Dodaj do ulubionych

6 LO ! Prosze napiszcie cos na ten temat !!!!!!!!!

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.05, 13:49
Czy prawda jest to wszystko co piszecie - ze sa tacy nauczyciele ktorzy
niczego nie ucza i czy to prawda ze ta szkola spada na psy ?! Bo ja
chcialabym do niej isc... Ze wzgledu na wloski :) Jaki jest nauczyciel od
tego jezyka ile godzin w tygodniu jest wloskiego ? Jesli wybiore klase
humanistyczna ile bede miala historii i angielskiego ? A ile łaciny ? Jaka
jest ogólnA ATMOSFERA ?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.05, 15:42
    BARDZO PROSZĘ WAS O WIADOMOŚCI NA TEMAT TEGO LO !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: Aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.05, 15:45
    BARDZO PROSZĘ WAS O WIADOMOŚCI NA TEMAT TEGO LO !!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy sa
    jeszcze jakies licea w Poznaniu z jez wloskim ?! Bardzo zalezy mi na
    odpowiedzi !!!!!!! Jesli tak to najlepiej podajcie strony www tych szkół !!!
  • Gość: an IP: *.echostar.pl 09.01.05, 21:03
    Skończyłam w tym roku, moment, w zeszłym roku i chwila w której ostatni raz
    przekroczyłam rozsławioną paderkową bramę była najszczęśliwszą w przeciągu 4
    lat.
    Odradzam. Powód? Nauczyciele.
    Włoski na dobrym poziomie,
    profesorki nie znam,
    5 godzin w tygodniu.
  • Gość: Aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.05, 22:15
    Wszyscy nauczyciele sa tacy ?! A co z iloscia wf ? Duzo wymagaja? Ile jest
    godzin w tygodniu ?
  • Gość: an IP: *.echostar.pl 09.01.05, 23:37
    Jak to się mówi, zależy na kogo trafisz. Myśmy mieli przerąbane na całej linii.
    Zdarzają się oczywiście wyjątki, cztery lata laby i wszyscy szczęśliwi, ale
    przychodzi matura i zaczyna się horror.
    Wf'ów tyle co w innych szkołach. Nudy na pudy, no chyba, ze nawinie wam się
    Pancewicz;D.
    Atmosfera? Owszem była. W pierwszej klasie. Potem przejrzeliśmy na oczy...
  • Gość: Aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.01.05, 15:36
    Czyli mam rozumiec ze z nauka w tej szkole nie za bardzo ?! Wszyscy
    odradzaja .... Ale ja wlasnie chce isc do tej szkoly bo zalezy mi na wloskim.
    A sa jeszcze inne licea w poznaniu z wloskim ?
  • Gość: M IP: *.icpnet.pl 10.01.05, 19:46
    Wiec tak...ja wlasnie koncze wloska klase w VI LO, wloskiego w tygodniu w zaleznosci od roku jest 3, 4 lub 5 godzin...prof....ekhem tzw. Grzecha dla pierwszych klas jest ostra potem robi sie bardziej przyjazna ale ogolnie jak chcesz sie nauczyc wloskiego to poziom jest dobry ;P (i nie wierz w bajeczki o spiewaniu hymnu albo cos w tym stylu XDDD to sciema!) Dodatkowo w klasie wloskjiej masz angielski 4 godz...(przynajmniej ja tak mam) wiec angielski nie traci godzinowo kosztem wlocha. Po za tym w tym roku byla tez wymiana z wlochami.
    Jesli chodzi o wf to sa 3 godziny najczesciehj 2 na sali i 1 w silowni albo na auli z ping pongiem...jak sie dogadacie z prof. to w gre wchodzi tez basen...generalnie jak wszedzie choc jesli lubi sie sport to szostka jest dobra(ma duzo dobrych druzyn sportowych odnoszacych sukcesy w Lidze LiceóW)
    Faktycznie ze szkola stracila nieco klimatu i jedzie na opini....ale i tak jest nadal dosc specyficzna...imprez i luzow sporo, zwlaszcza jesli trafisz ten legendarny juz zestawik profesorski....na atmosfere wplywa to super na nauke gorzej...mniej odlotowi nauczyciele naucza wiecej i lepiej(choc gdyby tamtych zabraklo w ogole nie byloby juz klimat. Nauka wiec srednio(choc poziom jest dosc wysoki narzekac nie mozna...ale duzo ludzi przed matura jedzie na korkach) ale jak zawsze i wszrdzie jesli chcesz sie uczyc to sie nauczysz. Jak w klasie hum to dokladnie nie wiem...polskich napewno ponad 6....zalezy z kim choc Paderek to podobno LO hum wiec kazdy polonista dobry jest...Historia nie wiem....(nie lubie ; P) Jesli jeszcze jakies szczegoly potrzebujesz....pytaj smialo!
    Pozdrawiam
    AHA! Chzba gdzies jest jeszcze wloski ale nie dam sobie za to glowy uciac....nie wiem gdzie

• Gość: Aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.05, 18:57
    Dzieki za odpowiedz. A ty trafilas na tych nauczycieli ? Tych dajacych wiecej
    luzu ? :) Wloski i lacian jest od poczatku ? A jak z tym przedmiotem - wiedza o
    kulturze czy cos takiego ? Weszlam na strone paderka i tam byl ten przedmiot :)
    Chyba jest nudnawy. Ale za bardzo niewiem..... Wiesz cos o tym ? Ja wf nie
    znosze !!!!!!!!!!!!!!!
    Jak wielu rzeczy na wf sie nie umie lub czesto sie nie cwiczy itp to chyba nie
    jest za dobrze ? Duzo wymagaja? Moze wiesz- czy po trzech latach nauki tego
    wloskiego mozna zdawac mature z tego jezyka ? Chcialabym studiowac
    italianistyke . :) Czyli mam rozumiec ze bez korkow ciezko ? A ty polecasz to
    liceum czy odradzasz ? Bo wszyscy na tym forum to liceum odradzaja ... Ami
    bardzo zalezy na wloskim. I juz sama niewiem co mam robic ..........
  • Gość: M IP: *.icpnet.pl 12.01.05, 17:49
    Ja trafilam na niektorych...mialam zajecia z prof. Grajkeiem(jego ma chyba kazda 1-sza klasa, czyt. bliskie spotkanika z fantomem czyli PO ;) niektorzy maja z nim tez WOS. Mam tez to szczescie by miec geografie i PP z prof. Michalem Preislerem, naprawde bardzo ciekawie opowiada(choc bardziej o wlasnych doswiadczeniach i podrozach, a wiedze, suche fakty trzeba wyczytac z ksiazki)
    WOK jest nawet ciekawy...choc zalezy dla kogo, masz zajecia o kulturze, epokach w sztuce itp. ale to tylko rok. Jesli chodzi o wf to nie trzeba byc dobrym wystarczy byc obecnym na lekcjach i masz dobra lub nawet b. dobra ocene...i odwrotnie jesli Cie czesto nie ma, musiesz nadrabiac punkty ocenami z cwiczen. Wloski (lacina chyba tez) sa od podstaw, Sadze ze mozna sie na tyle nauczyc wloskiego by zdawac z niego mature, choc pewnie jakies zajecia dodatkowe pomagaja(w koncu to tylko 3 lata) U mnie zdaja 4 osoby. Duzo osob ma korki w 3 klasie choc ja do nich nie naleze...Jesli chodzi np. o biol czy chem w klasie biol-chem to zda sie bez korkow, dobrzy nauczyciele, nie obijaja sie(prof. Sterczala i Wawrzyniak). Ja osobiscie wybralabym ta szkole ponownie, choc wiem ze zdania sa podzielona. Zalezy na czym komu zalezy ;P
  • Gość: Aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.01.05, 15:03
    czy sa na wf takie rzeczy jak - skoki przez kozla cwiczenai na drazku stanie na
    glowie i rekach itp... a co do wloskiego to twoi znajomi zdaja ja na poz
    podstawowym tak ? odradzasz czy polecasz to liceum ? to prawda ze jest bardzo
    duzo luzow ? ty masz jaki profil ? a tak wogle to chcialabym WIEDZIEC WSZYSTKO
    O TYM LICEUM WIEC PROSZE JESLI KTOS Z WAS BEDZIE COKOLWIEK WIEDZIAL NIECH
    NAPISZE WSZYSTKO :)
  • Gość: M IP: *.icpnet.pl 13.01.05, 21:25
    No, sa...jak wszedzie...pokaz mi szkole w ktorej nie ma...nie przesadzasz troszke z tym wfem. Zdaja na rozszerzonym...chyba wszyscy. Ja mam profil z poszerzona biol. chem. geogr no i wloskim...
  • Gość: Aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.05, 10:55
    NAPISZCIE CZY ODRADZACIE / POLECACIE I DLACZEGO ? :)
  • Gość: Aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.05, 17:27
    Swoje pinie wysyłajcie też na ---- ag6h@wp.pl w TEMACIE listu wpisując --- 6 LO
  • Gość: Puszkin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 14:25
    Ja nie wiem dlaczego sie czepiacie tej szkoły. Kiedy koczyłem gimnazjum mialem
    zaledwie 149,88 pkt.( czyli najwięcej w mojej klasie) i cały rok modliłem się
    żeby mnie przyjęli do Pderka. Na szczęcie udało sie. Przyznaję że dałem nawet
    na msze w tej intencji. A dzień ogłoszenia wyników był jednym z bardziej
    stresujących dni w moim życiu. Podoba mi się tutaj. Nie żałuję wyboru. Jeśli
    mógłbym wybrać jeszcze raz napewno wybrał bym VI LO. Prof. Gubański, bo właśnie
    w jego klasie(1g) jestem, jest nisamowity. Szalenie mądry. Większość profesorów
    jest magistrami, on natomiast doktorem:) Szóstka ma klimat i niezwykle
    ciekawych ludzi. Nie mówcie mi, że ma kiepski poziom. Co prawda Uczę się bardzo
    dużo a moja średnia z 5,2 zmalała do lewie 4,1. Dlatego moim zdaniem
    nauczyciele wymagają i nie stawiają ocen na wiatr. Ludzie są tutaj genialni.
    Nigdy wcześniej nie nawiązałem w tak krótkim czasie aż tylu znajomości.
    Pozdrawiam i żegnam....:)
  • Gość: m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.05, 23:40
    Prof. Gubański (...) Większość profesorów jest magistrami, on natomiast
    doktorem:)

Ten fragment jest po prostu nie do przebicia-gratuluje celnej uwagi :D:D:D
  • Gość: Bąbel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.05, 13:45
    Właśnie. Nie sądzicie, że to przegięcie, że do mgr musimy mówić per profesorze?!
  • Gość: absolwentka IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 07.03.05, 01:24
    Witam.
    W zeszlym roku skonczylam legendarna 'szostke' i szczerze powiedziawszy nigdy
    wiecej z wlasnej woli nie przekroczylabym progu tej szkoly.Szkola od jakis
    dwoch lat systematycznie spada w dol i tak jak ktos wczesniej powiedzial-
    'schodzi na psy". Prawda jest taka ze tylko biologia i chemia jest prowadzona
    na wysokim poziomie, reszta przedmiotow powaznie kuleje.Co wiecej skonczylam
    klase wloska. Po 4 latach meki(bo nie mozna tego nazwac nauka) zakonczylam
    swoja przygode z tym jezykiem.Grzecha jak malo kto potrafi obrzydzic swoj
    przedmiot.Wiedze kobieta moze i ma , ale w zaden sposob nie potrafi jej
    przekazac uczniom.Wszyscy Ci, ktorzy zdali mature ustna z wloskiego w zeszlym
    roku szkolynm jechali na korkach i to nie rok, a dwa i trzy. Zatem mozesz sobie
    pomyslec jaki jest poziom nauki tego jezyka.Poza tym jesli w przyszlosci chcesz
    dostac sie na jakis oblegany kierunek studiow to radze-powaznie sie zastanow
    czy chcesz konczyc 6LO. Szkola kiedys miala klimat(teraz znacznie z tym
    gorzej), ale poziom nauczania spada z roku na rok i jest coraz gorzej.Szkola
    jedzie na opini i to naprawde nie jest juz to samo LO co 5 lat temu.Wtedy mialo
    sie czym poszczycic, teraz juz nie bardzo.

Reasumujac : ja zdecydowanie odradzam "Paderka".

Byla Paderkowiczka.
  • kita89 10.03.05, 17:57
    Och, toście mi wszyscy zamieszali w głowie! Tak jak koleżanka, która założyła
    temat, chcę iść do 6LO. Ale spoglądając na rankingi GW, gdzie wyraźnie widać
    tendencję spadkową zaczęłam się poważnie zastanawiać. Problem jest tylko taki,
    że w żadnym z "tych dobrych" liceów nie ma tak dla mnie odpowiedniego profilu
    jak w Paderku. Chodzi mi tu o klasę dziennikarską, z polskim, wosem, historią i
    hiszpańskim. Jest dla mnie idealna, ponieważ bardzo zależy mi na poszerzonym
    polskim, historii i wosie. Taka klasa jest też np. w Marynce, ale tam jako
    drugi język jest niestety niemiecki (czyli ostatni europejski język jakiego
    chce się uczyć=/). Po wypowiedziach o niskim poziomie nauczania mam dylemat, bo
    jednak mam ambicje iść na studia dzienne...
  • Gość: Młoda IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 10.03.05, 20:32
    Nie długo będą w naszej szkole drzwi otwarte ---> 15 marzec. Przyjdźcie,
    zobaczcie, popytajcie się. 6 to dobra szkoła. Nie przeczę, że atmosfera trochę
    podupada, ale wynika to z tego, że nie ma tzw. "rąk do roboty", no i teraz jest
    tylko 3 lata liceum, więc nie ma czasu.
  • Gość: Absolwentka VI LO IP: *.icpnet.pl 10.03.05, 22:06
    Ejjj bez przesady! Kończyłam Paderka 4 lata temu, nauki było sporo u niektórych
    nauczycieli, u innych mniej, atmosfera w porządku. Mam nadal znajomych w VIce i
    są zakochani w swojej szkole. Na studia dzienne dostałam się bez problemu, na
    dwa kierunki. A i tak żeby iść na studia, to w KAŻDYM liceum musisz sporo
    pracować sama. Nie panikuj! Może akurat był kiepski rocznik? Ten ranking i tak
    ma dość wątłe podstawy. Więc jeśli chcesz iść do tej szkoły i akurat ta klasa
    Ci odpowiada, to nie sugeruj się głupimi rankingami. To nadal jest szkoła z
    wyższej półki.
  • Gość: no ja:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 18:16
    też wybieram się do paderka.. i do tej samej klasy => chyba że źle mi testy pójdą..
  • Gość: ALutka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.05, 21:18
    Mi źle poszły i się nie dostałam (143pkt) 4pkt. mi zabrakło. Męczę sie teraz w
    IV LO ale sie odwołam jeszcze raz...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka