Dodaj do ulubionych

maly biznes ucieka z Chełmna

IP: *.tktelekom.pl 26.10.12, 11:41
Wczoraj miałem przyjemność rozmawiać z ludzmi którzy prowadzą interesy w naszym mieście. Jednoznacznie zgodnie stwierdzili że czas szukać innych perspektyw i lokalizacji. Chełmno jest mało przyjazne dla małego biznesu. Jedynym kierunkiem, który ma wyciągnięte ręce od miasta są hipermarkety. Słuchając ich podchodziłem do tego stosunkowo z dystansem .. Dzisiaj wpadła mi w ręce lokalna gazeta i muszę stwierdzić że mają naprawdę sporo racji i widać znają się na handlu. Jak czytam na pierwszej stronie że na głównej ulicy handlowej w mieście nie można nawet zrobić witryny, która przyciągnie klienta bo konserwator ma wizualne zaćmienie to przecieram oczy ze zdumienia. Czytając dalej jak burmistrz walczy jak lew o targowisko by rynek został opustoszały to utwierdza mnie w przekonaniu że to miasto umiera i ludzie mają rację . Śmiem sądzić że konserwatora ściągnęło miasto by zrobić z głównej ulicy handlowej pusty deptak dla hmm no właśnie dla kogo ????? :) bo ja nie wiem .. Rozumiem że ma być czysto i bez zbędnych wielkich banerów na kamienicach ale że witryna jest zbyt okazała to mnie powala, jestem w szoku. Nie jestem biznesmenem tylko zwykłym człowiekiem i niby mnie to nie dotyczy ale widzę że ludzi w średnim wieku w Chełmnie już nie ma bo siedzą w Anglii uciekli a teraz robią wszystko by ludzie dający nam pracę też uciekli. Czyli co robimy z miasta wieś na to wychodzi ! Brawo !!!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: Kierownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.12, 12:07
    Brawo dla Burmistrza !!!!!!!!!
    Kolejnej kadencji już napewno nie wygrasz :p
  • Gość: ww IP: 89.231.149.* 26.10.12, 12:15
    wygra,wygra nauczyciele go poprą , wybuduje jeszcze jeden orlik i hale i spoko pójdzie do przodu
  • Gość: gg IP: *.centertel.pl 27.10.12, 18:21
    dokladnie
  • Gość: r. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.12, 12:41
    Skąd wzięło się (chyba powszechne w kręgach samorządowców) przekonanie, iż Chełmno jest miastem turystycznym? Nie ma gór, nie ma morza, nie ma pojezierza, nie ma dużych obszarów leśnych...
    Chełmińską starówkę można zwiedzać w ciągu 2-3 godzin. Poza tym nie ma żadnych atrakcji, które zachęcałyby turystów do dłuższego pobytu. Brakuje realnego spojrzenia na możliwości rozwoju gospodarczego. Przeważająca w Chełmnie turystyka jednodniowa nie generuje dużych przychodów.
  • Gość: Kierownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.12, 13:14
    Trzeba zapytać odpowiedni referat w UM - jak sie domyślam nikt nie udzieli odpowiedzi na to pytanie.
  • Gość: Franz IP: *.play-internet.pl 26.10.12, 14:07
    Jak brak pomysłu to wraca temat turystów i tak od lat 70 tych. Parafrazując powiedzenie jednego z prezydentów USA należy przypomnieć radnym i burmistrzowi " gospodarka chłopcy gospodarka". Brak Waszego doświadczenia w tej sprawie objawia się Waszymi osiągnięciami. Mówiąc brutalnie , indolencja całkowita w Waszym rozumieniu gospodarowania. Wasze pojęcie o działalności gospodarczej to jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Możliwe, że się mylę i wiecie co robicie / pensja nie mała na pierwszego i jest OK./ panowie nauczyciele.
  • Gość: markiz IP: *.dynamic.chello.pl 30.10.12, 19:17
    500 lat temu jakiś obwoźny handlarz sprzedał miejscowemu księżulowi palec wyciągnięty z rynsztoka jako relikwię św. Walentego i teraz mamy ławki zakochanych :D

Realnie rzecz biorąc, takie miasto jak Chełmno, nawet porządnie wypromowane jest raczej lichą atrakcją turystyczną, jak ktoś wspomniał - do obskoczenia w jeden dzień, po drodze.
    W związku z tym to kiepski tor rozwoju miasta.
    Lepszy mają za Wisłą.
  • Gość: ..... IP: *.play-internet.pl 26.10.12, 16:38
    Czytając co napisała gazeta ja proponuje postawić szlabany przed deptakiem i naszym wspaniałym rynkiem i zupełnie wypierdzielić wszystkie sklepy ze starówki. Zostawić tylko puste lokale i markety dla blokowisk i po sprawie. Nie będzie miał Pan włodarz problemów z pojemnikami na rynku ani z połykaczami, reklamami no i na końcu z ludźmi bo nikogo już tam nie będzie. I wówczas nasi pseudo turyści będą mogli spokojnie bez problemów przejść się spacerniakiem. Podziwiać puste lokale i pusty rynek i puste miasto no i postawią nam opinię, że piękne jakże malownicze miasteczko zabite dechami i czekające na tajfun. No i oczywiście trzeba wspomnieć o kupcach z targowiska dla których to ma się posadzić wielki żywopłot by ich zupełnie już nie było widać by nie straszyli naszych turystów i najlepiej niech wszyscy zapomną że istnieją bo namioty są nieestetyczne :) Jestem pod wrażeniem hehe a najbardziej śmieszy mnie fakt że ludzie się na to godzą :))
  • at31sta 27.10.12, 00:35
    Czytam CzCh ,posty na forum i tak zastanawiam się czy nasza Chełmińska władza też to robi. Argumenty opisane w Gazecie, które przedstawili nasi rajcy przypominają wypowiedzi dzieci z przedszkola. Szkoda bo jeśli Oni zostali wybrani by reprezentować interesy wyborców to znaczy że wyborcy popełnili błąd. Tak Panie J****k to jest również do Pana. Nie spodziewał się Pan że spotka się z zarzutem że ktoś wybrał Pana niesłusznie, a jednak. Ta wypowiedzią tylko Pan potwierdził swoja krótkowzroczność i niekompetencję. Mówi się o turystach którzy rzekomo mają odwiedzać nasz miasto. tylko po co ? Jakieś dwa tygodnie temu na rynku zaczepiła mnie kilka starszych osób (chyba turystów) z pytaniem gdzie jest najbliższa kawiarnia i szczerze mówiąc nie wiedziałem gdzie ich skierować. Czy w CCH są takowe ? Z tego co pamiętam to każda upadała zanim dobrze się rozkręciła. Dlaczego ? Bo nie było klientów. A jeśli byli to sporadyczni. Jak tak będzie dalej to faktycznie mały biznes z Chełmna zniknie. Zostaną tylko spożywczaki i kwiaciarnie.
  • Gość: amber IP: *.kpsi.pl 27.10.12, 08:31
    "Chcemy waszego dobra" - powiedział premier Tusk do Polaków.... Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach...
  • Gość: tymczasowy IP: *.tktelekom.pl 27.10.12, 12:03
    Biorąc pod uwagę kryzys na świecie Chełmno jest chyba jedynym miastem gdzie na własne życzenie pogrąża się gospodarkę, do tego trzeba mieć talent :)) Wszyscy walczą by był potencjał gospodarczy w miastach a u nas kładzie się na łopatki mikro biznes rewelacja :) ! Porównujecie się z Toruniem i innymi miastami zapominając że każde miasto jest inne. Przestańcie podpatrywać innych i zacznijcie myśleć o Chełmnie. Chcieliście zrobić "porządek" na rynku to zamiast cyrkować z przenosinami trzeba było wprowadzić tzw. regulamin handlu dla kupców. To sprawdzone rozwiązanie na zachodzie skoro już tak podpatrujecie innych .. Jasno określić kto może handlować jaka branża i w jaki sposób ma to się odbywać. Jeśli się handlujący nie dopasuje do regulaminu wypowiadacie umowę i po sprawie. Macie monitoring możecie kontrolować handel w tym miejscu. Jakoś na zachodzie jest czyściutko i fajnie na takich targowiskach a to że u nas był syf to tylko zasługa miasta, które nie potrafi ustalić odpowiednich standardów. W Chełmnie biznes sam się rozwijał i to naprawdę było bardzo atrakcyjne miasto do handlu. Teraz jak zajęła się tym władza to cały handel upada. Postawiliście wszystko na turystykę po trupach do celu a efekt będzie tragiczny zobaczycie.
  • Gość: Zbigniew IP: 83.16.203.* 27.10.12, 14:19
    śmiać mi się chce z tej naszej turystyki byłem światkiem żałosnego incydentu miedzy turystami a naszymi strażnikami miejskimi . Pamiętacie tych turystów z osiołkiem nasza dzielna straż legitymowała ich na deptaku bo zbierali pieniące na karmę dla zwierząt oferując w zamian jakieś pamiątki a potem pan dzielny strażnik ciągnął ze sobą przestraszoną kobietę przez grudziądzką do radiowozu stojącego na rynku wyglądało to żałośnie po prostu wstyd mi było że jestem z Chełmna na ale jaka władza tacy jej urzędnicy , ci turyści na pewno już tu nie przyjadą
  • Gość: max IP: *.centertel.pl 27.10.12, 18:26
    masz problem napisz do przyjaciolki
  • Gość: grzes IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.10.12, 15:07
    A ja mam w koncu kregoslupa te pierdoly tego nowego niby miejskiego konserwatora a na mojej kamienicy wywiesze taki baner jaki bede uwazal za wlasciwy i g.....no panu do tego panie niby konserwator to moja wlasnosc a pan jak bedzie wlascicielem to bedzie mogl pan wymyslac skad go wynalazl ten nasz ? ? ? nie wiadomo kto jeden wart drugiego
  • Gość: obcy IP: 89.231.151.* 29.10.12, 18:02
    Masz rację 'minimalista' to miasto , te władze, większość tych ludzi , to totalna porażka. Co z nich takimi czyni? Beznadziejność, brak perspektyw, lat które mijają i tylko pogłębiają frustrację. Wystarczy , że się temu poddasz i już po tobie, jesteś przegrany na całe życie, bo wyrwać się z tego ... jest niezwykle trudno. Młodzi bez zobowiązań jeszcze uciekną do Anglii, łudząc się że powrócą ustawieni. A reszta z czasem wskazuje miejsca na 'ich' kwatery pod Starogrodzkiem.
    Czy jest jakaś szansa na przerwanie tego zaklętego kręgu niemocy? Nie , nie ma. Kto ma to zrobić? Władza /administracja, radni, klechy/ nie ma kompletnie pojęcia co i jak zrobić.
    O gospodarce , kreowaniu warunków powstawania miejsc pracy, pomocy małemu biznesowi mają pojęcie jak byk o gwiazdach. Z resztą co po przeciętnym belfrze się spodziewać? Ludzie - bardziej dynamiczni już stąd wybyli, a emerytom i dziadom z czerwonymi nosami dobrze jak jest.
    Jesień, ptaki już prawie odleciały, czas na nas -tych, którzy nie chcą tu wsiąknąć na zawsze.
  • Gość: Leszek bezrobotny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.12, 12:58
    Macie całkowitą rację.

Jestem właścicielem małej firmy w CCH. Widząc co tu się dzieje - a co najważniejsze odczuwając tego skutki, niestety zdecydowłem się na zamknięcie firmy.
    Po rozmowach ze znajomymi okazało się, że nie jestem jedyną osobą, która podjęła taką decyzję.
    Swego czasu zastanawiałem się nad przeniesieniem punktu do innego miejsca w Chełmnie - teraz już wiem, że niechcę mieć nic wspólnego z tym miastem.

Panu Burmistrzowi serdecznie dziękuję, za pomoc .
    5 groszy dołożone do tego "interesu" przez Pana, zdecydowanie pomogło nam wszystkim.
    Nasze i Pana problemy jak widać dosłownie "kończą się"..
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.10.12, 13:27
    Ten nasz Kononowicz zyje teraz rynkiem i fontanna tam sie kase przewala w rozne strony burdel jak jasna cholera a ten laweczki stawia na Rynku stary idz dalej wal te fikoly a nie pchaj sie do koryta bo tylko o to Ci chodzi sie nachapac ale rozliczenia niebawem nadejda nieuchronnie! !!!!!!!!
  • Gość: biznesmen IP: *.play-internet.pl 30.10.12, 17:19
    Panie burmistrzu wszystko ładnie pięknie, robi Pan porządek, wywala handel z centrum i sadzi w to miejsce kwiatki. Zapomniał Pan jednak o tych kilkudziesięciu lokalach, które w połączeniu z targowiskiem stanowiło główne centrum handlowe naszego miasta i jeszcze rok temu było jednym z lepszych małych miast do handlowania dla firm z zewnątrz. Wszyscy chcieli u nas otwierać biznes bo nie mamy wielkich galerii, które w prymitywny sposób zniszczyły takie deptaki ja nasz i zamieniły je w puste, ponure miejsca. Kto będzie Panu dbał o starówkę skoro właściciele lokali nie będą mieli dochodów z najmów zastanowił się Pan nad tym ??? Czy obskurne puste lokale i kamienice mają być tą wizytówką dla turystów na których tak Pan liczy ??? Wystarczyło pogodzić gospodarkę z turystyką a nie nastawiać się na jedno i by było wszystko ok. Mogliście zrobić porządek z kupcami wprowadzić jakieś ograniczenia itd. Ja oczywiście też myślę by wynieść się z interesem z Chełmna a handluję już 20 lat .
  • Gość: Crazy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.12, 10:17
    Tu niema nad czym myśleć.
    Trzeba poprostu wywalić Burmistrza z jego ciepłej posadki, zamim to miasto faktycznie zarośnie ostami..
  • Gość: ss IP: 89.231.149.* 31.10.12, 16:11
    za późno , on już ma to w dupie , już się nachapał ( emeryturkę liczy z kadencji to od 10 tysiaków niezły grosz jak na marnego wf-istę. Teraz zostawi wizytówkę (ładnie czysto i fontanna,dla turystów,a dla nas o kant dupy rozbić). I kto mu zarzuci , że nic nie zrobił???!!!
  • Gość: gosc IP: *.tktelekom.pl 31.10.12, 18:39
    Ehh jeszcze go wybiorą na następne lata :)) Blokowiska mają w dupie że biznes w Chełmnie zakopał do piachu. Ludzie lubią takie nowinki jak nowoczesna fontanna i ładne kwiatki. A że handel ma się super tylko w marketach to kogo to interesuje. Nasz prezes jest taki sam jak inni niestety.
  • Gość: Franek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.10.12, 19:45
    On ma zadbac o kamienice prywatne on juz co mial to zalatwil np konkubent jego corki chapnal bezzwrotna kasiore na remont kamienicy i jakas pozyczke podobno zwrotna komisja rewizyjna Rady do roboty wyjasnic a miesiac przed tem kazal mu wpisac do Rejestru Zabytkow bo to byl warunek pozyskania kasy na remont i jeden radny o watpliwej przeszlosci tez chapnal kase panie burmistrzu wstyd pan przynosi naszemu miastu lepiej walic te fikolki jedne wie pan gdzie prawda i zakrapiane wycieczki z BS em bo podobno daja najlepsze warunki chce pan wiecej to niebawem wyjasnia odpowiednie sluzby! ! ! !
  • Gość: prawda IP: 89.231.149.* 06.11.12, 14:57
    popieram, macie racje niestety. Tragedia w tym mieście...
  • Gość: tytus IP: *.tktelekom.pl 06.11.12, 15:51
    I co z tego jak władza ma klapki na oczach i brnie swoimi bezsensownymi pomysłami do przodu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka