Dodaj do ulubionych

Szykują nam podwyżkę opłat za śmieci ?

IP: *.chelmno.mm.pl 29.09.15, 11:27
fragment z "Analiza systemu gospodarowania odpadami w Gminie Miasto Chełmno w 2014 roku":
VII. Koszty poniesione w związku z odbieraniem, odzyskiem, recyklingiem i unieszkodliwianiem odpadów komunalnych
L.p. Rodzaj wydatku Kwota (PLN)
1. Koszty zakupu materiałów na potrzeby monitoringu systemu 2 230,52
2. Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych 2 206 549,47
3. Koszty pracownicze 113 400,00
Razem: 2 322 179,99
XII. Wnioski
Analizując natomiast dane finansowe stawierdzono, że wpływy z opłat nie pokrywają w pełni
wydatków związanych z funkcjonowaniem systemu. Między wpływami a wydatkami wynika różnica w wysokości 77 813,93 zł, z czego 55 408,62 stanowią zaległości w opłatach. Pomimo, iż deficyt jest stosunkowo nieduży, należałoby rozważyć zmianę wysokości opłat za gospodarowanie odpadami. Jedną z przyczyn powstałego deficytu jest wciąż malejąca ilość mieszkańców.

Bardziej idiotycznego argumentu za podwyżką nie mogli sobie wymyślić.
Może niech podadzą szczegóły 'kosztów pracowniczych'.
Deficyt mogą pokryć radni ze swoich diet za okres wakacji, przecież: "To martwy sezon, spotykamy się w wyjątkowych sytuacjach", jak mówił przewodniczący rady.
Edytor zaawansowany
 • Gość: Płace IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.15, 13:01
  ZUM jest chyba prywatną spółką, uczestniczącą w przetargu na wywóz śmieci. Taką stawką wygrali w przetargu chyba o mały włos ze Swieciem . Więc mleko rozlane ...Jak im nie pasuje niech może odstąpią od kontraktu. Napewno kary będą sowite. może trzeba sprawdzić wydatki i opublikować ile zarabia pan prezes, kierownicy itp.... bo jakieś duże te koszty. Długi może sciągnąc komornik

  A może o to chodziło, niska cena w przetargu a potem podniesiemy
 • Gość: CZy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.15, 13:07
  Drodzy analitycy - czy czasami mniejsza liczba mieszkańców Chełmnaw nie przekłada się czasem na ... mniej śmieci i tym samym mniejsze opłaty ich zagospodarowania.

  Tak by mi się wydawało, więc o co ten płacz????
 • Gość: Ciekawe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.15, 13:10
  Ciekawe jakie miasto wyciągnie wnioski w związku z główna przyczyną - malejącą liczb mieszkańców. Może wreszcie podejmie jakies działanie, by zyło się tu tak by ludzie nie wyjezdzali ????
 • Gość: Ewa IP: *.chelmno.mm.pl 29.09.15, 15:28
  jak ktoś płąci za dużo za śmieci, niech przejdzie na segregowane. mniejsza opłata
  a co do Zumu, to jest spółką prywatną, pracownicy pracuja prawie za darmo, nie licząc prezesa
 • Gość: obcy IP: 89.231.150.* 29.09.15, 15:42
  Co tęsknota z starym, czy się stoi czy się leży.... ale to już było i nie wróci więcej. Brzydka komuna przykryta styropianem a efekty sami doświadczacie na własnej skórze. To tak jako frywolny komentarz a twarde fakty są takie, że jeśli coś było "załatwiane" to i i tak skutki odczują zwykli ludzie a innych czesze się jak ...., ci "u władzy" rękawów sobie nie dadzą wyrwać a ich pozycja przy kasie jest mocna.
 • Gość: Do Ewy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.15, 18:28
  Droga Ewo - Segregowanie nie jest takie proste w budynkach wielorodzinnych, gdy znajdzie się choć jeden powiedzmy ... niepokorny . Więc to nie jest taki całkiem wolny wybór. Nikt nie mowi ze opłata za smieci jest dziś za duża, ale nikt rozsądny nie może zrozumieć, że ma być podwyżka za smieci bo ... liczba mieszkańców Chełmna maleje.... i że część z mieszkańców unika opłat. To już absurd. Jeśli ZUM m wolne moce przerobowe niech szuka pracy tez poza Chełmnem i zwiększy ilość swoich klientów nie marudzi.... jak każda firma musi sobie radzić z dzisiejszą rzeczywistością, ale chyba nie jest monopolistą by narzucać już w przetargu ustalone ceny. Nie wiem po co i o co ta dyskusja????? Czy m być nowa chełmińska tradycja , że ceny smieci tez rosną co oku jak woda ?????

