Dodaj do ulubionych

czy ktoś z Chełmna wkopał się w pobieraczka ???

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.11, 18:49
Piszcie na ten temat - interesuje mnie to czy ktoś już coś ściągnął z tej strony ???
Edytor zaawansowany
  • Gość: crazy IP: *.tvgawex.pl 11.01.11, 19:00
    Dałem sie nabrać na 10 dniowy okres darmowy, na szczęście w dobie internetu można znaleźć wszystko. Dostałem już na maila że mam zapłacić fakture na kwote 98 zł jeśli nie to podadza mnie do sądu :)

Poszukaj a odpowiedź znajdziesz, dodam od siebie abyś się nie przejmował :)
  • Gość: wuwu IP: 89.231.150.* 11.01.11, 19:05
    Hej. Moja znajoma miała problem z tą stroną. Kiedyś zarejestrowała się, aby pobierać coś i po jakimś czasie dostała rachunek ok 100zł, ponieważ ta strona tylko na jakiś czas zastrzegła sobie promocje, a jeśli nie zrezygnujesz pisemnie z usługi musisz zapłacić. Nie wiem o co konkretnie chodziło, ale musiała zapłacić
    :/:/:/
    Powinno się jawnie informować o zasadach i regulaminie tej strony, bo kilka osób znam, które musiało płacić za to!
    Skandal.
  • Gość: Łun IP: *.tvgawex.pl 11.01.11, 19:29
    O co tu chodzi ? Tak w skrócie . Pobierak w swoim regulaminie zawarł niezgodny z prawem wpis że " zawarcie umowy realizowane jest poprzez rejestrację " . Ten zapis jest niezgodny z ustawą " elektroniczną " na która pobierak się powołuje . Dlaczego ten wpis jest niezgodny z prawem ? Ustawa " elektroniczna " nakłada na usługodawcę / tu pobieraka / obowiązek utworzenia regulaminu . Mówi również że usługodawca świadczy usługę w oparciu o tenże regulamin. Na tej podstawie pobierak odmawia wszystkim prawa do czegokolwiek - bo w regulaminie zawarł wpisy wygodne dla siebie . Nie wspomina / w regulaminie / o możliwości wypowiedzenia umowy w 3 miesiącach gdy nie ma potwierdzenia umowy na piśmie - bo to jest dla nich niewygodne a mają taki obowiązek - zgodnie z ustawą " konsumencką " . I ta w art. 17 mówi że nie można w drodze umowy ograniczyć naszych praw . Czyli mówiąc że nikomu nie przysługują 3 miesiące na wypowiedzenie - jest kłamstwem bo umów na piśmie nie ma . A dlaczego nie ma ? Pobierak twierdzi że akceptacja regulaminu = zawarcie umowy. Ale - oprócz tego że muszą utworzyć regulamin - ustawa " elektroniczna " mówi co ten regulamin ma zawierać . I on zawiera WARUNKI ZAWARCIA UMOWY oraz warunki rozwiązywania umowy - warunki czyli zależności . A co to są warunki ? Coś zależy od czegoś . Zawarcie umowy zależy od rejestracji - a ponieważ warunki coś warunkują więc muszą być spełnione w pierwszej kolejności . Czyli - chcesz zawrzeć umowę - najpierw musisz się zarejestrować / spełnić warunek / a później możesz zawrzeć umowę . W ich regulaminie - najpierw piszą że zawarcie umowy realizowane jest poprzez rejestrację / wpis niedozwolony / by za chwile wpisać że zawarcie umowy odbywa się pod warunkiem rejestracji . Głupie - pewno że tak - bo albo są to dwie równorzędne czynności / czego zabrania ustawa / albo coś zależy od czegoś - nie może być jedno i drugie .

Dalej - swoją działalność opierają o adresy mail a nie dane adresowe . Dzieje się tak bo wiedzą i specjalnie do tego dopuścili , że ogromna większość poda dane fałszywe . Dlatego ze wszyscy potraktują to jako zwykłą rejestrację a takowa na dane nieprawdziwe jest zgodna z prawem . I cóż się dzieje ? Mają adresy mail z których ktoś się rejestrował - więc ślą te swoje maile szumnie zwane - wezwanie lub przed sądowe wezwanie do zapłaty . A przecież oni tak naprawdę to opierając działalność o adresy mail - mówią wszystkim - NIE OSKARŻYMY WAS . Dlaczego ? Bo procedury prawne mówią wyraźnie - jakiekolwiek wezwanie do zapłaty musi mieć formę listu poleconego !!!! Bo - jak komukolwiek udowodnić że te maile do niego dotarły i zostały przeczytane ? Natomiast już sam fakt wysłania czegoś listem poleconym jest uważane jako wiadomość dostarczoną . A jak mają wysłać komuś coś listownie gdy właśnie adresów zamieszkania nie potwierdzili listownie - bo ich nie interesują - i tak naprawdę nie wiedzą czy np, pan Kowalski jest tym za kogo się podaje ? A ludzie pisząc listowne wypowiedzenia podają lub potwierdzają im swoje dane - a po co ? By dostać kolejny bzdurny liścik ? Nie piszę o adresie IP - bo to jest po prostu głupie . Idziesz do np. kafejki internetowej rejestrujesz się - i jak ktoś ma Cię znaleźć ? Kolejny idiotyzm mający wszystkich nastraszyć .Temat rzeka - ale to co napisałem to taka podstawa .

Najlepiej zmienić adres poczty e-mail lub usunąć konto całkowicie to wtedy nic już nie przyślą - uchroni Cię to przed otrzymaniem dwóch kolejnych maili - tych wezwań do zapłaty . Jest to najprostsze i najskuteczniejsze by po prostu pożegnasz cię z pobierakiem .

Co do UOKiK - takich bredni jak oni wciskają ludziom to dawno nie słyszałem . Otóż - piszcie wypowiedzenia - tak na wszelki wypadek . No tak - jaki poziom urzędników taka porada . Na wszelki wypadek - robi się coś innego . Ale szczyt głupoty zawarli w zdaniu na swojej stronie internetowej :

Korzystając z Internetu należy pamiętać, że zazwyczaj rejestracja w serwisie jest równoznaczna z zawarciem umowy z przedsiębiorcą, np. na dostarczanie usług."

Co to zdanie mówi ? Mówi że w większości przypadków rejestracja w internecie oznacza zawarcie umowy . To pisał jakiś psychol . Użycie w tym zdaniu słowa ZAZWYCZAJ mówi że w większości przypadków tak jest . A ponieważ umów zawieranych w internecie są tysiące - więc tych zawartych poprzez rejestrację - zgodnie z UOKiK - muszą również być tysiące - więc dlaczego nikt - oprócz pobieraka - nie potrafi wymienić jednego czy dwóch przykładów kto tak robi ? Ano

dlatego ze jak napisałem na początku - nie zezwala na takie zawarcie umowy ustawa " elektroniczna " bo mówi o REGULAMINIE , mówi o akceptacji regulaminu a nie o zawarciu umowy . I zauważ - tak jest wszędzie - począwszy od sklepów internetowych / chociaż te akurat pod juryzdykcję tej ustawy nie podlegają / a skończywszy np. na operatorach internetowych . Tam takie zawarcie umowy jest NIEMOŻLIWE . Dlatego - UOKiK dała dupy na całej linii i wciskają ludziom głupoty o jakiś umowach - a pobierak się cieszy bo to odwleka ich zniknięcie z neta .

NIE WOLNO IM ZAPŁACIĆ - nie wolno - dla kasy powstali , dla kasy istnieją .
  • Gość: xxx IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.11, 19:54
    No właśnie moi drodzy zastanawiam się ile osób z Chełmna zostało oszukanych i czy zapłacili. Czy usunięcie adresu / zmiana uchroni ludzi przed zapłatą. Na forach piszą prawnicy żeby nie płacić. To oszustwo regulamin jest zmieniany ciągle na stronie pobieraka aby złapać ludzi w sieci. W moim przypadku termin 10 dni nie dotyczył okresu próbnego tylko że mogę w ciągu 10 dni zakupić jeden z ich pakietów aby w pełni korzystać z serwisu. Na kupno nie było zgody bo w ogóle nie korzystam z tej strony. A ponadto strona widnieje jako darmowa co jest wielkim oszustwem - wg danych z neta nie było żadnej sprawy w sądzie z tą firmą bo sami by przegrali za oszustwo. A tak w ogóle to listu z umową którą mam podpisać własnoręcznym podpisem nie mam bo nic poleconym w ciągu 10 dni nie doszło.
  • Gość: mir IP: *.tvgawex.pl 11.01.11, 20:08
    Też kiedyś skorzystałem z ich strony potem żądali ode mnie kasy i straszyli sądami ,
    po prostu przestałem odbierać od nich e-maile i ich olałem dali sobie spokój minął jakiś rok i cisza także nie płaćcie tym oszustom
  • Gość: tt64r IP: *.tvgawex.pl 11.01.11, 20:13
    czytałam kiedyś na portalach internetowych ze pewna dziewczyna sie wkopała i nie wiedziała co zrobić. Po czasie napisała ze olała sprawę i nic im nie zapłaciła bo sami złamali zasady.Tak wiec olej to i Ty.
  • Gość: Łun IP: *.tvgawex.pl 11.01.11, 20:16
    UOKiK wytoczył sprawę pobieraczkowi i przegrali... było głośno o tym w TV...
  • Gość: Łun IP: *.tvgawex.pl 11.01.11, 20:18
    Tzn pobieraczek przegrał...
  • Gość: rafal IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.11, 12:33
    toć człowieku się nie przejmuj to sa normalni oszuści, ja nic nie ściągnąłem i po dwóch miesiącach przysłąli mi żebym zapłacił 98 zł xczy jakoś tak ale obejrzalem na youtubie filmik ze sprawy dla reporterów i sie uspoikoilem oni taK TYLKO strasza a w 2009 nikogo nie podali dosądu ani na policje, po prostu szukaja łatwo wiernych ludzi którzy się przestrasza i wyślą im kasę. Ja nie wysłałem i nie zamierzam, maila tez nie usunąłem, zresztą jak wysłąlem im paragraf z kodeksu karnego to od tamtej pory cisza;) am minęło juz chyba 2 miesiące. POZDRAWIAMK I NIE PRZEJMUJCIE SIE NIMI:)
  • Gość: spoko IP: *.chelmno.mm.pl 11.01.11, 20:10
    Nie płacić to śćiema
  • Gość: Łun IP: *.tvgawex.pl 11.01.11, 20:47
    To jest tak samo jak byście napisali do nich tak:

Witam szanownych Państwo
    Przeczytanie tego oto e-maila wiąże się z zawarciem umowy na okres 3 miesięcy z powodu zużycia mojej klawiatury prądu i zabrania czasu.
    Wiąże to się z uiszczeniem opłaty 75zł miesięcznie na konto xxx xxx xxx xxx xxx xxx.
    Nie zapłacenie należności wiąże się oddaniem sprawy do sądu.
    Z poważaniem Jan Psikutas prezes firmy pod wypizdówkiem.
  • Gość: komuch IP: 46.113.30.* 12.01.11, 09:38
    Było głośno kiedyś w TVN, jak ludzie pokapowali się, że to ściema i przestali płacić to sobie nawet prawnika wzięli aby wiarygodniej było, ale ten nie potrafił przedstawić w wywiadzie wygranej sprawy, a się zdziiiiiwił i to bardzo jak dziennikarz pokazał mu zawiadomienia do prokuratury o nękanie i probę wyłudzenia - widocznie trafili na kogoś kto miał styczność lub pracował w wymiarze sprawiedliwości. Wtedy się zaczęła jazda pan wielki adwokat wyszedł i tak skończył się wywiad, po chwili wrocił i NA KAŻDE PYTANIE - tajemnica firmy.
  • Gość: xxx IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.11, 15:52
    Moim zdaniem też nie płacić tylko po co straszą czymś czego się nie zrobiło, w końcu umowy nikt nie podpisał z nimi tylko założyło się konto na stronie i tyle. A tak w ogóle to nic mi nie wiadomo o sprawie w sądzie osoba poszkodowana kontra pobierak. Dzięki za opinie ;-)
  • Gość: kammmm IP: 188.33.217.* 12.01.11, 16:03
    ja tez w to wpadlam ale spokojnie..... to was uspokoi.www.youtube.com/watch?v=8tjMQVQu1QQ
  • Gość: Łun IP: *.tvgawex.pl 12.01.11, 18:08
    O czym my tu w ogóle gadamy... Na pewno przychodzi wam przed sądowne wezwanie do zapłaty... A takiego typu wiadomość dostaje się tylko i wyłącznie pocztą do domu!!! Więc już powinno to dać ludziom do myślenia... ale niestety masa ludzi zapłaciła... :(
  • Gość: kkk IP: *.tvgawex.pl 12.01.11, 19:18
    www.youtube.com/watch?v=dCi7GkIpuSY&feature=related
  • Gość: AJ IP: 89.231.151.* 01.02.11, 14:43
    miałam ten sam problem przez 10 dni za darmo a pózniej przysłali mi że muszę zapłacić 98zł ale dam wam dobrą radę nie odpowiadajcie na żadne malie i przede wszystkim nie płacie wyślą wam trzy malie i będzie po sprawie mi ostatniego malia przysłali w listopadzie czy nawet w pazdzierniku i potem był spokój,również mi przysyłali malia z grozbami ale pomógł mi pewien chłopak z forum i dał mi te same rady i zrobiłam tak i nic już nie dostaje,a tak na marginesie w ogóle nie korzystałam z tego pobieraczka dobra rada NIE PŁACIE NIE PŁACIE i jeszcze raz NIE PŁACIE!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka