Dodaj do ulubionych

Kandydat na burmistrza

IP: *.chelmno.mm.pl 04.01.14, 09:56
Ostatni Czas Chelmna podal, ze pan Michal Rosinski z Twojego Ruchu bedzie kandydowal na stanowisko burlistrza Chelmna.
Ktos cos wie o tym kandydacie?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Wanda IP: *.centertel.pl 04.01.14, 11:14
    Super gość.Ja będę na niego głosowała.
  • Gość: zyx IP: *.tvgawex.pl 04.01.14, 12:26
    UKS Tarpan
  • Gość: Ozzi IP: 204.45.133.* 04.01.14, 12:42
    Niech kazdy ktory pcha sie na stolek, zajmie sie czyms do czego przygotowywal sie za młodu !!!
    Piekarz do piekarni ! Slusarz do warsztatu, Lekarz do szpitala a belfer do szkoly !
    Na stolek niech pcha sie polityk bo do tego sie przygotowywal !
  • Gość: Co?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.14, 17:43
    Co polityk wie o rządzeniu i ekonomii???
    Pewno tyle co przeciętny nauczyciel np. w-f??

Może jeszcze jakiś zadłużony, bo mu kredyty łatwo dawali partyjni koledzy na stołkach ???

• Gość: Obraz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.14, 17:47
    Pewno sposób radzenia ( czy nie radzenia) sobie z własnym budżetem przekłada się na ekonomię w sensie globalnym -np. budżetem miejskim.

Pokaż mi do czego doszedłeś a powiem Ci kim jesteś - chciałoby się powiedzieć ???
    Oby Niebiosa miały baczenie na nasze dobre wybory?????
  • Gość: Do co ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.14, 18:00
    Orzadzeniunie moze byc mowy... nie mamy monarchii ! Mozemy mowic jedynie o zarzadzaniu zasobami ktore w zaufaniu dajemy komus na okresliny czas podczas wyborow !
  • Gość: A może IP: *.chelmno.mm.pl 04.01.14, 18:04
    A może dajmy jeszcze jedną szansę Mariuszkowi ???
  • Gość: Nod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.14, 20:00
    Urzad burmistrza to nie gra na psp w ktorej dostajes 2 zycia ekstra a nastepne 3 kupujesz za punkty Wygral raz , za drugim razem szanse dostal.... chyba juz wystarczy !
  • Gość: Anka IP: *.chelmno.mm.pl 04.01.14, 22:38
    Nowy burmistrz wybierzmy kogoś innego może on coś zdoła zrobić w tym Chełmnie i pomóc ludziom tym co na prawdę potrzebują pomocy a wielu jest takich ....
  • Gość: nauczyciel IP: 89.231.148.* 05.01.14, 00:18
    Rzadza nauczyciele mamy piekne szkoly i hale sportowe, oni sa wygadani i na tym robia pieniadze i to wszystko, wybierzemy przedsiebiorcow i rzemieslnikow beda miejsca pracy, rolnikow gospodarstwa, kupcow piekne sklepy. wykrztalcenie nie wchodzi w rachube to blokada dla madrych bez studiow, w dzisiejszych czasach dostepu do wszystkich mediow przecietny kowalski bez studiow, czytajacy w codzienie i interesujacy sie szerokimi zagadnieniami i odkryciami naukowimy jest na poziomie przecietnego magistra.
  • Gość: :) IP: *.chelmno.mm.pl 05.01.14, 00:25
    jestem za - zwolnię się z roboty i całej rodzinie to nakażę, dzieciom zabronię się uczyć i wyginać - bo wreszcie nastanie włodarz, który zapewni nam byt, opierunek, grzmoty na sylwka i to co najważniejsze wszystko...........bez naszego udziału, a my będziemy oczekiwać POMOCY - jak ją dostaniemy to będzie dobry, jak nie, to go zmienimy = a my sobie rodzinnie popierdzimy w fotele, może się nie rozpadną do następnej kadencji , a jak się rozpadną to może ktoś nam nowe zafunduje - jakie życie może być proste. łatwe, bezpretensjonalne... tylko trzeba poczuć wiatr w żaglach i stać się motylem... motylem byłam la..la..la.... a jak nie dostaniemy jednak nowych foteli - to będziemy krzyczeć o zmianę - no chyba do kogoś rozsądnego to wołanie dojdzie i zmieni nasz marny los robaczków. Cha cha cha. Świat w to nie wierzy i mówi, każdy jest kowalem swego losu, działaj , ryzykuj, walcz o swój byt , bo nikt nikomu nic nie musi dać!!!
  • Gość: :) IP: *.chelmno.mm.pl 05.01.14, 00:36
    sorki - mój wywód odnosi się do wypowiedzi przed samozwańczym nauczycielem - ale on wali byki :(
  • Gość: Cud IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.14, 01:33
    Ja wierzę w cud nad Wisłą i dobre wybory wyborców. I żeby temu wybranemu jeszcze chciało się chcieć a nie np. gasić radnych, którzy mają wątpliwości i pytania i tracić czas na puszczanie radnym i chyba wszystkim mieszkańcom pokazów slajdów na sesji co to np prasa lokalna pisze brrrrrrrrrrrrrrrrrrr
  • Gość: Kandydat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.14, 01:42
    Czy pytanie o kandydata zadał przestraszony kontrkandydat by szykować broń???
  • Gość: 789 IP: *.chelmno.mm.pl 05.01.14, 01:53
    a ja chce tylko wiedzieć, który z włodarzy zmieni mi wypierdzony fotel na nowy . i tylko temu odda głosy moja wielka pracująca rodzina :) czekam na poważne propozycje... ::::))))))
  • Gość: Facet IP: *.chelmno.mm.pl 05.01.14, 09:57
    Nie.
  • Gość: wyborca IP: *.146.156.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.01.14, 13:12
    Ja wiem jedno ze kandydat na burmistrza ma byc z zewnatrz, bo chca zreformowac stare zasiedziale struktury urzedu w chelmnie.
  • Gość: MIESZ.... IP: *.pl 05.01.14, 15:37
    żadnych nauczycieli bo nauczyciele dbają tylko o siebie i dewiantów od palikota, chcemy obrotnego fachowca który sprowadzi przedsiębiorców na nasze tereny, mamy w powiecie 20 % bezrobocie ,mówi się o patologii ale jak nie ma pracy to ona się szerzy .................
  • Gość: 456 IP: *.chelmno.mm.pl 06.01.14, 00:41
    Proszę zauważyć, że już nie ma PRL-U, granice są otwarte, każdy może zostać obywatelem kraju UE jeśli ma mu coś do zaoferowania :) Tworzymy globalną wieś, migracja nie dotyczy tylko Polaków.......... Nasz byt nie zależy od nikogo tylko od nas.... więc przestańmy stękać.. i łajać innych ,,, bo to żenujące
  • Gość: lokator IP: *.chelmno.mm.pl 06.01.14, 11:34
    do 456 nikt nie laja i nie biadoli, Czy na piachu bez wody cos wyrosnie nic. Trzeba stworzyc warunki do rozwoju dac szanse i dbac to co sie ma. nie posiejesz nie zadbasz nie zbierzesz, jak o swoje dzieci nie bedziesz dbac to co z nich wyrosnie, czy sam nauczyles sie chodzic, muwic, czytac, pisac itd.
  • Gość: MIESZ.... IP: *.pl 06.01.14, 14:23
    do456- z twojej wypowiedzi wynika że nasze dzieci mają migrować tam gdzie jakiś inny burmistrz ,prezydent miasta , lepiej zorganizował życie swoim mieszkańcom a nasz ma być tylko" chłopcem z plakatu " jak jesteś taki wyzwolony, europejski to co ty tu robisz?????? zapewne przy korycie siedzisz ...............
  • Gość: Sylwek R IP: *.adsl.inetia.pl 06.01.14, 11:35
    śmiech na sali.
  • Gość: pp IP: *.chelmno.mm.pl 06.01.14, 15:09
    Żadnych lekarzy, nauczycieli (szczególnie w-fistów) i służb mundurowych, zawiedli mnie
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.10.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 10.01.14, 17:14
    Dziękuję za spostrzeżenia na temat wymarzonego kandydata na Burmistrza Miasta Chełmna :)

Mam nadzieję ze z dnia na dzień, przekonam Państwa że kieruję się dobrem naszej lokalnej społeczności. Jak wiecie jestem młodym człowiekiem, ale już dużo na swój wiek przeżyłem i wiem co powinno być zmienione w Chełmnie by poprawić warunki do życia...

W Nowym Roku 2014 życzę wszystkiego dobrego i spokoju.

Michał Rosiński
  • Gość: doMR IP: *.tvgawex.pl 10.01.14, 19:49
    drogi Mariuszu naprawdę zły los Cię potraktował !!! to też dla tego nie dziel się frustracją jaką przeżywasz , Twoja partia i ty jako reprezentant nie pasujesz do naszego otoczenia ,cóż możesz zaproponować skoro sam potrzebujesz pomocy , wizja Twojej osoby na stanowisku burmistrza to jak Tymiński wcześniej !!! świat idzie w innym kierunku, CCH ludzi o Twoich poglądach ma wystarczającą ilość , chcemy chleba -Ty sam go nie masz , chcemy pracy - Ty sam jej nie masz , chcemy się leczyć - a Ty sam potrzebujesz leczenia , my już wiemy kto nam to zapewni !!! a to co masz Ty do zaoferowania niestety przyspożyć kłopotów dzieciom ,rodzicom , mieszkańcom ....Twój Ruch ....w złym kierunku ...
  • Gość: re PAN MICHAŁ IP: *.tvgawex.pl 10.01.14, 19:54
    PANIE MICHALE !!!! PRZEPRASZAM za Marcina ....
  • Gość: Początek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.14, 20:28
    Drogi kandydacie!

Odwaga i uczciwość to cechy pożądane. Sposób zaprezentowania siebie godny i uczciwy.
    Jednak mylenie imienia to jedynie początek zohydzania Pana osoby.
    Już niedługo"miasto" będzie o panu wiedziało dużo, dużo więcej niż wie Pan o sobie.
    Szybko przekona się Pan, że cierpi na schizofrenię. Tak, będzie Pan przecierał oczy i nie wierzył własnym uszom. Zacznie się Pan zastanawiać, który "ja" to ten prawdziwy.
    Jestem po Pana stronie, ale proszę uważać, w tych murach ściany mają uszy, a obserwują nie tylko kamery monitoringu.
    Gratuluje odwagi, nawet jeśli Pan padnie pod naporem ciosów zza węgła i nabije sobie guza po upadku przez podstawioną nogę, pokaże Pan drogę naszej młodzieży!

Odwaga i prawda powinny iść razem. POWODZENIA
  • Gość: gh IP: *.tvk.torun.pl 11.01.14, 11:24
    Pan Michał Rosiński jeżeli zamierza startować na burmistrza, to powinien wcześniej wyjaśnić wiele finansowych spraw dotyczących organizowanych przez niego imprez (przeważnie były to próby organizacji, bo kończyły się chaosem organizacyjnym). Boże chroń od takiego kandydata.
  • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.14, 11:42
    A nie mówiłem?!
    Już odezwał się „toruński” kundelek i obszczekuje.
    Ta sama psina szczeka na dyrektorkę LO (podobno też kandydatkę).
    Strach ściska pewną część ciała obecnemu coraz bardziej.
    Proszę się trzymać szansę rosną.
  • Gość: Wyborca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.14, 17:00
    Prosze by nie kandydował do władz żaden zadłużony, zbyt biedny, któremu w życiu jeszcze nic nie wyszło i którego jedyneym celem by miała by być dobra - jak na chełmińskie warunki- pensja do spłaty długów i odbicia się od dna po niezbyt udanym dotychczasowym życiu. Niech przedstawi rachunk zyskow i strat i pokaże ze nie ma nic do ukrycia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
    Uwaga! Nie piję do MR bo go nie znam , nie znam jego sytuacji, przeszłości poza ciekawym artylułem w Cz Ch kiedyś tam z jego wywiadem, gdzie wydawało się ze był dość młody
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.play-internet.pl 11.01.14, 19:50
    Dziękuję za troskę wobec kandydatów :)

Moim zdaniem...

W dzisiejszych czasach, przeważnie młodego człowieka czeka minimalna pensja lub jej brak...
    Patrząc na rówieśników, mogę otwarcie powiedzieć że młoda osoba, która kończy szkołę bądź studia przeważnie w pierwszej kolejności staje się beneficjentem PUPu bądź jak ma możliwości i wsparcie rodziny (znajomych) emigruje z Chełmna.

To przykre że nasze miasto nie jest miejscem przyjaznym dla biznesu, dlatego, też i ja uczyłem się w większym mieście jakim jest Toruń. Praca społeczna w różnych gremiach doradczych przy Prezydencie Miasta nauczyło mnie że budżetem miasta powinno się dzielić z mieszkańcami poprzez partycypowanie środków gminnych na cele wyznaczone przez daną społeczność lokalną.

W Chełmnie pokażę jak można wykorzystać potencjał mieszkańców poprawieniu jakości życia...

Z wyrazami szacunku

Michał Rosiński
  • Gość: mieszkaniec chelmn IP: *.chelmno.mm.pl 12.01.14, 00:02
    Nie znam Ciebie panie Michale, ale zmiany by sie przydaly a w szczegulnosci takie jak nowe miejsca pracy, mieszkania socjalne dla bezdomnych mlodych rodzin, wypoczynek i rozrywka dla mieszkancow miasta nad jeziorem Starogrodzkim lub przy wisle oraz urzad miasta przyjazny dla obywateli miasta Chelmna. Bende sledzil i czytal pana chasla wyborcz.
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.play-internet.pl 12.01.14, 22:59
    Pamiętam takie czasy, jak kiedyś mama zabierała mnie na potańcówki na Nowe Planty. Tam widziałem jak młodzi i starsi mieszkańcy bawili się na koronie muszli przy punkcie widokowym na Świecie...

Spotykając przyjaciół i turystów w innych miejscowościach, którzy odwiedzili Chełmno słyszę miłe słowa...

"...Chełmno ma najpiękniejszy widok na Świecie...."
    "...Chełmno jest Krakowem Północy itp...."

a jako mieszkaniec naszego przepięknego miasta, szukam tych uroków i dostrzegam że nic się prawie nie zmienia co do budynków (zabytków), lecz mieszkańców już ubywa nie wiadomo czemu? Rówieśnicy uciekają z miasta?!
  • Gość: Wyborca IP: *.centertel.pl 12.01.14, 07:55
    Ja tesz bende sledził chasła wyborcez i rzycze powodzenia!
  • Gość: Wybór IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.14, 12:12
    Wybierzmy teraz mądrze, dla dobra miasta i nas wszystkich. Nieważne opcje polityczne, ważne pomysły na ożywienie i rozwój tego grajdołka, świeżość, mądrość, otwarcie na społeczeństwo, które wielokrotnie mówi - nie idź tą drogą . Jak do tej pory to się chyba tylko zwijamy, robimy remonty wymianiając jedno na drugie, fontanny, przenosiny bez nadzoru , działania bez jakiejkolwiek konsultacji ze społeczeństwem,nie wkładając minimum wysiłku by zachęcić turystów by obejrzeli nasz mały Kraków północy.
    Po co to wszystko dla starzejącego się w zawrotnym tempie społeczeństwa i rzeszy bezrobotnych lub pracujących za najniższą???
    Nie jest chyba dobrze gdy szyja akceptuje bez sprzeciwu prawie wszystko co wymyśla głowa, bo dochodzi do władzy prawie absolutnej , oderwanej od społeczeństwa, a władza wykonawcza myli się z władza ustawodawczą.

Chełmno ,życzę Ci lepszego 2014 roku
    Czy sa jakieś sukcesy by to nadal kontynuować?
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.play-internet.pl 14.01.14, 12:13
    Szanowni Państwo,

zachęcam do przesłania własnych sugestii na temat naszego miasta:

1. Co Ci się podoba w naszym mieście?
    2. Co powinno być poprawiane?
    3. Co trzeba zrobić ?
    4. Jak poprawić warunki socjalne?
    5. Jak poprawić rozwój biznesu w mieście?
    6. Jakie powinny być organizowane imprezy plenerowe?
    7. Jakie powinny być atrakcje nad j. Starogrodzkim?
    8. Twoja wizja Chełmna?

Państwa propozycje i sugestie proszę o przesłanie na adres e-mail: chelmno2014@wp.pl

Z wyrazami szacunku

Michał Rosiński
  • Gość: ??? IP: *.play-internet.pl 14.01.14, 18:50
    Panie Michale, z całym szacunkiem, ale to Pan powinien zaprezentować!
  • Gość: słoik IP: *.chelmno.mm.pl 14.01.14, 19:19
    Dokładnie. Pan Michał już może zapomnieć o moim poparciu :D
  • Gość: 123 IP: 89.231.148.* 14.01.14, 19:27
    Nie mając żadnej wizji i żadnego programu chce pan zostać burmistrzem. Głębokie wyrazy współczucia.
  • Gość: lokator IP: *.chelmno.mm.pl 14.01.14, 20:04
    Obecny burmistrz z jakiego ugrupowania byl kandydatem
  • Gość: Co to IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.14, 23:07
    Co to znaczenie z jakiego ugrupowania, ważne co ma w głowie , nie? , co i jak robi, no i .. jak kończy
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.10.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 14.01.14, 23:10
    Szanowni Państwo,

przychodzą nowe czasy, moją wizją na poprawienie życia w Chełmnie jest konsultowanie potrzeb mieszkańców. Jak nie będziemy partycypować działań pomiędzy społecznością lokalną, a samorządem to będzie tak samo jak wcześniej...

Ja jako kandydat na burmistrza, pragnę działań oddolnych, a nie narzuconych przez moje ego...

Koniec z czasem na narzekanie, to czas nas obywateli byśmy reagowali na potrzeby nasze i naszych bliskich, a nie ukrywali się pod płaszczykiem nieudolnego magistratu....

Z wyrazami szacunku

Michał Rosiński
  • Gość: Do Michała IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.14, 00:17
    Ma Pan pewno dużo racji ale wizja tez jest potrzebna z Pana strony. Może nie warto pisać o niej na forum , bo zakrzyczą. Warto słuchać obserwować, czytać.
    Można podglądać za Wisłą jak sobie fajnie radzą, mają drogi i w centrum i na osiedlach, mają budownictwo socjalne, wcale nie w centrum miasta na Starówce tylko z dala, jest jedna jednostka miejsko -gminna, co na pewno obniża koszty i stwarza lepsze warunki do rozwoju i miasta i gminy. . mają Park Wistula. miejsca pracy dla ludzi, pewno jakieś tam ulgi .
    U nas miasto się dusi, pewno każdy pracownik jest .. zapracowany i nie zrobiono przez lata nic by to zmienić. Ciężko może pochować stołeczki.
    Może razem by Kałdus zagospodarowali, taki unikat mógłby być. Tyle teraz unijnych pieniędzy do wydawania jest .
    Tak sobie myślę gdzie ludzie mają stawiać fabryki nawet gdyby chcieli, na Rynku?.
    No powiedzmy stawiamy na turystykę.
    Miasto turystyczne nie zadbało by w planie miejscowym zapewnić miejsce na hotel.
    Przez lata nie zmuszono właściciela by odbudował zabytkowy budynek hotelu na Rynku, a przecież on chyba był wpisany do rejestru zabytków i zapewne sa na to jakies kruczki,miasto zatrudnia prawników by działać, ta dziura była chyba jeszcze przed moim narodzeniem i ciągle straszy. Nie wyobrażam sobie jak może się rozwijać turystyka bez hotelu, gdzie zanocuje autobus , bez parkingu , jak by się nasi wspaniali przewodnicy najlepiej nie starali. Znajomi próbowali cos zarezerwować przez Internet... wiele nieświeżych informacji. Promocja, informacje na stronie, lepiej tam nie zaglądać jak się nie zna polskiego., by się nie wkurzać, że w wersji ang tylko tytuł jest zrozumiały... aż mi było wstyd.
    Grunty pokolejowe miasta poszły pod kolejny market i na siłę pozostawiono tam targowisko.
    A turyści , na godzinkę wpadną, może mandat dostaną za złe parkowanie i zmiatają że się kurzy.
    Nie mamy żadnego produktu na sprzedaż rozpoznawalnego , by każdy chciał kupić a ludzie mogli zarabiać, bo targowisko na rynku się zamyka, zamiast ukierunkowywać. Ludzie tam nie będą musieli sprzedawąc tych przesławnych gaci , jak będzie popyt na co innego i będą to mogli wyeksponować. Nie bedą stawiac namiotów i folii, których się nie lub,i gdy będą mieli fajne dostosowane stragany a nie przewiewne wiatki . Nawet w wielkim Toruniu stoja ładne domki na rynku, gdzie ludzie godziwie handlowac mogą. Zabytki niech może ożyją. Już mało kogo dziś bawią smutnawe wystawy eksponatów. Jedzie się gdzieś gdzie dzieje się coś fajnego.... przynajmniej ja tak robię.
    Ile ludzi mogło by zarobić mniejsze czy większe pieniądze na turystach, jak to jest wszędzie. A pieniadz robi pieniądz.
    Sprzedaż mieszkań w blokach z bonifikata (ciotka kupiła za chyba 10 kilka procent wartości fajne mieszkanie ) - no jak nas stać to dawajmy ludziom prezenty, jestem za , ale potem nie narzekajmy że nie ma w kasie........ Jak coś robimy to róbmy dobrze i wymagajmy tego od wszystkich dookoła i nadzór, kontrola, odpowiedzialność za działanie . nawet w sklepie odpowiada się przecież za spowodowane straty , jakieś ubytki itp.
    Jest fajne powiedzenie - Jeżeli czegoś nie potrafisz zrobić dobrze to nie rób, szkoda czasu i fatygi , najpierw się naucz.
    Życze panu by mógł Pan postępować zgodnie z tą maksymą. Jest Pan też człowiekiem młodym i wszystko przed Panem. Do wyborów jeszcze dużo czasu.
    Może mój nieco haotyczny wpis zapoczatkuje inne uwagi mieszkańców.
    Na pewno wielu doświadczonych obserwatorów wie więcej ode mnie.
    Pozdrawiam i życzę wszystiego dobrego Panu i innym kandydatom , którzy potrafią ozywić to umierające miasteczko.
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.10.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 15.01.14, 00:43
    Dziękuję za sugestie :)

Zapraszam kolejne osoby do przesłania swoich odczuć i informacji na temat miasta....

Pozdrawiam

Michał Rosiński
  • Gość: Wyborca IP: *.centertel.pl 15.01.14, 17:31
    Szanowny Panie Michale.Jak widziałby Pan rozwój w naszym mieście kultury,miejsc pracy,sportu,szkolnictwa?
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.play-internet.pl 15.01.14, 19:02
    Szanowni Państwo,

Odpowiadając na zadane pytania, prezentuje zarysy mojego programu:

Kultura:

Przekształcenie Chełmińskiego Domu Kultury w Spółkę Miejska Artystyczno-Kulturową, tak by mogła sama na siebie zarabiać jak przedsiębiorstwo, z tym że częściowo by była dotowana z urzędu miasta na potrzeby rozwoju umiejętności, tradycji, doskonalenie zamiłowania do sztuki przez dzieci, młodzież, osoby pełnosprawne i niepełnosprawne oraz w podeszłym wieku np. spotkania seniorów, zajęcia teatralne, taneczne itp.

Promowanie twórczości artystycznej mieszkańców wraz z ustaleniem funduszu stypendialnego dla najbardziej wybitnych prekursorów kultury, sztuki itp.

Wychodzenie na zewnątrz poprze imprezy plenerowe np. organizacja „Święta ulicy” wraz z kiermaszem, tak by na każda ulica przynajmniej raz w roku coś się działo, a nie tylko na tych tzn. Głównych…

Utworzenie nowych zasad konkursowych dotyczących przyznawania dotacji na działalność kulturalną przez ngo…

Miejsca Pracy:

Powołanie z inicjatywy Gminy Miasta i Organizacji NGO „Spółdzielni Socjalnej”, której celem by zrzeszaniem niepełnosprawnych, bezrobotnych i zatrudnianiem osób w trudnej sytuacji. Ponadto Spółdzielnia zajmowała by się miejskimi ternami np. j. Starogrodzkim, Parkiem Słowackiego na zasadach ochrony przyrody, turystyki itp.

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ) dla osób niepełnosprawny, który jest częściowo dotowany przez Urząd Marszałkowski….

Poprawienie polityki lokalowo – podatkowej, aby nowi przedsiębiorcy mieli ulgi podatkowe za otworzenie działalności gospodarczej. A obecni co już prowadzą działalność gospodarcza, którzy wykażą rozwój swojej działalności prowadzący do poprawienia stabilności w utrzymaniu miejsc pracy.

Sport:

Powołanie Spółki Miejskiej Sportowo-Turystycznej, która by przejęła wszystkie obiekty sportowe (stadion, basen, hale sportowe itp.) na podobnych zasadach jak kiedyś OSiR.

Promowanie sportu i turystyki aktywnej, poprzez organizowanie imprez plenerowych, masowych dostępnych dla mieszkańców w tym dzieci, młodzieży, osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz w podeszłym wieku, a w szczególności dla osób w przedziale wiekowym 18 – 50 lat.

Stworzenie funduszu stypendialnego dla sportowców chełmińskich klubów sportowych, którzy wyróżniają się w środowisku lokalnym.

Poprawienie infrastruktury sportowo-turystycznej, naprawa przystani nad j. starogrodzkim, modernizacja obiektów sportowych tak by można na nich rozgrywać imprezy ogólnopolskie, odnowienie i budowa siłowni na Świerzym powietrzu, ścieżek rowerowych, Nordic Walking, zdrowia itp.

Opracowanie nowych zasad konkursowych dotyczących rozwoju sportu i turystyki…

Szkolnictwo:

Poprawienie infrastruktury szkolnej, zmodernizowanie pracowni dydaktycznych poprzez wprowadzenie nowych zastosowań edukacyjno-wychowawczych, prowadzenie więcej zajęć z praktykami, a nie z teoretykami…

Utworzenie żłobka i stworzenie więcej miejsc przedszkolnych wraz z wydłużonym czasem pobytu dzieci do godz. 18, tak by rodzice nie musieli się zwalniać z pracy by odebrać swoje pociechy…

Zwiększenie godzin pracy pielęgniarki szkolnej i zatrudnienie lekarza stomatologa, który by miał przynajmniej 2 wizyty lekarskie w tygodniu…

Z czasem przedstawię Państwu kolejne moje postulaty

Z wyrazami szacunku

Michał Rosiński
  • Gość: janulek IP: *.chelmno.mm.pl 21.04.14, 10:42
    Każdy inny będzie na pewno lepszym gospodarzem aniżeli obecny, oby tylko nie nauczyciel bo dokona się dalsza destrukcja naszego biednego, zniszczonego miasta.
  • Gość: Adam Stokfisz IP: *.centertel.pl 15.01.14, 22:15
    No ,tylko skąd na to wszystko chciałby Pan wziąć fundusze.Po za tym wyraznie widać w tym programie zdecydowaną rozbudowę biurokracji.To do niczego dobrego nie prowadzi.
  • Gość: doom IP: *.adsl.inetia.pl 16.01.14, 00:02
    kandydat używający słowa "Świerzym" ... cóż.... przykre to jest..
    ale żeby nie dyskredytować za błąd wynikający zapewne z "dysleksji", "dysgrafii", czy też innego wynalazku usprawiedliwiającego błąd ortograficzny..

Szanowny Panie Rosiński....

możesz Pan obiecywać gruszki na wierzbie,nawet to że wbrew normom unijnym uruchomisz Pan tradycyjne polskie wędzarnie .....

i tak tego Pan nie zrobisz z jednej prostej przyczyny....
    takich obietnic od 25 lat nasłuchałem się tyle,że już słuchać się nie chce...

jak obiecasz Pan,że po otrzymaniu nominacji na Burmistrza,zrobisz Pan zbiórkę przed Urzędem Miasta dla wszystkich urzędasów,po czym wręczysz im Pan miotły i zagonisz do sprzątania Miasta,tak ze 4 godziny dziennie w ramach zatrudnienia... to wtedy masz Pan mój głos....
    ale jak tej obietnicy Pan nie zrealizuje,gdy tenże głos Pan otrzyma, to osobiście Pana rozliczę z fałszywej obietnicy .....

• Gość: Vinci IP: *.man.bydgoszcz.pl 16.01.14, 10:17
    Czy można sie dowiedzieć gdzie kandydat pracuje? Czy prowadzi firmę może? Jakie ma doświadczenie w kierowaniu ludźmi? Co wartościowego osiagnął co mogłoby przekonać mieszkańców po za ambitnym programem? Mam nadzieję że jest to "ktoś" i nie jest to tylko skok na kasę.
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.play-internet.pl 16.01.14, 12:56
    Szanowni Państwo,

odpowiadając na zadane pytanie w sprawie mojego miejsca pracy, mogę to podzielić na trzy działy....

1. Zarobkowo pracuję w dziale ochrony osób i mienia oraz posiadam tytuł zawodowy - technik ochrony osób i mienia.

2. Społecznie działam w kilku organizacjach pozarządowych i zasiaduję od 4 lat w Toruńskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego (ciało doradcze Prezydenta Miasta Torunia), wcześniej byłem Członkiem Zespołu ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (ciało doradcze Prezydenta Miasta Torunia)oraz 4 lata byłem Członkiem Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Toruniu (ciało doradcze Prezydenta Miasta Torunia).

3. Jestem także instruktorem sportu w dyscyplinie kręglarstwo klasyczne, instruktorem rekreacji ruchowej w dyscyplinie pływanie, instruktorem i animatorem aktywności życiowej osób niepełnosprawny.

Obecnie jako zawodnik jestem Mistrzem Świata w Nordic Walking w swojej kategorii wiekowej i osób niepełnosprawnych.....

To są podstawowe moje umiejętności, ale nie wszystkie da się je opisać na forum...

Z wyrazami szacunku

Michał Rosiński

• Gość: Spotrowcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.14, 18:14
    Ostatnie lata wskazują, że Chełmno lubi u władzy ludzi związanych ze sportem, a że ma Pan doświadczenie w chodzeniu, to może Pan wyprzedzi innych. Powodzenia Pozdrawiam
  • Gość: zyx IP: *.tvgawex.pl 16.01.14, 10:12
    Bajkopisarz!
  • Gość: wyborca IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.01.14, 10:56
    W temacie szkolnictwa....

"Poprawienie infrastruktury szkolnej, zmodernizowanie pracowni dydaktycznych poprzez wprowadzenie nowych zastosowań edukacyjno-wychowawczych, prowadzenie więcej zajęć z praktykami, a nie z teoretykami…" -
    zawsze myślałem, że to czego i jak uczą się dzieci zależy od ministerstwa i wytycznych z kuratorium.....a tu się okazuje że to burmistrz decyduje ;))))

"Utworzenie żłobka i stworzenie więcej miejsc przedszkolnych wraz z wydłużonym czasem pobytu dzieci do godz. 18, tak by rodzice nie musieli się zwalniać z pracy by odebrać swoje pociechy…"

Ile to będzie kosztowało i skąd na to mają być pieniądze ?

Zwiększenie godzin pracy pielęgniarki szkolnej i zatrudnienie lekarza stomatologa, który by miał przynajmniej 2 wizyty lekarskie w tygodniu…

Ile to będzie kosztowało i skąd na to mają być pieniądze ?
  • Gość: Konkurencja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.14, 18:15
    Oj konkurencja kradnie pomysły..
  • Gość: doom IP: *.adsl.inetia.pl 16.01.14, 18:17
    pewnie podniesie podatki ...... hi hi hi ...
    tak samo jak "Słońce Peru"

a o krzywej Laffera słyszał ,chyba nie,bo skoro "zasiaduje"?
    daj sobie spokój Panie Rosiński
  • Gość: kierowca IP: *.chelmno.mm.pl 16.01.14, 19:43
    Po prostu powolac w Chelmnie OSIR od zaraz.
  • Gość: Maksio IP: *.warszawa.vectranet.pl 16.01.14, 21:38
    trzymałbym kciuki za Pana jako za młodą inicjatywę w naszym mieście i łamanie stereotypów (oraz siłę charakteru). ale to co Pan pisze, te bajki i ogólniki o których jak widać nie ma Pan zielonego pojęcia (zajęcia teoretyków, usprawnienia itp.), oraz przyznam szczerze mizerne doświadczenie jak na zarządzanie miastem, nawet tak podupadłym jak Chełmno powoduje iż nie ufam Panu. nie wiem kto za Panem stoi, ale może należałoby się zastanowić co potem oczekują od Pana za to, a jeśli coś dla Chełmna Pan chce zrobić to proszę działać tutaj a nie w Toruniu. Chełmno napewno potrzebuje energii młodych ludzi, w tym i Pana zapewne, ale nie jako burmistrza, przynajmniej nie w tym roku
  • Gość: chodzisz? IP: *.cdma.centertel.pl 16.01.14, 22:14
    Mistrz Świata w Nordic Walking? Kumam kijki na spacerek ale na czym polegają zawody i jak to się ma do chodu sportowego? Czy to coś w stylu jak mój sasiad co mówi że najlepiej na świecie zbiera grzyby? To jakiś żart czy jak?
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.play-internet.pl 17.01.14, 13:29
    Witam serdecznie,

zgodnie z ustawą o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku, każda aktywność ruchowa jest sportem, ponadto są od kilku lat rozgrywane zawody nordic walking w których uczestniczy ponad 500 osób z podziałem na płeć, kategorię wiekowa bądź niepełnosprawność i jest liczony czas, z zwycięzcy otrzymują puchary....

linki:

msnw.pl/
    www.pfnw.eu/
    chodzezkijami.pl/
  • Gość: A ten IP: *.centertel.pl 16.01.14, 22:26
    A ten się odezwał! Powodzenia!
  • Gość: marys IP: *.chelmno.mm.pl 16.01.14, 23:02
    un sobie lazi a w chelmnie bida no i.
  • Gość: Inicjatywa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.14, 00:02
    Dobrze , że jest inicjatywa, że młodzi chcą się włączyć do rządzenia miastem.
    Nie wiem jakie doświadczenie w tym zakresie mieli kolejni w - fiści, no zaraz powiedzie - władze mieli nad dziatwą bo to można zawsze powiedzieć - leć na planty, graj w piłkę, a w ostateczności wyjmij ręce z kieszeni.....więc doświadczenie spore.
    Może Pan Michał zachęci tez innych i skończy się lekkie bujanie i marazm...
    A wszyscy krytykanci - zza szkieł monitora to każdego można łatwo skrytykować.
    Pewno chcecie dyrektora szkoły, bo ma doświadczenie w rządzeniu, dyrektora zakładu - takich chyba brak, dyrektora banku - wątpię czy by chciał....
    A ja bym chciał człowieka otwartego, z pomysłami, znającego podstawy ekonomii ,bo myślę, że rządzenie urzędnikami to nic trudnego...
  • Gość: vbn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.14, 09:29
    Jak ma skończyć bujanie skoro sam buja.
  • Gość: radny IP: *.chelmno.mm.pl 17.01.14, 22:28
    tu nie chodzi o wykrztalcenie. nauczyciel jest do nauki w szkole oni tylko gadaja, bankowiec do naciagania ludzi, krawiec do szycia, malarz do malowania, murarz do murowania domow, lekarz do leczenia ludzi, elektryk do naprawy pradu i swiatla, itd. na stanowisko burmistrza ktory obecnie rzadzi miastem oni wszyscy sie nadaja, moze by lepiej rzadzili lub gorzej. na burmistrza Chelmna najlepjej by sie nadawal przedsiebiorca ktory ma doswiadczenie ktury kieruje duza lub mala firma a ta firma preznie dziala i sie rozwija. Takiemu dalbym poparcie i wierze ze Chelmno by rozkwitlo jak orchidea.
  • Gość: Biznes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.14, 09:45
    Ja myślę, że pewno trudno opuścić prosperujący biznes dla funkcji urzędniczej, no chyba ze się go przepisze na dzieci , sa jakieś wyjąscia. Nie można być przecież biznesmenem i burmistrzem równocześnie, bo tego pewno przepisy nie zezwalają.
    Ważne w tych wyborach będzie tez wybór dobrych , myślących , odważnych radnych, którzy chcą coś mądrze robić, bo to oni maja prawo ustalać prawo lokalne, maja prawo nie zgadzać się z decyzjami pierwszego, maja prawo patrzeć mu na ręce i wymagać.
    W tak małym mieście nie liczy się partia, ugrupowanie tylko człowiek, który ja reprezentuje. Ta partia, czy ugrupowanie tak naprawdę w przyszłości nie ma wpływu na zachowanie swojego reprezentanta.
    Jest wsod radnych komisja rewizyjna, która powinna widzieć nieprawidłowości, radni powinni znać budżet i widzieć jak rosnie zadłużenie, powinni wychodzić z inicjatywa lokalna, wlączać się swoja opinią w remonty w mieście. Oni decydują o planie zagospodarowania. Oczywiście wszystkie uchwały dla radnych przygotowuje burmistrz i biuro. Tylko radni nie musza na wszystko grzecznie głosować jeżeli maja zastrzeżenia - trzeba to w dyskusji wyjaśnić, opracować , zmienić itp. W naszej demokracji nie może być tak, że władza wykonawcza staje się władza ustawodawczą i decyzje podejmuje jedna osoba.
    Nie wiem jak to się dzieje w tym mieście, ale jak obejrzałem sesje rady miasta to mam wrażenie, że głosu niektórych z radnych to nie znam.
    Więc zastanówcie się kto teraz powinien reprezentować Wasze osiedla ulice jako radny, możecie obecnego radnego zobaczyć na video, jak jest aktywny, chodzi tu o aktywność na temat oczywiście , wiecie co dokonał dla lokalnej społeczności ???? To pomoże dokonać dobrego wyboru.
  • Gość: obserwator IP: *.adsl.inetia.pl 18.01.14, 19:58
    Tak źle tak nie dobrze.. co do Pana Michała musi się jeszcze dużo nauczyć bo nie ma na razie pojęcia co się dzieje w Chełmnie ( sam jestem młody ale P. Michale niestety taka prawda) miasto na turystykę pchać dalej?? i co ?? gdzie miejsca pracy?? nawet jak zrobicie jakieś tam atrakcje to i tak ten turysta przyjedzie na 4-5 godz MOŻE zje obiad i to jest KONIEC wiecej nie oczekujmy z turystyki!! trzeba szukać miejsc pracy i to jest ważne PRACA.. kolejna kwestia że burmistrz powinien być przedsiębiorczy ale też bądźmy realistami nikt z poważnych biznesmenów nie pójdzie za pare groszy do tego bagna bo taka jest prawda że sam burmistrz nic nie zrobi jak radni będą pajacować jak teraz ...ja nie bronię Kędzierskiego ale co ten człowiek ma zrobić jak każdy pomysł to część radnych już myśli jak mu dopiec a nie pomóc miastu przykład targowisko i Kędzierski chce szybciej rozpocząć budowę aby Ci ludzie mogli już handlować a rynek remontować to nie jest jeden mistrzu co kabluje że 2 tyg za szybko i trzeba kary płacić taaakkk dokopałem mu a miasto niech płaci ... tak to ma wyglądać?? mówię sam burmistrz to nie wszystko do tanga trzeba dwojga, trojga.....itd... wybierajmy z głową
  • Gość: _ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.14, 20:10
    Bidulka, o remoncie rynku dowiedział się pewnie z gazety i musiał się śpieszyć. Prawo budowlane, czy inne prawo, dla władzy to nie przeszkoda. Ważne, żeby się bujało!
  • Gość: mieszkaniec chelmn IP: *.chelmno.mm.pl 24.01.14, 11:56
    Miasto bez pieniedzy na pierwszej stronie CZASU CHELMNA nie napisano zadluzenie miasta w skali 100 procentowej, czyli nie wiemy jak miasto moze byc zadluzone do 50 procent jest bespieczne np. Torun i Bydgoszcz przekroczyl prug ponad 70 procent i sie rozwija a w Chelmnie biadola i jest stagnacja i brak pomyslu na rozwuj miasta.
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.10.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 24.01.14, 12:16
    Witam serdecznie,

na ostatniej sesji Rady Miasta (21.01.2014), jak dobrze słuchałem, p. Skarbnik mówiła że miasto jest nadłożone na około 6 milionów złotych i chwaliła się tym, w tym roku nie będzie branych dodatkowych pożyczek oraz zaplanowano ocieplenie Kina Rondo i modernizację Stadionu Miejskiego z zasobów finansowych miasta...

Łatwo to obliczyć...

Dochód miasta to około 50 mil, a zadłużenie to około 6 mil dodatkowo dochodzi na bieżące przesunięcia około 2 mil to daje nam w zadłużeniu około 8 milionów z tym że te 6 mil z roku na rok zmiesza się i że Miasto nie weżnie kolejnej pożyczki to mamy procentowo mniej niż 10% zadłużenia (deficytu) jak dobrze myślę...
  • Gość: gość IP: *.ip.netia.com.pl 24.01.14, 12:18
    Jakiego pomysłu na rozwój miasta można oczekiwać od osoby która nie potrafi nawet przenieść makiet zamków krzyżackich.
  • Gość: XYZ IP: *.adsl.inetia.pl 24.01.14, 15:15
    Z Twojego Ruchu? Czyli będziemy mieli parady równości na Grudziądzkiej jeśli go wybiorą...
  • Gość: Do Michała R IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.14, 18:22
    Tak zadłużenie jest na takim poziomie, ze już Regionalna Izba Obrachunkowa się oburza, co przyznał pierwszy w Cz Ch , więc musi być znacznie większe, proszę poczytać przepisy , musi być to więcej niż 5%.
    A niektórzy ludzie mówią to co inni by chcieli usłyszeć lub mówią niezwykle oględnie, W końcu chodziło o przyjęcie budżetu,

Darmowe pieniądze też nie przepadną, bo pismo już "POSZŁO "...oj jo joj
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.10.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 24.01.14, 18:49
    Dziękuje za informację...

Niebawem odwiedzę Chełmiński Magistrat z pismem w sprawie opisanie ile tak naprawdę jest zadłużone miasto po I kwartale 2014 roku...
  • Gość: Zadłużenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.14, 12:40
    Zadłużenie może mieć pewno różne oblicze, nie tylko kredyty długoterminowe, ale też nasze zadłużenie w rachunku bieżącym tzw. obrotowe, które może być dość płynne, jeżeli takie posiadamy, mogą to być zobowiązania wobec wykonawców, firm, może MOPS, szkół itp...
    stąd może ogólny dług niepokoi RIO

W bilansie mogą być wykazane np. należności z tyt .podatków, czynszu , czy teraz opłat za śmieci , które w rzeczywistości można zakwalifikować jako nieściągalne, bo firma upadła, gość się wyprowadził, a koszty ściągania przekroczyć mogą faktyczny dług.. więc to taka kreatywna księgowość...

