Dodaj do ulubionych

Jakie podwyżki w 2018 roku ?

IP: *.centertel.pl 04.01.18, 09:14
Jakie czekają nas w najbliższym czasie podwyżki ?
Edytor zaawansowany
 • Gość: mieszkaniec IP: 171.25.230.* 04.01.18, 13:03
  Spytaj swojego radnego co Tobie przygotował na ten nowy rok.
 • Gość: konsumentka IP: *.dynamic.mm.pl 04.01.18, 13:34
  I swojego posła - najlepiej Zbonikowskiego - co cię czeka w ramach twojej " dobrej ? zmiany".
 • Gość: dam IP: *.tvgawex.pl 04.01.18, 13:38
  a jakie oczekujesz podwyżki ?
 • Gość: mama IP: *.dynamic.mm.pl 04.01.18, 14:06
  500+
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 04.01.18, 15:46
  Nie ma żadnych wątpliwości, że będą podwyżki. Na pewno jak zawsze woda i ścieki (rok temu +9,5 %), podatek od nieruchomości i za użytkowanie wieczyste. Najprawdopodobniej za wywóz śmieci. Jaka skala podwyżek? Nie wiadomo. Myślę, że w roku wyborczym radni-bezradni nie machną się na maksymalne taryfy, ale już w przyszłym roku....

  Pozdrowienia dla bezradnych.
 • Gość: bb IP: *.centertel.pl 04.01.18, 16:30
  a w kraju ?
 • Gość: Ksiegowy IP: *.play-internet.pl 04.01.18, 20:26
  Rosną składki ZUS ( ale to może nie interesuje niepracujących)

  Rosną podatki od najmu, więc niechybnie czynsze wzrosną za mieszkania by móc jakoś remontować stare substancje mieszkalne

  Pewno wzrosnie podatek od nieruchomości ( bo w kasie pustki pewno są )

  Jak już tradycja każe ( bo nie słyszałam o jakieś kalkulacji u monopolisty ) wzrosną od kwietnia ceny wody i kanalizy

  Wzrosły opłaty za śmieci dla prowadzących działalność - bo już chyba trzy lata nie wzrosły ... może jeszcze o czymś nie wiem ..
 • Gość: dam IP: *.tvgawex.pl 05.01.18, 01:04
  księgowy do ciebie - a kto ma ponad 100 tysięcy przychodu rocznego z najmu (osoba fizyczna ) ? że krzyczysz w" nibogłosy "..... ci co mają do 100tyś są na tych samych warunkach jakie były tz. 8,5 % powyżej 100tyś12,5 %............................gdzieś dzwoniło ale nie wiesz gdzie i co
 • Gość: 500plus IP: *.play-internet.pl 12.02.18, 12:40
  hehe
 • Gość: do konsumentki IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.01.18, 21:40
  Posła spytać nie mogę bo to nie on a radni decydują o podwyżkach: podatków lokalnych, cen wody, ścieków, wywozu śmieci itp. Podstawowa wiedza z WOS się kłania.
 • Gość: Set IP: *.146.132.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.01.18, 01:18
  Każdą władzę prostuje "krzywa Laffera" . *

  * -dla mniej obeznanych: jest to takie coś,czego przekroczenie w sensie ogólnego wyzysku,powoduje maksymalny wkurw wśród wyzyskiwanych, tenże wkurw obala panującą władzę w sposób definitywny ..

 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.18, 08:01
  PiSowski pajacu odpowiadajacym konsumentce , pieszczochu komuny wychowanym na WOS, miejscowe koszty utrzymania / woda, podatek od nieruchomości , psa itp / kształtują w ramach odgórnie wyznaczonych miejscowi bezradni, natomiast całą spiralę cen nakręcają podwyżki centralne , no ale od takiego jak ty trudno wymagać zrozumienia takich niuansów. Byłeś najwidoczniej mało aktywny na kółku różańcowym.
 • Gość: do set IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.01.18, 07:53
  A do radnych Chełmna to prawo też się odnosi? Bo patrząc na ich kilkunastoletnie kadencje to odnoszę wrażenie, że nie.
 • Gość: do gościa IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.01.18, 10:29
  Zamiast obrażać innych jak to macie w zwyczaju gdy brakuje argumentów lepiej trochę poczytać ze zrozumieniem. Ostateczna wysokość podwyżek zależy tylko i wyłącznie od radnych. To oni decydują czy podnosić lokalne podatki czy zostawić na dotychczasowym poziomie. Z tego co wiem podnosili zawsze nawet wówczas gdy była deflacja. Po prostu inaczej nasi radni nie potrafią zdobywać środków mimo, że na początku kadencji podnieśli swoje diety tłumacząc to właśnie ciężką pracą jaka ich czeka w związku z poszukiwaniem nowych źródeł zasilania naszego miejskiego budżetu. Jak na razie jedynym efektem ich działania są co miesiąc odbierane podniesione sobie diety i drenaż naszych portfeli.
 • Gość: Set IP: *.146.131.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.01.18, 21:25
  Rząd moi drodzy, a co za tym idzie,również samorządy... to nie są jednostki od durnego rozdawnictwa. Rząd,aby coś dać komuś,to musi innemu komuś zabrać. To nie jest mój pomysł,tylko słowa wybitnej damy stanu, Pani Margaret Thatcher.

  Polityka finansowa jakiegokolwiek samorządu nie może polegać na drenowaniu kieszeni obywateli,bo takowe drenowanie powoduje albo masowe wyprowadzki (na przykładzie miasta-Chełmna widać to wyraźnie, bogatsi budują masowo domy poza miastem,co skutkuje lokowaniem przychodów z pit w budżetach sąsiednich gmin) ,albo w końcowym efekcie przy urnie wyborczej kończy się kariera danego ugrupowania . W Chełmnie doszło do dalece posuniętego procesu stagnacji gospodarczej,a to tylko z jednej przyczyny. Obywatele miasta powierzyli władzę intelektualistom, oderwanym od rzeczywistości realnego budowania dobrobytu,znawcom kultury i wychowania. Nie może budować dobrobytu człowiek,który nie ma zielonego pojęcia o prowadzeniu dochodowej działalności gospodarczej. Człowiek prowadzący dochodową działalność gospodarczą ma w nosie bycie Burmistrzem ... i koło się zamyka.
 • Gość: Kamil IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.18, 21:56
  Podstawowa wiedza, oparta na obserwacji z ostatnich lat, jest taka, że nieszczęściem dla miasta jest fakt, że radnymi zostają w znacznej mierze nauczyciele, który maja nonszalanckie podejście do swoich funkcji. Ponadto myślą, że są intelektualną elitą miasteczka. Jeśli dodać do tego, że burmistrzem jest także kolega nauczyciel, po niezbyt wymagających intelektualnie studiach- mamy siłę sprawczą upadku i degrengolady miasteczka.

  Kiedyś się trochę tym wkurzałem, ale ostatecznie wiem, że ci, którzy chodzą na wybory- tego chcą. A ci, co nie głosują, maja to w doopie. Więc i niech tak będzie, amen.
 • Gość: Amen IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.18, 22:46
  I tak już będzie na wieki wieków amen. Na wybory chodzą w leciwe babcie o niewielkim potencjale intelektualnym i zgorzkniali, jeszcze żyjący słoiki, którym w życiu najlepiej wyszły włosy , zapatrzeni w kościelne latarnie światłości i nauczycieli, którzy byli zawsze. Wybierają na obraz i podobieństwo swoje, dlatego 5 ta czy 7 dma kadencja radnego nie stanowi dla nich problemu. A na listach startowych poza starcami zdarzają się młode nieloty, których szczytem jest zaistnienie na liście . Oddając co się należy babciom i dziadkom, ich tok myślenia już się przeżył, ale chęci mieszania , podkładania kłód pod nogi pozostał i chcieliby poprzez innych starców rządzić, choć ich czas już minął. Dlatego , patrząc na populację uczestniczącą w wyborach nie mam złudzeń ani nadziei , syf jest i będzie się pogłębiał.
 • Gość: Stefan IP: *.centertel.pl 09.01.18, 13:24
  Paliwo ?
 • Gość: Tank IP: *.centertel.pl 25.01.18, 22:35
  6 zl
 • Gość: LOKOH IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.01.18, 22:38
  5,50
 • Gość: Ze IP: *.play-internet.pl 14.02.18, 03:56
  Podwyżki to radni dostaną

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.