Dodaj do ulubionych

Kino remont

IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 15:37
Się dzieje. Wielki remont, doszły do mnie informacje,iż do końca roku mają czas,ale czy to jest prawda? Nie wiem jak Wy ale ja się cieszę na myśl o powstaniu kina w naszym mieście.Tylko aby repertuar był na czasie tak jak w Świeciu. Czekam z niecierpliwością
Edytor zaawansowany
 • Gość: Tomek IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 17:27
  Zgadza się od dawna czekam aż wróci kino w Chełmnie. Za moich czasów były 2 młodych lat pamiętam 2 kina w naszym mieście. Teraz wystarczy jedno tylko żeby repertuar był w miarę na bieżąco.
 • Gość: ale jaja IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 17:36
  XXI wiek! a wy się cieszycie , że kino wraca. Przypomina to lata powojenne, czysty PRL... Jak bardzo ta mieścina upadła... Kiedyś w tym grajdole była jeszcze młodzież i była dyskoteka a dzisiaj... kiszkoteka w Kokocku?....
 • Gość: Fola IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.10.17, 17:48
  A chcielibyscie miejsce do zabaw ? Dyskoteke ? Lokal z parkietem ?
 • Gość: Obserwator IP: *.tvgawex.pl 12.10.17, 18:00
  Jeśli Burmistrz mówi, że będzie tam jakiś dziwny zwijany ekran i że możemy zapomnieć o 3D to sami sobie dopowiedzcie po co ten remont... Nie będzie to kino z prawdziwego zdarzenia tylko miejsce wzajemnej adoracji, w którym parę razy w roku spotka się Kundzia, Orkiestra CHDK i jeszcze jakiś teatrzyk 3-go wieku... Wybory idą więc skoro już tyle lat smęcili to dam im kino... Jasne... Wspomnicie moje słowa.
 • Gość: Tomasz IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 18:54
  3D powoli idzie w niepamięć. wystarczy popatrzeć na statystyki sprzedaży i produkcji telewizorów.
  wystarczy ze filmy będą na bieżąco jak w świeciu i przystępna cena seansu, a ludzie przyjdą.
  a co do kundzi, teatrzyków i orkiestry, to owszem też należy się im jakaś scena aby mogli pokazywać miastu swoja ciężką prace, nie tylko latem jak jest bez deszczu
 • Gość: ale jaja IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 19:49
  Zapomniałeś o łorkiestrach nadętych , przed nimi w tej pustelni moherowej przyszłość.
 • Gość: wyborca IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.10.17, 18:46
  Sukcesów brak. Młodzi ludzie jak wyjeżdżali tak wyjeżdżają nadal z tej dziury. Radni z burmistrzem kupili jednostkę a teraz nie wiedzą co z nią zrobić. Wychodzi na to, że nasze pieniądze wyrzucone w błoto. Jak dla mnie to na siłę nasze władze chcą jakiegokolwiek sukcesu. Wzięli się za remont kina tylko nie mówią kto będzie ten nowy obiekt utrzymywał. Nie zdziwmy się jak od nowego roku znowu podniosą podatki bo przecież to my podatnicy będziemy łożyć pieniądze na kolejne etaty ludzi tam zatrudnionych, na media, ogrzewanie itp. Podsumowując działalność naszych radnych to odnoszę wrażenie, że jedyne co im tak naprawdę się udało w tej kadencji to podniesienie sobie diet a nam co roku podatków.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 12.10.17, 19:00
  Ech ta wioska Chełmno. I mentalność niektorych mieszkańców. I ten optymizm.
  Powszechnie osiągalne media mówią co nieco o tym projekcie. Wymienione zostana podłogi, fotele, usunięte wszystkie boazerie, ale także cały dach, który się sypie. Ponadto, pomniejszona zostanie kabina projekcyjna. System ogrzewania wymieniony zostanie na kondensacyjne piece gazowe. Zamontowana zostanie klimatyzacja- to mówił tuz inteligencji Napora.
  I dalej snuje swoje gigantyczne plany- zainstalowany zostanie także multimedialny projektor, , aby powstała zarazem salka konferencyjna, w której będzie można organizować wykłady na wysokim poziomie /lub handel garnkami- przypis własny/
  - Liczymy na to, że salę tę będziemy też wynajmować, ponieważ takiej ogólnodostępnej w naszym mieście jeszcze nie ma - nie kryje dyrektor Napora.

  Remont miał zacząć się w 2014r. Zaczął się w 2017. Czas goni, w 2018 wybory.
  Planowany koszt ok. 2 mln. Sądzę, że będzie więcej.

  Niestety obawiam się, że będzie cała masa fuszerek, niedoróbek i innych błedów. Tak to już jest z tym naszym burmistrzem i jego fachowcami z UM, że nie potrafią niczego upilnować (patrz remonty dróg, chodników, malowanie pasów, itp.)
  Dziadostwo ma się dobrze. W Chełmnie ma przyszłość.

 • Gość: do gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.10.17, 21:07
  " Czas goni, w 2018 wybory. " I to zapewne jedyny powód dla którego radni i burmistrz remontują obiekt. A jak się uda to może ciszej będzie o wykupie jednostki.
 • Gość: skandal IP: *.dynamic.mm.pl 13.10.17, 14:08
  Dziś w gazecie grudziądzkiej o remoncie - pani Smol przeglada forum i wie, co ludzi intersesuje....
  " Część foteli, około 40, trafiło na pierwsze piętro domu kultury. Pozostałe, około dwieście sztuk, za 500 złotych kupił członek Orkiestry Dętej. Ich stan był tragiczny.- powiada mistrz gospodarności Napora.

  Gdybym wiedział, że te tragiczne fotele są na sprzedaż kupiłbym 200 za 1000 zł. Albo i 1500.

  Ktoś może zapłaciłby więcej, a tak za chwilę trafią na Allegro , po renowacji za 500-700 sztuka. Bez renowacji 100-300 zł sztuka. Ktoś zarobi między 20 tys. a 100 tys.

  allegro.pl/kategoria/meble-fotele-26231?string=fotele%20kinowe&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-col-1-1-1003
  Kto się uwłaszczył? Kto zarobił? Tak się kręci lody w Chełmnie.

  Kędzierski, co pan na to? Napora jest podwładnym. ChDK jest instytucją miejską i podlega burmistrzowi.

  Radni z komisji rewizyjnej- dajcie odpór zarzutowi niegospodarności!
 • Gość: Jeżyk IP: *.tvgawex.pl 13.10.17, 23:20
  A to cwaniaczki... Tak po cichutku miało sie rozejść po kościach a tu proszę... Fiu fiu... No jestem ciekawy czy ktoś z UM czy CHDK sie do tego ustosunkuje...
 • Gość: Krzysztof IP: *.dynamic.mm.pl 14.10.17, 09:19
  Ciekawe, czy sprawa zostanie wyjaśniona. To faktycznie skandal, dlaczego nie ogłoszono przetargu? Pan Napora powinien natychmiast zostać zdymisjnowany, a burmistrz powinien publicznie wyjaśnić swoją rolę w przekręcie na wielką skalę.
 • Gość: Szymon z Pomorza : IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.10.17, 11:40
  Dałem 1000 za demontaż i transport, 500 za 10 foteli i 5dni swojej pracy chcesz kupić reszte??? Inne instytucje (np. teatr w Warszawie) rozdają to za darmo. Link który podajesz jest do "troche" lepszych egzemplarzy. 20 tys? kto to da? sprzedam od ręki :) gratuluje pomysłu. Nadmienię, że przetarg na remont był, a w nim kasacja krzeseł. W sposób jaki ludzie szukają sensacji można szukać np: gdzie są żarówki z ronda, drewno, gruz, papa, szyby, rury, kaloryfery i wiele innych... tylko po co. Jak ktoś robi remont to stare wywala i robi nowe. Nadmienię, że nikt nie zgłosił zamiaru kupna foteli i wylądowałyby na wysypisku. Chętnie odsprzedam, Szymon!!!
 • Gość: do Krzysztofa IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.10.17, 10:16
  A ciekawe co zrobi komisja rewizyjna ? Jak zwykle stwierdzi, że my nic oprócz brania diet nie możemy zrobić, czy tym razem stanie na wysokości zadania i rozwiąże tą bulwersującą sprawę do końca?
 • Gość: prawda IP: *.tvgawex.pl 17.10.17, 13:32
  juz placza ze nie ma miliona pln na zakup projektorow do kina.wiec po cholere sie brali za remont bo wybory ida za rok?

 • Gość: Obserwator IP: *.tvgawex.pl 17.10.17, 17:20
  I już się potwierdzają moje słowa. Nie myślałem, że aż tak szybko... Za Gazetą Pomorską cytuję słowa Pana Dyrektora CHDK: "- Nie ma niestety pieniędzy - ani w naszym, ani w miejskim budżecie - na to, aby zakupić drogi sprzęt, który jest niezbędny do wyświetlania filmów - ubolewa Janusz Napora. - Orientowałem się w tym temacie i na zakup takiej aparatury potrzeba co najmniej mln złotych. Dyrektor nie wyklucza zakupu takiego sprzęt, ale... w bliżej nieokreślonej przyszłości. Nie oznacza to bynajmniej, że do tego czasu chełmnianie nie obejrzą w „Rondzie” żadnego filmu. - Mamy w planach zakupić potężny rzutnik i sześciometrowy zwijany ekran- dodaje Janusz Napora. - Chcielibyśmy organizować projekcje, ale na razie bardziej edukacyjne - dla uczniów lokalnych szkół, a dla mieszkańców raczej okazjonalne..." No żenada!!! Ogłaszamy wielki remont KINA ale za chwilę mówimy, że nie mamy kasy na sprzęt i nie wiadomo kiedy będziemy mieć... A nie mówiłem, że mydlą nam oczy!!! Co za nieudacznicy...
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 17.10.17, 18:56
  Ale bedzie można wynajmować na różne wystepy pożal się Boże "artystów" (Pazura) zachęcających do zakupu garnków.
  Ściągać orkiestry "dente" z Kazachstanu,Uzbekistanu, balować z przyjaciółmi
  z "zaprzyjaźnionych " miast, kasować za sylwestry, komunie, wesela. Coś się z tym zrobi, aby wykręcić szmal.

  Z drugiej strony, czy Napora musi zarabiać- jako wzorcowy nieudacznik i malkontent 123.034,40 zł ? (dane za rok 2016). Kumple burmistrza nie musza się wykazywać zdolnościami, kompetencjami, umiejętnościami ani rzetelną, uczciwą pracą. Wystarczy, że są kumplami. I za to niegodziwie się ich wynagradza, za lojalność i wierność.
  Przypomina Wam to coś?

  Czy na sprzedaż foteli za bezcen, tj. 500 zł Napora sporządził pisemną umowę? Ile na tym zarobił ? Czy jakiś radny zgłosił to do prokuratury? Czy to będzie wyjaśnione?
 • Gość: Janusz IP: *.dynamic.mm.pl 17.10.17, 20:08
  Zajrzałem. Z oświadczenia majątkowego Napory

  Składniki mienia ruchomego o wartości powyzej 10 000 złotych (w przypadku pojazdów mechanicznych nalezy podać markę, model i rok produkcji):
  1. Seat Leon, rok produkcji 2010, wartość 27.000 zł - umowa darowizny z dnia 24 czerwca 2013 roku, od Mariusz Prowancki , wartość darowizny : 3.000,00zł, stopień pokrewieństwa -- teść /ojciec /, małżeńska wspólność majątkowa
  2. Skoda oktavia li kombi, rok produkcji 2010, wartość 30.000,00, współwłasność z Daniel Kuhfeldt, stopień -pokrewieństwa - teść/ojciec /, małżeńska wspólność majątkowa
  3. Audi A6, rok produkcji 2006, wartość 30.000,00 , małżeńska wspólność majątkowa

  Pytanie: czy można mieć jednocześnie dwóch teściów, z których każdy inaczej się nazywa?
  A jeśli ojciec składającego oświadczenie, to dlaczego jest ich dwóch i dlaczego każdy nosi inne nazwisko?
  Możliwe inne konfiguracje, ale każda rodzi kolejne pytania.
  Taka ciekawostka.
 • Gość: Grażynka IP: *.dynamic.mm.pl 17.10.17, 20:50
  Janusz - ty wiesz gdzie zajrzeć? a może ci ktoś pokazał? Chełmno - miasto "dobrej zmiany" bez formalnego tytułu rządzących . Niedługo wszędzie jak kraj długi i szeroki rządzić będą Janusze i Grażynki "dobrej zmiany".
 • Gość: Lokalny IP: *.play-internet.pl 17.10.17, 21:50
  Kino bez kina bo nie ma na projektor....
  Nieźle jaja....
 • Gość: grol IP: 171.25.230.* 18.10.17, 11:07
  To nie mieści się w głowie. Najpierw radni z Twoje Chełmno Twój Powiat (pisze o nich bo ich głosy są decydujące) zadecydowali o kupnie jednostki za nasze pieniądze a teraz z rozbrajającą szczerością twierdza, ze nie wiedzą po co to zrobili (czytaj wyrzucili pieniądze w błoto), a teraz dowiadujemy się że kolejne miliony będą wydane ale brak na wyposażenie kina to ja się zastanawiam nad jednym? Jak wam szanowni radni udaje się gospodarować budżetem miasta, że co miesiąc starcza na wasze diety?
 • Gość: normalny IP: *.dynamic.mm.pl 18.10.17, 12:38
  Przyzwyczajcie się ci co jeszcze mieszkają w Chełmnie a nie są moherami, że w upadających miasteczkach, gminach tak jest. Wisienkę na cokolwiek nieświeżym torciku w samorządzie zawłaszczyli szybsi i ci co mieli dojścia a pozostaly ochłapy , które dla znudzonych, wypalonych radnych też stanowią gradkę wzmacniajacą cienką emeryturkę. Stąd są decyzje ni z gruchy ni z pietruchy ale w tym wszystkim chodzi o to żeby trwać a nie żeby coś robić z sensem, bo dla kogo? dzieci z wnukami wyjechały a tym co zostali to wystarczą wycementowane alejki na cmentarzu.
 • Gość: Jędrzej z Mazur IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.17, 08:25
  A ja kupiłem stary projektor za 300 zł. Stan tragiczny. Oczywiście był przetarg.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.17, 19:46
  I jak? Napora miał honor i podał się do dymisji?
 • Gość: do gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.10.17, 20:12
  A może chociaż radni wykażą się honorem i zrobią zrzutkę na prześcieradło. Radne ładnie je obszyją i ekran będzie jak znalazł. No, od czegoś trzeba zacząć.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 03.11.17, 14:49

  Cytat: Po przetargu brakuje środków na wykonanie tego zadania i proponuje się zwiększenia na 2017 rok o kwotę 652 tys. zł. i tą samą kwotę na 2018 rok. Całe zadanie to kwota 6.091.624,54 zł. W 2017 roku koszt zadania to 3.069.968,72 zł. a w 2018 roku to kwota 3.030.655,82 zł.

  Burmistrz oszalał, radni przegłosowali 12.09.2017r.Remont tego goowna ma kosztować 6 baniek. Kogoś poyebało w tym mieście?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.11.17, 17:53
  A radni czegoś nie przegłosowali co im burmistrz kazał? Szanowni radni nie zapominajcie, że część z tych pieniędzy to nasze pieniądze z podatków. Swoimi też byście tak szastali na lewo i prawo?
 • Gość: no, no,no IP: *.dynamic.mm.pl 03.11.17, 19:37
  Ja pier, sześć milionów. Co tam będzie? Marmury, złote klamki, stróżówka dla kamerdynera, replika Maybacha?

  Bogate miasto, wszystkie sprawy załatwione, drogi o jakości autostrady, rowery miejskie na każdym rogu, wszyscy mają wypaisone domy albo mieszkania, komunalne kamienice odnowione jak w Gdańsku, podatki płyną wartkim strumieniem, awans do 20 najbogatszych gmin w Polsce. Niedługo przyłączymy sie do Monaco albo Luksemburga!
  Tak trzymaj burmistrzu, piąta kadencja murowana. A co tam, stać nas!
 • Gość: jakotako IP: 93.183.31.* 06.11.17, 11:20
  a moze by tam wnioskowac o upublicznienie dokladnego kosztorysu na te kosmiczne 6 milionow zlotych??? robic remont kina, w ktorym nie bedzie projektora czyli nie bedzie kina i to za takie pieniadze :( po co robic kino, jesli jest w Świeciu albo ludzie jada do wiekszych miast, bo tam sa na wypasie, nie lepiej zrobic cos, czego w regionie nie ma i co mozna wynajmowac i miec z tego dochod? lokal spory, mozna inaczej zagospodarowac przestrzen. dziwne myslenie :/
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.11.17, 15:45
  Wyrzucone pieniądze. Ale nie dziwota, Kędzierski nie potrafi gospodarować ani majątkiem publicznym, ani własnym.

  Szkoda tej kasy.

  I zobaczycie, że to całe rondo niigdy nie zarobi na siebie, bo i czym? I to jeszcze ma zarządzać Napora! Skończy się dziadostwem, jak z ośrodkiem nad J. Starogrodzkim.
 • Gość: gogo IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.11.17, 20:32
  6 milionów remont i 0 na ekran? Radni!!! czy wy naprawdę się na to zgodziliście? I pewnie w przyszłej kadencji też będziecie chcieli dorobić do emerytur pobierając co miesiąc diety?
 • Gość: kontestator IP: *.dynamic.mm.pl 03.11.17, 20:39
  Nie ma takiej ceny, którą mają zapłacić "szczęśliwi" mieszkańcy, aby Kędzierski został znowu burmistrzem. Mamy szczęście, że nie rzucił się na metro....
 • Gość: do kontestator IP: 171.25.230.* 04.11.17, 08:26
  To prawda. Dla swoich diet obecni radni przegłosują wszystko. Budowa metra pewnie też by przeszła a komisja rewizyjna nie widziała by w tym żadnego problemu.
  Tylko pozazdrościć burmistrzowi tak " kompetentnej i dbającej o interesy mieszkańców rady".
 • Gość: basia IP: 171.25.230.* 13.11.17, 11:31
  A może zamiast narzekać pomóżmy naszym szacownym radnym. W myśl sentencji " nie patrzmy co miasto może zrobić dla nas ale co my możemy zrobić dla miasta". Np. niech radni podniosą trochę podatki a z zdobytych w ten sposób pieniędzy kupią ekran i projektor.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 13.11.17, 11:54
  Masz coś z głową? Niech podniosą podatki? Ciągle podnoszą. I marnotrawią.

  Jeśli masz chęć i ochotę, a także twoi znajomi, rodzina wpłacajcie na rachunek miasta wyższe podatki, opłaty i daniny z dopiskiem "nadwyżka na projektor od Basi".
 • Gość: do poprzednika IP: 171.25.230.* 13.11.17, 12:10
  Czyli nie chcesz mieć kina? Przecież ludzie ich wybierali a teraz nie chcą im pomóc?
 • Gość: gościówa IP: 95.51.47.* 13.11.17, 12:18
  widocznie sama ich nie płacisz - skoro takie "mądrości " i rady rozsiewasz ...
 • Gość: do gościówa IP: 171.25.230.* 13.11.17, 13:12
  Ale przecież miasto nie ma własnych pieniędzy. Gospodarzy tylko naszymi. Dlatego jak nie złożymy się na wyposażenie kina to go nie będzie. Przecież to takie proste.
 • Gość: ziom IP: *.dynamic.mm.pl 13.11.17, 13:27
  Chyba was pogięło z ta propozycją zwiększenia podatków. Jak mohery potrzebują tak kina to zamiast na Rydza niech zrobią tacę na ekran. A kto powiedział, że koniecznie musi być tu kino? Czy ten chciej zdaje sobie sprawę ile obecnie kosztuje utrzymanie się w kursie repertuarowym? Chyba , że to szukanie tematu do kolejnego gderania - co oni pokazują itp? Odpowiedź krótka: nie ma na ekran i potem utrzymanie kina, trudno. Niech ten wyremontowany obiekt stanie się w pełni komercyjny, niech zarabia na siebie, może poddzierżawić - jelenie może też chodzą po Chełmnie, a jak coś zostanie to może za jakiś czas ...
 • Gość: gościówa IP: 95.51.47.* 13.11.17, 13:46
  hmm mówisz,że " miasto nie ma własnych pieniędzy..." ciekawe , gdzie wtedy idą te wszystkie podatki,jakie płacimy .Ja w każdym badź razie płace i uwazam,że są one wystarczająco wysokie.Niepotrzebne mi kino a juz na pewno nie kosztem kolejnej podwyzki podatków.
 • Gość: ab IP: *.dynamic.mm.pl 13.11.17, 14:07
  Ja też mam gdzieś kino. Tak samo, jak fontannę burmistrza, jak targowisko. W cyfrówce mam 150 kanałów z filmami i nie mam czasu ich oglądać. Nikt w tym durnawym mieście nie zapytał mieszkańców, czy chcą kino, że kaprys będzie kosztował sześć milionów, że to wyrzucone pieniądze. Wizjoner Mariusz Kędzierski umie i lubi wydawać cudze , bo nie miasta (miasto nie ma swoich pieniędzy). Radni uciekają przed wyborcami, którzy chcą zapytać- co wy robicie? Zostaliście chłopcami na posyłki dla burmistrza, bezrefleksyjnie głosujecie za każdym jego pomysłem, nieważne czy mądry, czy głupi.
  Mnie się marzą porządne drogi w mieście, bez dziur, bez wystających albo zapadających się studzienkach, na czystych chodnika i ulicach np. Grudziądzka. Komuś na obrzeżach pewnie marzy się kanaliza, oświetlenie, dojazd komunikacją miejską. Ale rondo, które kinem nie będzie? Albo baszty? Albo żenująca fontanna?
  Też się zastanawiam gdzie ta kasa z podatków? Bo a tego nie widzę.
 • Gość: ja IP: *.tvgawex.pl 13.11.17, 19:46
  Jak chce isc do kina to jadę do Świecia albo Grudziadza a w rondzie niech moherą wstawią ołtarz i niech tam Rydzyk przyjeżdża :-)
 • Gość: mieszkaniec IP: 171.25.230.* 21.11.17, 09:32
  Widzę proste rozwiązanie problemu. Należy kupić laptopa, rzutnik i zwijany ekran. No cóż jaka rada takie kino.
 • Gość: Lokalny IP: *.tvgawex.pl 21.11.17, 10:35
  A my musimy jeździć do kina do Świecia....
  W ubiegły piątek godz 17 oraz 19 ..listy do m..
  Pełne sale...i mnóstwo rejestracji cch na parkingu.
  W sobotę napewno było tak samo.
  A u nas kino bez kina.taka nasza komedia..MIS.. na żywo w naszym mieście
  Zaśpiewajmy tylko ..lubudubu niech żyje nam burmistrz naszego .....
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 11.05.18, 20:37
  Się dzieje...

  Napora udzielił wywiadu lokalnej gazetce, która zwykle pod niebiosa wychwala burmistrza, etc.
  Z wywiadu wynika wprost, że Chełmnem rządzi ekipa sprawnych intelektualnie inaczej. Koszt remontu 5,9 mln PLN. Dalej ciekawie.

  Analizujemy, ale trudno nam mieć pewność, jakie przychody będą z funkcjonowania kina, jak będzie liczba widzów na seansach - miejsc jest niespełna trzysta. Im więcej sami na komercyjnym, a ni studyjnym kinie, zarobimy tym mniejszej dotacji będziemy potrzebowali z miasta. czyli Napora z burmistrzem nic nie wiedzą, nie przeprowadzono żadnych konsultacji, badań, wyliczeń, ankiet, czy kino jest potrzebne, czy będzie miało chociaż 50 % obłożenie na seansie. jakie bed koszty utrzymania, zatrudnienia kierownika, bileterów, obsługi. Czy na razie jakoś to będzie. Jakie powinny być ceny biletów, czy to ma w ogóle sens ekonomiczny.

  I dalej bajania speca od kultury - nominata Kędzierskiego

  Tu pojawił się temat (...), że ankiety oświetleniowe i dekoracyjne nad publicznością podlegają (...) urzędowi dozoru technicznego, a obsługujący go musi mieć uprawnienia na urządzenia dźwigowe - mówi Janusz Napora (czyż to nie rżnięcie głupa, trzeba to było sprawdzić na etapie planowania kosztów tej pseudoinwestycji) . - Raz na kwartał trzeba zlecać przeglądy. Klimatyzacja jest na całym obiekcie. Jaki będzie koszt eksploatacji - tego też nie wiemy. Nowa jest także kotłownia. kotłownia wymaga serwisu i obsługi- Napora tez pewnie nie wie, jaki to koszt. I pompa gazowa na dachu okrąglaka. Kosztów ich funkcjonowania nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nowa jest winda dla niepełnosprawnych - przeglądy, eksploatacja też kosztują. Ile- nie wiadomo?

  W sumie to nic nie wiadomo, ale wiadomo na pewno, że utrzymanie tego czegoś będzie wymagało dotacji z urzędu miasta. Czyli Kędzierski zrealizował się po raz kolejny za publiczne pieniądze (fontanna, parkin na pl. Wolności), a mieszkańcy będą to utrzymywać. W przyszłym roku podwyżki podatków i opłat lokalnych pewne jak w banku.

  Pamiętajcie o tym wyborcy przy urnach wyborczych.

  www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/g/jeszcze-w-tym-roku-ruszy-kino-w-chelmnie-w-rondzie-prace-remontowe-sa-na-finiszu-zobaczcie-zdjecia,13161866,28881662/
 • Gość: Quentin IP: *.184.237.35.ipv4.supernova.orange.pl 11.05.18, 22:28
  Czas na zmiany. Zdecydowanie.

  Może powinienem kandydować, ale...

  Nie jestem nauczycielem w-fu.
 • Gość: wstyd IP: *.dynamic.mm.pl 11.05.18, 23:12
  Kotłownia wymaga serwisowania, obsługi, a przede wszystkim gazu,który kosztuje.
  Przy takiej kubaturze, konieczności grzania w sezonie jesienno-zimowym, codziennie, nawet, gdy nie będzie seansu dla miłośników sztuki filmowej koszta bedą ogromne.
  Kwartalne przeglądu UDT - ile będą kosztowały?
  Kierownik, bileter, kasjerka- ile? Sprzątanie- ile? Ubezpieczenie obiektu-ile?
  Bilety po 30 zł- przyjdzie 17 osób. Starczy chociaż na prąd na uruchomienie projektora i oświetlenie sali?

  Nie dziwota, że panowie nie policzyli. Bo liczyć, to trzeba umieć. Ale jak ktoś swoich własnych pieniędzy nie potrafi upilnować...

  Radni- klepnęliście to, wydaliście zgodę. Niestety, nie ma wśród Was żadnego mądrego człowieka, który by zadał te pytania na sesji, kiedy pod wpływem i za namową burmistrza ujęliście to w planie? bezwolni - ja nic nie mogę?
 • Gość: do wstyd IP: 171.25.230.* 12.05.18, 08:32
  Wyjaśnienie twoich wątpliwości jest bardzo proste.
  To nie radni "a co ja mogę" z 2001 twój powiat twoje Chełmno będą płacili za utrzymanie kina i rzeszę ludzi tam zatrudnionych ale mieszkańcy miasta. Podniosą nam podatki bo to najłatwiejszy sposób na zdobycie funduszy. Mamy już przykład basenu na utrzymanie którego się dorzucamy a teraz będziemy mieli kino.
  A tak na marginesie do swoich wyliczeń powinieneś dodać jeszcze koszty wypożyczeń filmów przeznaczonych do projekcji i koszty sprzętu audiowizualnego - ekranu, nagłośnienia aparatów projekcyjnych itp.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 18.05.18, 08:36
  Mała próbka, w jakie ręce zostanie przekazany nowy obiekt w zarządzanie.

  Nikt już nie będzie musiał chować się po krzakach, aby się przebrać - śmieje się dyrektor Napora

  A zarządza ośrodkiem nad jeziorem już dobre kilka lat. To o czymś świadczy. Mierny, ale bierny i lojalny na śmierć wobec Kędzierskiego.

  www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/na-chelminskim-kapielisku-trwaja-juz-przygotowania-do-sezonu,13184536/
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 19.06.18, 18:11
  Z lokalnej gazetki, niestety mol sie nie podpisała, a szkoda....

  otwarciu kina ‚Rondo” po generalnym remoncie. Koszt modernizacji to 5,9 mln zł, w tym dofinansowanie unijne - około 2,9 mln zł. Jest nowy wielki ekran, projektor, ankiety oświetleniowe i dekoracyjne nad publicznością. Wymieniono drzwi, okna, posadzki, odnowiono ściany, ustawiono nowe fotele kinowe, zmodernizowano garderoby, łazienki. Jeszcze w tym roku ma do miasta wrócić kino, wkrótce pierwsze seanse. Jest nowa kotłownia i klimatyzacja, winda.
  Goście, którzy dotarli na owtarcie, byli zachwyceni.


  Ja też jestem zachwycony, że będziemy łożyć na utrzymanie tego cyrku, bo to samo sie nie utrzyma. Ale sukcesik jest, będzie gdzie odbywać spotkania przedwyborcze (burmistrz). Czy obiekt jest poświęcony? A ubezpieczony?
 • Gość: michal IP: *.centertel.pl 19.06.18, 19:15
  NIE MA KINA ŹLE...JEST KINO- TEŻ ZLE...BO ZA DROGIE UTRZYMANIE. KTO WAM W TYCH CHEŁMNIE DOGODZI JAK WY WIECZNE PLACZKI JESTEŚCIE...
 • Gość: agas IP: *.play-internet.pl 15.07.18, 15:43
  można gdzieś w necie sprawdzić jaki jest repertuar?
 • Gość: dd IP: *.dynamic.mm.pl 15.07.18, 16:14
  yhmmmm, no pewnie.

  Ale nie wiem, czy wejdziesz. Bilety wykupione są aż do listopada 2021 r.
 • Gość: zabawne IP: *.dynamic.mm.pl 15.07.18, 19:44
  Ha, ha, ja, zabawne. A bilety do kupienia u konika w urzędzie miasta pierwsze piętro....
 • Gość: cennik IP: *.dynamic.mm.pl 17.07.18, 15:38
  Walcie ludziska do kina, bo taniej nie będzie.

  www.bip.chelmno.pl/?bip_id=7217&cid=1161

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.