytać póki nie da 4. Plusem dla słabych/leniwych uczniów jest to, że można u niej poprawiać wszystko parę razy. Prof. Komorowski to Karol Strasburger tej szkoły, ale mam wrażenie że jest sympatycznym człowiekiem chociaż na rozszerzeniu trochę za niski poziom fizyki. Prof. Konieczna niestety wogóle nie umie mówić po angielsku co jest dość dużą wadą nauczyciela tego właśnie przedmiotu. Nie polecam dla chcących się czegoś nauczyć. Prof. Harajewicz porywa uczniów swoją haryzmą i pasją jaką wkłada w naukę. Prof. Kaczmarek miły człowiek ale totalnie nie potrafi przekazać wiedzy. Dla ambitnych korepetycje obowiązkowe. Nauczyciele od języka niemieckiego to specjaliści. Dużo wymagają ale po lekcjach z nimi widać efekty. Dla uczniów planujących maturę DSD wymarzona szkoła. Dyrekcja również godna podziwu. Dwie kobiety, które wiedzą co robią. IX LO moim zdaniem to zbiorowisko przeróżnych ludzi dlatego też w klasie albo są wybitni albo słabi. W szkole są dwa typy ludzi. Ci którzy nie podostawali się do szkoły takich jak Marcinek, Marynka, VIII i ludzie którzy dostali się fuksem ale nauka i szkoła i tak ich nie interesują.
    Podsumowując szkoła raczej dla ludzi z mocnymi nerwami jak to wyżej absolwenci pisali. Mam wrażenie, że nauczyciele na siłę chcą zrobić z IX topowe liceum, ale jak widać na razie nie wychodzi.
  • Gość: gib. IP: *.centertel.pl 15.07.16, 06:15
    Skonczylem te szkole kilka lat temu. Kiedy zaczynalem to liceum bylo one piate w rankingu. Pod wzgledem towarzyskim wspominam je bardzo dobrze. Jezeli chodzi o poziom nauczania to juz inna bajka. Niestety poza kilkoma dobrymi nauczycielami dno totalne. Hitem byla moja nauczycielka od matematyki, ktora stwierdzila kiedys ze czuje sie humanistka, nikogo wiec nie powinno dziwic, iz w 30 osobowej klasie z rozszerzona matematyka, na maturze zdawalo ja az 5 uczniow:-) Pamietam tez oburzenie kiedy w rankingu spadlo ono na 14. lokate. Szczerze to kompletnie nie dziwie sie. Na studiach sporo musialem nadrabiac.
  • Gość: White IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.16, 01:21
    Jestem w 3 klasie tej szkoły i NIE POLECAM, znajdzie sie tam kilku nauczycieli, którzy umieją uczyć a reszta tylko wymaga i tyra psychicznie. Oceny mimo siedzenia przy książkach codziennie są bardzo słabe, zwłaszcza na biol chemie. Pani Nowak od biologi jest super prawdziwy nauczyciel wymaga ale też uczy. Pani Ciszak to najgorsza osoba jaka w życiu poznałam, jest tragiczna traktuje i ZNECA SIE psychicznie nad uczniami do rodziców tez jest nie lepsza. Od pierwszej klasy przepisalo sie ze względu na nią 10 osob z 2 biol chemów. Wizyty u psychologa wśród jej uczniów normalka, nerwice sa na porządku dziennym a ilość wylanych łez niezliczona. Ta szkoła jest najgorsza opcja idąc do niej byłam ucznennica z 5 i w dobrej kondycji psychicznej, przez 2,5 roku mam nerwice, ze stresu wypadaja mi włosy, wymiotuje i płacze rodzica co weekend ze mam dość, moja samoocena spadła do minimum. Wiec nie róbcie tego błędu bo przez pierwszy rok stwierdzicie, ze spoko dacie rade wysoki poziom ale to dobrze ale z każdym miesiącem bedzie tylko gorzej.. DLATEGO WSZYSTKIM ODRADZAM TĄ SZKOŁE BO POPSUJE WAM ZDROWIE, ktore w życiu jest mega wazne i spowoduje, ze każdego dnia będziecie błagali, zeby tam nie isc.
  • Gość: gosc1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.17, 18:33
    1 klasa? Ok, jakos przezylam, chemie zdalam na lekach uspokajajacych ;)
    2 klasa? Coraz gorzej. Polski nastawiony tylko na lektury. Nauczyciele maja o sobie wielkie mniemanie a nie potrafia tej wiedzy przekazac uczniom. Cokolwiek powiesz i bedzie to zla odpowiedz - od razu wysmianie z ich strony i chamskie odzywki, ze jestesmy tacy owacy, ze matury nie zdamy, ze jak sobie nie radzimy to mamy sie przeniesc.
    Klasa 3. Z nauczycielami nie idzie sie dogadac poza kilkoma wyjatkami, wyscig szczurow by tylko material skonczyc. Pani Arcisz najlepsza nauczycielka, zawsze pomoze, wytlumaczy ;)
    Ogolnie szkoly nie polecam. Nabawilam sie nerwicy i arytmii serca :)
  • Gość: Uczennica 3 IP: *.wtvk.pl 28.04.17, 20:05
    Szkoła super! Nauczyciele bardzo w porządku. Wiadomo, że niektórzy mają swoje wymysły, ale jeśli ktoś jest otwarty i w porządku, jest tak samo traktowany przez nich, nawet tych, których tutaj wymienia się jako "tych złych". Wszystko zależy od Ciebie, gdyż szkoła jako szkoła jest super! Maturę można dobrze napisać, z nauczycielami dogadać się, nawet jak jest się osoba, która np.wyjeżdża na obozy sportowe. Trzeba tylko dać coś od siebie - zainteresowanie! Jeżeli idziemy do tej szkoły, tylko, żeby odbębnić swoje, a na lekcjach jesteśmy jak za karę, to możemy się spotkać, że niektórzy nauczyciele będą zdenerwowani takim zachowaniem. Nie trzeba na wszystkich lekciach być zainteresowanym, ale chociaż wystarczy notować, a nie tylko siedzieć. Jeżeli jesteś osobą, która zawsze bez problemu miała w 3/4 (nawet bez większej nauki) to ze spokojem sobie poradzisz.
    Jestem zdziwiona negatywnymi komentarzami na temat tej szkoły. Komentarze odnośnie leków i płaczu są pisane chyba przez osoby, które nie wiedziały jak wygląda nauka w liceum, że trzeba jednak trochę się pouczyć! Chociaż przeczytać zeszyt 1/2 razy! :)
    Wiec mega polecam tą szkole! Tylko trzeba się liczyć, że trochę trzeba się uczyć, ale też bez przesady, spokojnie. Uważam, że każdy da sobie rade, tylko trzeba po prostu być w porządku do nauczycieli i liczyć się z nauką. :)
  • czadoman 28.12.18, 23:15
    Hej! "9" już prawie od dekady jest dla mnie przeszłością, ale wspomnienia pozostają do dziś. Prawda brzmi następująco: chcesz się nauczyć, nauczysz się wszędzie - bez względu na szkołę i profil. Skoro wybierasz np. biol-chem to znaczy, że te dziedziny leżą w kręgu Twoich zainteresowań i ich nauka nie sprawia Ci problemów. Jeśli szkoła przygotowuje do matury i studiów, powinna przede wszystkim ukierunkowywać, uczyć myślenia, rozciągać horyzonty, a nie wrzucać do głów pustej materii - edukacja na tym poziomie to przede wszystkim samokształcenie(!). Zrzucanie całej odpowiedzialności za niewiedzę na nauczycieli po latach nauki jest myśleniem błędnym. A to fakt - są w tej szkole nauczyciele pracowici, kompetentni, ale też leniwi i mniej predysponowani do nauczania - JAK WSZĘDZIE. I druga mądrość uświadomiona przez samego siebie po latach - nauczyciel to też człowiek - tak:) Ma zły dzień, ma jakiś osobisty problem i czasem przelewa tę frustrację na ucznia - niezamierzenie. Czasem i celowo, z premedytacją podkreśla swoją pozycję kosztem młodych - i z takim podejściem też się u niektórych tu spotkałem. "Ludzie, atmosfera" - zależy, jak się trafi, ja wspominam z sentymentem, zespół petarda:) Część moich nauczycieli już jest na emeryturach bądź po prostu ich nie ma, ale myślę, że warto przemilczeć tych "złych ", a skupić się na dobrych: prof Cyka od historii (serce na dłoni) śp. prof. Jóźwiak od chemii (miażdżyła wzrokiem i słowem, ale okazała się ludzka i życzliwa, a do tego kompetentna). Do "profesjonalistów" wrzucam: prof. Grabowska i prof. Sarnowski (germaniści), prof. Harajewicz (z zasłyszenia), prof. Arcisz i prof. Gawrych (matematyka), prof. Ciesielski - geograf z pasją, słowem czarował. Rodzinną atmosferę tworzyła pani w bibliotece. Pani dyrektor - kobieta z klasą. Szkoła słynie z dobrego poziomu chemii, matematyki, niemieckiego - humaniści powinni szukać szczęścia raczej gdzie indziej (bagatela, humanistyką się zajmuję:)) Ostatecznie, mimo wielu nerwów, sporej dawki nauki i niezłych perypetiach, z których można by skleić zgrabny thriller, po latach - polecam - i jako dziewiątkowicz, i jako już teraz belfer:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka