Dodaj do ulubionych

Od dziś zapłacisz za przejazd A2 do granicy

IP: *.tvgawex.pl 20.05.12, 13:56
Od dziś zapłacisz za przejazd A2 do granicyOd godziny 22.00 kierowcy korzystający z autostrady A2 na odcinku z Nowego Tomyśla (Wielkopolskie) do granicy z Niemcami będą musieli zapłacić za przejazd - poinformował koncesjonariusz drogi Autostrada Wielkopolska SA .

Jak informuje koncesjonariusz, zgodnie ze stawkami ustalonymi przez ministra transportu, kierowcy samochodów osobowych i motocykli zapłacą za podróż całym odcinkiem 17 zł, a kierowcy pojazdów ciężarowych zapłacą jednakową stawkę w wysokości 40 zł.

Samochody osobowe zapłacą po 20 gr brutto za przejechanie kilometra autostrady, a ciężarówki 46 gr.

Autostrada będzie płatna na długości 88 km z Nowego Tomyśla do Rzepina (Lubuskie). Ostatni punkt poboru opłat przed granicą z Niemcami jest zlokalizowany w miejscowości Tarnawa. Przejazd 18-km odcinkiem pomiędzy Świeckiem i Rzepinem będzie bezpłatny.

Pobór opłat za odcinek z Poznania do Rzepina działa w ramach nowego zamkniętego systemu, opłata będzie pobierana za rzeczywiście przejechane kilometry płatnej autostrady.

- Kierowca wjeżdżając na autostradę pobiera bilet i rozlicza się za przejazd przy wyjeździe z autostrady. Bilet należy zachować i okazać kasjerce przy wyjeździe z autostrady. W przypadku zagubienia biletu, kierowca zostanie obciążony stawką za przejazd maksymalnym możliwym odcinkiem, jaki mógł pokonać na tej trasie - powiedziała rzecznik Autostrady Wielkopolskiej Zofia Kwiatkowska.

Za przejechanie całego odcinka autostrady A2, zarządzanego przez Autostradę Wielkopolską SA., z Konina do Rzepina kierowcy samochodów osobowych zapłacą 59 złotych.
Edytor zaawansowany
  • Gość: duduś IP: *.tvgawex.pl 20.05.12, 13:58
    .......by żyło się lepiej..............

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka