Dodaj do ulubionych

Kino remont

IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 15:37
Się dzieje. Wielki remont, doszły do mnie informacje,iż do końca roku mają czas,ale czy to jest prawda? Nie wiem jak Wy ale ja się cieszę na myśl o powstaniu kina w naszym mieście.Tylko aby repertuar był na czasie tak jak w Świeciu. Czekam z niecierpliwością
Edytor zaawansowany
 • Gość: Tomek IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 17:27
  Zgadza się od dawna czekam aż wróci kino w Chełmnie. Za moich czasów były 2 młodych lat pamiętam 2 kina w naszym mieście. Teraz wystarczy jedno tylko żeby repertuar był w miarę na bieżąco.
 • Gość: ale jaja IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 17:36
  XXI wiek! a wy się cieszycie , że kino wraca. Przypomina to lata powojenne, czysty PRL... Jak bardzo ta mieścina upadła... Kiedyś w tym grajdole była jeszcze młodzież i była dyskoteka a dzisiaj... kiszkoteka w Kokocku?....
 • Gość: Fola IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.10.17, 17:48
  A chcielibyscie miejsce do zabaw ? Dyskoteke ? Lokal z parkietem ?
 • Gość: Obserwator IP: *.tvgawex.pl 12.10.17, 18:00
  Jeśli Burmistrz mówi, że będzie tam jakiś dziwny zwijany ekran i że możemy zapomnieć o 3D to sami sobie dopowiedzcie po co ten remont... Nie będzie to kino z prawdziwego zdarzenia tylko miejsce wzajemnej adoracji, w którym parę razy w roku spotka się Kundzia, Orkiestra CHDK i jeszcze jakiś teatrzyk 3-go wieku... Wybory idą więc skoro już tyle lat smęcili to dam im kino... Jasne... Wspomnicie moje słowa.
 • Gość: Tomasz IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 18:54
  3D powoli idzie w niepamięć. wystarczy popatrzeć na statystyki sprzedaży i produkcji telewizorów.
  wystarczy ze filmy będą na bieżąco jak w świeciu i przystępna cena seansu, a ludzie przyjdą.
  a co do kundzi, teatrzyków i orkiestry, to owszem też należy się im jakaś scena aby mogli pokazywać miastu swoja ciężką prace, nie tylko latem jak jest bez deszczu
 • Gość: ale jaja IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 19:49
  Zapomniałeś o łorkiestrach nadętych , przed nimi w tej pustelni moherowej przyszłość.
 • Gość: wyborca IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.10.17, 18:46
  Sukcesów brak. Młodzi ludzie jak wyjeżdżali tak wyjeżdżają nadal z tej dziury. Radni z burmistrzem kupili jednostkę a teraz nie wiedzą co z nią zrobić. Wychodzi na to, że nasze pieniądze wyrzucone w błoto. Jak dla mnie to na siłę nasze władze chcą jakiegokolwiek sukcesu. Wzięli się za remont kina tylko nie mówią kto będzie ten nowy obiekt utrzymywał. Nie zdziwmy się jak od nowego roku znowu podniosą podatki bo przecież to my podatnicy będziemy łożyć pieniądze na kolejne etaty ludzi tam zatrudnionych, na media, ogrzewanie itp. Podsumowując działalność naszych radnych to odnoszę wrażenie, że jedyne co im tak naprawdę się udało w tej kadencji to podniesienie sobie diet a nam co roku podatków.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 19:00
  Ech ta wioska Chełmno. I mentalność niektorych mieszkańców. I ten optymizm.
  Powszechnie osiągalne media mówią co nieco o tym projekcie. Wymienione zostana podłogi, fotele, usunięte wszystkie boazerie, ale także cały dach, który się sypie. Ponadto, pomniejszona zostanie kabina projekcyjna. System ogrzewania wymieniony zostanie na kondensacyjne piece gazowe. Zamontowana zostanie klimatyzacja- to mówił tuz inteligencji Napora.
  I dalej snuje swoje gigantyczne plany- zainstalowany zostanie także multimedialny projektor, , aby powstała zarazem salka konferencyjna, w której będzie można organizować wykłady na wysokim poziomie /lub handel garnkami- przypis własny/
  - Liczymy na to, że salę tę będziemy też wynajmować, ponieważ takiej ogólnodostępnej w naszym mieście jeszcze nie ma - nie kryje dyrektor Napora.

  Remont miał zacząć się w 2014r. Zaczął się w 2017. Czas goni, w 2018 wybory.
  Planowany koszt ok. 2 mln. Sądzę, że będzie więcej.

  Niestety obawiam się, że będzie cała masa fuszerek, niedoróbek i innych błedów. Tak to już jest z tym naszym burmistrzem i jego fachowcami z UM, że nie potrafią niczego upilnować (patrz remonty dróg, chodników, malowanie pasów, itp.)
  Dziadostwo ma się dobrze. W Chełmnie ma przyszłość.

 • Gość: do gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.10.17, 21:07
  " Czas goni, w 2018 wybory. " I to zapewne jedyny powód dla którego radni i burmistrz remontują obiekt. A jak się uda to może ciszej będzie o wykupie jednostki.
 • Gość: skandal IP: *.dynamic.mm.pl 13.10.17, 14:08
  Dziś w gazecie grudziądzkiej o remoncie - pani Smol przeglada forum i wie, co ludzi intersesuje....
  " Część foteli, około 40, trafiło na pierwsze piętro domu kultury. Pozostałe, około dwieście sztuk, za 500 złotych kupił członek Orkiestry Dętej. Ich stan był tragiczny.- powiada mistrz gospodarności Napora.

  Gdybym wiedział, że te tragiczne fotele są na sprzedaż kupiłbym 200 za 1000 zł. Albo i 1500.

  Ktoś może zapłaciłby więcej, a tak za chwilę trafią na Allegro , po renowacji za 500-700 sztuka. Bez renowacji 100-300 zł sztuka. Ktoś zarobi między 20 tys. a 100 tys.

  allegro.pl/kategoria/meble-fotele-26231?string=fotele%20kinowe&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-col-1-1-1003
  Kto się uwłaszczył? Kto zarobił? Tak się kręci lody w Chełmnie.

  Kędzierski, co pan na to? Napora jest podwładnym. ChDK jest instytucją miejską i podlega burmistrzowi.

  Radni z komisji rewizyjnej- dajcie odpór zarzutowi niegospodarności!
 • Gość: Jeżyk IP: *.tvgawex.pl 13.10.17, 23:20
  A to cwaniaczki... Tak po cichutku miało sie rozejść po kościach a tu proszę... Fiu fiu... No jestem ciekawy czy ktoś z UM czy CHDK sie do tego ustosunkuje...
 • Gość: Krzysztof IP: *.dynamic.mm.pl 14.10.17, 09:19
  Ciekawe, czy sprawa zostanie wyjaśniona. To faktycznie skandal, dlaczego nie ogłoszono przetargu? Pan Napora powinien natychmiast zostać zdymisjnowany, a burmistrz powinien publicznie wyjaśnić swoją rolę w przekręcie na wielką skalę.
 • Gość: Szymon z Pomorza : IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.10.17, 11:40
  Dałem 1000 za demontaż i transport, 500 za 10 foteli i 5dni swojej pracy chcesz kupić reszte??? Inne instytucje (np. teatr w Warszawie) rozdają to za darmo. Link który podajesz jest do "troche" lepszych egzemplarzy. 20 tys? kto to da? sprzedam od ręki :) gratuluje pomysłu. Nadmienię, że przetarg na remont był, a w nim kasacja krzeseł. W sposób jaki ludzie szukają sensacji można szukać np: gdzie są żarówki z ronda, drewno, gruz, papa, szyby, rury, kaloryfery i wiele innych... tylko po co. Jak ktoś robi remont to stare wywala i robi nowe. Nadmienię, że nikt nie zgłosił zamiaru kupna foteli i wylądowałyby na wysypisku. Chętnie odsprzedam, Szymon!!!
 • Gość: do Krzysztofa IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.10.17, 10:16
  A ciekawe co zrobi komisja rewizyjna ? Jak zwykle stwierdzi, że my nic oprócz brania diet nie możemy zrobić, czy tym razem stanie na wysokości zadania i rozwiąże tą bulwersującą sprawę do końca?
 • Gość: prawda IP: *.tvgawex.pl 17.10.17, 13:32
  juz placza ze nie ma miliona pln na zakup projektorow do kina.wiec po cholere sie brali za remont bo wybory ida za rok?

 • Gość: Obserwator IP: *.tvgawex.pl 17.10.17, 17:20
  I już się potwierdzają moje słowa. Nie myślałem, że aż tak szybko... Za Gazetą Pomorską cytuję słowa Pana Dyrektora CHDK: "- Nie ma niestety pieniędzy - ani w naszym, ani w miejskim budżecie - na to, aby zakupić drogi sprzęt, który jest niezbędny do wyświetlania filmów - ubolewa Janusz Napora. - Orientowałem się w tym temacie i na zakup takiej aparatury potrzeba co najmniej mln złotych. Dyrektor nie wyklucza zakupu takiego sprzęt, ale... w bliżej nieokreślonej przyszłości. Nie oznacza to bynajmniej, że do tego czasu chełmnianie nie obejrzą w „Rondzie” żadnego filmu. - Mamy w planach zakupić potężny rzutnik i sześciometrowy zwijany ekran- dodaje Janusz Napora. - Chcielibyśmy organizować projekcje, ale na razie bardziej edukacyjne - dla uczniów lokalnych szkół, a dla mieszkańców raczej okazjonalne..." No żenada!!! Ogłaszamy wielki remont KINA ale za chwilę mówimy, że nie mamy kasy na sprzęt i nie wiadomo kiedy będziemy mieć... A nie mówiłem, że mydlą nam oczy!!! Co za nieudacznicy...
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 17.10.17, 18:56
  Ale bedzie można wynajmować na różne wystepy pożal się Boże "artystów" (Pazura) zachęcających do zakupu garnków.
  Ściągać orkiestry "dente" z Kazachstanu,Uzbekistanu, balować z przyjaciółmi
  z "zaprzyjaźnionych " miast, kasować za sylwestry, komunie, wesela. Coś się z tym zrobi, aby wykręcić szmal.

  Z drugiej strony, czy Napora musi zarabiać- jako wzorcowy nieudacznik i malkontent 123.034,40 zł ? (dane za rok 2016). Kumple burmistrza nie musza się wykazywać zdolnościami, kompetencjami, umiejętnościami ani rzetelną, uczciwą pracą. Wystarczy, że są kumplami. I za to niegodziwie się ich wynagradza, za lojalność i wierność.
  Przypomina Wam to coś?

  Czy na sprzedaż foteli za bezcen, tj. 500 zł Napora sporządził pisemną umowę? Ile na tym zarobił ? Czy jakiś radny zgłosił to do prokuratury? Czy to będzie wyjaśnione?
 • Gość: Janusz IP: *.dynamic.mm.pl 17.10.17, 20:08
  Zajrzałem. Z oświadczenia majątkowego Napory

  Składniki mienia ruchomego o wartości powyzej 10 000 złotych (w przypadku pojazdów mechanicznych nalezy podać markę, model i rok produkcji):
  1. Seat Leon, rok produkcji 2010, wartość 27.000 zł - umowa darowizny z dnia 24 czerwca 2013 roku, od Mariusz Prowancki , wartość darowizny : 3.000,00zł, stopień pokrewieństwa -- teść /ojciec /, małżeńska wspólność majątkowa
  2. Skoda oktavia li kombi, rok produkcji 2010, wartość 30.000,00, współwłasność z Daniel Kuhfeldt, stopień -pokrewieństwa - teść/ojciec /, małżeńska wspólność majątkowa
  3. Audi A6, rok produkcji 2006, wartość 30.000,00 , małżeńska wspólność majątkowa

  Pytanie: czy można mieć jednocześnie dwóch teściów, z których każdy inaczej się nazywa?
  A jeśli ojciec składającego oświadczenie, to dlaczego jest ich dwóch i dlaczego każdy nosi inne nazwisko?
  Możliwe inne konfiguracje, ale każda rodzi kolejne pytania.
  Taka ciekawostka.
 • Gość: Grażynka IP: *.dynamic.mm.pl 17.10.17, 20:50
  Janusz - ty wiesz gdzie zajrzeć? a może ci ktoś pokazał? Chełmno - miasto "dobrej zmiany" bez formalnego tytułu rządzących . Niedługo wszędzie jak kraj długi i szeroki rządzić będą Janusze i Grażynki "dobrej zmiany".
 • Gość: Lokalny IP: *.play-internet.pl 17.10.17, 21:50
  Kino bez kina bo nie ma na projektor....
  Nieźle jaja....
 • Gość: grol IP: 171.25.230.* 18.10.17, 11:07
  To nie mieści się w głowie. Najpierw radni z Twoje Chełmno Twój Powiat (pisze o nich bo ich głosy są decydujące) zadecydowali o kupnie jednostki za nasze pieniądze a teraz z rozbrajającą szczerością twierdza, ze nie wiedzą po co to zrobili (czytaj wyrzucili pieniądze w błoto), a teraz dowiadujemy się że kolejne miliony będą wydane ale brak na wyposażenie kina to ja się zastanawiam nad jednym? Jak wam szanowni radni udaje się gospodarować budżetem miasta, że co miesiąc starcza na wasze diety?
 • Gość: normalny IP: *.dynamic.mm.pl 18.10.17, 12:38
  Przyzwyczajcie się ci co jeszcze mieszkają w Chełmnie a nie są moherami, że w upadających miasteczkach, gminach tak jest. Wisienkę na cokolwiek nieświeżym torciku w samorządzie zawłaszczyli szybsi i ci co mieli dojścia a pozostaly ochłapy , które dla znudzonych, wypalonych radnych też stanowią gradkę wzmacniajacą cienką emeryturkę. Stąd są decyzje ni z gruchy ni z pietruchy ale w tym wszystkim chodzi o to żeby trwać a nie żeby coś robić z sensem, bo dla kogo? dzieci z wnukami wyjechały a tym co zostali to wystarczą wycementowane alejki na cmentarzu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.