  Już mamy chyb jedną tradycję w Chełmnie - problem corocznej podwyżki wody i scieków . Nie wiem jak się ma to do jej jakości, czy Sanepid zechciałby zbadac kiedyś syf jaki nam serwują po awarii. U mnie woda nie leciała długo w żadnym kranie - myślałame ze ciagle awaria a to tylko się sitka pozatykały . MASAKRA.
  A więc nie robia nic by woda była wówczas pitna, nie inwestują, no chyba ze w corusz w nowe meble w biurze i swe podwyżki a ceny .... już jak chełminska tradycja każe podnoszone są w każdym kwietniu. Z czego to wynika, czy te pieniądze lecą do wspólnego kosza wodociagów i potem remontują z tego budynki, w których następnie mieszkania są zbywane az za ...5 % wartości ??? Czy zyski reperują może budżet miasta by było na kolejne podwyżki urzędników . Naprawde nie wiem co tak ustawicznie w wodociągach drożeje ze co roku podnoszą ceny wody i kanalizacji ???? CZY KTOŚ WIE??????

  Pewno wolnym wyborem jest pracowanie w ZUM-ie .Ale gdzie tu pracować. Oj kiedyś znajoma walczyła, prosiła, by śmieci - gruz na wysypisko mogła zawieźć, oczywiście płacąc za to. Taki to monopolista, frontem do klienta. To co jest źle, czy za dobrze. Może trzeba kolejne usługi dla ludności świadczyć??? by pracownicy mieli pracę??
  W firmie przynoszącej stratę może i prezes winien oszczędzać, bo ... coś mu chyba z rachunkami nie wyszło.. ale to chyba kolejna chełminska tradycja, płaca nie zależy od wyników pracy ???Płaca zależy tylko od stanowiska ???
 • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.09.15, 22:36
  1.Mniejsza liczba mieszkańców to mniejsza ilość odbieranych odpadów - mniejsze koszty.
  2. Mniejsza ilość odpadów to mniej pracy przy ich segregacji i zagospodarowaniu - mniejsze koszty.
  3. Prawo w naszym kraju nie do końca jest doskonałe, ale na szczęście nie ma takiego przepisu z którego wynika, że jeżeli pan X nie zapłaci to pan Y niech płaci więcej?
  Zastanawiam się kto wpadł na taki pomysł, żeby tłumaczyć chęć podwyżki mniejszą liczbą mieszkańców i nieporadnością w ściąganiu opłat.
 • Gość: x IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.15, 08:47
  Nie do końca jest tak jak piszesz.
  Oczywiście mniejsza liczba mieszkańców to mniej śmieci ale nie mniejsze koszty. Dlaczego?
  Choćby dlatego, że samochody muszą robić tyle samo kursów co do tej pory. Utrzymanie pracowników jest na tym samym poziomie (wątpię żeby nastąpiły zwolnienia na stanowiskach, które być muszą bez względu na liczbę odbieranych śmieci). Obsługa śmieciarek musi być jaka była bo sam kierowca nic nie zrobi. Mniej pracy przy segregacji to prawda ale to nie jest ilość na tyle mniejsza żeby dała wymierne oszczędności.
  Tak więc oszczędności z tego tytułu nie wynikają a koszty dzielą się na mniejszą liczbę mieszkańców a co za tym idzie są jednostkowo wyższe.
 • Gość: do x IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.10.15, 22:34
  Zgadzam się bo część kosztów jest stała ale mniej odpadów to mniejsze opłaty marszałkowskie. Mniej odpadów to przy dobrym zarządzaniu mniej kursów. Nie sądzę aby firma prywatna nie reagowała elastycznie na zmieniający się rynek. To raczej problem może mieć miasto które musi zapłacić zgodnie z przetargiem określoną kwotę a brak mieszkańców to brak środków w budżecie.
 • Gość: A może IP: *.static.ip.netia.com.pl 01.10.15, 08:24
  A może chęć podniesienia opłaty wynika z treści umowy i pieniędzy brakuje urzędowi a nie zakładowi. Bo jeżeli urząd ustalił stałą kwotę którą za wywóz musi płacić firmie to teraz mniejsza liczba mieszkańców to mniejsze wpływy i stąd brak środków. Ktoś przedtem napisał aby radni płacili z swojej diety za wakacje. Urząd przyznaje, że mieszkańców coraz mniej to i radni mają coraz mniej pracy więc skąd te podwyżki które sobie przyznali? A poza tym to dość dziwne przyznawać sobie diety podczas wakacji (dwa miesiące).
 • Gość: No IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.15, 20:43
  Podwyżki mieli jak słyszałem nie tylko radni ale cały urząd. Czy oni tez nie maj czasem mniej pracy, przecież mniej ludzi, mniej dowodów, mienie miasta prawie całe sprzedane mnij śmieci, mniej problemów....... no chyba tylko pomoc społeczna zalatana, bo nierobów na Grudziądzkiej tłumy , a .. człowiek nie kaktus- pić musi by móc potem sikac pod mury lub w parku albo na klatce
 • Gość: No IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.15, 20:46
  Ja reż mam wrażenie, że opłaty za wode i kanalizację nie id li tylko na wodociągi ale i na wydatki urzędu miasta , podwyżki dla urzędników, może to samo miałoby być ze śmieciami ??

  W końcu jakos trzeba uskrobac kasę by w jednostce zule mieszkania ciepłe, z wyższej półki dostały , no nie ??? A ty Kowalski - płacz i płać!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka