Dodaj do ulubionych

TUF - Pierwszy park handlowy w Chełmnie

IP: *.tvgawex.pl 02.12.17, 15:39
W miejscu gdzie teraz znajduję się odlewnia aluminium FAM rozpocznie się na wiosnę budowa pierwszego parku handlowego w Chełmnie - TUF PARK wielkością dorównującym świeckiemu MultiBox.
Zapewne swoje sklepy przeniosą tu Pepco, MediaExpert oraz Rossman. Zapewne pojawią się tu takie sieciówki jak CCC, Smyk czy EmPiK.

Link do wizualizacji : pejotstudio.pl/pl/a/tuf-park-chelmno
Edytor zaawansowany
 • Gość: Może IP: *.play-internet.pl 02.12.17, 16:22
  Może też powinno się sprowadzić więcej osób do Chełmna by byli potencjalni kupujący i zrobić coś by piekna chełmińska starówka nie świeciła pustkami .. ale chyba wymagam zbyt wiele..
 • Gość: marzyciel IP: *.play-internet.pl 02.12.17, 16:25
  A wydawało mi się ze Skarb Państwa oddał ten grunt w użytkowanie wieczyste na cele produkcyjne i miejsca pracy w przemyśle Chełmna nie znikną?? A może się mylę ??
 • Gość: rici IP: *.tvgawex.pl 02.12.17, 17:23
  no to wygląda na to ,że miasto popłynie w siną dal,brak przemysłu i miejsc pracy,brawo rządzący w naszym miescie_ Wstyd wam powinno być za brak racjonalnego myślenia,,Chełmno będzie się zwijać nie rozwijać
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 02.12.17, 18:15
  Tak jak wy reagują na nieśmiały powiew cywilizacji rycerze se skansenu w Chełmnie. Dlaczego rycerze - bo mają zakute łby i potrafią tylko powtarzać za oplatającymi ich jak bluszcz kiecuchami. Stękacie, marudzicie, że w Świeciu jest wszystko a tu bryndza a jak jest szansa na coś co już gdzie indziej funkcjonuje to rozpacz i zgrzytanie zębów. Wasze myślenie rodem z wczesnego PRL jest obecnie tak samo wsteczne jak obecnej władzy centralnej. Dziś myślący i handlujący / ale wam do tego daleko/żyją jak panowie / przykład obrotności Żydów czy Niemców/ a wy brodzicie w tej biedzie jak wschodnioeuropejscy czynownicy. A żeby wam uzmysłowić na innym przykładzie, który chyba zrozumiecie w pokrewnej branży spożywczej , to odpowiedzcie sobie na pytanie: ile w ciągu ostatniego roku powstało drobnych spożywczych punktów handlowych? ile po spadły ceny jak sfrajerowane staruchy ze spółdzielni wyrzuciły POLO? W mieście wszystko nadaje się do zaorania przy takim myśleniu i postępowaniu tubylców i tylko nagrodzić a nie krytykować burmistrza, że mimo to wynajął się na tą funkcję i na niej trwa.
 • Gość: Brawo IP: *.dynamic.mm.pl 31.12.17, 21:15
  Brawo ty!!
 • Gość: Paweł IP: *.dynamic.mm.pl 02.12.17, 20:44
  A co maja rządzący do terenów prywatnych FAMU, które to zostały sprzedane... weźcie się kutwa ludzie ogarnijcie bo nie wszystko co w cch się dzieje jest w gestii pierwszego i rady miasta.
 • Gość: Plan IP: *.play-internet.pl 02.12.17, 21:29
  Co mogą urzędnicy . Wg mnie może Zrobią plan miejscowy pod galerie... kiedyś ponoć jedna zona bardzo chciała... ?FAM KTOS sprzeda i już... nawet konserwator się tu może nie przyczepi , że ...neony krzykliwe, kolorowe zrobią, w końcu GALERIA Och ach och ach ....... Wg mnie handel wielkopowierzchniowy nie prowadzi do rozwoju, zbiera kase z rynku która mogliby zarobić miejscowi , odprowadzić podatki do Chełmna, Kto na nim zarabia - może kasjerki harujące w markecie całe dnie ??? No daj Boże. Co to ma z rozwojem Chelmna. Owszem handel jest kołem do rozwoju , jeżeli pieniądz jest inwestowany na miejscu a nie ... płynie wraz z podatkami.... w siną dal.... Dlaczego Chełmno nie stworzy strefy przemysłowej , by przyciągnąć inwestorów? Dlaczego nie ma hotelu ,który ściągnął by turystów ? Dlaczego nie ozywi się starówki ? To może nie jest już takie proste jak przygotowanie radnym planu pod galerie.... do podpisu... takie to chwytliwe... a potem ... to radn zrobili i...... No bo po co może ludzie mają jacyś chodzić po wyremontowanej starówce, " granity " się zabrudzą i trzeba będzie czyścić. Na wieże powchodzą a one już z farby obeszły, do wyremontowanego kościoła by chcieli wejść czy na bramkę a one zamknięte, może zakłóca spokój w ratuszu ... Nawet zegar na bramce przysnął już z nudów... . Niech sobie starówka upada ... w końcu chyba wieszcz jej to głosił już w poprzedniej kadencji ??/ I proszę nie porównujecie Chełmna ze Swieciem, gdzie kwitnie przemysł, powstają nowe firmy, budują się mieszkania i widać , że miasto zyje, widać rozwój.... ich nawet stać ich i na przemysł i na sklepy i na galerie. Galerie nie przysporzą chyba ludziom grosza ale go wyciągną. Ale co tam filozofować tyle, może urzędnicy skrzętnie pilnują swych biurek , kawkę piją, kwiatki na imieninki kupują ..... bo może pomysłu brak co tu robić,a może po co zmieniać ten sielski spokój i coś nowego kombinować. .......??? Nie wiem i pewni nigdy się nie dowiem jaki w urzędnikach jest potencjał....
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 02.12.17, 22:23
  Tak, park jest niezbędny, bo już panie i panowie 500 + ,100+, a nawet 3000+ wzajamnie się rozjeżdżają wypełnionymi wózkami w Biedrze , Lidlu czy Netto ciągnąc za sobą 3- 4 małych dzieci Dochodzi do kolizji wypełnionych po brzegi artykułów "dla dzieci", w tym piwsko i wódeczki. Nie można ani ominąć ani wyprzedzić. A tak, w kulturalnych warunkach będą wydawać niezarobione ciężką pracą pieniądze z podatków innych w Rossmanie, CCC, nowym AGD. Koniecznie musi być wielki parking na jakieś 300 wypasionych fur dla beneficjentów pisowskiego programu, aby w godziwych warunkach można przeładować do bagażników towary na najbliższy tydzień.
 • Gość: Grzyb IP: *.146.114.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.12.17, 00:27
  Ty jesteś idiota pewnie nigdy nawet dzieci nie miales więc tak piszesz dzieci to sama radość a że teraz dali te 500 plus to chociaż docenili te rodziny a Ty jak stary grzyb do czekasz się starości w samotności i tak Ci życie przeleci w nudzie i w tej Twojej uczciwej pracy blee co za życie starego grzyba
 • Gość: do mieszkańca IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.12.17, 22:17
  Chyba nie bardzo rozumiesz poprzedników. Chełmno potrzebuje rozwoju to prawda, ale rozwoju zorientowanego na nowe miejsca pracy. Nam potrzeba rozwoju przemysłu co spowoduje wzrost liczby mieszkańców i wzrost dochodów budżetu miasta w postaci podatków. A kolejne centrum handlowe budżetu miasta nie zwiększy nie spowoduje jego rozwoju. Jeśli dalej iść twoją drogą rozumowania to już za kilka lat w Chełmnie zostanie tak mało ludzi że wybierać będziemy ale co najwyżej sołtysa i będziemy niewielką wioską ale z parkiem handlowym którym się tak fascynujesz.
 • Gość: Brus IP: *.tvgawex.pl 31.12.17, 14:31
  Masz rację. Jak już tu kiedyś pisałem, burmistrz musi myśleć jak biznesmen. Musi zrobić wszystko, żeby powiększyć wpływy podatkowe do kasy miasta. Powinno się dać ogłoszenie o darmowej działce na którą zapraszamy inwestora. Pod np. Brzozowem może stać jakaś fabryka np. oddział Bella Toruń materiały opatrunkowe. Oni się prężnie rozwijają. Miejsca pracy by się utworzyły, miasto by się bogaciło. Ale trzeba działać. Mieć odwagę. Być jak biznesmen, zaryzykować. Kto nie ryzykuje szampana nie pije.
 • Gość: do gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.12.17, 23:29
  " Koniecznie musi być wielki parking na jakieś 300 wypasionych fur dla beneficjentów pisowskiego programu, aby w godziwych warunkach można przeładować do bagażników towary na najbliższy tydzień."
  Jak bardzo trzeba zazdrościć innym, nieprawdaż?
 • Gość: lokalny IP: *.dynamic.mm.pl 03.12.17, 09:29
  Super. Już mnie wkurzało jeżdżenie do Świecia na zakupy tekstylno - obuwniczo - sportowe :) Miasto się rozwija a marudy zawsze były, są i będą ... ale to już ich problem :)
 • Gość: do lokalny IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.12.17, 10:42
  Miasto się rozwija? Mieszkamy w tym samym mieście? No chyba, że swoje wnioski wyciągasz porównując wysokość lokalnych podatków które są takie same jak w dużych dobrze zarządzanych miastach.
 • Gość: Podatnik IP: *.play-internet.pl 03.12.17, 13:00
  U nas są nawet większe podatki, takie z górnej półki, większe niż w wielkich miastach ... może bardziej koszta tu się licza nie ludzie. Marketów to może niw wykończy bo może promocjami bubble wypchną za .. godziwe pieniadze , i wyjdą na zwoje ale ludziom doskwiera nawet minimalna podwyżka. A tu w oderwaniu od realiów zycia :
  wzrost podatków, bo nikt przecież jak podatnicy nie zapłąci za błędy urzędników i kary jak sprawa targowiska nielegalnego

  wzrost za wode, bo przecież na wiosnę nie tylko liscie ale i koszty ( a może zyski ) powinny wzrosną wodociągom

  wzrosną smieci - bo już pewno kilka lat nie podnosili ceny a to wypadałoby jednak co kilka lat się odkuć , no nie żeby oszczędności i kalkulacje jakieś.

  Myślę ze nikt nie zaryzykuje na " galerię" w TYM miescie ... Czy ktoś myli o człowieku który próbuje tu biznes rozkręcić i dać ludziom pracę. Nie dziwcie się ze płace nie wzrosną, bo wzrosną wszystkie inne koszty
 • Gość: Spragniony IP: *.play-internet.pl 03.12.17, 13:01
  A może to będzie ...galeria PUF ??
 • Gość: do podatnika IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.12.17, 14:00
  Najgorsze jest to, że radni mający decydujący głos na to wszystko bezrefleksyjnie pozwalają.Czasami zastanawiam się czy oni wiedzą za czym głosują?
 • Gość: Pat IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.12.17, 23:28
  Ludziom nigdy nie da sie dogodzic ? Ja sie ciesze ;) tylko jestem ciekawa co z tesco i innymi pobliskimi sklepami
 • Gość: gosia IP: *.centertel.pl 28.12.17, 17:50
  .
 • Gość: przemo IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.12.17, 15:26
  Czy tobie ktoś płaci za pisanie takich głupot?

  Od kolejnego centrum handlowego nic się dobrego nie zmieni w Chełmnie. Stare miasto jeszcze bardziej podupadnie, kolejne tereny przemysłowe znikną i będziemy niedługo miastem widmem gdzie po starówce będą biegały dzikie psy a ludzie będą grzebali w śmietnikach za pożywieniem. Burmistrz będzie dalej spłacał swój wielki kredyt a ludzie będą uciekali stąd gdzie pieprz rośnie. To jest wizja jaką nam zafundował Burmistrz z Komitetu Wyborców "Przyszłość Chełmna" - chyba wstydu nie mieli coś takiego w nazwie wymyślić dla tak koszmarnych kadencji - 16 lat upadku i staczania się Chełmna.
 • Gość: do Brusa IP: *.dynamic.mm.pl 31.12.17, 15:53
  Ale piedołu piszesz "burmistrz musi myśleć jak biznesmen. Musi zrobić wszystko, żeby powiększyć wpływy podatkowe do kasy miasta".

  Więc powiadam Ci, ze Kędzierski nic nie musi, bo ciemny lud go kocha. A narobił się chłop przez te lata, aby powiększyć wpływy podatkowe do kasy miasta, że hej. Mieszkania komunalne wyprzedał za 3-5 procent wartości (ok. 250-300), utopił 6 mln w rondo, które zdechnie zaraz po uroczystym otwarciu, utopił 4 mln w koszary na Biskupiej bez żadnego pomysłu- co dalej, kupił se wypasionego służbowego Superba za 90 tys, aby wozić d... na Sokolą, targowisko budował jak Kazimierz Wielki- samo rozebranie 1 niewypału kosztowało 90 tys. To tylko kilka przykładów "mundrej renki gospodarza mniasta.". Wstyd!
 • Gość: Klient IP: *.centertel.pl 03.01.18, 17:15
  wg makiety będzie super
 • Gość: ese IP: *.static.ip.netia.com.pl 05.01.18, 12:13
  Na wizualizacji bardzo fajnie to wygląda. Widzę że będzie przy okazji jakiś mini-park. Bardzo mnie to cieszy bo brakuje mi w tym mieście takich ładnych parków (stare i nowe planty to gó... nie park).

  Swoją drogą będzie musiała powstać kolejna sygnalizacja świetlna, ponieważ ruch na tym skrzyżowaniu będzie ogromny. Już teraz masa ludzi skręca do lidla i tworzą się mini-korki. A co dopiero jak po drugiej stronie powstanie taki obiekt.
 • Gość: Zdzisiek IP: *.centertel.pl 09.01.18, 15:51
  Już budują ?
 • Gość: Tania IP: *.centertel.pl 25.01.18, 22:56
  kiedy budowa
 • Gość: Delag IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.01.18, 06:33
  jutro
 • Gość: no IP: *.play-internet.pl 27.01.18, 17:27
  Dobrze ze powstanie park bo nie mam gdzie z psem wychodzić by się spokojnie w czystych warunkach, wysiskał i kupke zostawił. Mogli by n całym placu zrobić taki wybieg , bo psów coraz więcej mamy. Sklepów to już dość na chełmińskie zarobki lepiej by strefe przemysłową zrobili jak w Swieciu. Zobaczcie jak się to miasto rozwija a kiedyś u nas było lepiej. Ile firm nowych powstało , ile domów się buduje, widać ludziom zyje się dobrze.
 • Gość: rak IP: *.static.ip.netia.com.pl 07.03.18, 09:46
  Podobno od maja rusza budowa.
 • Gość: Ewa IP: *.dynamic.mm.pl 22.04.18, 10:56
  Super!
 • Gość: wolna niedziela IP: *.dynamic.mm.pl 22.04.18, 11:55
  Nie ma się co jarać. W normalnym mieście to najpierw się robi a potem fajerwerki a w śmiesznym Chełmnie to jeszcze nic nie powstało a już ogniska palą, zaczęli od Chocicha, dziś działki, jak donoszą Rycerska i Dworcowa, nie mają chrustu to samochody, a co ... dzieje się. Mohery muszą jeszcze uważać, żeby im się dziś odwłoki nie zajęły jak sączą jad na znajomych idąc dziś okupować kościelne ławy.
 • Gość: Gosc IP: *.bredband.comhem.se 22.04.18, 12:22
  Slabo sie robi od tego waszego narzekania zacznijcie chodzic na wybory to moze.cos sie zmieni ciagle biadolenie nic wiecej a jak zapytasz byles na wyborach ?odp.a po co? a.co sie zmieni ?a co moj glos.jeden da ?ja pierdziele co za ludzie tylko narzekanie nic dziwnego ze ludzie uciekaja z tego miasta
 • Gość: robol IP: *.static.ip.netia.com.pl 26.04.18, 08:32
  UWAGA UWAGA,

  RUSZAJĄ PRACE W FAMIE, ROZBIERAJĄ POWOLI BUDYNKI. GAPIE MILE WIDZIANI ZAPRASZAMY WY NĘDZNE KURYWY.

  niedługo będzie nowy park dlla debili

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.