A swoją drogą - w tej kryzysowej dla budżetu sytuacji - z klucza jak co roku w kwietniu pewno będą znowu chcieli podnieść ceny za wodę i ścieki - nie wiem czego to wynikiem, i protestuję jako obywatel tego miasta, bo jakoś inwestycji wodociągowych w mieście nie widać, tylko klecą stare rury , puszczają brudną wodę, że krany się zatykają, niszczą, a woda drożeje corocznie , czy im tak płace tam rosną, czy co???

Może też wzrosną ceny śmieci, chociaż ja składam protest , bo segreguję odpady i w zasadzie zimą , paląc gazem, nie koszą trawnika, odpadów zielonych mam zaledwie 1/3 zadeklarowanego ( najmniejszego możliwego wynikającego z obliczeń) pojemnika. Więc koszt tej utylizacji, składowania itp. chyba jest dużo niższy niż całego. Bo powietrza z mojego pojemnika raczej nie wywożą. A widać to nawet gołym okiem , bo po te śmieci zajeżdża dużo mniejsza smieciarka niż kiedyś( po te zielone odpady).
    Kto na tym zyskuje nie wiem , bo pieniądze płacę za cały pojemnik, ale wiem , że nie widzę powodu by płacić jeszcze więcej czy to za śmieci, czy to za wodę , czy to za ścieki , by może reperować tym dziurę w źle zarządzanym budżecie , generować zyski tych firm zajmujących się śmieciami lub wodą lub z innego niewytłumaczalnego dla mnie powodu..

Chciałabym by to jasno ktoś wytłumaczył... dlaczego tak ma być. Wszyscy żyjemy skromnie, płace nam nie rosną tylko koszty mamy coraz większe...

• Gość: Facet IP: *.38.16.93.rev.sfr.net 17.04.14, 11:31
    Szanowny Panie Rosinski!
    To ja pierwszy z ciekawosci zapytalem kim jest Pan Michal Rosinski, kandydat na burmistrza Chelmna.
    Nawet ucieszylem sie, ze ktos "odkrywa sie" i publicznie prezentuje swoje atuty.
    Niestety po wnikliwym przeczytaniu wszystkich Panskich wypowiedzi konstatuje, ze nie nadaje sie Pan na burmistrza Chelmna.
    Pokrotce dlaczego.
    Zmiany nazwy organizmow podleglych UM na spolki, to tylko mieszanie herbaty w szklance w druga strone od czego nie bedzie slodsza!
    Zreszta coz to za "spolka" samofinansujaca sie z gwarancja dotacji UM?!
    Brednie Szanowny Panie, brednie.
    Rowniez pozostale elementy "programu wyborczego" to pobozne zyczenia.
    Zmiany, polepszenie, stomatolog, domy socjalne - slowotworstwo kandydatow jakich wiele Chelmno juz przezylo.
    Spoldzielnia socjalna dla ludzi w wieku od- do 50 lat. A powyzej? Juz stracil Pan ich glosy.
    Niech lepiej Pan "zasiaduje" w innej radzie...
    Miastu jest potrzebne nowe otwarcie na swiat.
    Aby nie byc posadzonym tylko o krytykanctwo, kilka spraw, ktorymi musi zajac sie nowy burmistrz. Na przyklad;
    1. Rozwiazanie Strazy Miejskiej jako organizmu calkowicie nietrafionego w chelminskiej rzeczywistosci.
    2. Spoleczne konsultacje n/t polaczenia Gminy Chelmno z miastem lub conajmniej przylaczenia granicznych terenow ( przez wykup) do miasta w celu uzyskania terenow pod inwestycje przemyslowe.
    3. Odtworzenie lini kolejowej.
    Majac do wyboru dwoch kandydatow: Pana i obecnego, wybieram jego, chociaz do zwolennikow nie naleze.
    Pan niestety moze duzo zepsuc swoimi poczynaniami, obecny juz niewiele...
    Zycze Panu Panie Rosinski wiele szczescia w zyciu osobistym i moc satysfakcji zawodowej. I sportowej rowniez.

• Gość: z,y,x IP: *.tvgawex.pl 25.01.14, 17:32
    Panie M. podczas wizyty w UM potrzebna będzie walizka pełna pieczątek.
  • Gość: gg IP: *.tvgawex.pl 29.01.14, 10:05
    co do ludzi tego typu mam wątpliwości - popierają to co w naszej kulturze jest poza nawiasem ,a sami mają problem ze swoją tożsamością oto przykład idola TR-...kontrowersje.net/tresc/czy_marian_palikot_ojciec_janusza_byl_poszukiwany_przez_izraelskie_organizacje_scigajace_zbrod
  • Gość: do gg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.14, 10:54
    Kandydat Michał nazywa się Rosiński nie Palikot. Lider Twojego Ruchu ma na imię Janusz nie Marcin.
    Wystarczy?
  • Gość: Do faceta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.14, 13:40

Nie znam faceta, Rosińskiego ale widze to miasto i wyciagam wnioski. Nie wiem czy dobre czy złe. Uważam, że
    Połaczenie gmin to szansa ale nie wykup gruntów. Kasa miasta jest pusta lub juz dziurawa.
    Zreszta nie wierzę by Gmina Chełmno wieś chciała zbyć lepsze podmiejskie grunty. A do tanga trzeba dwojga.

Miasto ma jeszcze wolne tereny pod Kałdus , ale plan w zasadzie blokuje tam wszelkie podziały i inwestycje, wię mamy tereny rolnicze. Zresztą jaa mowa o planie miejscowym , powstał w 2006 roku a tak jest zrobiony, że ciagle go zmieniją, ciekawe ile to nas kasy kosztuje. Kto to tak żle obmyslił?? Miasto ma teren nad jeziorem całkowicie zaniedbany, bez rozsądnej koncepcji na zmianę, zarząd oddaje się CHDK???? sekretarce???

Więc to może wiiny gospodarz a nie ,mała podaż gruntów????

Miasto nie ma komptencji i srodków by odtworzyc linie kolejowa, to nie jej działka. Zreszta kto by chciał mniszczyć ściezkę rowerowa do Grubna, kto by chciał jeżdzić pociagiem jak kiedyś do Kornatowa??
    Wystarczy dogadanie z przewożnikiem by jakies autobusy jezdziły Chełmno - Świecie - Laskowice , tu wystarczy tylko troche pozabiegać , by było jak kiedyś w Terespolu , że autobus czekał na pociag zawoził ludzi i zabierał przyjeżdzających. Proste - jak drut.

Otwarcie na świat przez pociąg biedy nam nie zmiejszy, niestety . Likwidacja Strazy - dyskusyjna. Może trzeba ich zakres obowizków zmienić, by ich było w mieście więcej widac i nie budować budżetu miasta na dochodach z mandatów, bo co chłopaki mają za wyjście. Plan to mus.

Trzeba nam dobrych, myślcyh radnych i dobrego wodza.

A wyborcze działania już widoczne, niektórzy radni się aktywizują, myśląc może kupićzałataniem dziury głosy niezadowolonych z całej ich pracy mieszkańców?? Niektóre dziury są od wielu lat i ... nagle je zauważają??No chyba , że wiosna ich pobudza do działania.

Pozdrawiam Świątecznie
  • Gość: Do radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.14, 13:45
    Fajnie by było , by radni chcący dalej kandydować zadstanowili się co zrbili dla swoich mieszkanców i dla Chełmna?? Wtedy mieszkańcy by mieli obraz , czy np. ich milczenie na sesjach było złotem , czy na sesje chodzili tylko głosować... czy ..
  • Gość: milczący radny IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.04.14, 14:10
    Jeden z radnych ze Starówki, który zasada już którąś kadencję, jest znany z tego, że na sesji odezwał się raz: zapytał czy może otworzyć okno ;)

Wiecie który to ?
  • Gość: :-/ IP: *.chelmno.mm.pl 17.04.14, 15:34
    Kandydat który się promuje w taki sposób na forum, to przesada.
  • Gość: Czy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.14, 22:28
    Czy jak ten radny sie odważył zakłócić porządek to dostał zgodę na otwarcie okna, czy go skrzyczano o stłumiono??
  • Gość: mieszkaniec chelmn IP: *.chelmno.mm.pl 17.04.14, 23:26
    Nazywa sie Szok ma swoj elektorat czyta w kosciele a na sesjach tylko raz poprosil o otwarcie okna przez 12 lat, caly czs milczy jego dewiza milczenie nikomu nie pomorze i nie zaszkodzi.
  • Gość: Może IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.14, 23:37
    Może niech się więc skupi na czytaniu , jak mu wychodzi lepiej , niz na rzadzeniu miastem ????

KTO GO WYBRAŁ- PRZYPADEK, KTO GO WYSTAWIŁ - WYGODNY ???

Dlatego uważam, że radni nie powinni byc bezradni, te 15 osób ma współrzadzic miastem. To wielka odpowiedzialność, ktora niestety może doprowadzić do upadku takiego grajdołka jak Chełmno.
    Do czego doprowadziły obecne rządy - widac gołym okiem
  • Gość: Komitety IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.14, 07:51
    Ludzie, komitety zastanówcie się dwa razy zanim umieścicice kogoś na liście wyborczej , czy ludzie musza miec chcęc działania i ogarniac co sie dookoła dzieje.

Chyba widzimy, że nie można rządzić miastem ...bez konsultacji, wysłuchania rad innych ... mówiąc tak bedzie bo ja tak chcę , albo nie bedzie wcale..

• Gość: Michał Rosiński IP: *.play-internet.pl 18.04.14, 23:07
    Witam serdecznie,

w okresie Świąt Wielkiejnocy życzę wiele spokoju i wytrwałości jak w okresie postu...

Wesołego alleluja...

P.S.

Jeśli chodzi o tereny nad jeziorem proszę zapoznać się z materiałem umieszczonym na stronie miasta...

www.bip.chelmno.pl/?app=aktualnosci&nid=4615
    Z wyrazami szacunku

Michał Rosiński
  • Gość: Równość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.14, 16:17
    Zastanawia mnie szeroko pojęta równość handlu w naszym mieście na rynku.

Swego czasu było bardzo głośno, że regulamin handlu na rynku , zabrania handlu z samochodu , że hadlowac można tylko na straganach a smakowite lody w biały dzien, pod czyjnym okiem kamery , sa sprzedwane własnie z samochodu i to w terenie gdzie jest to zabronione .
    Czy róność w Chełmnie wobec obywateli , handlujących zalezy od interpretacji, dobrej woli urzędnika, czy widzi mi się , jak ja powiem tak bedzie, moze mozna ja jakoś kupić ??
    Radni - wy znowu bezradni?????

Wesołego Alleluja
  • Gość: mieszkaniec chelmn IP: 89.231.148.* 19.04.14, 23:23
    Pan Michal Rosinski mlody wykrztalcony jak dzisiejszy burmistrz, czyli powturka z ostatnich 12 lat to musi byc praktyk a najlepiej przdsiebiorca ktory stworzy nowe miejsca pracy, po pierwsze z turystow, po drugie z nowych inwestorow, po trzecie rekracja i wypoczynek.
  • Gość: fg IP: *.adsl.inetia.pl 20.04.14, 00:13
    dajcie sobie z Chełmnem spokój, to miasto się nie rozwinie, bo niby gdzie? świecie to jest miasto i gmina ale w Chełmnie ktoś sobie pomyślał że lepiej żeby gmina była osobno bo po co burmistrzowi taki kłopot ale teraz efekt jest taki że miasto nie ma terenu i nie ma żadnych szans na rozwój, obojętnie kto zostanie burmistrzem i tak niczego nie zrobi bo skad weźmie teren, w granicach miasta nic się już nie zrobi, niedługo przyjedzie ciągnik i to całe Chełmno zaorze posadzi się kwiatki i taki będzie finał sprawy
  • Gość: do fg IP: *.chelmno.mm.pl 20.04.14, 07:08
    Gdyby twoja recepta na likwidację bezrobocia była tak prosta to nasze i inne miasta były by rzeką miodem i mlekiem płynącą. Skoro twierdzisz, że jedynym problemem jest brak terenu to zapewne gmina Chełmno która ma go sporo może pochwalić się zerowym bezrobociem a inwestorzy pchają się tam " drzwiami i oknami".
  • Gość: fg IP: *.adsl.inetia.pl 20.04.14, 16:07
    to nie była żadna recepta na likwodacje bezrobocia gmina Chełmno jest gmina typowo rolniczą i zależy jej na rozwoju rolnictwa, z tego zadania wywiazuje się bardzo dobrze i nie zależy jej na rozwoju przemysłu
  • Gość: do fg IP: *.chelmno.mm.pl 21.04.14, 10:47
    "gmina Chełmno jest gmina typowo rolniczą i zależy jej na rozwoju rolnictwa, z tego zadania wywiązuje się bardzo dobrze i nie zależy jej na rozwoju przemysłu " To dlaczego wcześniej piszesz o połączeniu Chełmna z gminą w celu rozwoju miasta. Chyba pogubiłeś się w swoich przemyśleniach. Sam sobie zaprzeczasz.
  • Gość: fg IP: *.adsl.inetia.pl 21.04.14, 12:00
    akurat nie, gminie nigdy nie będzie zależało na połaczeniu z miastem, gmina ma się dobrze jest dobrze zarzadzana i takie połaczenie nigdy nie nastąpi, błędem bądź nieudolnością lub wygodnictwem włodarzy jest takie rozwiązanie że gmina jest osobno a miasto osobno, ale Chełmno zawsze miało pecha do włodarzy, miasto z takim wysokim wskaźnikiem bezrobocia powinno się postarać o stworzenie specjalnej strefy ekonomicznej ale gdzie niby miałoby cos takiego powstać? postawiono na turystykę ale tak nieudolnie że nikt tu nie przyjeżdża, a może zależy włodarzom aby mieć spokój, spokojna pensję pierwszego i to wszystko?
    uważam że burmistrz nie powinien pochodzić z tzw. budżetu a więc żaden nauczyciej, urzędnik, żołnierz itp. a to z prostej przyczyny budżetowcy nigdy niczego nie musieli wypracować a uważają że wszysko im się należy i pewnie dlatego mamy az takie nieudolne rzady i to od wielu lat, w świeciu burmistrz pochodzi z biznesu i wygląda to o wiele lepiej, radnymi nie powinni być emeryci i renciści, dieta radnego nie powinna słuzyc jedynie do ratowania skromnej emerytury przez takie podejście do sprawy to miasto umiera, może gdyby zlikwidować diete radnego cos by się zmieniło i w końcu doszli by do władzy osoby którzy chcieliby cos dla miasta osiągnąć, zresztą czego można by się spodziewać skoro to miasto składa się tylko i wyłącznie z emerytów, rencistów i zabytków bo cała reszta już pouciekała, to miasto ma taką władzę i radnych na jakich zasługują.
  • Gość: Ola IP: *.play-internet.pl 21.04.14, 12:35
    obecny burmistrz wydawał mi się niezbyt aktywną osobą bo Chełmno pod jego rządami nic nie zyskalo istotnego, ale przynajmniej osobę która kontroluje podległe sobie instytucje i działa to w miarę prawidłowo.
    ale niedawno przekonałam się że nawet ten minimalny wysiłek to za dużo dla obecnego włodarza, przykładem tego kawiarenka w kiblach na rynku, najpierw ogłoszono przetarg i najemca miał wyremontować kible za własną kasę i miał to mieć zwrócone przez kilka lat, ale gdy okazało się że wygrała córka pana Napory to wówczas remont będzie za publiczne pieniądze. czy tak powinny wyglądać postępowania gdzie wydaje się nasze podatki ?
  • Gość: . IP: *.adsl.inetia.pl 04.05.14, 21:41

.
  • Gość: wyborca IP: *.chelmno.mm.pl 21.04.14, 12:38
    Mamy takiego Burmistrz ze nie mysli i nie chce utworzyc strefy ekonomicznej w Chelmnie, ostatnio czytalem ze zalezy mu o ponownym rozruszaniu strefy ekonomicznej pod Toruniem, Burmistrz martwi sie o nie naszea strefe ekonomiczna, czyli mieszkancow ma w d...e.
  • Gość: Pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.14, 16:27
    Mam więc pytanie do wszystkich co w czasie kadencji obecnego burmistrza i w wyniku jego rządów zrobiono dobrego dla Chełmna????
    Czy naprawdę nic nie znajdujecie??

• Gość: chelminiak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.04.14, 17:15
    Panie Burmistrzu vel f i k o l e k ktos wczesniej podal nazwisko Pana podleglego pracownika corki ktora wygrala przetarg co Pan na to oczywiscie chodzi o remont kibli znowu jakis przekret? za moje podatki czas nzjwyzszy zeby z Toba chlopaku pojechali z tego Urzedu najlepiej wracaj do fikolkow jakich to wiemy bo do innych sie nie nadajesz czlowieku
  • Gość: Będzie tak... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.14, 17:55
    Bez względu na to co się znajdzie na tym forum, jesienią na kolejną kadencję zostanie wybrany nowy-stary burmistrz. Będzie tylko jedna tura. To niestety pewne.
  • Gość: Pewne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.14, 19:01
    Pewne jest tylko , ze umrzemy ,
    nie popadaj w pesymizm ,
    Słyszałem , że nie będzie kandydował, więc wydaje się jednak , że nowy nie będzie stary.

Różne są plotki .... nie wiem czy zawsze w plotkach jest trochę prawdy
    Może zostanie wybrany dyrektorem szkoły .... w końcu ciągnie wilka do lasu ..
    Może kupi ośrodek nad jeziorem , jest tak nierentowny więc nie będzie drogo
    może .. może..
    Ludzie się wypalają w tej samej męczącej pracy przez lata więc mnie to zbytnio nie dziwi..
  • Gość: dragon IP: *.pl 22.04.14, 21:31
    Czytam sobie te wszystkie opinie i włos staje dęba, szczególnie posty Pana Kandydata, który mistrzem świata w chodzeniu z kijkami jest..... szacun :)
    No to będziemy mieli Mistrzostwa Świata jak Pan wygrasz, proponuje na torze motocrossowym, już czuję te emocje, rozentuzjazmowane tłumy kibiców, dreszcz na samą myśl przechodzi :) O tak, to jest to.......nie mogę się już doczekać....... :)
  • Gość: gość IP: *.pl 22.04.14, 21:59
    magazyn.7dni.pl/233593,Czlowiek-z-walizka-pieczatek.html
    Parę słów bo Panu Rosińskim :) Nie wymaga komentarza :)
  • Gość: Facet IP: *.38.16.93.rev.sfr.net 22.04.14, 22:08
    ...a to Polska wlasnie!
  • Gość: :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.14, 22:24
    No to został tylko jeden kandydat - obecny burmistrz.
  • Gość: Facet IP: *.38.16.93.rev.sfr.net 22.04.14, 22:29
    Z tych dwoch: tak.
    À le to nie jest koniec.
  • Gość: Urzad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.14, 07:59
    Podobno plotka ze nie będzie kandydowal
  • Gość: mieszkaniec chelmn IP: *.chelmno.mm.pl 23.04.14, 21:27
    Poprosic pana Bobina seniora moze sie zgodzi kandydowac.
  • Gość: Marek IP: *.dynamic.vectranet.pl 24.04.14, 19:12
    no trochę kombinuje, ale coś robi,

choć na burmistrza nie tylko to go skreśla (poza tym to nic chyba nie robił w życiu zawodowym)

ale obecny Burmistrz jeśli nie stanie jakiś normalny człowiek do konkurencji znowu wygra i kolejne lata nic się nie będzie działo w Chełmnie. masakra i tylko lokalni ludzie sobie winni że nie angażują się w życie społeczne swojego miasta poza aktywnością na forum a wówczas takie miernoty wygrywają bo z kim mają przegrać ????
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.play-internet.pl 24.04.14, 21:10
    Witam serdecznie,

mam wielką nadzieję ze w tegorocznych wyborach stanie, aż 5 kandydatów by można godnie rywalizować podczas zmagań na najlepszego Włodarza Naszego Miasta...

Obecnie jesteśmy stłumieni przez Euro Wybory, ale już od czerwca będzie miła rywalizacja na świeżym powietrzu....

Zapraszam kolejnych kandydatów do biegu bądź marszu :)
  • Gość: 123 IP: *.chelmno.mm.pl 25.04.14, 10:13
    Do M. Rosińskiego.
    No ty chłopie lepiej po tych wszystkich swoich "osiągnięciach" nie rób dla mieszkańców Chełmna wstydu i nie startuj.
  • Gość: wstyd? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.14, 11:05
    "No ty chłopie lepiej po tych wszystkich swoich "osiągnięciach" nie rób dla mieszkańców Chełmna wstydu i nie startuj."
  • Gość: Do P. Michała IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.14, 21:07
    Ja bym chciał P. Rosiński jak czasami wygra Pan wybory by nie ignorował Pan przepisów miejscowych, bo obecnie na Rynku dziwna samowolka. Plan miejscowy sobie a włodarz sobie. Interpretuje go jak potrzebuje. Jestem za wykorzystaniem rynku ale nie podoba mi się takie wybiórcze traktowanie obywateli Bo my kupcy nie możemy handlować na rynku z samochodu a ... lodziarz może, postawił samochód i handluje w najlepsze w miejscu do tego niedozwolonym w planie miejscowym i regulaminie targowiska, z niedozwolonego przecież samochodu , ogródek znowu zajmuje miejsce rynku, gdzie ma być działalność kulturalna . Czy też Pan może uważa, że my stojący na rynku całe dnie jesteśmy drugiej kategorii i tylko nam się stawia zakazy, kijem odmierza zajętą przestrzeń i męczy wysokimi opłatami??
    A tymczasem znajomi króliczka mogą skakać do woli???
    Czy jest pan za równym stosowaniem prawa dla wszystkich w Chełmnie???
  • Gość: Michał Rosiński IP: *.10.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 27.04.14, 11:45
    Witam serdecznie,

od wielu lat stosuję się do traktowania wszystkich równo bez względu na płeć, wyznanie, niepełnosprawność, wolność słowa oraz równe traktowanie wobec przepisów prawnych.....

Jako Członek Ciał doradczych Prezydenta Miasta Torunia, zawsze stawałem i staję po stronie praworządności...
  • Gość: Facet IP: *.38.16.93.rev.sfr.net 26.04.14, 13:03
    Zamilcz juz wacpan-
    ilosc kandydatow (dlaczego az 5?) nie jest tozsama z "godna rywalizacja"-
    wstydu oszczedz!
  • Gość: Ert IP: 188.20.221.* 26.04.14, 17:20
    Po artykule dodanym wyżej kompromitacja a ten jakby nic! Proponuje bieg po zdrowie psychiczne
  • Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.14, 17:51
    nie tylko psychiczne, o wątrobę też trza dbać.
  • Gość: wyborca IP: *.182.174.39.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.04.14, 18:09
    Czy pan Michal niewidomych, gluchych i chorych umyslwo tak samo traktuje jak pelnosprawnych ludzi, to cos nie tak.
  • Gość: Marian IP: *.dynamic.vectranet.pl 27.04.14, 19:43
    czy sprawdził Pan w jakich okolicznościach i czy wszystko było ok w przetargu na kible na rynku jaki wygrała córka pana Napory, szefa ChDK i prywatnie Pana kolegi,

Czy sprawdził Pan ten temat i uważa że wszystko jest w tym ok ???
  • Gość: kapsel IP: *.play-internet.pl 03.05.14, 19:24
    widać że pierwszy nie sprawdził bo milczy jak grób, ale chyba nie wie że wszystkie brudy należy wyprać przed wyborami bo potem zaczną śmierdzieć i może być zadyma jak się organy tym zajmą zanim pierwszy wyjaśni czy jego ludzie to dobrze zorganizowali (przetarg gdzie wygrała córka pana Napory)
  • Gość: Czy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.14, 23:21
    Czy jeszcze przed wyborami przewidują jakies przetargi, zmiany na stołkach ???
  • Gość: rr IP: *.adsl.inetia.pl 05.05.14, 00:46
    dajcie już sobie spokój z tym ujadaniem o nic wybory wygra obecny burmistrz dlatego że:
    1. Brak jest jakiegokolwiek sensownego kandydata z którym mógłby przegrać
    2. tego miasta i tak już się nie da reanimować, jest skazane na zagładę w takiej sytuacji w jakim się obecnie miasto znajduje żaden kandydat nic nie jest w stanie zrobić a naobiecywać można wiele
    3 lobby nauczycielskie jest zbyt silne aby można go było ruszyc słuchy chodza że nawet obowiązkowe wybory dyrektorów szkół którym konczy się kadencja maja być odwołane a dyrektorzy pozostaną z nominacji burmistrza
    4 każdy widzi że ubyło już z połowę mieszkańców tego grajdołka przede wszystkim ludzi młodych a w ślad za tym ubyło uczniów szkół i co z tego, szkół ile było tyle jest to nic ze nie ma kogo uczyć ani nie ma sensu takiej ilości szkół utrzymywać ale kogo to obchodzi tego lobby nic nie ruszy.
    5 opozycja kompletnie się do niczego nie nadaje albo to nie jest opozycja
    wnioski:
    kto ma trochę możliwości i chociaż troszkę rozumu w głowie na pewno stad się ewakuuje, nie da się już wiązać z tym grajdołkiem, wszystkie możliwe szanse już dawno zostały zaprzepaszczone a zostały tylko układy, układziki i układziunie.
    pozdrawiam
  • Gość: do rr IP: *.chelmno.mm.pl 05.05.14, 06:22
    Mam nadzieję, że ludzie o takich poglądach jak twoje do rady nie będą startować.
  • Gość: <> IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.14, 23:35
    To jednego mniej.
  • Gość: No tak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.14, 22:10
    Tak do Rady potrzeba ludzi odważnych , zaangażowanych, działających, a teraz .... wielu z nich nawet głosu nie znamy, po co tam są, naprawdę wstyd. Zastanówcie się zanim znowu zawisniecie na listach wyborczych, bo jak się za cos zabiera to trzeba to robic , bo wstyd pieniedze za nic brać!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka