Dodaj do ulubionych

powiedzcie mi cos o roznych LO w poznaniu....:)

IP: *.238.98.177.adsl.inetia.pl 18.01.05, 13:29
jestem uczennica 3klasy gimnazjalnej powoli musze zaczac myslec o szkole do
ktorej chce isc!!!ale jak na razie nie mam na ten temat zielonego
pojecia,zadne informatory nie powiedza mi ani nie opisza jak jest w danej
szkole jaka panuje atmosfera,jacy sa ludzie itp.pomozcie:)pozdrawiam
serdecznie:)papaski
Edytor zaawansowany
  • hubertus81 18.01.05, 20:52
    witaj. Mogę się z Tobą podzielić informacją o LO XXV im. Gen.Jadwigi Zamoyskiej
    ul. Widna (są to okolice Akademii Rolniczej) W prawdzie skończyłam to liceum 5
    lat temu ale wspomnienia jeszcze są i to nawet bardzo miłe. Wspminam to liceum
    z uśmiechem. Faktem jest że trzeba było się uczyć (w szczególności chemia i
    biologia), super jest kobietka od W-Fu (była moją wychowawczynią,zdecydowana
    babka ale w porządku :):):). Język obcy na wysokim poziomie (ja osobiście
    miałam angielski i francuski). Język polski również konkretny (p.Szwaczkowska -
    polecam!!!)Najmilej wspominam babkę od biologii (p. Małek), miałam z nią
    fakultet przygotowawczy do matury - konkreta, zdyscyplinowana i oddana pracy
    kobieta. Całą moja klasa (bez 1 osoby) zdały maturę i dostały się studia (AR,
    UAM, AE, Polibuda)...aha! klasa była zgrana, gnębienia "kotów" nie było :)
    to chyba na tyle, jakbyś miała jakieś jeszcze pytania to pisz, chętnie odpowiem

cześć!!!
  • Gość: maturzystka IP: *.icpnet.pl 10.01.07, 18:28
    naprawdę odradzam Ci pójście do XXV LO. Z perspektywy czasu być może są jakieś
    miłe wspomnienia, ale jeśli chodzi o teraźniejszość... masakra. Nauczyciele -
    okropni, polonisty nie ma ani jednego normalnego! Babka od wf... no cóż też ma
    nie po kolei. Fizyka, chemią biologia w miarę, ale właściwie cała reszcta to
    lepiej w ogóle nie pisać. Chciałam zaznaczyć, ze jestem dosyć dobrą uczennicą,
    i nie piszę takiej opinii dlatego zeby się mścić za oceny czy coś w tym
    rodzaju. Najgorsze to zasady panujące w mojej szkole. Są idiotyczne i
    niedzisiajsze. Nauczyciele bardzo konserwatywni, i nie czuję z ich strony
    żadnej pomocy w przygotowaniu do matury. Powiem Ci jedno - jak tam pójdziesz,
    to na własną odpowiedzialność. Ja odradzam i przestrzegam. Pozdrawiam!
  • caprice83 22.01.05, 15:00
    hej:)
    ja chodziłam do dwóch LO i jedno ci zdecydowanie odradzam tj. włąsnie XXV LO.
    okropni ludzie, nietolerancyjni, nie licza się z uczniem i jego zdaniem.
    szczególnie kobieta od w-fu!

drugie to XV LO, gdy zaczęłam do niego chodzić było całkiem niezłe, ale
    szczerze mówiąc słyszałam ze ostatnio się pogorszyło, wielu nauczycieli
    poodchodziło i na ich miejsce nie przyszli tacy sami dobrzy.
    --
    Nadzieja ma skrzydła,
    przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,
    która nigdy nie ustaje,
    a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury
  • slodziak_poz 25.01.05, 21:55
    a moze (nie obrazajac poprzedników) liceum z wyzszej półki???? jestem uczniem I
    LO, klasy Europa - 1. atmosfera w budzie super, owszem trzeba sie uczyc ale
    wszystcu zdajemy sobie sparwe ze to sie nam przyda:) w szole zero przemocy -
    mamy ochronę:), nauczyciele tez wporzadku, choicaz owszem sa wyjatki, ale nie
    mozna narzekac:)coz jeszcze, hm... polecam ,nie ma zadnego kocenia;))))jesli
    masz jakies pytania to szukaj mnie na gg, z checia opdowiem:) mój nr: 3617851
  • Gość: madz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.05, 21:03
    a ja nie polecam marcinka- chodzilam tam 4 lata i raczej mam zle wspomnienia:P
    zalezy na jakich nauczycieli trafisz of kors...ale jest spory wyscig szczurow i
    jesli chcesz miec dobre oceny to musisz sie uczyc calymi dniami:P pozdrawiam
  • Gość: slodziak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.05, 13:13
    wyscig szzurów???? gdzie tam, wporzo atmosfera, zadnych nacisków, az chcce sie
    uczyc!!! a co do całych dni nauki, to sora, ale ja trenuje 4 rzay w tygodniu
    pilke nozmna,, chodze na basen i mam czas na spotkania z przyjaciółmi i laska:)
    a srednia na semstr 4,0, mwiec wwszystko mozna polączyc!!!!:)\
    a tak przy okazji to przez te ostatnie lata kadra musiała sie zmienci bo teraz
    wszusycco wporzo:)

ONLY marcinek!!!:)
  • Gość: Alicja IP: *.pozman.pl / *.nat.pozman.pl 28.02.05, 15:33
    ja chodze co prawda do marcinka ale do gimnazjum.. ale mam pełno znajomych w
    liceum :) szkoła i gimnajzum i liceum sa strsznie fajne i dobre! polecam!
    zgodze sie ze słodziakiem.. a tak na marginesie słodziak- to kim jesteś? znam
    kilka osób z E1 ale chyba Cie nie kojarze:P
  • Gość: ellie IP: *.icpnet.pl 19.03.05, 16:38
    zgadzam sie:) bardzo lubie marcinek, nie ma wyscigu szczurow,, oczywiscie jest
    nauka ale to przeciez sie przyda:) bardzo ciekawi ludzie, z zainteresowaniami-
    nie kujony( taki panuje stereotyp o marcinku hihih). przynajnmiej moja klasa
    jest bardzo wyluzowana, imprezowa i zgrana...
    pozdrowienia od LT1 dla E1!!!!
  • Gość: slodziak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.05, 23:02
    dzieki za pozdro ellie :) pozdro dla całej LT1 od europy:) trzymcie sie:)
  • Gość: Matiusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 22:49
    Muszę polecić Ci VI LO czyli tak zwanego Paderka. Swietny klimat, wysoki poziom
    i cudowni nauczyciele. Takiego kliamtu nie ma nigzie indziej. W rankingach
    druga zaraz po Liceum św. Marii Magdaleny. Ale Marynka tak naprawdę nie umywa
    się do Paderka. Marcinek chcial w tym roku niwiele punktów. Chwilowy spadek???
    Czy jakieś problemy???? Za ścianą bursa szkolna. Tylko ze względu na duża ilość
    chętnych trzeba mieć dużo punktów, żeby się tu dostać. Ale tego wyboru na pewno
    nie pozalujesz.
    Powodzenia w gronie Paderkowiczów

• dorotekm 30.01.05, 15:03
    jestem takze absolwentka Marcinka, teraz z perspektywy czasu (dwa lata) widze ze pieprzeni makcinkowcy strasznie sie wywyzszaja, np. tekst "moze szkola z lepszej polki" Marcinek jest dobra szkola, z tradycjami ale brak w niej dobrych nauczycieli.zalozenie jest takie: ucz sie sam,bo nauczyciel ci nie pomoze.tak wiec bez korepetycji bedzie ciezko. Nauczyciele z marcinka nie sa tam po to by uczyc lecz by wymagac (czesto zbyt duzej wiedzy- pewien nauczyciel matmy z M. leci nadal starym programem,) ostrzegam Marcinek jest niereformowalny, musimy byc najlepsi i koniec, to szkoła na pewno dla twardych ludzi.osobiscie nie polecam,choc jestem dumna,ze udalo mi sie dotrwac do konca, nawet z niezlymi ocenami. ale moich dzieci bym tam nie wyslala.PS.niby pojawiło sie tam duzo nowych nauczycieli, ale w gruncie rzeczy nic sie nie zmieni...
  • Gość: madz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.05, 14:42
    zgadzam sie w 100%!!! zdawalam mature rok temu... dorotekm jakbys wyjela mi to
    z ust:)
  • Gość: Ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 14:00
    Szkoda że tak psujecie opinie swojej szkoły. Ja osobiście skończłem 6 Paderka
    ładnych pare lat temu i mi się szalenie tam podobało. Dostałem się na dobre
    studia, a teraz łezką w oku wspominam stare, dobre czasy z liceum. Stare
    przyjaźnie przetrwały do dziś. Co do Marcinka - to była szkoła z renomą, dla
    najlepszych - za moich czasów. Obecnie bardzo straciła. Może wskutek takich
    opini jak wazse. W tym roku szkolnym Marcinek upadł do poziomu XI LO (Jeśli
    chodzi o dolne progi punktowe po gimnazjum) Jestem zaszokowany. Sam jednak za
    bardzo nie znam tej szkoły dlatego nie powinienem sie wypowiadać na jej temat.
    Mogę co najwyżej powtarzać zasłyszane opinie. A mój kuzyn w tym roku wybiera
    liceum, więc jestem na czasie. Aha a na koniec mojej skromnej wypowiedzi
    polecam VI LO, czyli szkołe z charakterem...
  • Gość: slodziak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.05, 13:20
    sora ziomek ale chyba nie cztałes do konca tych wymagan punktowych!!!! 110 pkt
    musiałes miec do klasy z jezykiem francuskim jako wykładowym!!!! tam bylo
    niedobór!!!! dkatego tak mało pkt, a jesli choddzi o normalne klasy to najmniej
    140 pktr!!!! a co do tej atmosfery to sie nie zgadzam!!!! nie załuje wyboru i
    swoej dzieci posle do marcinka (jak sie ich doczekam:)!szokła na poziome!!!a co
    do XI (nie obrazajac wiary która tam znam:) to sora , ale to jest róznica jak
    miedzy 1 liga a druga:)
    tylko 1 lo!!!
    profesor mortka, dimitrowski, rudawska - to dopiero nauczyciele:)))))
  • Gość: asia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.08, 12:21
    a rudawska uczyła w moim gimnazjum:)
  • kita89 03.03.05, 20:53
    No właśnie, ja poproszę więcej o Paderku! Również, tak jak założycielka tematu
    jestem w 3 kl. gimnazjum, ale ja juz szkole wybralam własnie Paderka. Do
    pewności brakuje mi tylko opinii uczniów tej szkoły (lub absolwentów, którzy ja
    niedawno skończyli), gdyż w ostatnim rankingu GW trochę ona spadła i zaczęłam
    się wahać (ponieważ, jak pewnie każdemu b. zależy mi, żeby potem sie dostac na
    studia dzienne). Pójdę oczywiscie na drzwi otwarte, ale wiadomo, że tam
    wszystcy będą się wyrażać w samych superlatywach i nie zawsze będą szczerzy. I
    jeszcze takie głupie pytanko - jakie subkultury dominują:)?
    Co do Marcinka - tak jedna z przedmówczyni uczeszczam tam do gimnazjum, ale ja
    tej szkoły nie polecam innym. Gdyby było fajnie, to nie zmieniałabym szkoły i
    kontynuowała naukę w klasie dwujezycznej, ale niestety - fajnie nie jest.
    Chociaż wydaje mi się, że wszystko zależy od tego na jaką klasę i nauczycieli
    trafisz - właśnie pod tym względem Marcinek mi nie odpowiada. A że jeśli bym
    została, to będę w większości z tymi samymi ludźmi... Zgadzam sie z opinią, że
    nauczyciele dużo wymagają, a mało dla uczniów robią, ale nie wykluczam, że
    zdarzają się profesorowie z prawdziwego zdarzenia. Ale najwyraźniej w gimnazjum
    oni nie uczą:/
    Czekam na kolejne opinie o Paderku!
    Pzdr
  • Gość: absolwentka VI LO IP: *.icpnet.pl 05.03.05, 21:32
    I bardzo dobrze wybrałaś!
    Nawet, jeśli Paderek trochę spadł w rankingu, to i tak trzeba mieć bardzo dużo
    punktów, żeby się dostać - a poziom innych jest bardzo ważny.
    Nauczyciele są... różni, jak wszędzie. Jedni rewelacyjni, inni mniej. Nigdzie
    nie ma tak, że cała kadra jest super.
    W szkole mnóstwo się dzieje, możesz wiele robić, jeśli tylko masz ochotę.
    Siostra koleżanki jest właśnie w I klasie i jest zakochana w VI LO.
    A żeby dostać się na studia, to i tak musisz dużo pracować samodzielnie -
    chociaż po reformie może być zupełnie inaczej...
    Pozdrawiam maturzystów z VI LO z 2000 roku!
  • Gość: mysz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 15:30
    powiem tyle...
    nie idz do Marii Magdaleny bo to jedno wielkie gowno!
    wiem cos o tym...
  • ulybka 24.02.05, 18:32
    Jeśli pójdziesz do "Ósemki" będziesz tego żałowała od pierwszego dnia! Szkoła
    jest beznadziejna, możesz trafić na nauczycieli o najniższym poziomie, wycisną
    Cię do ostatka a i tak nie dostaniesz sie na studia.

to tyle.
    jedynie dzięki naszemu szczepowi Czarna Trzynastka te 4 lata upłynęły jakoś
    znośnie.

pozdrawiam

ulybka
  • kein_engel 22.12.05, 17:00
    tez sie znalazala specjalista... to prawda z ew osemce trzeba sie uczyc zeby
    miec wyniki i sredniej 5,0 nie ma sie na zawolanie, ale osemka daje gwarancje
    dostania sie na studia i odpowiedniego wyniku na maturze
    zapieprz jest neizly ale nikt kto tam sie dostal nei zaluje
    chociaz osemkowicz emaja opinie kujonow, to atmosfera w szkole jest swietna
    polecam zwlaszcza jesli kcesz isc do matfizu
    nauczyciele sa rozni ale jedno jest pewne: poziom jest [no poza
    przysposobieniem obronnym, wtajemniczeni wiedza o co chodiz :D]

--
    gott weiB ich will kein Engel sein
  • Gość: reh IP: *.icpnet.pl 06.03.06, 01:53
    Nadal uwazasz ze jest poziom, czy zaczales juz kuc matme i fizyke na pamiec?
    Peowiec to jeden z normalniejszych nauczycieli w tej szkole... Nielicznych
    normalnych
  • Gość: t. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.07, 14:57
    Jabol od PO jest nienormalny i tyle Ci powiem. Reszta nauczycieli spoko, szczególnie prof. Borczyńska :D (od polskiego i woku)
  • Gość: Orangutan IP: *.eit.uni-kl.de 15.05.11, 21:44
    Stres w tej szkole (ósemce) byl straszny, ale maturę i egzaminy na wymarzone studia świetnie zdałem, a potem miałem najpiękniejsze wakacje w życiu. Chociaż prawdę mówiąc dostałem się na studia dzięki własnej, ciężkiej pracy i opracowanemu przez siebie planowi...
  • Gość: GŁUPIE 8 LO!! IP: *.icpnet.pl 10.10.07, 16:29
    Ósemka jest straszną szkołą. Większosc wiary pije, pali,cpa...
    później jestes z lekka odtrącony jak odmówisz... niekiedy znajdziesz
    normalne osoby... wszyscy są pyszni i dumni z siebie ,ze dostali sie
    do "elitarnego LO" .... a tak naprawdę lepiej isc do 2,5,1 ...
    wszędzie są prawie te same podręczniki, a plan lekcji w 8 jest
    straszny ... 18:00 ....bleee:( NIE POLECAM....a profile w tych
    klasach też dno.... A uczyc sie trzeba wszedzie (1,2,4,5,6,7,8,10,11
    LO) ... nie radze... a mature w każdej szkole zdacie i dostaniecie
    sie na studia jesli będziecie sie uczyc !!!
  • Gość: lol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 22:44
    palenie picie cpanie - to fajnie...:D:D
  • Gość: ósemkowicz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.09, 15:19
    Maturę zdać teraz nie trudno, tyle że jeśli chcesz się dostać na naprawdę dobre
    studia, to nie wystarczy ci 50% z matury. A ósemka idealnie do niej przygotowuje.
  • Gość: Dąbrówka ;) IP: *.icpnet.pl 27.02.05, 10:48
    A ja polecam moje liceum - VII LO :) Szkoła jest na prawde godna uwagi,
    fajna wiara, miły klimacik. a jesli chodzi o nauke, to polecam szczegolnie klase
    dwujezyczna z niemeickim i kl. ktora realizuje poszerzony program tego jezyka
    (kl. biol-chem-niemiecki), bo sa wymiany (latwo wyjechac), stypendia (malo
    niestety, ale ktos na prawde dobry ma szanse), no i DARMOWY certyfikat DSD II,
    ktory uprawnia do studiowania bez dodatkowych egzaminów w Niemczech...
  • Gość: absolwentka IP: 150.254.87.* 28.02.05, 12:41
    O Bosch...! Któż to pisał? Spędziłam w tej szkole 5 lat (klasa dwujęzyczna!)i
    żałuję cholernie. Z miłych wspomnień pozostał tylko polonista i kilka koleżanek
    z klasy. Dyrekcja - nieludzka; nauczyciele - nierzadko na niskim poziomie. Ten
    DSD to wielka ściema. A wymiany? Gdybyśmy sobie sami nie załatwili, to by nic
    nie było. Omijać tę szkołę dużym łukiem...
  • Gość: Dąbrówka ;) IP: *.icpnet.pl 28.02.05, 13:42
    Ja jestem b. zadowolona - napisze to po raz drugi.

DSD II
    Napisz konkretnie co rozumiesz przez sciemę? Zdawalam DSD, z klasy dwujezycznej
    zdawali wszyscy, z poszerz. niemcem połowa, wiec jest dostepny. A certyfikat
    darmowy, nawet jak sie nie zamierza studiowac w Nieczech, to zawsze sie przyda
    (choćby po to żeby sobie do CV wpisac...).

wymiany/stypendia
    Po drugie, szkola załatwila mi 3tygodniowe stypendium w Niemczech. Jakbym miala
    pojechac na oboz jezykowy to musialabym wydac kilka tysiecy za taka przyjemnosc..

Nauczyciele.
    Fakt, niektorzy nie powinni juz uczyc, ale ja bym nie przesadzala... Znajdz mi
    szkole, gdzie sa sami dobrzy nauczyciele... To utopia.
  • Gość: Absolwentka IP: *.icpnet.pl 03.03.05, 18:53
    DSD mieli mieć szansę zdawać wszyscy. Niestety nie wszyscy zostali dopuszczeni
    (powód - po co Republika ma płacić za kogoś, kto się nie nadaje?). A poza tym,
    ten szałowy papierek jest raczej nieznany w Polsce i przydaje się tylko do
    studiowania za zachodnią granicą. Nawet już nie zwalnia z matury...

Ile było takich osób, którym załatwione było stypendium? My wymianę, którą
    zachęca szkoła, robiliśmy niemalże na własną rękę...

Nie mówię, że w szkole mają być SAMI dobrzy nauczyciele, ale w niektórych można
    ich policzyć na palcach jednej ręki...

pzdr
  • Gość: tey IP: 150.254.153.* 22.12.05, 13:29
    Dużo w tym racji. Certyfikat to żaden argument, nie dają możliwości rozwoju i
    wszyscy po gimnazjum zwiewają do VIII. Gdyby rozwinęli profile mat-fiz i biol-chem
    z j. niemieckim, wtedy sytuacja się zmienia. Do tego jednak potrzeba nauczycieli
    na poziomie, a komu na tym zależy. Ogólnie ta szkoła nie jest zła.
  • Gość: yyy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 22:39
    Nie wiem co wy w ogole pie..cie ta szkola jest spoko! Nauczyciele sa tez
    wporzadku.. A certyfikat zawsze sie przydaje tymbardziej jak teraz trudno sie
    ubiegac oo prace!!
  • Gość: daria IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 20:03
    ja zlozylam juz podanie do 7 na I wybor do klasy E(2jezycznej)i do B
    i mam nadzieje ze sie dostane... jak nie to chyba sie podloze pod
    tramwaj!!!! szkola mi sie na drzwiach otwartych bardzo podobala
    wiara mila i faktycznie czulo sie mila atmosfere;) bardzo chce sie
    tam dostac ale boje sie ze zabraknie mi punktow. Ile mieliscie w
    zeszlym roku(ci co juz tam sa) i na ile liczycie w tym (ci co ida do
    7 w 2008)plis odpisujcie;)
  • xanaka 01.03.06, 16:41
    Czy tam uczy p. Fludra?
    Bo jest ona u mnie w szkole (w gimnazjum) i mnie uczy i uważam, że jest the
    best :):)
  • Gość: Śmiech na sali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 16:47
    Chyba to Twoja ciocia !!!!
    Buhahahahaha......................................
  • Gość: Fludra ``` IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.06, 13:30
    Ta Pani ma niesamowite układy w Kuratorium Oświaty w Poznaniu, choć jako
    germanistka jest beznadziejna. Mówię to jako absolwent VII LO.
    Te stare matuzalemy powinny już dawno wylądować na zasiłku dla bezrobotnych,a
    nie uczyć młodzież !!!!!
  • Gość: bart IP: *.adsl.inetia.pl 28.02.05, 15:24
    malenka szkola w Swarzedzu, ale za to bardzo przyjazna i wychodzaca naprzeciw
    ucznia - serio serio :-) dyrektor co prawda wydaje sie byc groznym (gdy ma zly
    humor przechadza sie po szkole i napotkanym uczniom rozdaje wszelakie zadania w
    stylu "zamiec hol"), choc ma wile ludzkich cech. nauczyciele z dyrektorem na
    czele pomoga Ci wybrac odpowiednie poziomy zaawansowane pod studia, na ktore
    chcesz sie wybrac (a deklarujesz sie na egzaminach wstepnych -> oprocz wynikow
    wstepnych, licza sie wewnetrzne egz. naszej szkoly z wybranych przez Ciebie 2
    przedmiotow), ale te zawsze mozesz zmienic (podanie + rozmowa z dyrektorem i
    jego zgoda). panuje tu generalnie przyjazna atmosfera -> kameralne grono
    uczniow (wiec wszyscy sie znaja). najciekawsze saszkolne wyjazdy w gory (zwane
    Krynica), gdzie oprocz zajec na stoku czeka nas 2-3 h nauki dziennie po nartach
    (zwykle sie spi i udaje, ze slucha). w szkole mamy wiele prezentacji i
    egzaminow wewnetrznych (np. z angielskiego ustne i pisemne), co ma Ci pomoc
    przygotowac sie pod sama mature i oswoic sie z egzaminacyjnymi wymogami. szkola
    wspolpracuje z innymi, np. niemiecka w Gaesdonck, przez co mozliwe sa wyjazdy
    stypendialne (2-3 tygodniowe). mozna brac udzial w kilku projektach.

minusy szkoly.. hmmmm... lokalizacja z dala od centrum Poznania (dojazd mozliwy
    autobusami ze srodki), mala liczba osob w klasach (co tez jest duzym plusem! -
    max.15), czesne (dosc wysokie), nieco klaustorfobiczny budynek.

• Gość: jelena IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 28.02.05, 17:11
    Ja gorąco polecam V LO. Fakt, nie plasuje się w czołówce rankingów, ale moim
    zdaniem one niewiele mówią o szkole. Poza tym nasz poziom jest coraz lepszy.
    Jestem w klasie maturalnej i za półtora miesiąca będę już absolwentką. Szkołę
    wspominam wspaniale: dobre grono nauczycielskie, nie ma żadnego wyścigu
    szczurów, nie zakuwam po nocach. Co najważniejsze, poznałam tu fantastycznych
    ludzi i cieszę się, że w akurat tej szkole spędzam najlepsze lata swojego życia.
  • Gość: Nutka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.05, 22:28
    Całklowicie zgadzam się moją przedmówczynią!Ta szkoła jest naprawdę
    spoko.Niedawno ją ukończyła (2004) i b. mi się podobało.Poecam Ci ją w
    szczególności jeśli interesuję Cię biologia czy chemia!!
    Pozdrowienia dla prof.Dybowskiej!!! :)
  • promyk26 09.03.05, 17:51
    mogę powied\zieć tylko jedno-przekroczysz próg tej szkoły a do końca życia
    będziesz żałował!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: Kula IP: *.icpnet.pl 22.12.05, 21:36
    Ja powiem tak:jesli masz silna osobowo*c i nie przejmujesz sie zgryzliwymi
    uwagami to mo*esz isc do tej budy.Ja tem jestem od wrzesnia, a *e nie jestem
    silna psychicznie to mi jest cie*ko.Trzeba sie tam napewno duuuuuuuuu*****o
    uczyc, a to *e cos umiesz na dana lekcje nie gwaratuje Ci *e distaniesz dobra
    ocen*.
    ktos tam pisa* *e pani Szwaczkowska jest the best.Ja my*l* *e nie poniewa* pani
    Szwaczkowskiej prawie ci*gle nie ma, wi*c jak ona mo*e dobrze przygotowac do
    matury...
    Pani Ma*ek, c**...dziwna osoba, tekie du*e dziecko...Uwielbia robi* sobie *arty
    z uczn*w, niekoniecznie mi*e.Jesli masz pryszcze to pani Ma*ek powie Ci za
    pomoc* czego mo*esz je usun*c, i to przy ca*ej klasie, wi*c....
    J*sli bedziesz chcia*a isc do tej budy to 10 razy si* zastan*w...
    Pozdrawiam:)
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.06, 09:44
    dlaczego - bo to na razie dość niejasne?
  • Gość: ciekawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.06, 11:38
    Tak się zastanawiam, czytając to forum, czy do dwójki to chodzą frustraci i
    malkontenci? To nie jest pierwszy wpis typu "w mojej szkole jest fatalnie".
    Ludzie z innych szkół (szóstka, jedynka...) widzą pozytywy a tutaj takowych
    brak????
    Do dwójki nie jest łatwo się dostać (wiem coś o tym, bo mi się nie udało) czyli
    chętnych jest wielu - coś w końcu powoduje, że wybierają tą szkołę - a potem
    tylko narzekanie, że będziesz żałował! I do tego zero uzasadnienia.
    O co tu biega?
  • Gość: mi.ła IP: *.gprs.plus.pl 11.01.08, 13:10
    hej;) ja chodzę do II LO i sądzę, że jest to najlepsza szkoła na
    świecie...=P.... atmosfera jest cudowna, wszyscy są tacy uprzejmi i
    w ogóle, nie ma żadnego wyścigu szczurów czy coś... nauczyciele
    spoko i w ogóle polecam

ps szczególnie DELFa
  • Gość: lol IP: *.gprs.plus.pl 11.01.08, 13:12
    to dlatego, że do 2 chodzą tylko tacy co nie boją się wyzwań;p;D=) w
    szkole jest Super
  • Gość: Anek1994 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.09, 19:12
    Mam pytanie... jakie sa am profile bo jakoś nie rozumiem... na
    stronie nie ma napisane tak jasno ;)
    Wiem że jest projektowanie przestrzenne i reklama, ale czy w takim
    razie jest profil ogólny
    i na czym polega egzamin z projektowania przestrzennego?
    No i o co chodzi z tym dyplomem plastyka z "wybranego przedmiotu".
    Jak to się wybiera???
    Błagam o odp.!!
  • drwal88 21.11.06, 09:40
    tez skonczylem i nie polecam ;)
  • Gość: Pablo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.06, 23:10
    ja chce isc do siodemki powiedzcie czy to jest dobra renomowana szkola chce isc
    na biol chem
  • Gość: nnnn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.06, 12:58
    a ja złożylam papiery do VIII
    mi sie ta szkoła najlepiej widzi z całego miasta :)
  • Gość: t. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.07, 15:04
    I dobrze zrobiłeś :)
  • Gość: Pablo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.06, 13:59
    no ale powiedz czy to jest dobra szkola w rankingach zawsze sie utrzymuje w
    pierwszej osemce
    czasem jest nawet na 6 miejscu
  • Gość: nnn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.06, 15:59
    Pablo, rozumiem, że masz na mysli VIII LO? Bo piszesz zaraz po moim poście...
    Przecież ta szkoła ma II miejsce w rankingu Wyborczej, a wierz mi, ze ten
    ranking jest najlepszy, bo niektóre rankingi biora pod uwagę liczbe
    olimpijczyków, a to nie o to chodzi :]
    Z VIII oprócz jednej osoby wszyscy zdali maturę i oprócz chyba 6 osób wszyscy sa
    na studiach (a jest chyba ok 300 absolwentów).
    Ta szkoła jest genialna i mam nadzieję, że sie dostanę właśnie do niej!
  • Gość: go IP: *.icpnet.pl 19.06.06, 21:28
    W VIII jeden trzecioklasista w ubiegłym roku zmarł. Maturę zdali wszyscy.
  • Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 13:33
    A może o Marii Magdalenie ktoś coś powie?? Tylko nie jak jeden z przedmówców, że
    "to jest gó..", bo zbyt wiele się dzięki tej opinii nie dowiedziałam.
  • Gość: Ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 11:11
    A co chcesz wiedzieć? Skończyłam Marynkę w tym roku i jestem bardzo zadowolona
    z wyboru, jaki podjęłam 3 lata temu. Fajna atmosfera, przyjaźni nauczyciele,
    ogólnie rzecz biorąc taki zdrowy kilmat - jak wybierzesz klasę humanistyczną,
    to poczujesz, że jesteś humanem - na biologii czy fizyce się nie napracujesz. I
    odwrotnie. To chyba w tej szkole najlepsze - nauczyciele nie mają takiego
    podejścia, że ich przedmiot jest najważniejszy, tylko istotnie to podejście
    zależy od tego, na jakim jesteś profilu. Choć oczywiście ludzie, którzy np. w
    humanie zdecydowali się zdawać na maturze matmę, mogli liczyć na większe
    zainteresowanie ze strony nauczyciela. Ogólnie w okresie przedmaturalnym dało
    się zauważyć bezinteresowność nauczycieli, którzy specjalnie po godzinach czy
    nawet w soboty organizowali dla zainteresowanych dodatkowe lekcje z danego
    przedmiotu.
  • Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 14:48
    dzięki!! A powiedz mi jeszcze, czy zawsze było takie duże zainteresowanie 1a??
    Bo do innych klas jest góra 48 chętnych na 30 miejsc, a do 1a 82 osoby.
  • Gość: Ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 16:14
    Wiesz, ciężko mi powiedzieć. Jak ja szłam do Marynki, do 1a była klasą
    filozoficzną, a teraz zamiast filozofii jest więcej godzin WOSu i zamiast
    francuskiego niemiecki. Wtedy największym zainteresowaniem cieszył się chyba
    biol-chem, ale to do 1a trzeba było mieć najwięcej punktów, żeby się dostać.
  • sylawia 15.11.06, 16:07
    Ja proponuję X LO na osiedlu Rzeczypospolitej. Szkoła bardzo fajna, sympatyczni
    nauczyciele, niektórzy wręcz bardzo specyficzni ;) Progi punktowe to mniej
    więcej 120 pkt. Szkoła uczy na dobrym poziomie (ja np. jestem na takim profilu,
    że mam podręczniki takie same, jak uczniowie w VIII prócz fizy, histy
    (rozszerz.)i gegry (rozszerz.)). Fajne są profile, w szkole miła atmosfera,
    nie ma "wyścigu szczurów", dużo kół zainteresowań: chemiczne, antyczne,
    informatyczne itp., prosinfonika (bardzo fajna - polecam), poza tym mamy
    profesjonalną salę multimedialną, w której prowadzone są lekcje oraz DKF i MAF.
    Jestem w pierwszej klasie tego LO i nie żałuję ;):)
  • Gość: Gamoń IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.06, 21:27
    Ja też jestem w 1 klasie w XLO(Sylawia-czyżby 1g :D??). Jestem naprawdę
    zadowolony z wyboru: wspaniali uczniowie;), spoko nauczyciele(z legendarnym
    Persem na czele)i wogóle dobry klimat tutaj panuje. Może jedyną wadą jest to, że
    w niektórych miejscach przydałby się mały remont.
  • sylawia 30.12.06, 18:36
    Remont jest w t(ł)oku ;-))
  • sylawia 30.12.06, 18:39
    A poza tym mamy najfajniejszy radiowęzeł i wśiekłą muzyczkę na powitanie ;PP
  • Gość: Iwona IP: *.icpnet.pl 04.04.07, 09:47
    Zastanawiam się czy iść do X którą chwalicie czy XVII Czecha.
  • Gość: znawca IP: *.icpnet.pl 04.04.07, 10:28
    na Czecha :-)
  • gamon1990 22.04.07, 17:28
    Ja bym jednak postawił na XLO. sam miałem XLO jako pierwszy wybór, a XVII jako
    drugi i jestem pewien, że to był dobry wybór.
  • Gość: concentrate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.07, 16:25
    W porzadku szkola, ludzie bardzo fajni, zgrani.Jesli chodzi o poziom nauki to
    powiem tak: kto chce sie uczyc,robi to,kto nie odbebnia niezbedne minimum i tez
    jest dobrze.Nie ma tzw.wyscigu szzurów, z nauczycielami mozna sie dogadac,
    bardzo mile panie w sekretariacie:) Szafki na korytarzach, winda, palarnia dla
    uczniów (no, moze troche nieoficjalna,ale jest i ma sie dobrze;P).Wiecej
    informacji na www.vlo.pl lub www.vlo.poznan.pl.Pozdrawiam
  • lacci 29.06.07, 12:29
    Ja od września idę właśnie do V LO, do klasy dziennikarskiej. Czy mogę prosić o
    więcej informacji o tym profilu w "Klaudynce"? Jakie możliwości daje, jacy są
    poloniści itd.?
    I w ogóle, jaka atmosfera panuje w Piątce?
    Pozdr.
    --
    www.rara-avis.ovh.org
  • Gość: darusia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 20:28
    a mozecie mi powiedziec jak jest z nauczycielami od bioli chemi i
    fizy w V LO?? pliss pomozcie;*:*:*
  • Gość: Berta IP: 213.199.238.* 10.05.07, 18:01
    Droga mulatko,
    mysle ze powinnas sie zastanowic jaki profil Cie w ogole interesuje i
    przeanalizowac poszczególne licea pod tym kątem. Czasami wszystko zależy od
    jednego nauczyciela danego przedmiotu!
  • Gość: ciocia_dobra_rada IP: *.icpnet.pl 29.06.07, 17:27
    Droga Berto,
    chyba nie ma co się zwracać do autorki tematu z takim rady. Ona pisała tego
    posta w styczniu 2005 roku!! Tylko ludzie lubią się jeszcze pokłócić, które
    liceum najlpesze, a które beee.
  • Gość: ja, klaudiusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.07, 13:19
    no, to mulatka jest teraz w klasie maturalnej! dobrze liczę?
    ciekawe, mulatko, które liceum kończysz? może coś napiszesz od
    siebie, bo temat zawsze jest aktualny.
  • Gość: ins IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.10.07, 13:22
    A kto chodzi do IXLO i coś może o tej szkole powiedzieć?
  • Gość: humanistka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 12:17
    chciałabym zapytać o dobre liceum gdzie profil humanistyczny jest na wysokim
    poziomie i ma rozszerzony niemiecki
  • Gość: g. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.11, 17:15
    Ja nie... Ale mam pytanie. Czy kto chodzil do trojki??? Jakies info???
  • Gość: iksor IP: *.softdesk.com.pl 22.11.07, 00:49
    Zobacz na gimforum.pl
  • Gość: humanistka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 12:19
    czy ktoś tu jeszcze zagląda??????????????
  • Gość: iksor IP: *.softdesk.com.pl 18.04.08, 21:18
    zobacz rankingi na www.promotor.edu.pl/rankingi
  • Gość: TYREW IP: *.adsl.inetia.pl 21.04.08, 21:47
    JAK JEST ?
  • Gość: santa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 22:13
    mulatko, jak Ci poszła matura?? I które LO kończysz? Pozdrawiam:))
  • Gość: kamila IP: *.icpnet.pl 19.05.08, 19:50
    odradzam 25 Lo w Poznaniu, i to szczerze z całego serducha://
  • Gość: gość IP: *.echostar.pl 19.05.08, 20:58
    Właśnie się wybieram do XXV... kto doradzi... a jak jest w XXIV?
  • Gość: kamila IP: *.icpnet.pl 19.05.08, 21:08
    robisz błąd, ogromny błąd.lepiej idz gdzie indziej, nawet do XXIV. wszedzie jest
    lepiej niż w 25.
  • Gość: gość IP: *.echostar.pl 19.05.08, 21:18
    W 25 be są belfrzy, stare mury czy wiara...
  • Gość: kamila IP: *.icpnet.pl 19.05.08, 21:36
    głównie belfry, wiara jest ok.i chore ambicje tamtejszej dyrekcji;)
  • poznan-city 12.09.08, 21:02
    pewnie teraz, we wrześniu to już nieco późno na moją opinię, ale
    może ktoś kiedyś będzie szukał takiej...

Jeśli chodzi o LO XXIV to chodziłam tam pełne 4 lata (jeszcze w
    starym systemie bo teraz namieszali tymi gimnazjami) i skończyłam w
    2002 roku bez tzw "kiblowania", maturę zdałam bez specjalnych
    problemów.

Jeśli ktoś się wybiera, to za moich czasów w jednej części budynku
    nauczano podstawówkę a w drugiej licealistów. Czasami przy braku
    wolnej klasy schodziliśmy do części "podstawówkowej". Nieco
    uciązliwe było wspólne wejście, ale był projekt zrobienia osobnego
    (oczywiście jak już skończyłam naukę). Religię np mieliśmy z
    księdzem, który miał dobry kontakt z młodzieżą, tzn nie "zionął"
    kościelną propagandą a jednocześnie wyjaśniał nam różne ciekawostki
    religijno - kościelne.

Mieliśmy przez 3 lata bardzo dobrą polonistkę, może nadal uczy,
    nazwiska nie podaję bo i tak nie wiadomo jaki
    nauczyciel "przypadnie" do klasy.
    Dyrektor, jeśli jest ten sam, jest też w porządku.

Generalnie nikt tam nie gnębił - przynajmniej do mnie nie docierały
    żadne słuchy, pomijając ewentualne sprzeczki z "ludźmi osiedla" o
    uczniów palących gdzieś komuś pod oknami.

Jak na dziś dzień, to nie żałuję, że uczyłam się w tym liceum.
  • Gość: ... IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.09.08, 14:20
    dlaczego MY, POZNANIACY mamy sie wstydzić???
  • gim-67 02.01.09, 21:59
    Hej..ja jestem w drugiej gimnazjalnej, ale i tak już myślę o szkole
    wcześniej. Chciałabym dowiedziec sie czegokolwiek o XV LO w
    Poznaniu. Interesuje mnie rekrutacja no i atmosfera panująca w tym
    liceum. Czy ktokolwiek może mi pomóc?
  • Gość: arsinoe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.09, 20:10
    chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o atmosferze panującej w
    szóstce. uczą tam dobrzy nauczyciele ? spotkałam się z wieloma
    opiniami: że w paderku jest świetnie, że to liceum dobrze
    przygotowuje do matury. jestem zainteresowana porofilem
    humanistycznym, i wiem, zę paderek to liceum
    bardziej "humanistyczne".
  • Gość: Nereida IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.09, 10:48
    Rok temu pisałam maturę w Paderku,
    Jeśli chcesz sobie zmarnować 3 lata i dodatkowo zachorować na depresję
    to polecam serdrecznie.
    Kilku nauczycieli jest spoko - reszta to mściwe draństwo. Kolesia od
    PO podałabym najchętniej do sądu.

Moja przyjaciółka skończyła Marynkę i tam takich rzeczy nie było a
    maturę napisała rewelacyjnie, brat jest w 2 LO i też jest nieźle :)
  • everem 16.04.09, 22:26
    Co do Marynki, wiesz o niej więcej? Może coś o rekrutacji, jakie jest to
    minimum, załóżmy punktów, o, żeby się dostać? Może twoja koleżanka pomoże? <prosi>
  • Gość: znaffca IP: *.icpnet.pl 17.04.09, 21:56
    do Marynki powinno wystarczyć 155 punktów do dowolnej klasy, ale będzie tylko 6 klas...
  • Gość: marysia IP: *.prodtech.pl 02.05.09, 17:46
    widzę, że ten wątek przez 4 lata się ciągnie ;d zapraszam tu www.wyborlo.fora.pl
    niech się wypowiadają wszyscy, żeby gimnazjaliści zebrali jak najwięcej info o
    liceach. ja też w tej sytuacji, trzeba wybrać jakieś lo, szukam dobrych,
    renomowanych.
  • Gość: scenesylwia IP: *.icpnet.pl 07.01.10, 18:15
    dawno tu nikt nie pisał . ale mam nadzieje , że mi ktoś pomoże .
    bardzo mi zależy na liceum nr V . , ale głównie dyskusje kręcą się w
    okół paderka, II, marcinka i marlenki czy jakoś tak . chciałabym
    się dowiedzieć czegoś więcej o V ;) .
    i jeśli wybiera się profil geog. - ang. to jaki kierunek na studia ?
  • Gość: pika IP: *.173.6.101.tesatnet.pl 07.01.10, 18:35
    Tylko Paderek! skończyłam w tym roku to liceum i dostałam się na wszystkie
    kierunki jakie chciałam. Generalnie atmosfera i nauczyciele świetni, ale
    uprzedzam, że jest to szkoła dla ludzi inteligentnych i tych, którzy chcą się
    sami rozwijać. Chcesz uskuteczniać kujoństwo - wybierz Marcinka, Marynkę albo
    VIII LO.
  • j.mcfly 15.01.10, 23:44
    hmn...a ja byłąm prawie pewna, że wybiorę II LO <bio-chem>, a teraz zastanawiam się nad Marynką, sama nie wiem i mam problem! cos ok 160 pkt wystarczy zeby się dostać do Marii?! Niby w 'rankingu poznanskich ogólniaków' podaje się ze 153 <min> a może ma ktoś info o średniej <z pkt>?!

Chociaż nie wiem, nawet jak się tam dostanę - to pewnie nie utrzymam się, mam wrażenie że nic nie umiem! Ma ktoś też takie coś ?!<przyczyna: strach przed LO> i jeszcze do tego muszę dojeżdżać 30 km!

• Gość: karr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.10, 14:14
    Mnie interesuje 3LO i od niedawna Marcinek...czy ktoś mógłby napisać coś o
    atmosferze w szkole, nauczycielach i poziomie? i ogólnie jak wam sie tam podoba,
    bo słyszałam już bardzo różne opinie :)
    wiem że to stary temat ale widzę że właśnie odżył ;p
  • j.mcfly 15.02.10, 20:42
    ja słyszałam od kumpeli, która chodzi do marcinka że straaaaszne snoby!
    nie polecała, oczywiście poziom jest b. wysoki i wiele osób wybiera po
    tej szkole prawo. natomiast jesli chodzi o 3lo to nie wiele wiem.
    słyszałam ze jest, powiedzmy, znośnie. fakt faktem są tam ciekawe
    profile. tzn chodzi mi o te akademickie.
  • Gość: luelle IP: *.icpnet.pl 16.02.10, 22:51
    co do marcinka guzik prawda. to, że twoja koleżanka trafiła na taką
    klasę (i tak nie wierzę, że 30 osób to wszyscy snoby), czy ma do
    czynienia z "elitą" (która jest wszędzie), nie znaczy, że każdy
    rocznik taki jest. są i ludzie fajni, i niefajni, i kujony, i
    największe obiboki. tak więc generalizowanie, że to szkoła kujonów
    czy snobów jest grubo przesadzone. liceum nie jest złe, ale spadło
    już dawno temu na psy, więc do poziomu sprzed lat jest mu bardzo
    daleko.
    jeśli chodzi akurat o prawo, to z całej mojej klasy (humana) tylko
    jedna osoba dostała się w 1 naborze (a wcale próg nie był wysoki),
    tak więc to o czymś świadczy, poziom poziomem (akurat miałam takich
    niektórych nauczycieli, co nic nie trzeba było na ich lekcjach
    robić), ale jak się nie będziesz uczyć porządnie, to żadna dobra i
    wymagająca szkoła cię do matury nie przygotuje. poza paroma
    wyjątkami, wielu nauczycieli sobie olewało sprawę, tak więc to
    wszystko zależy, na kogo trafisz. a jak z towarzystwem to już w
    ogóle. z tego co pamiętam nawet z roku na rok progi to klas były co
    raz to niższe, tak więc nie spodziewać się nie wiadomo jakich
    porządnych, zdolnych uczniów, ale też nie gadajcie, że jakieś snoby
    i lansiarze tworzą tę szkołę, to nie czwórka...;)
  • Gość: karollo IP: *.adsl.inetia.pl 28.02.10, 22:04
    Nie wiecie może jaki był próg w 2009/10 do klasy mat-fiz w marcinku??
    A może ktoś się orientuje w klasach dwujęzycznych? Jest do napisania jakiś test,
    trudny?
  • Gość: Kama IP: *.karolin.pl 01.03.10, 18:53
    ok 151pkt :D
  • j.mcfly 02.03.10, 20:59
    oj tak. od 4 to daleko!

ale tak na poważnie, to chyba w każdym LO jest podobnie... wszędzie
    można się odnaleźć, wszędzie zawrzeć nowe znajomości, wszędzie trzeba
    sie uczyć (jeśli się chce)...ja od pewnego czasu troszkę mniej się
    przejmuję wyborem. ale nadal myśl <<szkoły>> przelatuje mi przez
    głowę co najmniej 6 razy dziennie...a może ktoś powie jeszcze coś o
    3jce i 5tce, bo zastanawiam się nad 2gim wyborem i nie mogę sie
    zdecydować?! bio-chem proszę ;D
  • j.mcfly 22.03.10, 22:49
    o właśnie, a co wiecie na temat nowego systemu rekuracji?! jestem załamana, mam 6 pkt w plecy! myślicie że progi pospadają czy wrecz przeciwnie - zdominują nad finaliści którzy dostaną po 8 pkt i my (w sensie ja) biedni niefinaliści będziemy odstawieni?!
  • Gość: Lori IP: *.icpnet.pl 12.04.10, 15:39
    Jeśli chcecie iść do Marii Magdaleny to lepiej porządnie się zastanówcie! Poziom? Oczywiście- bardzo wysoki, w końcu tylko nieliczni mogą choćby pomarzyć o nauce w tej szkole. Ale niestety jeśli komuś zależy na miłej atmosferze i nawiązaniu nowych przyjaźni, to może się porządnie przeliczyć. Wiem co mówię, bo mam tam kuzynkę, która uważa, że ta szkoła to istny koszmar. Dwa słowa- WYŚCIG SZCZURÓW! No i szpanu kasą też nie brakuje. Oczywiście, wątpię by ktoś tam nie zdał matury, ale za to trzeba sobie sporo czasu na psychologa odłożyć( może nawet na psychiatrę ;-). Chyba, że ktoś jest wybitnym kujonem, ma dużo kasy i poradzi sobie 3 lata bez odzywania się do nikogo, to serdecznie polecam. Co do VIII LO natomiast, słyszałam wiele skrajnych opinii, ale znam dwójkę uczniów (obydwoje w 2-giej klasie na mat-fizie) którzy są bardzo zadowoleni i mówią, że atmosfera oraz większość nauczycieli spoko. Mam jeszcze drobną prośbę- chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o XVI LO. Może jakiś uczeń/absolwent trochę mi przybliży sytuację w tej szkole? Bo bardzo chciałam tam iść, nadal chcę tylko trochę mnie zniechęca daleka odległość ode mnie ale przed nami jeszcze drzwi otwarte i ostatecznej decyzji wciąż nie podjęłam.
  • Gość: hoho IP: *.icpnet.pl 12.04.10, 20:14
    Jeśli Twoja kuzynka uważa, że tamta szkoła to "istny koszmar", to ja się pytam: co ona tam jeszcze robi? Wzięli ją tam z musu i trzymają?!
    Oczywiście, że szanuję ten pogląd, ale nie rozumiem, jak można tak się męczyć, nie lepiej przejść do szkoły z ludzkim obliczem?
  • Gość: mon IP: *.icpnet.pl 16.04.10, 19:13
    Hmm...tylko zazwyczaj jest tak, że rok wypada skończyć. Nie wiem jak
    wygląda tamta sytuacja, w każdym razie ja mam w rodzinie kilku takich,
    którzy zaj..... się ale szkołę skończą. Mają wmówione, że muszą być
    najlepsi. Też się tak męczyli, nie będę pisać w jakiej szkole bo nie
    było to nawet w Poznaniu. Zawsze też można trafić gorzej. No chyba, że
    w tej Marynce jest naprawdę tak ekstremalnie ;)
  • Gość: sanepa IP: *.vectranet.pl 27.04.10, 13:03
    postanowiłam złożyć podanie do XXI LO kl. językowa[wprowadzona od tego roku],
    myślę o LO XIX humanus lex[hum-prawna]. powiedzcie mi coś o tych szkołach...
    myślę jeszcze o 14,26,20,16,17... i jakiejś lepszej szkole, znacznie lepszej.
    doradźcie mi i zapodajcie info jakieś... jestem humanistką i uwielbiam języki
    obce. ;) pzdr.

jeszcze dla zainteresowanych punktacją, punktacje dla wszystkich ogólniaków w
    trzech częściach:

poznan.gazeta.pl/poznan/1,36003,6522623,Ile_punktow_trzeba_bylo_miec_by_dostac_sie_do_poszczegolnych.html
    poznan.gazeta.pl/poznan/1,36003,6522645,Ile_punktow_trzeba_bylo_miec_by_dostac_sie_do_poszczegolnych.html
    poznan.gazeta.pl/poznan/1,36003,6522646,Ile_punktow_trzeba_bylo_miec_by_dostac_sie_do_poszczegolnych.html

ORAZ COŚ DLA TYCH CO JESZCZE NIE WIEDZĄ, GDZIE CHCĄ IŚĆ ;]

nabor.pcss.pl/poznan/szkolaponadgimnazjalna/nabor/?service=page/eduHighInfo:InfoSearch

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka