Dodaj do ulubionych

Rowerzyści - łączmy się!

IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 21.10.17, 13:07
Rowerzyści i rowerzystki! Zróbmy coś w końcu! Proponuję złożyć petycję u burmistrza o wytyczenie ścieżki rowerowej na ulicy Grudziadzkiej. Jest dość szeroka, zmieszczą się tam i piesi i rowerzyści.
Proponuję również zaproponowanie rządzących naszym miastem zaplanowanie ścieżek rowerowych w całym mieście , żeby można było bezpiecznie zwiedzać nasze piękne zabytkowe miasteczko.
Edytor zaawansowany
 • Gość: rolkowiec IP: *.dynamic.mm.pl 21.10.17, 14:36
  Taaaa, burmistrz wam zrobi nowe ścieżki do zwiedzania naszego pięknego miasta. Aż się ukulałem.
 • Gość: Rowerzysta IP: *.play-internet.pl 21.10.17, 19:58
  Dolącze do was, jak nauczycie sie schodzic z rowera przemierzajac przejscie dla pieszych ( po pasach nie wolno jechac na rowerze !) no i poznacie warunki, kiedy wam wolno jechac po chodniku , bo nie macie o tym zielonego pojecia No coz do rowerzystow wam jeszcze daleko. Na razie jestescie tylko użytkownikami roweru.
 • goscrowerowy 21.02.18, 18:55
  Kierujący pojazdami nie są świętymi krowami.
  Najpierw trzeba spojrzeć i zaobserwować samego siebie.
  na ul.dworcowej piesie wchodzą na ścieżkię rowerową oznakowaną.np.
 • Gość: Pani IP: *.dynamic.mm.pl 21.10.17, 20:00
  Zakaz rowerzystów na Grudziądzkiej popieram dzieci małe biegają, a ta banda rowerzystów uwagi na pieszych nie zwraca, albo gó...arze na jednym kole pędzą!!!!!
 • Gość: 99 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 22.10.17, 13:23
  Wystarczy wyznaczyć ścieżkę na Grudziadzkiej. Ale nie, święte krowy idą i na nic nie patrzą. A dzieci trzyma się za ręce, to nie plac zabaw żeby je puszczać luzem.
  Tacy mądrzy, to powiedz mi którędy jechać? Jak? Ulicą? Zaraz się zrobi korek, bo na wąskich chelminskich drogach nie wyminiesz roweru, gdy jedzie coś z naprzeciw.
  A, i mam na, że za wkroczenie na ścieżkę rowerową ( na Dworcowej np ) też będą sypać się mandaty m
 • Gość: 90 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 22.10.17, 13:46
  I nie wrzucajcie do jednego wora popisujacych się gowniarzy z normalnymi ludźmi jadącymi do pracy czy szkoły.
  Piszcie emalia do burmistrza z prośbą o wytyczenie ścieżki rowerowej na ulicy Grudziadzkiej. Nie dajmy się wyrzucić z miasta.
 • Gość: pani :) IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 22.10.17, 13:52
  Niech na ul. Dworcowej przeniosą śmietniki. Chcąc wyrzucić cokolwiek wkraczam na ścieżkę rowerową. Puszczać luzem to można psa. Czyli jak chcę wejść do sklepu to mam machać prawą albo lewą ręką, żeby rowerzysta wiedział gdzie skręcam?
 • Gość: 90 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 22.10.17, 14:09
  Jak ktoś myśli tylko o swojej wygodzie to nigdy nie zobaczy, że można rozwiązać problem.
  Na moje możesz nawet machać flagą. Albo maczugą. Zdecydowanie maczugą, pasuje do twojego poziomu myślenia.
 • Gość: 90 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 22.10.17, 14:17
  Obie strony trochę ustąpią - rowerzyści będą jeździć po wyznaczonej stronie Grudziadzkiej ( na ścieżce ), z zachowaniem ostrożności. Piesi również są zobowiązani do zachowania ostrożności i patrzenia na boki, szczególnie gdy zmieniasz kierunek poruszania się. To chyba oczywiste.
 • Gość: pani :) IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 23.10.17, 19:20
  A co maczuga ma wspólnego z poziomem myślenia i tym wątkiem?
 • goscrowerowy 21.02.18, 18:37
  ✋👍👍
  Popieram.
 • goscrowerowy 21.02.18, 18:57
  nie banda,nie banda!to nie plac zabaw dzieci prowadzi się za ręke.
 • Gość: Sprawny IP: *.ists.pl 22.10.17, 15:57
  Marzyciele, spokojnie ulubiona władza mająca mandat suwerena już pracuje nad katalogiem ścieżek (będą nie tylko rowerowe), zapytajcie dziadków, ojców oni mają wiedzę na ten temat, ścieżki, które powstaną spowodują iż wasza sprawność na pewno wzrośnie i kto wie może przysporzy nam jako narodowi Mistrzów Olimpijskich w sprintach na różnych dystansach. Tereny leżącego odłogiem autodromu i motokrosu leżą odłogiem i na pewno zostaną odpowiednio zagospodarowane ku waszej uciesze.
 • Gość: 90 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 22.10.17, 16:30
  Co to wnosi do rozmowy...
 • Gość: Sprawny IP: *.ists.pl 23.10.17, 09:51

  Pobudza do myślenia, ale tylko tych inteligentnych.
 • Gość: pieszy IP: *.adsl.inetia.pl 24.10.17, 11:49
  najpierw rowerzyści muszą się nauczyć szanować pieszych, zrozumieć, że chodnik należy do poruszania się na nim pieszych, przejeżdżać przez przejścia dla pieszych i zrozumieć, ze jezdnia należy również do kierujących. Wielokrotnie spotkałam się z tym, że rodzic z dzieckiem przejeżdżają rowerem przez przejście, rowerzysta nagle wjeżdża na przejście przed przejeżdżającym pojazdem, albo pędzi na chodniku mimo tego, że nie jest uprawniony do korzystania z niego, a na dodatek w sposób bardzo nachalny dzwoni dzwonkiem, aby pieszy ustąpił mu miejsca na chodniku. i zachowania te nie dotyczą tylko i wyłącznie młodzież, ale również osób starszych. A bywają tacy, którzy są nawet chamscy wobec pieszych. Najpierw trochę kultury, szacunku przez rowerzystów, przestrzegania swoich obowiązków, a dopiero później przywileje.
 • Gość: a dieu IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.17, 13:36
  Pieszy - masz dużo racji w tym co piszesz ale piszesz to w sposób jakbyś chodził w łódzkiej modlitewnej trójce. Trochę więcej szacunku i tolerancji wobec siebie nie zaszkodzi wszystkim. A nie uderzając w podpisującego zarządzenie na Grudziądzkiej, taka rada - myślenie ma przyszłość i nie zawsze uzasadnione jest zgadzać się na żądanie każdego co głośniej krzyknie nawet jeśli jest to moher no chyba , że to zespół wyborców Kononowicza. Trzeba się przyzwyczaić, że jest to miasto miasto starców i decyzje są wydawane w ich interesie, nawet dyskusyjnym a oni młodymi chyba nigdy nie byli albo robili za parobków, więc takie urządzenie jak rower i pojawiający się jak błyskawica w letnią burzę rowerzysta , wykracza poza obszar percepcji ich wyobraźni.
 • Gość: do adieu IP: *.adsl.inetia.pl 25.10.17, 13:03
  adieu - właśnie trochę więcej tolerancji, a przede wszystkim szacunku. Osoby starsze nazywasz "STARCAMI". Nawet ze względu na ich bezpieczeństwo i szalonych rowerzystów, a także bezpieczeństwo rowerzystów korzystanie przez tych ostatnich z chodników powinno być ograniczone. Pieszy natomiast opisał czyste sytuacje z życia, a przypisywanie go do jakieś grupy, to z twojej strony gruba przesada.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.17, 17:38
  Jako zagorzały rowerzysta w pełni popieram decyzję władz miasta o zakazie jazdy rowerami po Grudziądzkiej. Moja małżonka osoba starsza (nie moher) , dwukrotnie została potrącona przez pędzącego na rowerze małolata. Szczęśliwie nie doznała poważnych obrażeń. Gnojek jeden z drugim nawet się nie zatrzymał i nie przeprosił. Poruszanie się rowerami po miejskich deptakach może się sprawdza w Holandii, ale nie w mieście i kraju gdzie kultura niektórych rowerzystów w takich miejscach jest typowa dla dzikich w afrykańskim buszu. Pomysł wydzielenia na Grudziądzkiej ścieżki rowerowej jest niepoważny w sytuacji gdy po jednej i drugiej stronie deptaka masz sklepy. Co kładki chcesz budować dla pieszych?. Również bzdurą jest twierdzenie, że rowerzysta poruszający się jezdnią przyczynia się do korków. Sam często jadę Toruńską i 3-Maja i korków za sobą nie widzę. Chyba że, ktoś musi gnać po tych ulicach autkiem minimum 80 K/h. A w ogóle argument zwiedzania ,,pięknego miasta z roweru” jest mało przekonywujący skoro to miasto można przejść z jednego krańca na drugi w ciągu 15-20’. Jak ktoś chce sobie ostro popedałować dla zdrowia to ma dobrą asfaltową ścieżkę rowerową od ronda w Kałdusie do Grubna. Z pięknym widokiem i do tego urozmaiconym terenem z zjazdami i wzniesieniami. Lub ścieżką rowerową do Podwieska..
  Natomiast ja bym sobie życzył aby włodarze miasta i powiatu w końcu zdecydowali się na ścieżkę rowerową do J. Starogrodzkiego i może dalej aż do Borówna. Na wzór trasy rowerowej z Unisławia do Ostromecka.. I oto powinniśmy ich mobilizować panowie rowerzyści a nie walka z pieszymi na zatłoczonym deptaku…
 • Gość: 90 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 25.10.17, 18:10
  Nie zgadzam się. Jazda rekreacyjna, ok. Ale jeśli ktoś jeździ codziennie do pracy czy szkoły? Jak dojechać że Skłodowskiej-Curie do Liceum nie łamiąc przepisów? Nie jadąc chodnikiem czy Grudziadzką? Autem można jeździć w kółko przez te jednokierunkowe, ale rowerem?
  Jak przejechać rowerem przez centrum?
  Korki się nie tworzą bo rowerzyści jeżdżą chodnikami, ryzykując mandat.
 • Gość: 90 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 25.10.17, 18:11
  Z pieszymi nikt nie chce walczyć, odrobina dobrej woli tylko.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.17, 18:56
  Masz problem z dojechaniem rowerem z Skłodowskiej do Liceum. Bardzo prosto, służę radą. Jedziesz Dworcową. Przy Urzędzie zsiadasz z rowerka i po kilkunastu sekundach wsiadasz przy Bramce na rowerek i dalej jedziesz: Podmurną, Rycerską, na skrzyżowaniu kawałek Wodną i z Wodnej w Dominikańską i do Liceum. Jak tak nieraz jeżdżę tą trasą rowerem. A jak chcę do centrum to wjeżdżam w Rynkową i albo na Rynek (tam nie ma zakazu) albo z siadam i prowadzę rowerek na deptak . Proste. Zapewniam zero stresu no i przede wszystkim zgodnie z przepisami.
 • Gość: ccc IP: *.centertel.pl 25.10.17, 19:08
  Rowerzyści- łączcie się.... po co?Załączeni mniej mobilni - trudniej
 • Gość: fura IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.17, 23:14
  chory pomysł z tym zakazem,
 • Gość: 90 IP: *.play-internet.pl 26.10.17, 05:28
  Jakbym chciała dreptac co chwilę to poszlabym pieszo
 • Gość: Gościu IP: *.146.41.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.10.17, 07:07
  I bardzo dobrze. Pieszo zdrowiej. Jak mówi przysłowie ; wolniej idziesz dalej zajdziesz.
 • goscrowerowy 21.02.18, 18:46
  Nie prawda.
 • goscrowerowy 21.02.18, 19:05
  i pewnie emeryt ma bdużo czasu na wsiadanie i zsiadanie z rowerku.
  Ktoś kto jedzie rowerem z pracy po wielu godzinach ,chciałby podjechać pod sklep zrobić podręczne zakupy i szybko do domu,to nie zero zrozumienia!
  Tylko na gasmanów miasto nie ma bata!😡
  Czas na zmiane w urzedzie .
 • kaczypyndel 22.02.18, 07:46
  Jestem za !!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.