Dodaj do ulubionych

Zwrot towaru w Neonet

26.01.13, 10:47
Witam,
kilka dni temu moja siostra kupiła laptopa w sklepie Neonet. Była z niego zadowolona, ale okazało się, że nie posiada napędu DVD. W instrukcji co prawda jest informacja, że taki napęd posiadają tylko wybrane modele, ale sprzedawca w sklepie kazał jej w domu zrobić kopię systemu operacyjnego na płytach. Sam pewnie nie wiedział o tym, że model, który sprzedaje, nie ma napędu, albo nie chciał o tym wspominać. Czy w związku z wprowadzeniem w błąd przez ekspedienta można zwrócić laptop jako niezgodny z umową?
Edytor zaawansowany
  • Gość: rzecznik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.13, 11:57
    masz 10 dni na zwrot zakupionego towaru bez podania przyczyny.sklep musi zwrocic ci pelna kwote ktora zzaplacilas jezeli sprzet nie spelnia Twoich oczekiwan tym bardziej ze zastalas wprowadzona w blad.oczywiscie moga sie burzyc i wmawiac ze nie wolno.polskie prawo mowi w ciagu 10 dni masz prawo do zwrotu towaru
  • Gość: do rzecznika IP: *.adsl.inetia.pl 26.01.13, 12:42
    10 dni to masz na zwrot towaru gdy kupjesz poza siedzibą firmy,czyli np.w necie.
  • Gość: x IP: *.adsl.inetia.pl 26.01.13, 13:35
    Dokładnie, rzecznik wprowadza Cię w błąd. Wg mnie nie masz szans na zwrot towaru jeśli był on używany. Sprzedawca kazał zrobić kopię systemu na płytach a to nie znaczy, że laptop musi mieć napęd wbudowany. Napędy są także na USB i to mógł mieć na myśli sprzedawca (tak może się tłumaczyć). Poza tym nie wierzę, że przy zakupie laptopa kupujący nawet nie pofatyguje się żeby obejrzeć go z zewnątrz.
  • Gość: zainteresowany IP: 89.231.148.* 27.01.13, 08:49
    odkupię tego laptopa, ale za pół ceny - ponieważ:
    - jest używany
    - nie ma cd-rom
    spiesz się, bo nie będę długo czekać ;)
  • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 27.01.13, 11:26
    skoro nie pofatygowałaś się by sprawdzić czy sprzęt ma to co mieć powinien to najzwyczajniej w świecie dokup sobie napęd i ciesz się laptopem. Teraz już nic nie zrobisz szkoda czasu i nerwow na dumanie.
  • Gość: klient IP: *.play-internet.pl 27.01.13, 11:31
    jesli Cię oszukał to możesz go postraszyć policją (art. 286 kodeksu karnego - policja musi przyjąć zgłoszenie na takie przestępstwo - oszustwo) i skandalem, więc napewno przyjmą, tylko musisz się wykazać konsekwencją

w razie gdybyś jednak odpuściła mu (sprzedawcy) to możesz jeszcze napisać im na Facebooku to napewno zareagują gdy napiszesz że sprzedawca w Chełmnie osuzkuje klientów,
    mnie też w sklepie oszukali kiedyś, w sklepie sieciowym nie zareagowali a jak napisałem na ich stronie że oszukują to naprawili błąd
  • Gość: Nod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.13, 14:23
    tylko idoita sprzedalby cos co ma kilka dni w uzytkowaniu za pol ceny :D
  • Gość: neo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.13, 14:19
    Dziwnym jest fakt, ze siostra wydaje kupe pieniedzy na sprzet i tak naprawde poza kolorem obudowy nic ja nie interesuje ....Nawet kupujac ser w spozywczaku ludzie każą sobie przed kupnem go przekroic by przekonac sie ze ma wystarczajaca ilosc dziurek i zapach jakiego oczekują
  • Gość: jaaa IP: *.tktelekom.pl 28.01.13, 07:14
    a do czego CI napęd DVD ? w dzisiejszych czasach wszystko robimy już na przenośnych pamięciach (czy to usb czy to kartach pamięci ) Te systemy które są wgrane przy kupnie laptopa są totalnym dnem są to wersje podstawowe maxymalnie okrojone ze wszystkiego system bardzo nie stabilny szybko można go zepsuć ,po paru miesiącach przeważnie wyciąga nogi . proponuje wgrać nowy system np Windows 7 Ultimate (najlepsze wydanie Potwierdzenie tego ) Wgrywanie poprzez USB . Co do laptopa jeśli w ogóle nie ma napędu to jest to raczej na pewno Nebook ( a w definicji tego urządzenia nie posiadają napędów optycznych potwierdzenie definicja nebook-a ) Co za tym idzie twoja siostra kupiła kobiecą wersję urządzenia które jest małe le kie i bardzo kobiece .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka