Dodaj do ulubionych

trochę o żywności

IP: *.tvgawex.pl 16.11.17, 01:25
Animex to Chińczycy, Morliny to Chińczyc, Drobimex - niemieckie wędliny. Drosed - francuski kurczak. Sokołów - Duńczycy i Finowie, Balcerzak - Niemcy ...... kto z was myślał że to są polskie wyroby
Edytor zaawansowany
 • Gość: anonim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.17, 04:12
  To dla uzupełnienia swojej wiedzy poczytaj to... www.madeinpolska.net/firmy-wyprzedane/
 • Gość: ojojoj IP: *.dynamic.mm.pl 16.11.17, 09:06
  No i co podstarzałe chelmińskie nygusy? Dalej wierzycie swoim guru, tempo wmawiających wam wspieranie "polskich" firm? Nawet kropidła i ornaty są tworem ludzi państwa watykańskiego. Został wam tylko polski ogon i trumna.
 • Gość: Squater IP: *.opera-mini.net 17.11.17, 17:15
  Moze nie do konca wierzymy ....tylko ze polacy maja pakiet udzialow w tych firmach. Moze nie wspieramy zupelnie polskich firm ale z pewnoscią dajemy prace polskim pracownikom ! Chelminski zapyzialy kartoflu !
 • Gość: do ojojoj IP: 171.25.230.* 16.11.17, 09:21
  Gdybyś czytał ze zrozumieniem to zauważył byś kto i kiedy wyprzedawał polskie firmy !!!.
  Ciężko jest kierować gospodarką która dzięki rządom PO -PSL prawie w całości przestała być naszą. A może tak miało być, że my Polacy mieliśmy być tylko tanią siłą roboczą.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 16.11.17, 10:14
  Mało mnie obchodzi, kto jest właścicielem. Ważne jest to, że obecny pisdzielski rząd prowadzi taką politykę rozdawnictwa, że rosną ceny artykułów spożywczych najszybciej od wielu lat. Rośnie też inflacja, a to znaczy, że za 100 zł kupisz mniej niż np. 5 lat temu.
  Od stycznia 2017 niby mamy nadwyżkę, a dług państwa wzrósł o kolejne 38 miliardów zł. To normalne?
  Narodowe, to nie znaczy najlepsze.
 • Gość: ojojoj IP: *.dynamic.mm.pl 16.11.17, 10:41
  Teraz narodowe znaczy ksenogobiczne, zaprzałe, nietolerancyjne, rzymsko- watykańskie w stylu opasłych bizantyjskich biskupów , plebejskie sympatyzujace z nacjonalistyczno- faszystowskimi symatie, tęskniące za ludowymi leninowsko-stalinowskimi trybunałami. Wszystko co najgorsze co można skumulować z ponad 1000 letniej historii tego kraju. A co do sytuacji ekonomicznej kraju: coraz bardziej rozjeżdża się kreatywna księgowość rządzących topiących w długach ten kraj z uderzającą każdego co dzień galopjacą drożyzną. Chyba już nawet myślący beneficjenci 500, 13 czy koryto + zaczynają dostrzegać, że ta ich dojna zmiana zbacza coraz bardziej na manowce ...
 • Gość: Nodd IP: *.opera-mini.net 17.11.17, 17:21
  Bo tylko sie nadajemy do tego by byc tania sila roboczą ! Jak mamy prosperujący bussines to robimy wszystko by przynosil straty ,bysmy mogli beczec !!!! Przyklad kopalń. Przynosza straty, ale wystarczylo przejac w rece prywatne i juz nie przynosi strat ! Podczas gdy panstwowe nadal generuja straty
 • Gość: do ojojoj IP: 171.25.230.* 16.11.17, 12:07
  Pozwól, że dla mnie bardziej miarodajne jeżeli chodzi o rozwój ekonomiczny kraju będą opinie zachodnich analityków niż twoje wynurzenia na ten temat. A widać wyraźnie jak twoje wnioski rozjeżdżają się z pozytywnymi ich opiniami. Opiniami specjalistów.
 • Gość: do gościa IP: 171.25.230.* 16.11.17, 12:17
  Proponuję zacząć uczyć się czytać ze zrozumieniem opinii specjalistów ekonomistów na temat obecnej sytuacji gospodarczej naszego kraju. Przyjmowanie bezrefleksyjne wszystkiego tego co głosi TVN24 czy Gazeta Wyborcza (wbrew temu co mówią zachodni specjaliści ) do niczego nie prowadzi oprócz ośmieszania się. A oto zapewne tobie nie chodzi.
  Znajdź mi na świecie taki kraj w którym wzrostowi wynagrodzeń nie towarzyszy inflacja. Przecież, wzrost wynagrodzeń i dążenie do ich wyrównania z krajami zachodnimi powoduje, że i ceny muszą rosnąć aby były zbliżone da zachodnich. Wzrost wynagrodzeń to wzrost kosztów produkcji a co za tym idzie wzrost cen. To podstawowe prawa ekonomii które tobie są obce.
 • Gość: no IP: *.adsl.inetia.pl 16.11.17, 12:34
  Ceny zbliżone do zachodnich? Przecież u nas poziom cen JEST jak na zachodzie. Tylko zarabiamy jakieś 4x mniej.
 • Gość: do no IP: 171.25.230.* 16.11.17, 12:53
  A przykłady? Wynajęcie mieszkania w niewielkim mieście 50m około 350 euro + prąd i gaz
  (to dodatkowo około 200 euro) do tego 650 euro kaucja. To oczywiście ceny nie wygórowane. Ceny żywności różne ale przeciętnie wyższe niż u nas. 9 ziemniaki 1,15; chleb 1,30; szynka lepsze kiełbasy 12:ryby 10; benzyna 1,319 itp.
 • Gość: dosyć IP: *.dynamic.mm.pl 17.11.17, 18:38
  Czego wy sie czepiacie? Wczoraj Morawiecki w przerwie kongresu 590 wyskoczył na zakupy do ...Lewiatana, wystawiającego tylko polskie produkty. Był jak w chełmińskim sklepie "wszystko po 4 złote" on trafił na produkty nie droższe niż 3 złote, były po 1 złoty, 0,5o złoty - można? można! A wy narzekacie na jakąś drożyznę, malkontenci... Na tle tych wydarzeń tylko nasuwa się pytanie: ile jeszcze czasu da się ten naród ogłupiać? piszę o narodzie, nie Chełminiakach , którzy za jedyną wiarygodną reżimową TVPis łykają wszystko jak gęś kluski.
 • Gość: @ IP: *.tvgawex.pl 17.11.17, 19:36
  ty oczywiście oglądasz swoją wiarygodną reżimową tvn ...każdy ma swój standard, jest demokracja możesz sobie oglądać co chcesz ,ale czemu masz pretensje do innych że oglądają czego ty nie oglądasz ?
 • Gość: w odp. IP: *.dynamic.mm.pl 17.11.17, 21:36
  @ nie wiem czy wiesz, ale jak komuś brak argumentów do merytorycznej dyskusji to czepia się jak pijany płotu tego co zabiera głos w temacie. Z tego co napisałeś nie podejrzewam cię o szersze horyzonty, ale tak dla twojej informacji obok reżimowych TVPis, Trwam czy Republiki są jeszcze polsko- języczne TV i rozgłośnie brzydzące się prymitywną agitką przeznaczoną dla tłumoków. Ponadto jest jeszcze cały wachlarz obco- języcznych TV i internet, którzy potrafią zachować dystans do wydarzeń i faktów zachodzących w tym kraju, ale dla ciebie to zapewne już za wysoka półka. Cieszę się, że jeszcze rządzący są tak łaskawi, że pozwalają na istnienie niezależnych mediów ( do czasu jak zapowiadają) a ja w przeciwieństwie do twojej sugestii nie mam do nikogo pretensji o wybór tego w czym gustuje. Zastanawia mnie tylko co musi się jeszcze zdarzyć, żeby włączyli myślenie, czego najlepszym przypadkiem jesteś ty.
 • Gość: Uju IP: *.play-internet.pl 20.11.17, 21:20
  Dokladnie
 • Gość: do dosyć IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.11.17, 22:08
  Totalna opozycja chce narzucać ludziom co mają oglądać, jak myśleć, jak żyć to znaczy tak jak oni sobie tego życzą. I na tym ma polegać demokracja w ich wydaniu?. Czy może demokracja polega na tym że trzeba jeździć do Niemiec i donosić na Polskę? Bo już się gubię.
 • Gość: do głuptoka IP: *.dynamic.mm.pl 18.11.17, 10:47
  Myślę głupolu, że już się zgubiłeś. Myślisz i rozumujesz przekazami dnia z Dziennika Telewizyjnego TVPIS. Tak też oceniasz otaczającą rzeczywistość. Nie masz własnego zdania, bo to wysiłek, którego nie jesteś w stanie udźwignąć. Świat ma byc czarno- biały, ma być ten dobry i zły- a pislandzkie tv to ci zapewnia.

  Co do tematu-500+ napędza rynek konsumpcji, a tym samym napędza wzrost cen. Reszta niech zdycha, głoduje, nie przyjmuje leków.

  Natomiast co do ciebie tłumoku, napisz sobie na drzwiach do mieszkania- zwolennik pis, wróg totalnej opozycji. Ciekawe, ile czasu minie do pierwszego osikania i wyrzucenia odchodów na twoją wycieraczkę. 20 minut?
 • Gość: # IP: *.tvgawex.pl 18.11.17, 22:09
  kapusie i do tego szczają pod drzwiami, tylko wam by przyszło to do głowy
 • Gość: Omega IP: *.opera-mini.net 19.11.17, 17:06
  Jezdzic ?? Donosić ? Czyz totalna opozycja nie miala dobrych nauczycieli ! Gdy PIS byl w opozycji w czasie rzadow PO to wlasnie PIS wzywal kraje europejskie skarżac sie na PO ! Historia lubi sie powtarzac czyz nie ? Jestes albo niedouczony albo zwykly hipokryta !
 • Gość: odpowiadając IP: *.dynamic.mm.pl 19.11.17, 17:38
  Po prostu nie jest tuman jak, bo gdybyś wiedział , że kaczy narybek robił w Brukseli nie raz szabat za poprzedniej ekipy rządzącej, to byś takich głupot nie wypisywał. Dla porządku poinformuję cię, że to nie Unia skamlała o przyciągnięcie do niej Polski lecz Polska chciała się wyrwać z zaklętego kręgu wschodnioeuropejskiego co zrobiła, ale myślenie starych repów typu Kaczyński, Piotrowicz, Pawłowicz, Macierewicz zostało i spycha teraz ten kraj w przepaść. Z jednym masz rozpaczliwą rację, historia lub się powtarzać jako farsa i zatoczy swoje koło kiedy wyprowadzicie nas z Unii i będziemy jak w 39 r, między Rosją a Niemcami , wtedy spakujecie się i odlecicie z lotniska w Baranowie na San Eskobar. Tam jest wasze miejsce.
 • Gość: do do głuptoka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.11.17, 18:58
  Pisząc w ten sposób pokazujesz kto tak naprawdę jest tolerancyjny a kto nie. Analizując twój tekst dochodzę do wniosku, że prawdziwy reżim to byśmy mieli gdyby tacy jak ty doszli do władzy. Na szczęście na razie nam to nie grozi. A PiS rządzi i gospodarka się rozwija, pensja minimalna rośnie w górę jak nigdy przedtem. Działania prospołeczne obecnego rządu są chwalone na zachodzie, a ich eksperci coraz wyżej stawiają nas w różnych rankingach naszą gospodarkę. Osobiście wolę to co jest teraz niż to co było za PO PSL.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 18.11.17, 19:30
  Kulson mać, nie wiedziałem, że żyję w krainie szczęśliwości. I to dzięki pisowi, który mam nadzieję, wkrótce zostanie usunięty w niebyt (może być nawet odbyt).
 • Gość: Waldi IP: *.dynamic.mm.pl 18.11.17, 20:09
  Gościu, dyskutując na tym forum nie licz że spotkasz rozsądnych ludzi / tacy są nieliczni i też się zdarzają/ , w przeważającej masie tu mieszkają kryptopisiacy, plujący żółcią katolicy , inteligentni inaczej , kierowani przez swoich guru w sutannach i ogłupianych przez ich TVPis.
 • Gość: # IP: *.tvgawex.pl 18.11.17, 22:20
  jeżeli chodzi o żółć to ty w swojej już pływasz ,dna nie widać
 • Gość: do Waldi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.11.17, 23:44
  Jeżeli dokładnie przeczytasz powyższe wpisy to zauważysz, że żółcią plują tylko zwolennicy PO PSL, władzy która nic ciekawego nam nie zaproponowała a teraz co najwyżej donosi Niemcom na własny kraj. Myślisz, że przy najbliższych wyborach ludzie zdecydują się głosować znowu na tych co spowolnią gospodarkę, wpuszczą muzułmanów, obniżą wynagrodzenia zwiększą wiek emerytalny, zwiększą bezrobocie zaczną za bezcen wyprzedawać pozostały majątek naszego kraju, zmniejszą dochód narodowy itp.? Wątpię. Przecież każdy z nas ma świadomość, że żyje się tylko raz i chce to swoje życie wykorzystać jak najlepiej. A niestety poprzednia władza przeciętnemu człowiekowi niewiele mogła zaoferować.
 • Gość: Waldi IP: *.dynamic.mm.pl 19.11.17, 10:25
  Jesteś chorym PiSowcem ale proza życia w twoim średniowiecznym grajdole cię wyleczy ale będzie to kosztować i będzie bolało.
 • Gość: do Waldi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.11.17, 11:41
  "Jesteś chorym PiSowcem " Potwierdzasz tym tylko to co pisałem wcześniej. Rozumiem, że brak argumentów pcha cię tylko do takich wpisów. Nareszcie ZARABIAM (specjalnie tak napisałem) więcej niż za poprzednich rządów. MOGĘ a nie muszę przejść w takim wieku na emeryturę jak przechodzą ludzie w innych krajach europejskich. Zmniejszyło się bezrobocie, chwalą nas ekonomiści krajów zachodnich itp.
  A problemy o jakich piszesz to rzeczywiście mogą nastąpić jak wrócą do władzy ludzie PO PSL.
 • Gość: gość IP: 171.25.230.* 20.11.17, 10:23
  Dziś przeczytałem, że pani prezes SN przedstawiła swoja wersje zmian w sądach zbieżną z wersją PIS. To oznacza, że donoszenie na naszą ojczyznę i głosowanie przeciwko niej nic nie dało. PIS miał rację starając się reformować sądy. Jeżeli osoba na takim stanowisku ma podobne poglądy to znaczy, że konstytucja nie jest łamana i może być interpretowana na wiele sposobów.
 • Gość: pamiętamy IP: *.dynamic.mm.pl 20.11.17, 11:18
  No cóż pani prezes SN już przy zaprzysiężeniu dublera dała ciała. Dziś widać co można zrobić, do jakich granic się posunąć dla obrony własnego stołka. Przykre, bo jak mają się czuć ci co protestowali przed degradacją niezależności sądów przez PiS? Protesty protestami a własny interes najważniejszy i nie ważne, że się ma 100 lat. Jaki z tego wniosek - maluczcy niech się okładają o wielcy i ustawieni ... no a jeszcze stojąc blisko grobu można koniunkturalnie przypomnieć sobie o kościele...
 • Gość: do pamietamy IP: 171.25.230.* 20.11.17, 11:40
  A ja od razu wiedziałem, że reforma jest potrzebna. Nie kupowałem wkładów do zniczy i nie biegałem pod sądy. Pani prezes SN powiedziała to co w UE jest standardem a u nas budzi wielkie zdziwienie. Pokazała, ze nikt nie łamie konstytucji bo jest ona tak skonstruowana, ze można interpretować ja na wiele sposobów i każdy będzie miał rację. Przykre to ale prawdziwe.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.11.17, 21:39
  No to się rypło po wypowiedzi pani prezes SN.Jedyny plus to ten, że trochę zarobili na całym zamieszaniu robionym tradycyjnie przez totalną opozycję sprzedawcy wkładów do zniczy.
 • Gość: mieszkaniec IP: 171.25.230.* 21.11.17, 09:26
  Ciekawe co ma do powiedzenia totalna opozycja na rozsądną i wyważoną (i na pewno zgodną z konstytucją) propozycję zmian w sądownictwie proponowaną przez prezes SN.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.